Giriş Kayıt
Yorumlar (16)
default avatar
(30) -
Artık her sene en az 2-3 tane çekilmesi farz olan toplama kampı temalı Nazi filmlerinin farklı bir versiyonu olsa da özellikle meraklıları tarafından çok beğenilecektir. Şahsen ben de Nazi filmlerini seven biri olarak izledim ve filmi beğendim.
8


avatar
(1700) -
gerildik vesselam, gerçek bir hikayeden uyarlanması daha bir cezbetti, savaşın içerisinde hayatta kalma mücadelesi üstelik ne olacağını bilemeden, ölümle yaşam arasında ince çizgiyi hissettik, yönetmen iyi yansıtmış bu havayı, finaldeki durum biraz esaretin bedelindeki müdürü aklıma getirdi, keser döner sap döner gün gelir hesap döner...
7


avatar
(7098) -
Tüm soykırımı unutturup bir adamın hikayesine odaklanmanızı sağlıyor. Üzüntüyü, duyulan azabı hissediyorsunuz. İlginç hikayesi, tuhaf karakterleri ile sıkı bir film. Ben bir şans vermenizi öneririm. İyi seyirler olsun.


avatar
(88) -
Büyük bir beklentiyle seyrettiğim, ama seyrettiğim Nazi filmleri içinde "konusu" itibariyle en "salakça" filmdi. Filmde "gerçek olaylara dayanmaktadır" denilmekle beraber, film bir kurgu filmi.Üstelik,savaş teknolojisi ve taktikleri ile bütün dünyaya kan kusturmuş Naziler çok salak.

Sürprizbozan: Göster


Başroldeki adamın, diğer bütün fimlerinde de aynı yüz ifadesi ve aynı karekter yapısı. Yani rol yapmamış. Yeni dil uydurma ve hayatta kalma çabası ilginç olsa da, Naziler bu kadar salak ve "kısa-minik" takıntılı gösterilmemeliydi.
5/10
5


default avatar
(170) -
uzun süredir izlemek istediğim fillerden biridi zaan ve fırsat bulunca izledim gerçekten harika bir yapım gerek konusu gerek başroldeki oyuncu diken üstünde tutan senaryosu hitlerin hikayelerei bitmez dedirtiyor dikkatimi yine birşey çekti bu yahudiler yine birbirini tutuyorheryerde yardımlaşıyorlar ve bir iranlıyı ortadoğuluyu kendilerini kurtarma umuduyla öldürüyorlar buda oldukça enteresan savş dram sevenleri tatmin edecek bir yapım tavsiye olunur
7


avatar
(1231) -
İyi değil çok iyi. Farklı konusu ile Yahudi soykırımı üzerine başka bir hayat ve hayatta kalma hikayesi. Epeyce beğendim. Oyuncuları yeterli buldum. Kesinlikle tavsiye ediyorum 7,5 puan.
8


default avatar
(76) -
Oldukça ilginç bir filmdi, konu itibariyle zaten merak duygusunu direkt sağlıyor. Gilles’ı oynayan aktörün de oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Yer yer kara mizah var ki film içeriği buna oldukça müsait. Yalnız ben işleyiş ve tempo itibariyle keşke biraz daha iyi olsaydı demeden geçemedim. Sahnelerden bazıları bağlantısız, bazı yerler alakasız. Keşke daha bütünlüklü bir film olabilseydi, o zaman seyir keyfi çok daha fazla olurdu ki şimdi bile iyi bir yapım bence. Neticede bu yapımlar sektörü elinde tutan kişilerden gelmiyor, haliyle imkanlar daha kısıtlı ve renkleri daha farklı. Filmi merak edenlere iyi seyirler olsun.


default avatar
(66) -
İzlerken Karakterle adeta bir olduğunuz bir yapım.O korkuyu üzüntüyü sevinci hissettiriyor.İzlenilmesi gereken o dönemi iyi yansıtan bir yapım olmuş.
7


avatar
(123) -
Çok beğenerek izlediğim bir yapım oldu, neredeyse filmin her dakikasından ayrı etkilendim. Yaşanmış bir hikaye olması filme inanılmaz bir etki katmış ve bu durum, özellikle filmin doruk noktalarında karakterin yerine kendimi koyarak izlememe sebep oldu. Karakterle birlikte üşüdüm, üzüldüm, korktum ve hayatım için neler yapabileceğimi, ne kadar ileriye gidebileceğimi sorguladım. Koşullar insanı tahayyül bile edemeyeceği konumlarda bırakıp, asla aklından geçirmeyeceği şeyleri yapmasına zorluyor ne yazık ki ve bunu filmde burun deliklerimize iyice çekiyoruz; ciğerlerimiz çaresizlik ve yaşama savaşı ile doluyor. Bence benzerlerinden sıyrılıp ön saflara doğru koşan kaliteli bir film. Kültürel olarak zenginleşip, kaliteli zaman geçirmek isterseniz zaman ayırıp izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler.
9


avatar
(523) -
Mükemmel bir film! Hikâye inanılmaz. Ve hikâyenin izleyiciye aktarılış biçimi de çok iyi. Müthiş oyunculuklar, son derece etkileyici bir sinematografi...

Harika bir film. Kaçırmayın.
10


avatar
(2675) -
Dünya sinema sektörünü eline bulunduran Yahudi Lobisi, üzerinden 80 yı geçmesine rağmen Yahudilere uygulanan mezalimi unutturmamak adına her yıl en az iki holokost temalı filmi piyasaya sürüyor. Persian Lessons / orijinal adıyla Farsça Dersleri'de onlardan biri. Fakat geçmiş yıllardaki lobiye görevi ifa etmek adına yapılan aynı temalı filmlere nazaran çok daha etkileyici ve başarılı bir yapım var karşımızda. (Hatta Belarus'un 2021'de 93. Akademi Ödüllerinin 'En İyi Uluslararası Uzun Metrajlı Film' kategorisi için aday olmuş fakat filmin yapımında yer alan kişilerin çoğunluğunun Belarus'tan gelmemesi nedeniyle Akademi tarafından adaylığı kabul edilmemiş.)

Gerçekten yaşanmış bir hikayenin anlatıldığı, oldukça etkileyici bir yapım...
7


avatar
(164) -
Bu filmi ayakta alkışlamak gerek. Son dönemde çekilmiş en iyi "Nazi Dönemi" filmlerden biri bence. Hikaye, oyunculuk, atmosfer, duygu, komedi (kara komedi) ne ararsanız var bu filmde. Finalde bazılarınızın gözünden yaş geleceğini söylemek yanlış olmaz. Mutlaka izleyin....
10


avatar
(737) -
Son dönemde izlediğim en ilginç filmlerden biriydi.Farklı bir konusu var. Klasik Nazi soykırımı filmi değil. Aslında insanın içini burkan drama olmasına rağmen kara mizaha konu olabilecek sahneler var.Güzel bir çekim farklı bir konu işleyişi için izlenmeye değer.
8


avatar
(5242) -
Öncelikle İkinci dünya savaşı döneminde gerçek hayatta yaşanmış bir insan hikayesi.  Gerçekten çok İlginç konusuyla ,senaryosu, oyuncu performansları ve etkileyici finaliyle, başarılı olan bu filmi izlemek için kesinlikle bir şansı hak eden yapımlardan. Rahatlıkla tavsiye ederim...
8


avatar
(24) -
Esir olmanın verdiği çaresizliğin insana neler yaptırtabileceği çok güzel bir şekilde anlatılmış filmde. İki saat su gibi geçti. Kendi adıma filmi çok beğendim. Oyunculukları da beğendim. Buradan çevirisi için Palindrom'a da teşekkürlerimi sunuyorum.
10


default avatar
(3) -
Yaşamın ne kadar değerli olduğunu ve savaş ortamında gücü elinde tutanların neler yapabileceğini anlatıyor. Sıkılmadan izledim, kesinlikle tavsiye ederim.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023