Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(331) -
Aşağadaki yorumlara aldırış etmeyin! bence film güzeldi uzun zaman sonra izlediğim en iyi gerilimdi diyebilirim korkunç değildi evet ama bitmek bilmeyen gerilimi ve bir an bile düşmeyen temposu ile film kendisini sonuna kadar merakla izletti ve sonuda gayet güzel bitti, mantıksal olarak bakıldığında bazı hatalar olabilir evet fakat o kısım yoruma açık bırakılmış farklı şekillerde yorumlanabilir, tavsiye ederim bence izleyin...
8


avatar
(273) -
Geçmişten gelen ipuçları ile Finney’yi hayata bağlayan ipuçları ouluyor.Film korkudan daha ziyade dram,gizem havasında. Konu basit, sonunu merak etmekten korkmadan seyrediliyor 6,5 filmin hakkı
6


avatar
(538) -
Öncelikle büyümüşde küçülmüş kızımızı ayakta alkışlıyorum.Mükemmel oynamış.Filme gelicek olursak da bence gayet iyiydi.Türüne korku diyemeyiz gizemvari belki, ama sıkılmadan izleyeceğiniz bir yapım olmuş.6 lık bir film ama küçük kızımızın oyunculuğunun hatrına 7/10...
7


Yorumlar (49)
default avatar
(61) -
gerçekten de olumsuz yorumlara bakmayın. sırf bu yüzden 4 aydır ertelemiştim izlemek için. gerilim, sürükleyici her şey tam ayarında. sonuna kadar tatlı bir merakla izlettiriyor.
7


avatar
(265) -
Günümüzde artık kaliteli korku filmi yapılamıyor.Korku film deyince son yıllarda yapımcıların aklına aşırı şiddet ve sapık katiller geliyor.Yeni nesilin aşırı şiddet içeren filmleri çok sevmeside bu tarz filmlerin sık bir şekilde çekilmesine neden oluyor.En başta iki çocuk babalarından şiddet görüyor.Aynı zamanda okulun kabadayısı olan belalı çocuklardan sürekli dayak yiyorlar.Çocukların kavgasıda bol kanlı,yetişkin kavgasından farksız.İşin garip tarafı ne çocukların aileleri nede okul idarecileri çocukların kanlı dövüşlerine aldırmıyor.Heralde aldırmaları için bir çocuğun ölmesi gerekiyor.Tüm bunlar yetmezmiş gibi birde çocuklar maskeli sapık katil tarafından kaçırılıyor ve orada bazı işkencelere tabi tutuluyorlar.Ethan Hawk'ın aslında filmde oynaması gereksiz olmuş.Yüzünde hep maske olacaksa o rolü herkes oynayabilirdi.Bu filmin beğenilmesine fazla şaşırmadım.Ama böyle aşırı şiddet içeren filmleri izlerken rahatsız oluyorum.O yüzden 1 verdim.
1


avatar
(2675) -
The Black Phone, Joe Hill'in aynı adlı kısa öyküsüne dayanan bir korku filmi. Joe Hill kim derseniz ünlü korku kitapları yazarı Stephen King'in oğlu. Hill'in babasından etkilendiğini gösteren S.King klişeleri güvensiz alkolik ebeveyn, açıklanamayan doğaüstü yeteneklere sahip küçük çocuk, Hıristiyanlığa karşı ince bir küçümseme, kahramana saldıran okul zorbaları ve hatta küçük kasaba ortamı bile filmde açık bir şekilde görülüyor.

Filmin türü korkudan çok paranormal bir gerilim bence, çünkü terörden çok gerilime dayanıyor. Çok fazla mantık dışı olabileceği düşünülen ayrıntılara takılmadan izlendiğinden güzel bir gerilim.
7


avatar
(1724) -
neresi sanrı neresi gerçek diye sorgulatan sağlam bir gerilim filmi olmuş, herşey apaçık meydan da olunca gizem havası biraz geride kalsa da finale kadar merak ediyorsunuz, oyunculuklar fena değil, tempo eh işte, fena olmayan akıcılığı ile bir şans verilebilir...
7


default avatar
(202) -
Konusu orjinal, çocuk kaçıran bir yaratık ve ona direnen çocuk ile alakalı gayet güzel senaryolu bir korku filmi idi. Sonunun ne olacağı konusunda da seyirciyi tutuyor. 6 verdim tekrar izlemeyeceğim için ancak güzel bir korku filmi idi.
6


avatar
(889) -
Filme pek ısınamadım. Aslında film iyi başladı. Ne zamanki ruhlar parapsikoloji devreye girdi gidişat bozuldu. Ethan Hawke'da sürekli maske taktığı için yüzünü bile göremedim. Kız çocuğun oyununu beğendim. Oğlan o kadar etkili değildi. Gerilim dozu biraz daha yüksek olabilirdi. İzle unut tarzı bir film olmuş. Tavsiye edemeyeceğim... 5/10...
5


avatar
(528) -
Sadece çocukların harika oyunculukları için verdim bu puanıi yoksa film beş para etmez. Gizem desen yok, korku sıfır, gerilim hiç yok. O maskeyi kime versen o rolü oynardı. Bir de dünya kadar para ödemişlerdir Ethan'a.

Tavsiye etmiyorum.
5


avatar
(1237) -
Eksik gedik olmasına rağmen bence gayet güzeldi. Gerilim dram tadında hafiften fantastik süslemeler yapılmış. Karakter analizi çok zayıf ama bu haliyle de kabul yani. Hani oturup acayip bir korku filmi izleme niyetiniz olmasın film korku türünde değil arkadaşlar. Sonra garip garip yorumlar yapmayın yani. Hiç korkmadım, bu çocuk filmi, aa ne var bunda falan gibi yorumlar yapmak için izlemeyin yani.

Ben eksiklerine rağmen yeterli seviyde buldum. Benden 6,5 puan tavsiye edebilirim.


avatar
(697) -
-ıt- gibi filmin yerıne gecebılecek kıvam verılmesı muhtemel proje, sanki izle unut tarzına evrilmiş.. yok efenim her ayrıntı verilse film degıl dizi olurmuş filan gibi usten bakanlar olmuş.. o zaman oyuncular sadece yurusunler 90 dk boyunca herkes kafasındakı filmi ceksın kurguyu da yapsın..
6


avatar
(439) -
Finalinin merakla bekledim ve çok sıradan bitti. Daha farklı bir final beklerdim bu filmden. Hikayenin özünde yatan neydi anlayamadım oğlanın korkuları mı yoksa korkuları aslında onu hayatta tutan şey mi bilemedim. Bir tık gerilim dozu yüksek tutulsa daha iyi olurmuş belki
6


default avatar
(30) -
Eğlenceli bir korku filmi sıkılmadan izledik
7


avatar
(552) -
Bence çok boş bir film. Hikâye Stephen King'in oğlu Joe Hill'in bir kısa öyküsüne dayanıyor ama babası gibi olması için daha 40 fırın ekmek yemesi lazım. 70'lere dönerek, hikâyeye çocukları ve bir de kötü adam ekleyerek Stephen King olunmuyor malesef. Olaylar çok basit ve mantık hataları çok fazla. Ethan Hawke'ın canlandırdığı sayko karaktere çok daha farklı ve karanlık bir hikâye yazılsaymış, film unutulmazlar arasına girebilirmiş. Çok güzel oynamış gerçekten.
4


default avatar
(69) -
cok güzel bir konuyu iyi işleyememişler bence en dogru yorum olur..cok kötü degil ama az süslenmiş gerilim ve korku öğeleri kaliteyi cok aşagıya çekmiş...
5


default avatar
(13) -
Gerilim dozu iyiydi fakat gereğinden fazla cevapsız soru kalıyor. Canınız sıkılıyorsa, film bulamıyorsanız, komedilerden sıkıldıysanız bir şans verilebilir.


avatar
(129) -
Gerilim dozu yüksek bir filmdi, oyuncular gerçekten çok başarılıydı. Ben genel olarak filmi beğendim, izlemek isteyenlere tavsiye ederim.
7


default avatar
(55) -
korku ile alakası yok filmin zaten beğenenlerde bunu yazmışlar. aşırı saçma noktalar çok vardı. bildiğin çocuk filmi.
3


avatar
(30) -
Denisilin arkadaşıma katılıyorum.İlk 15 dakika filmi izlemeyi bırakmayı düşündüm.İyi ki düşüncede kalmış.Orjinal bir konu ve ters köşeler ile biten bir film.Kesinlikle izleyin derim.
8


default avatar
(85) -
Film evet ağırdı ama güzel olması için illa hareket, aksiyon veya ürkütecek ani sahnelerin olması gerekmiyor. Sihirbaz, Yeşil yol, 6.His veya Esaretin Bedeli gibi filmler de ağır filmlerdi. Filmin gerçek notu bana göre 7/10 Sıkılmadan izledim, merak ettim hep sonrasını. Konusu da iyiydi, oyunculuklar da çok iyiydi. Ben tavsiye ederim.
10


avatar
(7425) -
İlk 20-25 dakika aşırı sıkıcı, kabadayı ve inek öğrenciler arası mücadele ile geçiyor. Sonra yavaş yavaş olaya geçince fena değil. Bazen sıkı gerilim hissettirdi, gizem olayına katılmıyorum çünkü herşey ortadaydı. Medyumvari yeteneklerle donanımlı iki kardeşin, çok kötü bir katille mücadelesi... Ethan Hawke ve çocuklar aşırı iyi oynamış! Ayrıca baba rolündeki Lost dizisinden tanıdık oyuncu çok itici geldi. Katilin erkek kardeşi hafif komedi katmak için kadroya dahil edilmiş gibi, sinister filminde beraber oynamışlardı Hawke ile... O da çok iyi filmdir, tavsiye ederim. Ben izlenir diye düşünüyorum, iyi seyirler olsun.


avatar
(260) -
Yorumları okuyorum da biraz sinir bozucu biraz da komikler. "O neden böyle oldu, bu neden böyle oldu, şu saçmaydı bu saçmaydı..." Tüm detaylara yer verilseydi sinema filmi değil dizi olurdu. Geri kalanını da siz kendiniz kurgulayın kafanızdan. Film zaten oldukça risk almış bir tür. Gerçekçiliği ve fantastik yapıyı iç içe yansıtarak biraz kafa karışıklığına yer verse de ilerleyen dakikalarda sarmaya başlıyor ve filmin başındaki gerçekçi yapıdan biraz da olsa kurtulup gerçeküstü bir dünyaya doğru gidiyorsunuz. Ha siz gidemiyorsanız da demek ki size göre bir film değilmiş Siyah Telefon. Fragmanı izlediğimde bu kadar beğenebileceğimi düşünmemiştim ama bu gerilim yokluğunda iyi geldi diyebilirim. Bazen fragmanlar harika gibi görünüp film fos çıkabiliyor. Burada ise tam tersi oldu. Çocuk oyuncular çok iyi iş çıkartmışlar. Çok fazla mantık hatalarına takılmadan ve fazla sorgulamadan izlerseniz keyif alıp içine girebileceğiniz bir film olmuş.
6


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023