Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
avatar
(1021) -
Tamam güzel gerildik falan ama BlumHouse'un en kötü filmi diyebilirim. Normal bir insanın bu gördükleri karşısında bir daha değil eve o şehre girmez. Ama nerdeee tüm aile üyeleri cesaret küpü. Aynı zamanda dalma şampiyonu. Maşallah 10 dk nefessiz suyun altında falan kalabiliyorlar. Ana fikir seyirciye ulaştırılamıyor. Sorun nerde belli değil. Ama makul süresiyle biraz gerilmek istiyorsanız izleyebilirsiniz... 4/10...
4


avatar
(275) -
Direkt olarak puanını hak ettiğini söyleyebilirim. Kimilerine göre sürükleyici gelebilir; evet, bana da sürükleyici geldi fakat aşırı klişe bir durum var ortada; katil asansör, katil araba, katil ev... Şeklinde konu uzatılabilir. Bunlar genelde 80'lerin meşhur konularıydı korku filmlerinde. Bu filmde de katil havuz gibi bir durum çıkmış ortaya. Genelde bu saydığım şeylere şeytan ya da iblisler musallat olup, iblislerin kontrolü altında bir takım materyaller insanlara kafayı takardı. Karşımızda yine benzeri bir durum söz konusu.

Beni tatmin etmeyen şeylerden biri de makyajlar. Havuzun içinde beliren şeylerin makyajları bana çok yetersiz geldi. Birçok yerinde gerilim kendini ciddi anlamda hissettirirken korku unsuru yine yetersiz gibi hissettim. Filmin bir çok gizli kahramanı dururken James Wan'ın adının ön plana çıkması da filmi bu isim üzerinden pazarlayalım dediklerini gösteriyor. Utanmasalar James Wan'ın fotoğrafını afişte kullanacaklar.

Sonuca gelecek olursak her şeyi ile vasat bir film çıktı karşıma. Açıkçası ben de James'in adını görünce fragmanda biraz daha umutlanmıştım. Demek ki ben bile yemişim bu durumu Gülücük Çok içime sinen bir film olmadı.
4


default avatar
(460) -
Bu filmin puanı neden bu kadar düşük anlamadım bence gayet sürükleyici bir filmdi konu da fena diil yani evle ilgili lanet filmi çok ama havuz bir farklılık olmuş oyunculuk vs de iyiydi.
6


default avatar
(40) -
Bu tarz hafif klişe seven (yeni eve taşınılır olaylar başlar) biriyseniz fakat olayların daha değişik bağlamda anlatıldığı (klasik ev hayaletleri ve laneti dışında) bir film arıyorsanız bu film tam size göre. Filmin sonlarında bir asyalı kadının kötü oyunculuğu dışında diğer tüm oyuncular da gerçekten başarılı iş çıkarmışlar. Filmin sinematografisi de düşük bütçeli filmlerden çok, gerçekten işini bilen bu alanda çalışmış insanlara yaptırıldığını belli ediyor. Kaldı ki havuz sahnelerinde diplerde dönen olaylarda muazzam efektler ortaya çıkarılmış. Ha film sizi korkutur mu bilemiyorum, jumpscare şeklinde bir korkusu yok, eğer böyle bir şey arıyorsanız size uygun değil, gerilimli korku yaratsın istiyorsanız da o da yok aslında fakat gizem kısmının biraz daha ağır bastığı, buna dayalı olan bir film yani bir Sinister'ın verdiği gerilimden kaynaklanan korku kadar da veremiyor elbette ama size merak ettiriyor kendisini. Yani sonuçta baktığınızda It (1990) filmi de size bir korku vermiyor (eğer izlediğiniz zaman çocuk değildiyseniz) fakat güzel seyirlik bir eğlence çıkarıyordu. Bu da o tür filmlerden. Yanlış anlaşılmasın, elbette ki It filminin kalitesiyle, konu işleyişiyle karşılaştırılmaması lazım. Aslına baktığınızda bu film tam olarak zamanında Kanal D'de, Cine 5'te ya da Star'da TV'de yayınlanan korku filmleri tarzında. O yüzden mısırınızı alın, TV'nizi açın ve eğlenmenize bakın. Açıkçası benim "yeni taşınılan ev korku filmleri" listemde yer edinebilecek kalitede bir film.


avatar
(6124) -
Şu sıralar film yokluğunda beklentisiz başladım. Zaten yorumlarda olumsuz. Bence korkudan daha çok hafif bir gerilim biraz da gizem var ama asla yeterli değil. Hikayesi de anlamsız suyun intikamı diye. İzlemeyen hiç bir şey kaybetmez.
4


avatar
(8297) -
Sempatik ama arkasında sorunlar bulunan aile yeni evlerine taşınır. Beyzbol oyuncusu babaya ms teşhisi konmuştur ama yine de hayata tutunmanın bir yolunu bulup, mutlu olmayı bilmişlerdir. Yeni evdeki havuzun etkisi yavaş yavaş kendisini gösterecektir. Filmin başında biraz gerdi, bazı anlarda ciddi gerdi, çocuğun oyuncağını aldığı sahnede aklıma IT filmi geldi! Klişe, ne olacağı belli fakat izlenir bir yapım. Ben genelde korku filmlerini gece izlerim lakin sabah saatlerinde izlediğimde de gayet etkiledi. Bence bir şans verilebilir.


default avatar
(119) -
Sonuna kadar izlettirdi, fakat daha iyi bağlayabilirdi diye düşünüyorum. Yine de çerezlik diye düşünülerek bir şans verilebilir.
4


avatar
(520) -
Yine BlumHouse yapımı klişe bir film. Sürekli gerilim filmi yapalim derken yaratıcılık nedir uzaklaşıyor şirket. James Wan üzerinden de bir pazarlama taktiği. Sonuç hüsran. Gerilim dozajı düşük tatsız tuzsuz vasat bir film.


avatar
(1535) -
Demek ki ne yapmıyoruz arkadaşlar? Havuzlu bir ev almıyoruz. Kahretsin tam öyle bir düşüncem vardı (bu ekonomide Gülücük ) şimdi vazgeçmek zorunda kaldım.

Konu: 2 çocuklu 1 Aile, yeni ev alma ve daha önce o evin sahiplerinin başlarına bir şeyler gelmesi (ama bu kez havuzdan kaynaklı) temalı benzerlerinin bir kaç ton olduğu klişe Amerikan gerilim filmlerinden bir tanesi daha. Yer yer daraltıcı sahneleri olsa da basitlikten sıyrılamamış maalesef.
4


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024