Giriş Kayıt

Black Panther: Yaşasın Wakanda (2022) Yorumlar


Black Panther: Wakanda Forever

Yorumlar (14)
avatar
(7126) -
Kısa bir süre de olsa Lake Bell ile Julia Louis-Dreyfus’u görmek çok iyiydi. Genelde müzikleri çok beğenmedim ama bir ara çalan red chili hot peppers-don’t stop beni benden aldı. Filmin en önemli sorunu gereksiz uzun olup, asıl olaya oldukça geç girmesi bence, bunun haricinde pek sıkıntısı yok. Biraz da çokça bu tarz yapımlar izledikçe beğenilmemesi normal geliyor bana…


default avatar
(3) -
Film ciddi anlamda bayıcıydı ben çok sıkıldım ve bir nevi bitmeyecek sandım. kötü adamımızın ayaklarındaki kanarya kanatlarına da ayrı bir ayar oldum. Arkadaş öyle güç mü olur ya. Yap bari balık yüzdeci gibi bir kanat, olsun bitsin. Adam bıldırcın kanadı ile neler neler yapıyor. Bu da filmde sizi gerçeklikten iyice kopartıyor. Müzikleri de hiç sevmedim.
5


avatar
(286) -
Sinemaya gitmeden önce çok düşündüm. Çünkü bayıcı bir yapım olacağından şüpheleniyordum. Maalesef tahmin ettiğim gibi de oldu. Tamam, filmde Chadwick'in anılmasını elbette bekliyordum, olmazsa olmazdı. Ama 2 buçuk saatlik filmde, toplam 40 dk (ilk yarım saat ve son 10dk) Chadwick ile alakalı dramatik sahnelerin yoğunluğu ile geçince ve bu sahnelerde de sürekli aynı diyalogların kullanılınca, film sıkıcı bir hal alıyor.. Filmde ekstradan bir kişinin daha ölmesi nedeni ile, ekstradan da bu kişi için 10dk dram sahnesi seyredince film bir süper kahraman filmi olmaktan çıkıyor. Fast & Furious'da Paul Walker nasıl anıldıysa, bu filmde de öyle bir anılma yapılabilirdi bence. Bir filmde insanlara yoğun olarak dram yaşatıp, yarım saat sonra aksiyon yaşatamazsın. İki duygu birbiri ile çakışır. Film ya dram olur, insanlar o duyguya yoğunlaşır. Yada aksiyon olur, adrenalin salgılar ve aksiyonu yaşar. İkisi çok farklı ruh halleri.
Tavsiyem, gidecek olanlar buna hazırlıklı olsun..
Filmle ilgili genel olarak; Filmi bir ara bitmeyecek sandım, çok uzun. Denizaltı dünyası olarak Aquaman bu filmi 8'e katlar. Aksiyon yetersiz, konu fena değil, müzikler de berbat. Benim gözümde film 10 üzerinden 4 anca alır. İyi seyirler..
4


avatar
(267) -
Filme geçmeden önce birkaç bilgi paylaşmak istedim.
Afrika'da 1000 e yakın dil konuşulmaktadır. Afrika kıtasında en yaygın kullanılan diller, Hausa, Swahili, ve Yoruba'dır. Konuşulan dillerin büyük çoğunluğu genellikle dört dil ailesinde bulunmaktadır. Afro-Asyatik, Khoisan, Nijer-Kongo ve Nil-Sahra.
Şimdi afrikanın göbeğinde bir film çekiyorsunuz (yani esasında gösterdiğiniz şey bu)
Yapmayın, etmeyin bir iki kişi olsun kendi anadiliyle birşeyler söylesin. Neden herkes ingilizce konuşmak zorunda
Aslına bakarsanız bu bir "Kültürel Zorbalık" tır. yani "mobing" dir. Bu bir tür "Kültürel Dayatmacılık" da saylır.
Şunu açıkca söylemek istedim, Holywood sinemasının bu "İngilizce" dayatmasını hiç benimsemiyorum.
İşte sırf bu nedenlerden dolayı hoşuma gitmedi, rahatsız oldum ve puan veremedim.
Filme gelelim, efektler güzel, konu güzel, kurgu fena sayılmaz ama mantık hataları da göze batmıyor değil.
Sürprizbozan: Göster


avatar
(536) -
Çok iyiydi.Son zamanlarda iyice komediye çevirmişlerdi filmlerini ama bu tadında bırakılmış gayet başarılı bir yapım olmuş.Yani bizim insanımız sanırsam komedi tarzı aksiyon-fantastik filmleri seviyor.Kesinlikle bu puandan fazlasını hakediyor..İzlediğim marvel filmleri arasında ilk 3 garantili bir yapım olmuş.
8


avatar
(95) -
Son dönem en iyi Marvel filmi olmuş bence . Endgame sonrası filmlerden sadece biraz spiderman beni cezbetmişti . Bu yapımında baya baya eli yüzü düzgün olmuş. Ortalama 6-7 ayarında bir film ama Chadwick babanın hatırına 8 verdim . Ruhu şad olsun
8


default avatar
(6) -
Son dönemde çekilmiş en iyi Marvel filmi. Olağanüstü film müzikleri, cuk diye oturmuş. Muhteşem efektler ,iyi oyunculuklar. Kısaca izleyin ve keyif alın derim.


avatar
(336) -
Hikâyeleştirme sürecine bakıldığında hangisi daha önce yazmıştır bilemiyorum; fakat ana konuya baktığımızda Aquaman çakması gibi bir şey olmuş.
Thor gibi bir felâketten sonra toparlamışlar en azından hikâye "çocuk seviyesi" diye adlandırdığımız o çıtanın üzerine çıkmış bu sefer. Fakat oldukça sıradan buldum filmi; kaybettiği seyirciyi toparlayacak bir kurgusu olduğunu düşünmüyorum.

Cevaplar (1)
default avatar
(4) -
aquaman, namor'un çakmasıdır.


3
| Bildir


default avatar
(75) -
2.filmde konu guzel evrilmis. Ilk filmin ruhu Chadwick Boseman (mekani cennet olsun) hastaligini sakladigi icin yerine baskasi bulunmadan konusu degistirilen tarihi ve toplumsal elestirili senaryosu icin bile izlenmeli. Ozel efektler guzel muzikler ve kareografi ile harika suslenmis. Hic sIkIlmadan geciveriyor 2 saat 40 dakika. Bence 2,3 teknik Oscar'i garantilemis. Angela Basset muhtesem bir mucevher gibi parliyor rolunde. Mutlaka sinemada izlenmeli, hatta 3D deneyin.
8


avatar
(882) -
Şimdiye kadar izlediğim en iyi MARVEL filmlerinden. Aynı zamanda yılın en iyi birkaç filminden biri. Tam 160 dakika görsel bir şölen izledim. Baştan sona tempo hiç düşmedi. Ara ara dozunda serpiştirilen esprili sahneler filmi eğlenceli kılmış. Efektler, sesler ve müzikler ise enfesti. Bu yılın Oscar aday adaylıklarını incelersek Kostüm Tasarımı, Prodüksiyon Tasarımı, Özgün Film Müziği ve Görsel Efekt dallarında olmak üzere 4 dalda Oscar adaylığı bekleniyor. Bir dip not ekleyecek olursam; filmin sonunda alıştığımız gibi 2 ek sahne yok sadece bir tane var. O yüzden o sahne geçtikten sonra yazılar bitene kadar beklemeyin. Sonuç olarak filmi sakın kaçırmayın ve imkânınız varsa sinemada izleyin. İyi seyirler... 9/10...
9


default avatar
(7) -
6 dan fazla verilmez ama daha aşağısı olabilir.Kostüm de bu karaktere gram yakışmamış.Arkadaş kibrit gibi maşallah.Hele sonlara doğru bir savaş sahnesi vardı aşırı saçma sonuçlandı.Film öyle kötü değil ama sinemada gidipte izlenilecek bir film de değil.İnternete düşerse izlersiniz.
6


default avatar
(2) -
Müziklerin de yardımıyla tüm marvel filmlerindeki en etkileyici sahneleri çekmişler bence. Altta yazacağım nokta haricinde sırıtan, doğal gelmeyen bir sahne yok. Duygusal sahnelerde de duygu çok iyi verilmiş, hikayenin basit olmasına rağmen bence en etkileyici marvel filmiydi.
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(48) -
Son dönemde en keyifli seyrettiğim Marvel filmi oldu. Görselleri müziği konusu tek kelime ile harika sinemada izlenmesi gereken şahane bir fantastik film...
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023