Giriş Kayıt

Jurassic World: Hâkimiyet (2022) Yorumlar


Jurassic World: Dominion

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(615) -
Sinema seyircileri olarak görsel efektlere artık doyduk sanırım. Avatar döneminde iyiydi ama artık kuru kuru gitmiyor. King Kong'u da getirseler, dev dinozorlar da getirseler insan bunların yanında kaliteli bir hikâye ve sizi o görselliğe bağlayacak farklı bir şeyler istiyor.

Jurassic serisinin son filmi de ne yazık ki bunu başaramıyor. Ne olup biteceğini kestirebileceğiniz, sizi meraka ve heyecana sevketmeyen bir film işte. Artık Hollywood yerinde saymayı bırakıp bir seviye atlamalı. Yoksa böyle tatsız ve tuzsuz filmler görmeye devam edeceğiz.
4


avatar
(76) -
Lütfen o değerli vaktinizi bu rezalet için harcamayın. Nostalji yapalım ayağına insanların duygularını sömürmek Holywood da moda oldu galiba. Görsel efektler ve oyunculuk berbat. Ortada hikaye yok denecek kadar saçma şekilde ilerliyor. Utanç verici bir film.
2


avatar
(83) -
Film güzeldi ben çok beğendim fakat sinemaya gittiğime pişman oldum diyebilirim.Resmen elektrik gitmesin diye parlaklığı kısmışlar. Diğer şehirlerde öyle mi bilmiyorum ama Sakarya Serdivan AVM'de klimada çalışmıyordu.Görevliyi uyarmama rağmen düzeltmediler.Bluray verisyonu beklemek daha mantıklı. Filme gelirsek serinin diğer filmlerinden eksiği yoktu ve gayet güzeldi sıkılmadan izleyebilirsiniz tavsiye ederim.
7


Yorumlar (41)
avatar
(237) -
Gizem unsurunu es geçtiğinizde sıradan olur gizemli olan başrol… Yani bizim Dinolar...

Ters kulaktan anlatayım: Ferrari… Güzel araba değil mi? Hele bir de lansman kırmızısı ile mükemmeldir. Korkunç güzeldir. Uzaktan ufak durur, yakından bakınca göz hacminiz almaz. Öyle her dışarı çıkışta göremezsiniz. Nadirdir. El yapımıdır. Zenginliğin hangi klasmanında olursanız olun, gördüğünüzde mutlaka dikkatinizi çeker, gözden kayboluncaya kadar bakarsınız mutlaka. Peki, her dışarı çıkışta bütün arabaların Ferrari olduğunu düşünsenize… Bir yerden sonra göz alışır, sıradanlaşır, nadir görmekten kaynaklanan gizem ortadan kaybolur. Bu filmi sıradanlaştıran işte budur. Her karede bir dinozor figürü göstereyim derseniz, ekran doyar.

İlk film bu açıdan dengeliydi. Devam filmleri bu Ferrari hatasına düştü. Sequel yapımların ilki de iyiydi. Ancak devamı olan bu film de aynı hataya düşüyor. Jurassic Park ve Jurassic World karakterleri ile iki taraftan iki farklı hikâye olarak ilerleyen, doyurucu olmayan bir senaryo ve her karede bir Dino. Yani gerçek başrol olan Dinoları hapşırtmazsanız, konu ile bütünleştiremezsiniz. Sonuç olarak bu Cast’ın Dinolar ile son versiyonu galiba. Bakalım ‘’Traş Köpüğünü’’ devam filmlerinde kim bulacak? Yine de kaçırmayın, izleyin, beğenisi size kalsın. İyi seyirler…
6


default avatar
(50) -
Rezalet. Steven Spielberg'in mirasını berbat ettiler. Öyle mantık hataları varki çok irite ediyor insanı. Mesela bir tanesini yazayım, katil raptor tipi dinozor yeri geldiğinde 60 - 70 km/h koşuyor, yeri geldiğinde bir insanı bile yakalayamıyor Çok Mutlu
4


avatar
(51) -
Efsane bir sekilde başlayan ve bizim gibi 90 lar da bizleri sinema ile bulusturan Jurassic Park efsanesinin nasil berbat edilebileceğini zaman icinde bize gösteren ve daha kötü olmazdi diyerek final yaptiran bir film.Uzuluyorum bu efsane serinin bu kadar harcanmasina.Benim icin bu seri Jurassic Park 3 te son bulmuştur..


avatar
(489) -
Yine mantık ve fizik kurallarının hiçe sayıldığı bir Jurassic filmi.İlk Jurassic filmleri türünün ilk örneği olması dolayısıyla hem çok ilgi çekmişti hemde en iyi örneklerden biriydi.Artık bu türde kabak tadı vermeye başladı.Çünkü serinin her yeni filminde mantıktan koşarak uzaklaşıyorlar.Görsel efektler vs harika ama hikaye, hikayenin işlenişi, dinazor kavgaları ve insan-dinazor kovalamacaları bol bol mantıksızlık ve klişe barındırıyor.Zoraki gerilim, zoraki kurtulma sahneleri, zoraki zor duruma düşme sahneleri hep bilindik ezberlenmiş sahneler.Yenilik nerdeyse yok.Buda kısa süre sonra can sıkmaya başlıyor.Süresi neden bu kadar uzun anlamış değilim.Hikayenin bir derinliği yok bişey yok.2 buçuk saat çile gibi oldu biraz.Puanı görselliğe veriyorum.Gerisi boş.İzlenmesede olur.
5


default avatar
(55) -
izlediğim en dandik Jurasic filmi diyebilirim. Hep klişe sahneler. Dinozorlar desen oyuncak gibi hareket ediyor gibi. Hiç haz alamadan izleyeceğiniz bir film bence Gülücük
5


default avatar
(149) -
filmde sürekli bir sakarlık yapıyorlar dayanmak çok zor. çocuk iken izlediğim filmin hatrına beş yıldız verdim. görsellik güzel vs. ama yetti artık.
5


avatar
(55) -
film bir önceki ile o kadar benzeşen bir yapı da çekilmiş ki sadece hikaye biraz değişmiş ana karakterler kalmış durumda,dinazor evreni ise kaldığı yerden devam ediyor kafasında yapılmış,hiç bu filmlerden izlememiş birisi için belki ilginç gelebilir ancak önceki devam filmlerini izlediyseniz çok bir şey kaybetmezsiniz, bence yapımcılar çok fazla emek vermeden eski veri tabanında ne varsa yeniden kurgulayıp ekmeğine bakmış,izlemezseniz çok şey kaybetmezsiniz bakış açıları aynı.
4


avatar
(160) -
Kim ne derse desin 1993 de çekilen Jurassic Park daki samimiyet, ciddiyet, oyunculuk sonraki hiç bir seri de yok maalesef. Teknolojiye, bilgisayar efektlerine yaslanınca filme ait diğer bütün özellikleri yok saydılar. Tüm filmi ses ve görüntü tasarımcılarına bırakıp kendileri biletlerden gelecek olan parayı hesaplıyorlar. sonuç olarak böyle yavan tatsız bir film çıkıyor. Gerçekten çok yazık, harcanan o kadar paraya, zamana, emeğe.. kapitalizmin sinemaya yansıması bu görüntü (film demek istemiyorum), sanat adına, sinema adına hiç bir şey yok arkadaşlar ..


avatar
(548) -
Dinozor var mı, var. Aksiyon var mı, o da var. Önceki filmlere nostalji var mı, olmaz mı! Daha ne olsun. Bu hikaye zaten ilk filmde anlatıldı. Sonrası görsel şölen. İzle gitsin. Her filme dinozorlar çok daha gerçekçi oluyor. BAşka nerede göreceksin bu muhteşem hayvanları böylesine gerçekçi.

Diğer filmleri de sevdim. Bunu da sevdim.
6


avatar
(294) -
Aman aman evlerden ırak. Bu nasıl bir rezalet böyle? Bu yapımdan beklenen tek şey güzel görsel efektler ile dinozor aksiyonu yaşatması iken bunu bile başaramıyor. Zaten senaryo o kadar geri zekalı bir şekilde ilerliyor ki şok edici desek yeridir. Oyuncular desen kesintisiz bir cümle kuramıyor. Lafı ağızda geveleyip duruyorlar. Öyle ki sorun bende mi yoksa filmde mi diye sorgulamaya başladım. Hala emin değilim.

Bir de yanlış görmediysem birçok sahnede CGI yerine eski tarz dekor dinozorlar kullanmışlar sanırım. Bunun sonucunda da ortaya büyük rezillik çıkmış. Gerçekten CGI kullanmalarını tercih ederdim. Çünkü bu seçim filmin dinozor sahnelerini müthiş şekilde sekteye uğratmış. Yönetmenin bu konudaki tecrübesizliğinden midir bilmiyorum. Zaten bu saçmalığı da anlamıyorum. Kardeşim 80'lerde mi yaşıyoruz? Elimizde teknoloji varken gidip eski bir yöntemi kullanmak neden? Hayır kullanmayı da bilmiyorsunuz ki.

Sonuç olarak ekibi tebrik etmek gerek. Bu kadar kötü bir film yapmak da övülmeyi hak ediyor. İşin garibi yönetmen ilk Jurassic World filmini de yöneten kişi. Oradaki tarifeyi buna uygulasa en azından o kalitede bir şey izlerdik. Ancak bu film sadece görsel efekt değil her anlamda geriye gitmiş. Sanki filmi amatör bir ekip çekmiş gibi. Abartmıyorum çünkü izlerken gerçekten böyle hissettim. Bu filmin bütçesi 185 milyon dolarmış. Hollywood'da kara para falan mı aklıyorlar napıyorlar kardeşim? 200 milyon dolar masraf edilen rezil filmlerden daha kaç tane izleyeceğiz?
3


default avatar
(1) -
Gayet zevkli! Pek çok kişinin olumsuz yorumuna binaen yazıyorum. Film ziyadesiyle başarılı olmuş. Mükemmeli tabiki de beklemeyin fakat hayal kırıklığı da değil. Dinazorlara duygusal ve heyecanlı bir veda olmuş.
6


default avatar
(20) -
Çekimler ve kurgu iyi, ama hikaye kötü. Efektler başarısız. İyiler kötüler ve dinazorlar üçlemesi yine. Güya bilimsellik adına üstü kapalı bir şeyler söylemek istemişler ama becerememişler. Yine de izlerken zaman geçirtiyor diyebilirim.
5


avatar
(8435) -
Şablonu mumya serisine çok benzer yapılmış, aksiyon, komedi, macera türünde, izlenir ama bir fark yaratmayan, dikkatli sinema seyircisi gözünde 'hafif' kalacak bir yapım olmuş. Benim için eski dostları da görmek güzeldi, insan elinin doğanın olağanüstü güzelliklerini nasıl soldurabileceğini üstünkörü de olsa gösteren bir yapım olması da... İyi seyirler olsun.


avatar
(63) -
Eski filmlerin ekmeği de bir yere kadar yenir.. Eh işte sıkılmadan izlenir dedim ama o bile zor.
6


default avatar
(70) -
serinin en kötüsü aman diyeyim ..ertesi gün film unutulur mu o kadar silik bir senaryo
3


default avatar
(129) -
Aslında hiç bişey beklemezseniz film gayet iyi ve izlene bilinir. Senaryo beklemeyin mesela, mantık da , oyunculuk da , sahneler arası düzgün geçişlerde , film müziği de... Yani bakmayın milletin kötü yorum yaptığına beklentisiniz izlerseniz gideri var.


avatar
(81) -
bu filmin bu kadar da yapmacık, basit ve amatörce olmasını beklemiyordum. benim için gereksiz ve uzak durulması gereken filmler kategorisine girdi resmen. tam bir hayal kırıklığı.
4


avatar
(349) -
Bu mudur aylardır beklediğim film?

Filmin başlarında bir sahne var
Sürprizbozan: Göster
orayı görünce buradan bir şey çıkmaz demiştim içimden öyle de oldu. Vasat senaryo, görsellik, kostümler bile göz tırmalayıcı... Bir de sürekli tesadüfen karşılaşma sahneleri var ki Tanzimat dönemi romanı mı okuyoruz dedim!

Tek beğendiğim günceli yakalayıp buğday tarlalarının yok edilişine değinmeleri oldu.

İlk filmdeki fikir o kadar özgündü ki... Onu tekrar yakalayamamak şu an ki sektörün sıkıntısı olsa gerek evirip çevirip aynı şeyleri vermekten anlatmaktan bir türlü sıkılmadılar.


avatar
(1041) -
Bir efsane nasıl kötülenir öğrenmek istiyorsanız bu filmi izleyin o kadar amatör o kadar kötü bir iş çıkartmışlar ki film boyunca söylendim durdum mükemmel bir kadro yakalamışsın ilk film'den son film'den en iyi oyuncuları film e katmışsın ama kalite yerler de ilk film e atıf yapıp ilk filmdeki benzer sahneleri çekmek için o kadar çok uğraşmışlar ki koca film'de nerden baksanız en az 20 sahne ilk filmin sahnesi ama onu bile başaramamışlar tatsız tuzsuz bir film olmuş
Sürprizbozan: Göster
bütün seriyi izlemiş ve jurassic film ile büyümüş birisi olarak söylemek isterim ki ilk kez bir jurassic filminden gram keyif almadım,heyecanlanmadım,etkilenmedim, hop oturup hop kalkmadım bu kadar amatörce bir film yapılamaz bu film malesef gözüm' de sınıfta kaldı


default avatar
(93) -
Yorumlara bakarak diğerlerinden 1 tık daha iyi olduğunu düşündüğüm ama benim fark göremediğim standart jurasic yapımlarından biri olmuş eğlenceli ama standart (standart : iyi ama abartmanın mantığı yok) Çok Mutlu
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film