Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(33) -
Bir filme acımasız yorum yapmak istemem. Ancak bu film hak ediyor. Para ve zaman israfı. Çocuk filmi bile diyemiyorum. Filme giriş zayıf, olaylar arasında uçurum fazla. Senaryoda basit. Bir aksiyon, macera ve fantastik filme göre bile çok basit. Oyunculuk kötü.
3


avatar
(612) -
Farklı bir şey ile karşılaşma beklentisi ile izlediğim her yeni süper kahraman filmi beni hayal kırıklığına uğratıyor. Süper kahramana doyduk, efektlere de doyduk. İhtiyacımız olan sadece farklı bir senaryo ve yenilikçi bir bakış açısı. Fakat Black Adam da fazlaca denenmiş bir formülü uygulamaktan öte geçemiyor. Nolan süper kahraman filmlerinde çıtayı öyle bir yere koydu ki hâlâ aşılamıyor. Yanından geçse bile yeterli gerçi.
6


default avatar
(98) -
Keçiboynuzu kıvamında başka bir film daha. Birkaç gram lezzet için bir kilo odunu yiyip sindirmeyi de gerektiriyor. Yine kentsel dönüşüm projeleri gibi her yer yıkılıyor, enkaz, toz duman. Hatta Black Adam eve kapı dururken duvarları yıkıp giriyor. Bu defa yıkılan şehir Amerikan şehri değil, Kudüs benzeri (yazılar Arapça) zaten öncesinde de harabe gibi görünen bir kent. Ergenler direnişe öncülük ediyorlar falan filan... da kime karşı direndikleri de çok belli değil. Kötü taraf silik kalmış. Bu tür "ölümsüz kahramanlı, efsunlu, sihirli, zombili, deccalli, mesihli" filmleri izlemekten gına geldi artık.
4


Yorumlar (72)
default avatar
(5) -
Ses, görüntü, patlama, çatlama on numara. Karma bir süper kahraman yapmışlar. Komiklikler, şakalar... Ağır çekimler güzeldi.
8


default avatar
(126) -
Dwayne Johnson’u sevdiğim için tabii keyif aldım, izletti de sonuna kadar ama… hani çooook güzeldi diyemiyorum maalesef, sanırım artık her yerde bir süper kahraman görmekten sıkıldığım için de olabilir. Yine de çok beklenti içerisine girmeden izlenebilir.
5


avatar
(218) -
Filmin renk paletinin aşırı sepya olması sadece benim gıcığıma gitmiş olamaz sanırım. Ayrıca filmdeki espriler ne kadar kötü ve komik değildi öyle. Figuranlar rezaletti başroldeki namı diğer "rock" abimiz de meh işte bildiğimiz gibi yine çok kaslıyım çok muhteşemim çok karizmatiğim edalarıyla cakasını atıyor her zaman ki gibi. Buram buram illumunati eşliğinde vurdulu kırdılı rocklu bir film.
5


avatar
(348) -
DC evrenine baktığımızda Nolan'ın Batman'ı dışında kalan karakter ve yan karakterler nasıl desem durum komedisi gibi tipler gerçekten komikler ve hani bir fıkra anlatırsınız; fakat kimse gülmez ya, öyleler... Çizgiromanlarda da gerçekten böyle mi acaba? Yoksa filmler mi böyle ciddiyetsiz takılıyor?


avatar
(1011) -
Dwayne johnson, Pierce Brosnan ve hatta Sarah Shahi bir film de oynar da ben ona kötü olmuş derim hiç aklıma gelmezdi.Olacak iş değil gerçekten ki bu Sarah Shahi Person of Interest denen efsanevi dizide mükemmel bir rol oynadı.Diğer duayenleri uzun uzun yazmaya gerek yok.Yönetmen desen diğer izlediğimiz filmlerine bakıyoruz Orphan, Kimliksiz gibi filmler yönetmiş.Teenage oğlan cidden kötüydü.

Sanki bir zaman sorunu varmış gibi özensizlik hat safhada tüm film boyunca hissediliyor.Benim bu tür bir filmden beklentim en azından eğlenceli vakit geçirmektir.Bunu oluşturacak elementler var ancak eğlence yok.


avatar
(1723) -
hikaye çetrefilli başladı ama giderek mantıksızlığa evrildi, hangi hikaye nerede başladı nerede bitti, karakterler arasında bağlantı nedir, hep havada kalan sorular, CGI bir yere kadar filmi taşıyor, gerisi vasatizm...
6


default avatar
(1) -
5 tane süper kahraman filmi izleyen biri bu senaryonun aynısını yazabilirdi. Bu filmi farklı yapan hiç bir şey yok. Görsellik için izledim sadece.
2


default avatar
(141) -
Yine çizgi roman kökenli süper güçlüler filmlerinden biri, ama artık iyice abartılmış, video oyun gibi... Sinema filmi izlemek isteyenlere göre değil, video oyunlardan hoşlananlar "belki" ilginç bulabilir. Puanı grafik çekimler için verdim...
3


default avatar
(20) -
Dwayne Johnson film çekilmeden çok önce verdiği bir demeçte yanlış hatırlamıyorsam DC/Marvel evreninden bir karakteri canlandırmanın kendisi için en büyük hayallerden biri olduğunu söylemişti. Keza Black Adam karakteri için dolgu kas istemediğini ve doğal haliyle çıkmak istediğini de çekimler söylemişti. Dwayne Johnson bana çok sempatik gelen bir oyuncu ve bu demeçler beklentimi yükseltti fakat sonuç facia.
Wonder Woman 1984, Thor: Love and Thunder filmleri ne kadar kötüyse bu film de o kadar kötü. Gerek senaryo gerekse oyunculuklar dikkat çekecek kadar basit. Evet, süper kahraman filmi izliyoruz ve derinlik beklemememiz gerekli fakat bu kadar da yüzeysel, insanın aklıyla dalga geçer gibi de olmamalı.
5


avatar
(16) -
Türk milleti olarak fazla mükemmeliyetçiyiz ve hiç bir şeyi sevemiyoruz. Kendimiz yap(a)mayız ancak eleştiririz. Bence film black adam a giriş filmi olarak gayette güzel kendini izletti. Oyunculuklarında iyi olduğunu düşünüyorum. İkinci bir film olursa ve bundan daha fazla özen gösterirlerse bence gayet güzel bir seri çıkar ortaya. Ayrıca Dwayne role tam oturmuş. Hikaye bir tık zayıftı bir şey diyemem ama günümüzde süper kahraman filmlerinin çoğu öyle çünkü çerezlik film yapıp prodüksiyondan kısıp reklamdan kasıp kolay yoldan para vurmaya çalışıyorlar. Bence bu davranış bizim Türk milletine tanıdık gelmiştir Gülücük Böyle durumlarda üst düzey kalite bekleyemezsiniz. Sonuç olarak izleyebilirsiniz bence güzel bundan daha boş süper kahraman filmlerini ve dizilerinide izledim bence bu onların bir iki tık üstü. Herkese iyi seyirler diliyorum umarım ikinci filmi çıkar Gülücük
7


avatar
(62) -
Süper kahramanlar ve görsel efektler artık bıktırıcı olmaya geldi. Kötü bir senaryo dramatolojisi ve zorlama hikaye ile ancak bu kadar. Sonunu bildiğimiz hikayeler ne kadar seyredilir tartışılması gereken bu. Mısırlı olan Black Adam aslında ergen bir Amerikalı oluyor ve tüm inandırıcılık gidiyor. Shazam demekle süper kahraman olursan bu kadar olur.
5


avatar
(44) -
Sanki herkese bir kahraman filmi çektik Dwayne Johnson'un hatırı kalmasın diyerek yapılmış bir film olmuş. Yani bu tarz bir filmde seyrederken uykusu geliyorsa bir insanın o filmde olmamış birşeyler var demektir.


avatar
(180) -
Yine bir velet ve onun hayranı olduğu bir süper kahraman filmi , tekrar tekrar kötü karakterler ve onları yenmek için mücadele veren iyi karakterler falan filan , birisi de çıkıp demiyor ki "beyler biz ne yapıyoruz ya sürekli kopyala yapıştır filmler biraz kendimize gelelim". Yeni nesilin ilgisini çekebilmek için türlü türlü saçmalıklar. Dedim Dwayne Johnson oynuyor belki iyidir diye izledim ama iyi etmemişim...


avatar
(462) -
Bu konuda genelde nal toplayan DC tarafının en iyi süper kahraman filmlerinden biri olmuş. Herşeyden oyuncu seçimleri çok başarılı ve aynı zamanda iyi iş çıkarmışlar. Tempo yüksek, konu iyi işlenmiş seçilen müzikler bile başarılı, her şekilde keyifle izleniyor.
7


default avatar
(84) -
DC evreninin Marvel evrenine evrilmesi. Sadece bu filmde deadpool, antman, Falcon, storm, X-Men: Apocalypse ezgileri bile yeter. konu ve işleyiş acımasız olabilir ama çocukça DC gene sınıfta kaldın.
5


default avatar
(12) -
Acımasız yorumların üzerine merak ederek izledim. Bir süper kahraman filminden hayatınızın mottosunu bulmayı beklemezsiniz herhalde. Marvel'ın son filmleriyle kıyasladığımızda SJW kanserinden uzak, belki konusu biraz zayıf ama keyifli bir film olmuş.
7


default avatar
(322) -
Sevdiğim tarz olduğu için ben filmi beğendim. Tam bir görsel şölen. Devamı da gelecek gibi. Heyecanla bekliyorum.
7


default avatar
(59) -
Eh işte.. Boş vaktinizde izleyin unutun filmi. Klasik süper kahraman filmlerinden ayrılan bir yanı yok, hatta geri kalan tarafları da var. Efektler çok iyiydi. 6,5 7 puanı geçmez.
7


default avatar
(53) -
Sonuna ekledikleri 20 dakikalık duygusal anlar olmasa çizgi film seyretmekten farkı yok. Tamamiyle bir ergen filmi koca genel bir tarihi konudan bir basit bir amaç çıktı. Yani dağ fare doğurdu
6


avatar
(316) -
Film sıkmayan, tatmin edici uzunlukta bir süreye sahip. Aklımda filmden neler kaldı diye düşünürsem, Deadpool çakması "Smasher", çok gereksiz ve filme hiç bir katkısı olmayan "Cyclone", aşırı derecede göze batan CGI efektleri ile dolu "Sabbac", Dwayne Johnson karizması, fena olmayan bir senaryo, berbat yan oyunculuklar ve güzel soundtrackler ancak beraberinde kullanılan saçma sapan müzikler.

Bir de DC'nin "kötü adam" tasarımı hep aynı, farkettiniz mi bilemedim. İlla boynuzları olacak. Film fena değil, tabi ki izlenebilir. Ama Thanos, kalite anlamında bu karakterlerin hepsini pataklar.
Filmde beni mutlu eden tek şey After Credit sahnesi. Umarım o karakter ile Nolan efsanesi de geri döner. İyi seyirler...
6


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film