Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
avatar
(834) -
Aslında kızın hikayesi üzerinden sivil insanların savaş şartlarında, maddi manevi yoğun baskı, şiddet ve kuşatma altında yaşam mücadelesini anlatıyor. Epey de iyi anlatıyor. Dönemin şartlarında hikayenin çok da anormal bir tarafı yok. Herkesin bildiği şeyler ama bu Yahudiler, kendi çektikleri sıkıntılar söz konusu olduğu zaman sinema sanatını çok iyi kullanıyor. Tek eksi yanı oyuncuların ingilizce konuşması. Bu durum oyunculuğu epey etkilemiş. Keşke kendi dillerinde oynasalarmış.
7


avatar
(2696) -
2.Dünya savaşı sırasında Polonya Ukrayna sınırına yakın bir kasaba'da yaşayan 14 yaşındaki Sara'nın, Yahudi olduğu için canını kurtarmak için Ukrayna'da bir ailenin yanına kendini Hristiyanmış gibi tanıtarak sığınması ve bundan sonra yaşadıkları konu ediliyor.

Senaryosu gerçek bir hikayeden alınmış olan film Steven Oritt'in uzun metrajda ilk yönetmenlik denemesi ve başroldeki Zuzanna Surowy'nin ilk oyunculuk denemesi olmasına rağmen her ikisi de acemiliklerini hiç belli etmemişler. Aksine Zuzanna Surowy oldukça başarılı ve yoluna beyazperdede devam edecek gibi görünüyor.

Hemen her yıl çıkan Holokost temalı filmlerin arasından başarıyla sıyrılıyor diyemem ama sıkılmadan seyredilebileceğini söyleyebilirim.
6


avatar
(5274) -
Öncelikle filmin sonunda gerçek hayattaki Sara'nın resimlerini görünce ve filmdeki sahnelerle empati kurulduğunda duygulanmamak,etkilenmemek mümkün değil.Fimdeki Sara'yı oynayan kız masum güzelliği ile ve rolüyle oldukça başarılıydı.Aslında bir çok Yahudi temalı film izledim ama bu filmde hiç sıkılmadan sonuna kadar merakla beğenerek izledim.Gerçekten izlemek için şans verilmelidir diye düşünüyorum.
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023