Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(187) -
Dün akşam yönetmenin de katılımıyla Rexx'de yapılan özel gösterimde Kelebekler'i izleme fırsatı buldum ve bu film beni her yönüyle şaşırttı. Oyunculukları, senaryosu ve içeriği dopdoluydu, filmi izlerken bir an bile sıkılmadım. Kelebekler, son yılların en iyi Türk filmlerinden birisi ve kesinlikle sinemada desteklenmesi gerekiyor. Mutlaka izleyin. Film hakkındaki daha ayrıntılı düşüncelerimi yukarıda yazdığım özel incelemede okuyabilirsiniz.
8


default avatar
(3) -
Özenle hazırlanmış doğal diyalogları, değişik kamera açıları ile mükemmel bir film. Şaşırtan, şaşırtırken güldüren bir yapım. Türk filmlerindeki klasik çevre seslerinin diyalogları bastırması sorunsalı ise devam ediyor. Neredeyse Türkçe bir filmi Türkçe altyazı ile izlettirecek kadar.


default avatar
(125) -
ohh bee. ülkemizde, kendini salak duruma düşüren karakterler dışında komedi filmi çekilebiliyormuş.
ayrıca halkın zeka seviyesi ile dalga geçmeden de yapılabiliyormuş bu işler. (amacı sadece kesesini doldurmak olanlara duyurulur.)
gittim ve vakit bulabilirsem yine gideceğim. (o keyfi yeniden yaşamak adına.)
ne övdüm be! yeter Gülücük
8


Yorumlar (29)
avatar
(1598) -
İzlediğim en tuhaf filmlerden biri Gülücük İyi bir kara komedi. Bir çok sahnesinde gülümsedim ama en iyisi İmamdı, tam cenazeyi gömerlerken yaptığı o konuşma fenomendi! Gülücük Hoca aslında çoktan atheist olmuş ama işine profesyonelce yaklaşıyor, işini sürdürüyor.


default avatar
(1) -
bazı sahnelerde kamera çok titremiş.izlerken yoruldum bu sahneleri..


avatar
(806) -
"Kaçtın, hep kaçtın. Almanya'lara gittin; yetmedi, astronot olup uzaya çıktın!."

Birbirinin tamamen zıddı üç kardeşin yol hikayesi... Kafası karışık imam ve patlayan tavuklar filmin aklımda kalan güzel sahneleriydi ama filmin geneli açık çay isteyen birine getirilen demli çay gibiydi...
6


default avatar
(138) -
Absürdlüğü çok iyi ayarlanmış komedi-dram filmi.
Sürprizbozan: Göster
Çok iyi fikirdi.
Aile denen şeyin bu kadar kolay kotarılabilecek bir şey olmasına rağmen bu kadar kötü yönetilmesine de güzel parmak basmış, "Olmuyor, beceremiyoruz" diyerek.
Sonuçta benim için insanın iç hâllerine güzel bir bakış filmi. 7,5.
8


avatar
(1418) -
Ben filmi çok beğendim. Hem duygulanarak hem de gülümseyerek izledim, Hikesi çok anlamlıydı. Kullanılan şarkılar da özenle çekilmiş hele ki Nazan Öncel'in şarkısının çaldığı sahne harikaydı. Finali de çok hoştu. Mutlaka izlemenizi öneririm.
8


avatar
(31) -
Bu filme komedi denilmesi ve yorumlarla desteklenmesi ilginç ! Üç kardeşin yol hikayesi ve geçmişini araması-yüzleşmesi türü ise sadece dram...
6


default avatar
(19) -
Film iyi bi film değil, olmamış, ayrıca Bartu Küçükçaglayan'ın sesini duymak için sesi açtıkça açıyorum yoksa anlaşılmıyo ama bu sefer diğer sesler fazla geliyo, sürekli filmin sesini açıp kapadım, kötü olan bi film bu şekilde daha kötü olmuş bence
4


default avatar
(324) -
filmi ben çok beğendim. gayet güzel. dolu dolu bir film. çok da güldüm. ama şu da bir gerçek ki herkese hitap etmeyebilir. ben kesinlikle izlemenizi öneririm.
8


avatar
(1012) -
Şimdi kafanızda üst düzey bağımsız sinema festivali Sundance hayal edin.Çeşit çeşit dilden ırktan insan orada bağımsız sinema ritüeli düzenliyor.Ve bizim filmimiz çok büyük ihtimal çoğunluğun altyazıyla izlediği bir film.Ve bu adamlar bayanlar bu filmi büyük jüri ödülü ile ödüllendiriyorlar.Ama benim halkımın insanı acımadan 1 i basıyor.Lütfen beyler herşeye yorum yazmaya çaılışıp bari kendinizi rezil etmeyin yahu.Bu bizim tarzımız değilmiş deyip çıkın gidin işin içinden.Evet film bir iki noktada anlaşılmaz kalıyor olabilir ama çok çok uç bir noktada bir aile ilişkisi içerdiği için kendinizle bağdaştırmaya kalkarsanız anlamsız kalır.Oynayanın çekenin eline sağlık.Muhteşem film.
8


default avatar
(5) -
Boşuna zamanınızı harcamayın. Burada olumlu yorum yapan arkadaşlar neye göre yorum yapıyor bilmiyorum. Ancak öyle komik bir tarafı yok. 1 puan bile fazla.
1


default avatar
(1) -
sakın zamanınızı boşa harcamayın, bu kadar saçma sapan bir senaryo görmedim, daha ne kadar kötü olabilir diye bekledik, 0,5 puan veren arkadaşa ayıp ettiğini söyleyip 0,25 puan anca diyorum
1


default avatar
(40) -
Filmdeki tek güzel şey nazan öncelin şarkısıydı. İnsanları düşünceler altında bırakma triplerinde metafor kasmaca sanatsalımsı film. Yerli yabancı sanatsal ne kadar film varsa sanırım ilgimi çekmiyor. Bilimkurgu sever birisi olarak sanattan anlamıyorum diyebilir miyim sanatsal film dedikleri filmleri sevmiyorsam? Sanat buysa kalsın
1


avatar
(160) -
Filmin başlarında oyuncuları ve gidişatı görünce, filmi geç izlediğim için üzülmüştüm ama daha sonra aslında o kadar abartılacak bir tarafının olmadığını düşünmeye başladım.

Öncelikle filmde; absürt komedi, biraz kara mizah ve arka tarafta da aile trajedisi işlenmiş. Burada hiç sıkıntı yok. Problem; filmin kendi içinde de, karakterlerde de bir tutarsızlık var. Özellikle diyaloglarda, doğal ve samimi gözükmek için gereğinden fazla ve abartılı oynanmış sahneler var. Yani bazı sahneler çok uyumsuz, ne karaktere ne filmin gidişatına uyuyor ... Çok sırıtıyor ama asıl sıkıntı bunun hayatın en doğal samimi kareleri gibi sunulması. Oyuncuların birbirleriyle duygusal bağı, ilişkisi de bana çok gerçekçi gelmedi.

Özetle çok güzel un, su ve şeker var ama helva olmamış. Potansiyeli olan bir film gerçekten iyi bir iş çıkabilirmiş ama bazı şeyler abartı, bazı şeyler eksik, tam tat vermedi.. Emeğe saygıdan 6.5 /10
6


default avatar
(4) -
Film güzel bir komedi filmi olmuş bence.Bununla beraber Tolga Karaçelik bir şey anlatmaya çalışmış olabilir (metafor babında) onların izleyiciye geçip geçmediği konusunda önemli şüphelerim olmakla birlikte beğendiğim bir film ve hatta kafamdaki bu metaforlarla, ilgili soru işaretlerinden dolayı tekrar izleyeceğim bir film.
7


avatar
(51) -
Beklentimin çok üzerindeydi. İzleyin çabucak izleniyor. Kara komedi sevenler kesinlikle izlesin.
8


avatar
(742) -
ilk yarısı çok ümit vaad ediyorken sonlara doğru bozdu bence film.. son sahne eğlenceliydi tabi beklemediğim durum oldu.. tavuk olayında ki metaforu çözemedim .. tek takıldığım kafası karışık imam ama nas suresini bile bilmeyen imam mı olur sorusunu sorduruyor
6


avatar
(1818) -
Komedi sanat karışımı

Sanat filmlerinde önemli hale gelen Tolga Karaçelik, bu filmle de arayı bulmuş gibi. Daha çok konularını metafor üzerinden işleyen Tolga bu filmle gerçekçi yaklaşamaya çalışmış. İzleyiciyi sıkmayan bir yapısı var filmin. Oyuncular da yeterli olunca keyifli bir film çıkmış ortaya. Yılın iyi Türk filmlerine rahat girer.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(129) -
bu yıl en iyi komedi türk filmlerinden 2.si.İlki Ölümlü Dünya.Kaçırılmaması gereken bir komedi dram
7


avatar
(522) -
kara komedi ve dram, bizim film sektörünü düşünce çok başarılı, patlayan tavuk eleştirileri olmuş ama :
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(215) -
Gösterdiğinden, söylediğinden fazlasını anlatan, yazılar akarken düşündürecek çok güzel bir Türk yapımı benim için. Kelebek metaforunu anlamayanın geri kalan metaforları anlayacağını sanmam. Ölüm gibi işlenmesi zor bir konunun seyirciyi sıkmadan yapılması ayrı bir başarı. Bartu’nun içine kaçık sesini yer yer anlamayıp geri sarmak biraz zor oldu ama...
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film