Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(2) -
Film gayet güzeldi , oyunculuklarda iyiydi, Timuçin ESEN bence rolünün hakkını vermiş , filmden çıktıktan sonra etkisi bende hala devam etti. Adam neler yaşamış vay be dedirtti ve bence bu kadar güzel anlatılabilirdi.Diğer arkadaşların yorumlarında bahsettiği biraz daha uzatılabilirdi konusuna katılıyorum. Tavsiye derim. 9/10
9


default avatar
(5) -
Öncelikle çoook daha iyi olabilirdi.
Film kendini izlettiriyor, öyle yada böyle bir emek verilmiş belli ediyor. Filmde geçişler aceleye getirilmiş gibiydi. En sinir olduğum kısım ise ölen bir insanın filmi yapılıyor ve ne ölüm sahnesi, ne hastalığı bunların hiç biri filmde işlenmemiş. Ortalama bir yapımın bir tık üstü diyebilirim. 7/10 ideal
7


default avatar
(140) -
Filmin ilk yarısı ağır dram içerir. Ağlayacaksınız dikkat. Sinamada ses sistemi ile buram buram hissediyorsunuz. Ben bayıldım. Müslüm babaya saygım bir kat daha arttı. Bu bir başarı hikayesi. Bu bir kültür. Bu bir dram. Bu bir efsanedir. Tüm herkese mesaj içerir. Eve gidip müslümü dinleyip müslümü hissetmek istiyorum. Babaya saygılar.
10


Yorumlar (65)
avatar
(1) -
Filmin kadrosu gerçekten çok iyi. Şahsen filmden önce rahmetli Müslüm gürsesin hayatını bilmezdim sadece dediğim bir insan neden hep içer, filmi izleyince anladım.
10


avatar
(2674) -
Senaristinden yönetmenine, başrol oyuncusuna kadar çok başarılı bir biyografi filmi ile karşı karşıyayız. Tarihi ve kültürel yapımızda daha nice hayatı filme çekilmeye değer insanlar var. Benzerlerinin devamının gelmesi dileğiyle...
8


avatar
(220) -
Müslüm Baba'nın biyografisine yakışmayan bir film. Reklamını görüp büyük beklentiler içerisinde izlemiştim. Fakat film ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. En başta biyografi olmamış kurgu olmuş, olaylar gerçeği yansıtmıyor, bambaşka hikaye örgüleri olan Baba'nın sansasyonel hayatı çarpıtılmış. Hoş bir durum değil bu. Ayrıca oyunculuklar zayıf kalmış ve şarkılar kötü seslendirilmiş. Hadi oraları geçtim kurgu olarak izleyeyim dedim, o da yok, kopuk kopuk ilerleyen bütünlüğü olmayan bir yapım.
2


avatar
(392) -
Arabesk dinlemeyen Müslüm Gürses'in tek bir şarkısını bile bilmeyen, hayat hikayesinden haberdar olmayan birisi olarak Müslüm Gürses'e saygı duydum. Efendiliğine iyi haline, merhametine aşık oldum.. Hayat hikayesinden bazı kesitleri yumuşatarak izleyiciye aktarmışlar. O'nu beyazlarla barıştıran beyazlara layık gören kadına, Muhterem Nur'a ne diyebilirim hiç bilmiyorum. Ağlattı hem nasıl ağlattı mahvetti. Timuçin Esen'in bu rolü nasıl kaldırabileceğini ön yargı ile karşılamıştım hata etmişim.. Film adına bazı olumsuz eleştiriler okudum ve üzgünüm güldüm.. Filmi defalarca başucuma ekleyebilirim.
9


avatar
(1031) -
Filmin bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. Ne arabeskle ne de Müslüm'le en ufak bir ilgim olmamasına rağmen filmi oldukça beğendim. Hep söylerim biyografi filmi iyi yapılırsa düşük puan alması mümkün değildir. Bu da iyi yapılanlardan. Tüm oyunculuklar çok iyiydi. Tavsiye ederim... 8/10...
8


avatar
(7) -
Beklentimin altında kaldı. Gerçek bir hayat hikayesi olması etkileyici. Bir insanın hayatında yaşayabileceği en büyük acıları yaşamış Müslüm Baba. beni en çok etkileyen gençlik yıllarında sinemada görüp aşık olduğu kadınla yollarının kesişmesi ve onunla bir ömür geçirmesi oldu.
5


default avatar
(84) -
Ne acılar,ne hayatlar var arkadaş yaaa! Film bitince Müslüm Babanın şarkılarını dinledim, gözlerim doldu adama. Allah mekanını cennet eylesin Babanın.


avatar
(1248) -
Güzel fakat hataları olan bir filmdi. Öncelikle filmin görselliği ve o dönemi iyi yansıtması bence başarılı yönlerindendi. Oyunculuklar ve müzikler de gayet iyiydi. Timuçin Esen de çok başarılı bir performans sergilemiş gerçekten. Hatalarına gelecek olursak: Filmdeki geçişler gerçekten plansız ve kötüydü. Bu ani geçişler işleyişte kopukluklara sebebiyet veriyordu. Bazı sahneler o kadar hızlı kestirilip açıklanmadan geçilmiş ki adeta filmi anlamakta zorluk yaşıyorsunuz. Kendinizden bir şeyler eklemeniz gerekiyor o anda. İleride o sahnelere yine dönülse de iş işten geçmiş oluyor ve tatmin olmuyorsunuz. Yani kurgusu daha iyi yapılabilirdi. O yönden biraz başarısız buldum.

Bunlar harici Müslüm Gürses'i anmak için yapılan, seyir zevki yüksek başarılı bir yapım. İzlemenizi tavsiye ederim.
7


avatar
(366) -
Filmi geneli itibariyle güzel buldum başarılıydı başrol oyuncusuna ayrı bir parantez açmak lazım sesi ve oyunculuğunu ayrıca beğendim.
8


avatar
(57) -
Şimdi size filmi özet geçiyorum
Sürprizbozan: Göster


Adama saygım var, yapılan iş de kaliteli ama bir o kadar da gereksiz.
6


avatar
(52) -
Müslüm Gürses'in hatırasına yakışır bir eser olmuş oyunculuklar hikaye anlatımı güzel sıkmadan bir solukta izlenebilecek bir olmuş. Film gayet güzeldi , oyunculuklarda iyiydi, Timuçin ESEN zati oynadığı bütün filmlerde rolünün hakkı ile yerine getirebilen bir film ki bence bu rolünün hakkını fazlasıyla vermiş , sanki hakiketen Müslüm GÜRSES son zamanlarda ortaya çıkan nadide yerli yapımlardan 8/10
8


avatar
(8375) -
Haydar, Bir bilebilsen, Hasret rüzgarları, Evlat, Hangimiz sevmedik, İtirazım var, Adını sen koy, Şu dağlarda kar olsaydım... Ve daha niceleri... Müslüm Gürses'i sevenler ve bilenler için belki çok etkileyici bir film değildir ama bilmeyenler şaşırabilir... Zaten yeniden seslendirdiği, kendi tarzı olmayan şarkılarla sonradan farklı bir kesime hitap etmeye başladı ama o her zaman arabeskin babasıdır! Allah rahmet eylesin, az kederlerimize ortak olmadı... Film Türk sineması açısından oldukça başarılı, değer ve emek verilmiş. Ben tavsiye ederim.


avatar
(160) -
Her şeyden önce şunu söylemeliyim bu filme karşı olumsuz anlamda bir ön yargım vardı. Çünkü Müslüm Gürses dinleyen biri değilim ve türk filmlerindeki klişe haline gelen ajitasyon ve yersiz sürekli müzik kullanımını sevmiiyorum. Bu sebeplerden dolayı müslüm filmi hakkında estrafımdan olumlu eleştiriler duysam da sürekli öteliyordum.

Bu gün bir şans verip izledim ve filme gerçekten haksızlık ettiğimi anladım. Türk sineması açısından harikulade bir biyografi filmi olmuş. Ajitasyon ve müzik kullanımı var mı derseniz evet var ama bu sefer zorlama değil her şey kararında olmuş. Oyuncuların birçoğu tiyatro kökenli on numara iş çıkarmışlar. Görüntü ve renkler çok çok iyiydi. Filmin sonunda özellikle baktım. bir tek bu nokta üzdü beni açıkçası. Görüntü yönetmeni Martin Szecsanov miş. Keşke orada bildiğimiz bizim memleketimizden bir isim olsaydı.

bazı arkadaşlar filmin Müslüm'ün hayatına göre eksik kaldığını söylemişler. Ben bu eleştiriye çok katılmıyorum. Müslüm'ün hayatını yakından bilen biri değilim ama zaten filmin süresi 2:15. Tam kararında, buna Müslüm'ün hayatındaki her şeyi katmaya çalışırsanız Mahsun Kırmızıgül film(si)leri gibi çorba olur. Filmin kurgusu daha çok eşinin perspektifinden yapılmış ve bu aşamada yönetmenin tercihlerine saygı duymak lazım. Çünkü filmde rahatsız edici, bu da olmasaydı olurdu dediğiniz bir sahnede yok.

Velhasılı kelam güzel bir biyografi, trajik bir öykü. izlerseniz pişman olmazsınız.
9


default avatar
(138) -
Kaliteli bir yapım olmakla beraber bazı noktalarda film akıcılığını bozmuş. Bazı yerler de kendini sürekli tekrar etmiş. Buna karşılık girişte yer alan aile dramı çok iyi yansıtılmış ve oyunculuklar da çok iyi. Dönemin atmosferi kostümlerle mekanlarla gösterilmeye çalışılmış. Sonuç olarak izlenebilir bir film.

Film den bir söz : Herkes cennette doğar, bazıları cehennemde büyür. Benim gibi…
7


avatar
(67) -
Maalesef şarkıların kendi sesinden olmaması , Müslüm Gürses’i oynayan Timuçin Esen’ in çizgi film karakteri gibi oynaması. Görsellik dışında etki bırakmaması bana filmin eksiklikleri olduğunu hissettirdi. Kısacası daha iyi olması gerekirdi. Müslüm Gürses’ i seviyorum bu film o yüzden daha iyi olmalıydı diyorum.
3


default avatar
(2) -
Film gayet güzeldi, oyunculuklarda iyiydi. Kaliteli bir yapım olmuş. Timuçin Esen'in oyunculuğu da başarılıydı.
8


avatar
(1723) -
beklentilerimi çok yüksek tuttuğumdan dolayı olabilir diye düşünüyorum çünkü kült bit film izlemedik, timuçin esen özelinde çok iyi oyunculuk diğer oyuncularda fena değildi ama tempo biraz düşük geldi, görsellik idare ederdi, aslında olayın hikaye boyutu biraz geride kalmış hissettim, şarkılara odaklanmış gibiydi kadraj, tabi ki zordu arabeskin babasının filmini yapmak, takdir ediyorum üstesinden gelmişler...
7


default avatar
(3) -
Müslüm Babanın filmi bu kadar basit olmamalıydı.
Hee Haa He Heee Haaaa!!! Bu ne saçmalık öyle diyalog mu olur, taş devrinde mi yaşamış Müslüm?
Yuh diyorum!!! Ayrıca Timuçin Esenin sesi çok ince ve yetersiz. Kulak tırmaladı durdu.
5


avatar
(310) -
Film gayet güzel, Müslüm Gürses'in hayatı oldukça başarılı anlatılmaya çalışılmış. Çalışılmış diyorum zira kurgu gereği birçok noktada değişiklik yapılmış. Muhterem Nur'un anılarına ve anlattıklarına bağlı kalınmaya özen gösterilmiş. Bununla birlikte derimlemesine bir araştırma yapılmadığı da ortada filmde bunu açıkca görüyoruz. Filmin en büyük eksilerinden biri bu bence sadece Muhterem Nur'un anıları ve anlattıklarından ibaret olmamalıydı, daha derinlemesine bir araştırma yapılalıydı.
Beni üzen esas nokta "Film Yapmayın" şeklindeki vasiyetine rağmen film yapıldı. Anlayacağınız Rahmetli mezarında da rahat edemedi.
Müslüm Baba'ya yapılan son ve en üzücü darbe de bu oldu diyebiliriz.


avatar
(6186) -
Öncelikle Timuçin Esen'i gönülden tebrik etmek lazım okuduğu şarkılarıyla ve oyunculuğu ile aynı Freddie Mercury'i oynayan Rami Malek gibi son derece başarılıydı ve tüm övgüleri dibine kadar hak etmiş.Ayrıca babası rolündeki kişi ,limoncu Ali, Muhterem Nur rolündeki Zerrin Tekindor ve diğerleri.Gerçekten Müslüm Gürses'in acılarla dolu hayatı zorluklar, kötülükler içerisinden çıkıp, zirveye ulaşarak, iyi bir insan olarak kalmaya çalışması takdir edilmemesi mümkün değil.Kısacası filmden etkilenmiş biri olarak sizlerinde ön yargısız bir şekilde izlemenizi tavsiye ederim
9


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film