Giriş Kayıt
Yorumlar (21)
avatar
(73) -
ilk filminin başarısından sonra bence olamamış devam filmi olmuş oyunculuk desen yok beğenmedim özenilmemiş senaryo var ortada uzun zaman önce bu filmi o kadar izlemek istiyordum ki iyiki ozamanlar izlememişim 10/5 sadece nejat işlerin oyunculuğunu beğendim diyebilirim yalnız
5


avatar
(38) -
İlk Yönetmen Tolga Örnek farkı burada kendini belli ediyor. İyi bir konu üzerinde durabilecekken tersine yüzeysel anlatımla geçiştirmişler. Hande Doğandemir olmasa izlemezdim.
6


avatar
(790) -
"Kadınlardan fazla bir şey beklememek lazım amirim.
- Kadınlardan hiçbir şey beklememek lazım amir."

Sonda söyleyeceğini başta söylemek böyle birşey. Neyse... Ben filmden rahatsız oldum ve hiç sevmedim, yine de bitirdim. Başladığım filmi bitirmemek nedense benim düşünebileceğim birşey değil. Rahatsız olmamın nedeni sevişme sahneleri falan değildi, hatta o sahneler yeterli değildi, iki insan arasındaki büyüyen tutkuyu seyirciye geçirebilmekten çok uzaktı. Bizim oyuncularımız o sahnelerde bir tuhaflaşıyorlar, kasılıyorlar, seyirciye geçen de sadece rahatsızlıkları oluyor. Gerçi onları da suçlamak zor, çünkü hala "cinsel içerik"ten şikayetçi olan var. Neyse...

Benim rahatsızlığımın nedeni, "aşmış" görünen insanların çok şey söylüyormuş gibi görünüp gerçekte hayata dair söyleyecek birşeylerinin olmaması, nereden icap ettiği anlaşılmayan bir "Easy Rider" tatlarına koşmalar, bildiğimiz beylik tavırları, lafları tekrar etmeler, çok şey oluyormuş gibi görünüp aslında birşey olmaması, ne bileyim, neresinden tutsanız elinizde kalır. İnsanlar bu tuhaf ilişkileri yaşıyor zaten, siz bir film yapıyorsunuz, farklı ne söyleyeceksiniz? Radyo programı ile de sevimlilik olmuyor... Neyse...

Çok "Neyse" diyorum, azaltmam lazım. Neyse...

Filmdeki tek sevimli karakter Rıza Kocaoğlu'nun çizdiği karakterdi, onu da pataklayasınız geliyor yer yer...

Çocuklarla falan izlemeyin, çok istiyorsanız kendiniz izleyin. Hatta yalnız izleyin. İlişkinize zarar verebilirsiniz yani, bilemiyorum.
5

Cevaplar (1)
avatar
(6139) -
Cormorant Bey'cim Your Place or Mine Filminde yorumuzu gördüm. Bende beğenmedim bilginiz olsun.....Gülücük


1
| Bildir


default avatar
(35) -
Senaryo, konu vs kısmına yorum yapmayacağım. Herkesin beklentisi beğenisi farklı. Ben yaklaşık 30 yıldır medya sektörünün teknik kısmında çalışmış/çalışan birisi olarak görüntü yönetmenini tebrik edeceğim. Çekimler açılar ışık herşey çok iyyidi. Bravo.
8


avatar
(1723) -
bu filme gerek var mıydı diye sorasım var açıkçası, özlü sözle boğalım diye zorlamışlar, ilk filmin büyüsünden uzak sıradan bir vasat yol filmi, oyunculuk yok gibi birşey, tempo düşük, anlatım donuk, olmamış ne yazık ki...
5

Cevaplar (1)
avatar
(790) -
Özlü sözler neredeydi?
5


0
| Bildir


avatar
(346) -
Aforizma kasmaktan film kasmayı unutmuşlar. İnsan gerçekten hayret ediyor. Saçmasapan hayatların yüceltildiği, pek de bir şey anlatmayan sıradan bir film. İlk film biraz tutmuştu, hadi biraz daha kazanalım diye çekildiği belli. Ayrıca başroldeki yaşlı abiler bırakın artık oyunculuğu, çok eğreti duruyorsunuz artık.
4


default avatar
(73) -
Gösterime girdiği ilk gün izledim fakat yorum yazmadan önce serinin ilk filmini de izledikten sonra yorum yazmaya karar verdim.

Aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum şimdilik... Öncelikle ilk filmdeki gibi bir "standart" bir işleyiş beklentisi olması gayet normal. Ben de filmi seyrederken böyle bir kanıya vardım fakat film ilerledikçe bu düşüncem tamamıyla değişti. İlk filmdeki gibi insanın yalnızlığı başta olmak üzere, insanın psikolojisi, sevgisi, nefreti vb. birçok konu işlenmiş. Ayrıca ilk filmden farklı olarak insanın ne kadar güçsüz olduğunu ve çaresiz kalabileceğini de anlatmış. İlk filmde olduğu gibi derin manada felsefe yapılmasa da yine de ilk filmin ruhunu taşıdığını söyleyebilirim. Kaan ve Mete karakterinin hayatlarına girilmesine izin veriliyor bu filmde. Onların hayatlarında olup biten ne varsa bütün çıplaklığı ile göz önüne seriliyor.

Yine ilk filme kıyaslamam gerektiğini düşündüğüm durum ise oyunculuk: İlk filmde İdil Fırat ve Ahu Türkpençe gayet başarılı oyuncular ve bunu da rollerinin hakkını vererek gösterdiler. İkisi de gayet doğal bir oyunculuk sergilediler. Fakat bu filmde Hande Doğandemir'in oyunculunu kesinlikle beğenmedim Rolünün hakkını verememiş. Doğallıktan uzak bir performans olmuş ve dolayısıyla rol üstünde eğreti durmuş.

Şunları da söylemeden edemeyeceğim ki bunlar, Kullandıkları motosikletler tam bir efsane motosikletler. Bu tip motorları sevenlerin kralı diyebileceğimiz bir marka Harley-Davidson. O motosiklet sahneleri hem büyük bir hayranlıkla hem de biraz içim burkularak seyrettim. Kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşmaya çalışarak, sadece anlatılanı dinleyerek ve gösterileni gözlemleyerek yani sonuç olarak anlama merkezli seyredildiğinde ne kadar nitelikli bir film olduğu idrak edilebilir.


avatar
(156) -
Kaybedenler Kulübü çekildi diyelim tuttu ve ikinci film olarak 1 ya da 2 yıl sonra bunu çektin.. Birincil maksat para kazanmak amaçlı.. Anlarım, gerçekten anlarım derim ki yalap şalap yaptılar bu kadar olur. Lakin ilk filmin üzerinden 7 yıl geçmiş ve ciddi bir kitle edinmişsin.. Herkes ilk filmi sevmiş güzel bir devam filmi bekliyor 7 yıl aradan sonra herkes heyecanlı merakla bekliyor. Sonuç bu film ise bu filmde emeği geçen herkese tesüf ederim.. Yazık gerçekten, resmen izleyiciyle alay edilmiş.. Filmin konusu ne ana fikri ne mesajı ne? Yönetmen, senarist dahil kimsenin fikri yok.. Hatta oyuncuların bile fikri yok ne oynadıkları hakkında o yüzden performansları bile STANDART.. Üzüldüm. Umarım 3. film çekilmez..
5

Cevaplar (1)
default avatar
(3) -
puanınızı çok bile vermişsiniz kesinlikle katılıyorum size. üstüne cinsel içerikli sahnelerin bu kadar alenen sergilenmesi fazlasıyla rahatsız etti. araya sinir harbiyle çıkmamız da cabası oldu.
1


1
| Bildir


avatar
(34) -
Hayal kırıklığı, ilk filmden eser yok. Uzun ve sıkıcı olmaktan öteye geçememiş.
6


default avatar
(5) -
ilk filmle karşılaştırınca insan içinde ufakta olsa bir hayal kırıklığı oluyor


default avatar
(3) -
Arada hemen çıtım.Tahammül edilemez bir film...
2


avatar
(391) -
Film gayet güzeldi. Mete ve Kaan yine ufak cameo yapmışlar bar sahnesi ve radyo önünde. Mete halen pazar günleri Hüseyin abi ile gündüz saat 11:00 da radyo programı yapıyor. Pazartesi de tek başına bi kaç plak döndürüyor radyoda. Özellikle Hüseyin Karaca ile olan programı dinlemenizi tavsiye ederim çok güzel plaklar döndürüyorlar. Kaan zaten Erol Egemen'le İzmir ve Ankara'da sık sık yalnızlar partisine geliyorlar. Son bir tavsiyem olacak eğer okumadıysanız mutlaka " Mustafa Nusa'nın Hikayesi " ni okuyun. Altı çizilecek çok yer var...Güzel bir başucu kitabı olur.
7


default avatar
(7) -
İlk filmden daha güzel. Cahile cühelaya aldanmayın. Gidin izleyin.
8

Cevaplar (2)
avatar
(138) -
Biz cahil cüheylaları aydınlatsana kardeşim.


1
| Bildir
avatar
(805) -
Dahi arkadaş, güzellik kavramı estetik konusudur. O da görecelidir. Bir şeyi beğendin diye daha akıllı olmazsın ya da beğenmediğinde cahil kalmazsın. Kavramları kullanırken at izini it izine karıştırmadan yorum yaparsan biraz daha ciddiye "alınabilirsin".
7


9
| Bildir


default avatar
(25) -
ilk filme bayılıp hayranlıkla izlediyseniz lütfen bu filme gitmeyin.yoksa hayal kırıklığı yaşarsınız.ilk filmde bizleri vuran diyaloglar,sahneler ve duygusallığı yakalayamamışlar.beklentilerinizi düşük tutup izleyin.ve bu filmin gişesi devam edilip edilemeyeceğini belirler.
7


avatar
(138) -
İlk filmin havası yok. Oyunculuklar bile zayıflamış. Basit bi hikayesi var. İlk filmde bizi tutan bi fikir vardı, hayranlıkla seyretmiştik. Onların özgür ruhuna özenmiştik. Maalesef bu filmde ilk filmdeki havayı göremedim.


avatar
(805) -
İnsan çok susadığında ilk bardağı kana kana ve büyük bir lezzetle içer. Susamışlığı tam geçmemişse ikinci bardağı içmek için alır, fakat oradaki su, hiçbir zaman ilk bardaktaki kadar lezzetli değildir. Birkaç filmi bir kenara alarak şunu diyebilirim: Hiçbir devam filmi ilki kadar hoş ve güzel değil. Misal bu film, ilk filmin özgünlüğü, yoğunluğu ve derinliği burada yoktu. İkinci bardak lezzetsizdi yani...
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film