Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(511) -
Tamamen yanlışlıkla, üç gün önce IMDb sitesinde rastlayıp kendime ''Niye gitmeyeyim, ilginç bir konusu var'' dedim ve 15:15 seansında bugün gidip izledim. Direk size konunun amacını özet geçeyim: Filmde bir aile var ve hayatta kalmak için ses çıkartmamaları lazım.

Sizin yaşadığınız yerde sinemalar nasıl bilmiyorum ama eğer filmi sinemada izlemeyi düşünüyorsanız paranızı harcamaya değmez. Çünkü filme öyle bir yerde araya giriyorlar ki filmde olan tek büyük gerilimi yok ediyorlar. Üstelik eğer izlediğiniz sinemada çok kişi varsa onların konuşmalarını, nefes alışlarını filan çok rahat duyacaksınız çünkü filmin çoğu bölümü sessiz geçiyor. Benim izlediğim yerde 10 kişi filan vardı ve sadece bir kişinin konuşması benim için filmi b*k etmeye yetiyordu. Neyse, eğer bunlar sizin için sorun değilse filme geçeyim. Filmin öncülü çok basit, ailenin niye sessiz kalması gerektiğinin nedenini bize söylemiyorlar -hiç geçmiş hikaye filan yok- ama filmde beş dakika geçiyor ve hiç beklemedik bir zamanda ses çıkarmanın sonucunu mükemmel bir şekilde anlatıyorlar. Ben filmin fragmanını izlemedim, size de izlememenizi öneriyorum. Bu filmi güzel yapan en büyük etken çoğu kısmın sessiz geçmesiydi. Tabii sinemada bazı arkadaşlar konuştukları için, telefonlarını açıp dikkatimi dağıttıkları için o güzel şeyinde içine ettiler. Filmdeki atmosfer güzeldi. Aile ile bağlantı kurabiliyorsunuz, onlara karşı duygu besleyebiliyorsunuz. Gerilim çok iyi kullanılmış. Senaryosunun özelliği sayesinde film sizi başından sonuna kadar germeyi başarıyor. Böyle bir fikir Hollywood için gerçekten çok orijinal. Filmde diyalog olmasa bile hikayenin anlatımı çok sadeydi, yapımcılar böyle zor şeyin altından çok güzel kalkmışlar. İzlerken kafanızda bazı sorular da olabilir.
Sürprizbozan: Göster
veya
Sürprizbozan: Göster
veya ''aile, niye evi ses geçirmez bir şekilde yapmadı'' veya ''elektrik nereden geliyordu'' gibi sorular ve bunları sormakta sonuna kadar haklısınız ama bu sorular düşündüğünüz kadar önemli değil, sadece kafanızı boş yere yormuş olursunuz.

Böyle orijinal bir film görmek gerçekten iyi oldu, sadece sinemada izlediğime pişmanım. Türkiye'de gerçekten sinemada film izlenilmez. Az kişi olur diye erken gidiyorum, o az kişiler bile filmi izlemek dışında başka her şeyi yapıyorlar. Dikkatimi dağıtacak biri olmaz diye tek gidiyorum ama önümdeki biri telefonun ışığını yüzüme vuruyor. Sinemadaki herkes filme kitleniyor ama bu sefer filme ara veriyorlar. Gerçekten yazık. Eğer sizde böyle saçma şeyler yapmak için veya filmi izlerken yüksek sesle yorum yapmak için sinemada film izliyorsanız film filan izlemeyin, ne sinemada ne de evde.
8


avatar
(62) -
Neredeyse hiç konuşma yok -ki zaten adı üstünde "Sessiz bir yer", gerilimi sessizlikle sağlıyor. Boşa bok atmaya gerek yok, başyapıt bekleyip filmi altını üstüne getirerek incelemeye de gerek yok, zaten az gördüğümüz böyle iyi işleri izleyin.
10


default avatar
(111) -
Filmi ne yazık ki sessiz bir şekilde izleyemedim kahkaha atan mı dersin en arka köşeye geçip yiyişen mi dersin filmin kritiğini yapan kamiller mi dersin film sessiz olduğu için haliyle herşeyi duyuyorsun salonda siz siz olun gidecekseniz ya çok erken seansa gidin ya da en geç seansa filmi izlerken biraz koptum ama zar zor izleyebildim
Filme gelecek olursak film Don't Breathe ve Last of us oyununun karışımı olmuş özellikle last of us oynayanlar bilir takırdayanlar bu filmde var hatta joel bile var( koyu sakallı babamız)orjinal bir iş olmuş yer yer mantık hatası ve açıklanmayan şeyler olsa da film sizi içine alıyor ve sürüklüyor(Ah o barzolar olmasaydı izlerken keşke)O sessizlik sizi geriyor Ve Filmin ilk sahnesi sizi dumur ediyor bildiğin çok güzel bir film olmuş Mantık dışı şeylere gelirsek:
Sürprizbozan: Göster


Yorumlar (188)
default avatar
(75) -
Çok mu çok ağır ilerleyen sıkıcı bir filmdi benim için. Filmin yarısına zor geldim ve geri kalanını da ilerleterek bitirdim. Hareket bekleyen ve çok yüksek bir beklentiyle filme başlayanlar araba çarpmışa dönebilir.
4


default avatar
(94) -
filme sıkıcı demek haksızlık olur. senarist bi dolu belirsizlik yaratarak bir gizem yaratmış. ama sessizlik üzerine kurulu bir düzende çocuk doğurmak neyin kafası, çocuk hiç mi ağlamayacak. yazık bu filme seyretmek için harcanan zamana.
2


avatar
(7) -
İlk 40-45 dakika sıkıntıdan patlıyorsunuz, filmi ileri almaktan sıkıldım. Sonra biraz hareket başlıyor, bir şeye bağlanmadan da bitiyor. Çok vaktiniz varsa izleyin ama bence zaman kaybı. Puanım 4/10.
4


default avatar
(16) -
Bu neydi abi? Siz buna film mi diyorsunuz Gülücük Bence 90 dk lık bir dizi bölümüydü... şayet işitme engellilere bi farkındalık yarattıysa ne mutlu; onun dışında çöpün de çöpüydü...Filmin her şeyi arak,
Sürprizbozan: Göster
kısacası bunu izleyip beğenenlere kolay gelsin, part 100 sizi bekler... Gülücük

Edit: Bu kadar beğenmediysen niye yorum attın diyen olabilir, belki gerçek bi sinemasever görür de başka alternatiflere kayar izlemekten vazgeçer bunu diye Gülücük


avatar
(1723) -
gerilimi hissettiriyor, fena bir temposu yok ancak the village filmiyle benzerlik gösteriyor, konu bütüncül olarak aynı değil ancak çekim teknikleri ve yaratılan ortam ''köy'' filmini anımsatıyor, geçmişe dönük herhangi bir ipucu vermemesi zayıf noktası, senaryo eksik kalıyor...
6


default avatar
(140) -
John Krasinski sevdigim bir oyuncu. Ayrica yetenekli ve cok iyi bir yapimci. Ama bu ozellikleri cok guzel bir konuyu heba etmesini kurtaramamis. Cok dusundum neden diye. Ozellikle 2.filmi izledikten sonra anladim ki film "izle gec" seyircisi icin yapilmis. Gerilim yaratmak icin cok fazla uydurma sey var. Soru sormanizi istiyor ama neden diye sorma diyen bir senaryo.
Krasinski harika bir konuyu aceleci bir sekild paketleyip servis etmis. Bilim-kurgu ve gerilim arasinda bir "Alien" turevi bile olabilirmis. Dedigim gibi 2.filmi seyredince 1.filmde yaptiklari hatayi veya hatalari anlayip 2.filmde daha aza indirmeyi denemisler. Sanirim 2023 icin planlanan 3.seriyi cok daha iyi yapacaklar.
Bir arkadasin da dedigi gibi bir film izleyiciye bir cok soru sordurup cevaplarini vermiyor veya veremiyor ise baslamadan biter.
6


default avatar
(38) -
Yani bu yoklukta idare eder genelde böyle filmlerde yaratıkları yok edecekleri bi yontem bulup tamamindan kurtulurlardi bu film o acidan farkli 2.ainide izledim galiba dizi-film formunu yaomaga baslamislar


default avatar
(314) -
Gerilimi had safhadaydı.soluksuz izlettiriyor. Bi kaç mantık hatası dışında filmin değerini bilmek lazım. İyi seyitler dilerim...
7


avatar
(546) -
Uzun zamandır böyle gerilmemiştim.Çok güzel bir iş çıkarılmış.Filmin ilk başlarında bende çoğu kişi gibi lakin sadece 2 yerde .
Sürprizbozan: Göster
.Bu dediklerimi göz ardı ederseniz filmi beğenmeme şansınızın olacağını düşünmüyorum.Herşeyi geçtim şu gerilimi yaşattırmaları bile yeter...8/10.Son olarak da kötü yorumlara aldanmayın.O yorumları yapanlar çok büyük ihtimalle vurdulu kırdılı birşeyler bekliyorlardı tahminimce.
8


default avatar
(322) -
sonuna kadar gerim gerim gerildik. istediğinizi size veren bir film olmuş. devam filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.
8


default avatar
(38) -
Şahsen filmi çok beğendim.İnsan geriliyor seyrederken.Oyunculuklarda çok iyi.Devam filmide muhtemelen ilki kadar iyi olacak kanısındayım.Fragmanından anlaşılıyor çünkü...
10


default avatar
(249) -
Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(70) -
Edge of Tomorrow'un etkisinde kalınmış. Emily Blunt muhtemelen Edge of Tomorrow ile hayatı boyunca bir daha elde edemeyeceği bir başarı ve ün yakalamıştı. Bu doğrultuda yaratıklı maratıklı benzer bir konsept ile yine izlenmeyi ümit etmişler. Ben izlerken sıkıldım. Filmi iki günde izledim. Yarısını bi gün diğer yarısını sonra.
5


default avatar
(190) -
bu tarz filmler var cloverfield 1,2,the cell,world war z gibi filmlerin dizileri çekilse tutulacağını umuyorum fakat nedense kimsenin mi aklına gelmiyor noluyor anlamadım gitti. filme gelince daha iyi olabilecek filmken yavan kalmış
5


avatar
(23) -
Film asıl devam etmesi gereken yerde bitiyor. Keşke 2 saat olsaydı da daha hızlı ilerleyen bir tempoda gidip, devamını da içerseydi beğenebilirdim. Gerilim açısından ise iyiydi.
5


avatar
(319) -
güzel filmdi.. gerilimi film boyunca hissettiriyor.. süre olarak da kısa tutulması iyi olmuş..

Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(27) -
Bu güne kadar izlediğim en iyi gerilim filmiydi.Gerçekten ciddi ciddi bir gerilim filmi. Gerilim filmi dediğin işte böyle olur! İçinde saçma sapan korku unsurları bulundurmayan, türünün hakkını veren çok güzel bir film. Bazı yerlerde anlam veremediğiniz noktalar elbetteki oluyor ama bu rahatsız edici derecede değil. Tarz olarak da değişik olması bence çok hoş olmuş; hiç konuşma yok, sadece işaretlerle anlaşmaya çalışmak zaten başlıca bir gerginlik konusu ki bu da filmi tatlandıran en önemli unsur.
10


avatar
(1234) -
Düşündüğüm seviyenin bir tık altında ama güzel konusu ile izlenebilir bir film. 6,5 puan
6


avatar
(430) -
klişeleri, mantık hataları, zorlamaları, saçmalıkları var ancak gerilim filmlerini sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken, kendi türü için başarılı bir film olmuş. öyle ki gerilmek istiyorsanız bu filmi izlerken gerileceksiniz, kaçarı yok...
7


default avatar
(12) -
Gerek oyunculuklarıyla olsun , gerek çekimleriyle olsun çoğu açıdan film izleme zevkinizi karşılayacak bir yapım , izlerken yer yer gerildiğim , yer yer hüzünlendiğim , izlenmesi gereken bir film
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 8 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film