Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(18) -
Tam bir hayal kırıklığı...Ne anlattığını filmin ekibide anlamamış,ciddi mantık hataları vs vs.Olmamış bir film. Bruce Wıllıs dışında (oda neden oynamış?? para yüzünden zair)M. Night Shyamalanın artık Hindistana dönme vaktidir ivedilikle...Hollwood kendisine çok büyük gelmeye başlamış.
İşin özü benim hiçbir beğenmediğim içi boş film olmuş.Neden imdb'de ve bu sitede 7 ve üzeri puan almış oda bir tartışma konusu.
2


default avatar
(2) -
İlk 2 filmini izleyen biri olarak söylüyorum ki bu filmi bütün olarak ele aldığımızda olmamış.Filmde tek başına James McAvoy oynamış adam resmen tek kişilik dev kadro diğer oyunculuklar çöp altında diyebiliriz.Sırf james için sinemada izledim ve o karakter arası geçişleri efsane.Bu filme 6 veriyorum bunu da James'e ayıp olmasın diye yoksa 3-4 puanlık bir film olurdu.
6


default avatar
(7) -
olumsuz yorumları yapanlar sanırım seriye sondan başladılar...yada filmdeki gizli güçlerden rüşvet aldılar... Gülücük normalde uykum gelir izleyemem lakin film sardı.Bu benim için bir kriter uykumu getirmemesi.Türkiyede sanırım ciddi olumsuz düşünen insanlar olduk.Bomba gibi bir film ve gerçekten James McAvoy güzel oyun çıkarmış.Mutlaka seyredin tüm seriyi sırasıyla izleyin derim.Diğer oyunculara gelince sarah paulson,bruce willis.Samuel L. Jackson üstlerine düşeni fazlasıyla yapmışlar.Tüm bu oyunculara figüran gibi kalmışlar demek saçmalıktır...
8


Yorumlar (109)
default avatar
(76) -
Film bittiğinde ben ne izledim şimdi demiştim. Bomboş ama bomboş bir filmdi. Parçalanmış filmi ne kadar dolu ve orijinal bir film ise bu film o kadar kötüydü. Yönetmenin bu filmi geçmişte tasarladığını düşünmüyorum, sonradan devam filmi yapayım Ölümsüz filmimi ne şekilde Parçalanmış filmimle birleştirsem diye düşünüp kısa sürede yazılmış gibi alt yapısı olmayan bir şey izledik hepimiz. Bu yönetmenin 2-3 filmi hariç gerisi berbat.
2


avatar
(692) -
Bu filmle ilgili yorum yapmadan önce, bazı tespitler yapmakta yarar var:
1. Bu filmin size iyi veya kötü birşeyler ifade etmesi için, ilk iki filmi tercihen de yakın zamanda izlemiş olmanız, hayati demeyelim ama, oldukça gerekli. Bunu izleyecekseniz, önce ilk iki filmi izleyin, çünkü yorumları hızlıca incelerseniz, olumsuz yorumların da ezici bir çoğunluğunun ilk iki filmi izlememiş olan kardeşlerimizden geldiğini göreceksiniz.
2. Bu filmden beklentiniz, diğer "übermensch" unsurlar üzerine yapılmış filmler gibi bir aksiyon ise, hemen vazgeçin, öyle birşey yok. Hatta dövüş sahneleri var, ama hiç hoş, veya eğlenceli değil.
3. M.Night Shyamalan sinemasına aşina değilseniz, giriş yapmak için "Unbreakable"dan önce "Sixth Sense" var mesela. Gördüyseniz birşey diyemeyeceğim.

Şeytanın avukatlığından sonra, gelelim kişisel fikirlerimize: Bence bu filmde gerçekten de bir "reji boşluğu" ve "yalapşap" görünen bir senaryo söz konusu... Ben bunu Shyamalan'ın fikir değiştirmiş olma ihtimaline bağlıyorum; uzun zamandır üzerinde çalıştığı filmin bu olduğuna tam olarak inanamıyorum. Muhtemelen ilk düşüncesi bu film ile "conclusion" yapmaktı, ama daha sonra bu konunun devam filmleri olabileceğini düşünmeye başladı. Dolayısıyla bu üçüncü filmde bir bocalama söz konusu oldu. X-Men ve Unbreakable'ın prömiyer tarihlerini karşılaştırdığımızda, çok yakın olduklarını görüyoruz. Bu "vehmin" doğru olup olmadığını zaman gösterecek.

AYSEMUGEYUKSEL kardeşimiz Sarah Paulson'ın oyunculuğunu beğenmemiş. Ben de hatuna ısınamadım gitti. Peltek bir kere. Artikülasyonu bozuk bir oyuncuya bu kadar rolü nasıl veriyorlar; anlamıyorum. Diğer oyunculuklarla ilgili ciddi bir sorun yok. James McAvoy iyi tabii ki...

Filmi izlemeye niyetlendiyseniz, çoğunluğun da işaret ettiği gibi yukarıdaki önerilere uymanız iyi olur...
6


avatar
(1418) -
İlk filmi izlemeyi atlamışım ama Split'i izleyip beğenmiştim. Dün akşam eşimle serinin bu son filmini izledik ve ikimiz de çok beğendik. Sabah kalktığımızda bile kahvaltıda film üzerinde konuştuk. Çizgi romanlardaki üstün güçlere sahip karakterlerin aramızda yaşıyor olabileceği ve onlara nasıl davranılması gerektiğini düşündük. Çok sevdiğim X-Men serisine de benzettik. Geçmişe dönüş sahneleri etkileyiciydi. Ben sürükleyici ve izlemeye değer bir film olduğunu düşünüyorum. Çekimler de başarılıydı, yönetmen filmin hakkını vermiş.
7


default avatar
(4) -
Şurda yorum yapanların yarısı ergen olsa gerek.. filmi Split'in devamı sanıyorlar ama aslında Unbreakable'ın devamı.. Split sadece bu üçlemeyi sonlandırmak için gereken bir ara geçiş formuydu (Çok kişilikli yeni karakteri tanıtma amaçlıydı)

Unbreakable'yi 2000 senesinde sinemada izlediğimizde sudan çıkmış balığa dönmüş, kısa süre de olsa normal hayatımıza alışmakta zorlamıştık. O derece etkileyen sarsan bi deneyim olmuştu bizim için..

Öncesini bilmeyen için Spilt sıradan, çerezlik bir gerilim/korku filmi gibi duruyordu. Glass'ı izleyenlerin çoğu da bunu Split'le kıyasma hatasına düşüyorlar. Aslına bakarsanız bu filmin de ilk yarısı sıkıcı.. asıl ikinci yarıda sizi sarmaya başlıyor. Unbreakable'yi hiç izlememiş olanalr hemen bu filmi izlemesin daha önce izlemiş olanlar tekrar izleyebilri ya da fragmanalrına filan bakarak hatırlayabilir. Malumunuz 20 yıl sonra devam filmi pek nadir oluyor Gülücük

Filmde Sarah Paulson'ın oyunculuğunu beğenmedim. Onun bulunduğu sahneler hiç hoşuma gitmedi, bunun sebebi de saçının kızıla boyanamsı ve saçıyla aynı renk de ruj kullanılması sanırım...dikkat dağıtıcıyldı.. dudaklarını gördükçe rahatsız oldum. Gülücük))


Devam filmi gelir mi?
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(692) -
Ben devamının geleceğini düşünüyorum. Bu film bir "conclusion" olmaktan ziyade bir girizgaha benziyor.
6


0
| Bildir


avatar
(3) -
Yok çok kötüymüş de bilmem neymiş. Bu yorumları anlamlandıramıyorum. Önceki iki filmi çok iyi birleştiren ve sıkmadan takip ettiren bir final filmi olmuş. James McAvoy'un yine devleştiği sahneler enfes(ki kendisi en iyi aktördür şu sırlar zannımca). Özetle, siz filmdeki derinliği ve felsefeyi anlayamayacak kadar sığsınız sadece.
7

Cevaplar (2)
avatar
(3) -
Yorumunuz için teşekkürler realdark86. Öncelikle yorumunuzun ilk kısmındaki eleştiri kabulümdür. En azından yapıcı bir tarafı var. Fakat yorumumda bir hakaret söz konusu değil. Hoşumuza gitmeyen her kelimeyi hakaret diye lanse etmek de hoş bir davranış değil.
7


1
| Bildir
avatar
(692) -
Ben teşekkür ederim. Benim deyimim değil aslında, öylesine...
Aslında çevremizde sığ insanlar o kadar çoğaldı ki, kanıksadık. O yüzden hakaret değilmiş gibi geliyor ama sizin hassas bir izleyici olduğunuz belli... Kendinize çok iyi bakın.
6


0
| Bildir


default avatar
(82) -
Shyamalan hayranıyım ancak bu sefer olmamış. Lütfen serileştirmesin filmleri. İlk orijinal konularıyla daha güzel filmleri.
5


default avatar
(104) -
Üçleme uzunca bir tek film olsaydı meramını anlatması daha kolay olurdu.Unbreakable'ı sinemada seyretmem ve Joseph Dunn'ı yine Spencer Treat Clark'ın oynaması,filmlerin toplam süresine geçen 18 yıl da dahil olmuş hissettirdi.
9


default avatar
(45) -
Film çok kötü olmuş, hiçbir derinliği yok hiç merak uyandırmıyor. Tam bir hayal kırıklığı
4


avatar
(42) -
bu filmin mantığı nedir tam olarak? bayadır bu kadar kötü hiçbirşey anlatmayan bir film izlememiştim. James McAvoy'un oyunculuğu dışında puan verilecek birşey bulamadım.
4


default avatar
(1082) -
Bu film derin zihin düşüncesiyle çok yavaş işliyor... Bunu psikolojik gerilim filmi olarak düşünün. Bu filmde çok sabırlı olmanız gerekir, aksi halde rahatsız olursunuz... Aslında onun derin anlamı ve yönetmenin tüm süper kahraman türünü gerçek hayat senaryolarına nasıl yansıttığından gerçekten keyif almak için çaba sarf etmeniz gerekiyor... Sonuçta bir devam filmi, diğer iki filmleri izleyip düşündükten sonra bu filme geçiş yapmak gerekiyor..Tek başına izlenecek bir film değill.. Filmde bu, sonun bittiği için umut verici bir düşünce veriyor, ancak gerçek dünyada böyle bir şey gerçekleşmez.James McAvoy harika bir oyuncu birinci sınıf kalitede..Samuel jackson ise tam bir pislik, Yaşlı kurt die hard ise ortalama idi..İkinci film çok çok daha iyiydi..
8


default avatar
(15) -
Film yorumlara bakılırsa hiç izlenmez durumda, ama bana göre gömülecek kadar kötüde değil. Filmin konusu doğa güçleri olan süper kahramanların bunu ispatlamaya çalışması ve bunu afişe ettirmeyecek başka güçlerinde buna engel olmasını anlatıyor diyebiliriz.
8


default avatar
(71) -
Filim, aman çok zekice olsun, yok şöyle mantıklı olsun, yok böyle sarsıcı olsun niyetiyle yapılmış. Fakat gerektiğince düşünülmemiş gibi.
Split filmi düşünülünce çok yetersiz kalıyor.
Bu Filmde vuruculuk azdı. Sıkıldığım oldu

Sürprizbozan: Göster

Gönül isterdiki daha çok karakterler ve eylemleri üzerinde durulan bir film olaydı.
6

Cevaplar (1)
default avatar
(104) -
Yanıt:
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir


avatar
(64) -
ben bu tarz filmleri sevmiyorum yani filmlerde giriş-gelişme-sonuç bağlamını bekliyorum ama bu direk gelişme aşamasından başlıyor ve orada bitiriyor filmi. Kendince bir final yapma çabası var ama boş
2


default avatar
(27) -
Bence film gayet güzeldi.Sadece bazı yerlerde çok çok kısa cümleler hatta bazen sadece kelimeler kullanılması filmin olayını anlamakta insanı biraz zorlasa da konu gayet başarılı ve Splıt'le de bağlantılıydı.Aslında bu filmin ilk serisi olan Unbreakable'ı izlemek gerek ilk önce. Ben de yorumları okurken öğrendim ilk seri olduğunu.Filmi bu kadar gömmeye gerek yok ,gömenler abartıyor bence.Filmin konusu zaten çok güzel,oyunculuklar gayet başarılıydı bu filmde de.Sadece bazı sahnelerde çok boşluk bırakmış yönetmen; neyi anlatmaya çalıştığını fark etmek zor.Ama genel anlamda ne demek istediği çok açık.Devam filmi gelse izlerim, konu o derece ilgi çekici bence.
8


avatar
(17) -
açıkçası hayatımdan 2 saat heba oldu, o kadar dandik ve klişe olmuş ki anlatamam. mcavoy'un, wils'sin ve l.jackson'un oyunculukları bile kurtaramamış filmi. izlemeyin demiyorum ama izlemezseniz birşey kaybetmezsiniz.
wasatın altında kalmış, sadece split gayet iyiydi...


avatar
(104) -
Tamam da arkadaşben de izledim tüm seriyi bu kadar yere vurulacak bir fil değil. Gayet izletiyor ve sonu da çok güzel. İzleyin siz izlemeye karar veren arkadaşlar.
8


default avatar
(8) -
Ben neden bu kadar gömüldüğünü anlayamadığımdan sırf buraya bu sitemimi belirtebilmek için kayıt olup yorum yapıyorum. Berbat ötesi bir filmmiş gibi 1 puan vermeleri falan anlayamıyorum. Bence gayet akıcı bir filmdi 7 puan isabet bir puan olur. İyi ki buradaki kötü yorumlara aldanıp izlememezlik yapmamışım.
7


avatar
(230) -
Filmden beklentim çoktu. Bir defa oyuncu kalitesi çok iyi, azda konusu iyi olsa, tamamdı. Sinemada seyrettim. Ama parama yazık oldu.

Notum 3/10
3


default avatar
(166) -
Şimdi şöyle ki; genelde kötü bir devam filmi olduğu ifade edilmiş sağda solda. Ancak bildiğim kadarıyla diğer iki film #Unbreakable ve #Split aslında bu filmi yapmak için çekilmiş iki öncül film. Yönetmen 19 yıldır bu filmi hazırlıyor yani. Sinema tarihinin en süper olmayan süper kahraman filmi karşımızda.

Sürprizbozan: Göster


Hiç huyum değildir ama 3 yıldır bu filmi bekliyordum. Ve beklediğimi de değdi. Mistik öğeleri günlük hayata entegre etme konusunda oldukça başarılı bulduğum #MNightShyamalan'ın eline sağlık. Hali hazırda benim emsallerimin büyük çoğunluğunun Bruce Willis ve #SamuelJackson hayranı olduğunu da düşünürsek ben çok mutlu oldum bu filmde.

Filmin başındaki 'zevzekçe' #Nusret reklamını saymazsak eğer bu film tıpkı bir şarap gibi yıllar geçtikçe değerlenecek, kült bir yapıma dönüşecek. Göreceğiz hep birlikte. Her birinin bağımsız birer film olabilecek kalitede olan bu serinin ilk iki filmini birbirine nasıl bağlayacak diye çok merak ediyordum yönetmenimiz. Ve Hintli yönetmen 'işte böyle' dedi bana. 3'lemeler kutsaldır.

Adının Glass olmasına rağmen sanki Split 2'yi izliyormuşçasına yoğun bir #JamesMcAvoy oyunculuğu izledik filmde. Bu da 2. filmin çok ses getirmesinden dolayı olmalı. Yapımcılar gişede belli ki bundan faydalanmak istemişler maksimum düzeyde. Bu ve birkaç küçük senaryo hatası dışında tabanca gibi bir filmdi benim için.

Devam filmi gelecek gibi minik sinyaller vardı film boyunca. Eğer öyle olursa büyük bir hata olur bence. Tadında kalmalı seri. Fargo gibi misal. 3 yapraklı yonca (Sıradanlığın sembolü) dövme detayı da çok hoştu ayrıca. #iyiSeyirler.

Cevaplar (1)
avatar
(692) -
Benim fikrime katılır mısınız; bilmem? Acaba Shyamalan da X-Men'in falan "gelişimini" gördükten sonra, "Yahu ben bu işlerin çok daha kalitelisini, seçkinini yaparım..." gibi bir muhabbete girip, "Bu hikayeyi bitireyim ama bir "cliffhanger" bırakayım bari..." fikrine kapılmış olabilir mi?
6


0
| Bildir


avatar
(3681) -
İzle unut cinsinden bir film olmuş resmen. Ne kadar sıkıldım izlerken anlatamam.
Sürprizbozan: Göster
. Bence daha çok uzatmamalılar. İyi seyirler.
4


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023