Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(397) -
Coen kardeşlerin filmin altında imzasını parlak bir şekilde görüyoruz. Çekimler enfes, karakterler yerli yerinde, kostüm ve makyaj kıvamında, kurgu ve anlatım da dadından yenmez diyorum amaaa bu küçük öyküler bir yerlerde yarım kalmış; bizim Kemalettin Tuğcu gibi ağır dram içeriyor ve eksik bir tad bırakıyor ağızda. Bitiminde, öyle bir kaç saniye toparlanmaya çalışıyorsunuz. Kadı kızında kusur işte... Gülücük
7


avatar
(49) -
işte bu dedim; filmin intro kısmında başta müzikal, komedi, western olarak başlayan güzel hiyaye görsellik manzara süper Gülücük sonra bir süre sonra sıkmaya başlıyor Sümüklü küçük hikayeler güzel tamam biraz daha dışına çık alışılmışın biraz daha ilginçleştir seyirciyi kilitle ekrana, dedigim gibi; seyredilmeyecek gibi degil, tabii ki çok da iyi degil belkide ben puanına göre çok şey bekledim.


avatar
(234) -
Her bölümü ayrı keyif veren, 4x4 bir yapım.
10


Yorumlar (64)
default avatar
(83) -
çok sevdiğim bir film oldu. izlemek çok keyifliydi. o kadar güzel çekimler vardı ki durdurup tekrar tekrar baktım. son hikayede Fransızın hayat ve sevgi hakkında söyledikleri tekrar dinlenebilir.
10


avatar
(1017) -
Son hikaye dışında hepsi çok iyiydi. Harikaydı, üst düzey bir western. Coenler sadece western yapsa da olur. Bunu ikinci kez true griti 4 kez falan izledim. Senaryo ve çekimlere gerçekten çok emek verilmiş.
8


avatar
(101) -
20şer dakikadan oluşan, farklı konuları ele alan bir mini dizi diyebiliriz. Nitekim Coen kardeşler önce bir dizi projesi olarak düşünmüş, sonucunda ise ortaya uzun metrajlı bir film çıkmış.

Karakterler, atmosfer, kostümler ve çekimler bir hayli başarılıydı. Birkaç bölümünde ciddi güldüren, bazı bölümlerinde de oldukça başarılı mesajlar içeren bir yapımdı. Gayet keyifle izlenebileceğini düşünüyorum. İyi seyirler Gülücük
7


avatar
(273) -
ilk ve ikinci hikaye ile beklentim yüksekti, Asabi Joe şarkısı güzeldi. Çekimler hoş, manzaralar enfes, konular çok iyi olmazsa da seyrettiriyor. beklentiler fazlalaşınca artık sıkmaya başlıyor. 28 dakikalık iki kurşunluk hikaye olmuş, orta karar bir film.
6


avatar
(39) -
Coen Kardeşler boş iş yapmaz, bu filmleri de öncekiler gibi benzersizdi. Yani, tek cümle ile muhteşem bir öykü antolojisiydi izlediğim...
9


avatar
(385) -
Usta yönetmenlik ve senaristlik bu işte. Filmi kimin yaptığını bilmesen bile görüntülerinden ama özellikle de diyalog kalitesinden Coen kardeşlerin filmi olduğunu anlayabiliyorsun. Adamların en basit işi bile ortalamanın üstü bir seyirlik sunuyor.
7


default avatar
(2) -
Son derece sıkıcı bir yapım olmuş, Coen kardeşler sermayeden yiyorlar gibi, kolaya kaçmışlar, görüntülerin güzel olması gelişen teknolojinin sonucu, özel efekt vs yok. Gerçekten yavan hikayeler olmuş, mesela "asabiyim ben" ismiyle gösterilmiş sanırım ispanyol filmi vardı benzer şekilde kısa hikayeler ancak o nerede bu nerede, lütfen oy verirken seyrederken daha objektif olun derim. benim için zaman kaybı oldu diyebilirim, Coen kardeşleri Fargo, No country for old men, Big Lebowski , Inside lewyn DAvis ile hatırlamak istiyorum.
5


avatar
(19) -
5-6 farklı hikayelerden oluşuyor. Son bölüm hariç hepsi güzeldi. Film biraz ağır ilerliyor. İzlenilebilir bir film ama çok beklentiye girmeden. Bazı Kitaplardaki gibi chapter olarak farklı hiakeyelere bölmüşler. Tüm hikayeler sonda birleşseydi harika olurdu.


avatar
(40) -
evet, son hikâyenin ve finalin berbat olduğu hususunda sizlerle hemfikirim. baştan itibaren gayet iyiydi. fakat buster'ın tabancayı kullanışına hasta oldum, o nasıl bir atraksiyondu öyle.
öte yandan, kervan öyküsünü seyrederken delirdim. kadınlar, erkekleri çıldırtmak için yaratılmışlar. billy knapp için çok üzüldüm.
görüntüler müthişti. coen biraderler'den arşivlik bir film daha.
7

Cevaplar (1)
avatar
(163) -
Son hikayeyi ne yazık ki anlayamamışsın dostum. Üzgünüm Sümüklü
8


0
| Bildir


avatar
(63) -
Oyunculuk 8/10 Senaryo 7/10 İlerleyiş 7/10 Genel 7,3/10 sadece son hikaye hariç diğerleri harıkaydı. Kesinlikle tavsiye ediyorum izlenebilir..


default avatar
(134) -
6 öykü 6 kısa film.Farklı dünya farklı bakış açısı.Mizah, zeka ve hüzün.Coen kardeşler orijinalliğini göstermeye devam ediyor.İzlemenizi tavsiye ederim.Saygılar...


avatar
(6009) -
Genelde herkes çok beğenmiş ve bende büyük bir heyecanla başladım.Şarkı söyleyen kovboyu bir süre izledikten sonra en uyuz olduğum şey oyuncunun izleyiciyle konuşmasıdır ve öylede olunca tüm keyfim kaçtı daha sonraları sıkıcı olan kolsuz bacaksız adama kadar zor sabrettim ve filmi sildim. Açıkcası böylesine parça parça olan filmlerden keyif alamıyorum ve izlediğim kadarını hiç beğenmedim...
4


default avatar
(62) -
Coen Biraderler, filmlerini bir hikaye, roman tadında ekrana yansıtmayı çok güzel başarıyorlar. Diyalogların uzunluğu başka bir anlam, kısalığı başka bir anlam, muhteşem manzaralar, çok kaliteli oyunculuk örnekleri. Birbirinden bağımsız altı hikaye var. Sıkmadan, yormadan ama kalbin üzerinde küçük çizikler bırakarak ilerleyen çok keyifli, tatlı, güzel bir film. Tavsiye ederim. İyi seyirler.
8


avatar
(112) -
Güzel başladı ama 3 den sonra tadı yokdu. Yani nasıl beceriyorlar anlamıyorum tamam gerçekçilikden uzak hepsi ama bari aynı çizgide gitseydi one öyle iyiden kötüye gitti resmen son partı hiç saymıyorum.
5


default avatar
(34) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. 2 ve 4. hikayeler favorim olmakla birlikte 5.sini fazla dramatik buldum. Her hikayenin ayrı bir tadı var, çok iyi sinematografi, çok iyi oyunculuk, ve yine çok iyi yönetmenlik.
9


avatar
(102) -
Oscarda en iyi film, görüntü ya da yönetmen ödülünü almazsa bir problem var demektir. Gerçi Akademi Ödülleri güvenirliliğini kaybetti 2000'den sonra..
8


default avatar
(16) -
Ben çok beğendim hatta hayran kaldım. sanki ince bir hikaye kitabı okuyorsunuz gibi, ama insanın ağzına bir parmak çalıp bitiriyorlar ya insana koyuyor bee Sümüklü
8


avatar
(725) -
ilk 2-3 öykü güzeldi ama dramalar hem uzundu hem sıkıcıydı.. başladığı tempoda bitmeyen filmlerden olmuş..
4


avatar
(197) -
İşte film diye buna denir! Coen kardeşler yine yapmış yapacağını. Harika oyunculuklar ve müthiş bir sinematografi ile ortaya gerçekten kaliteli bir iş çıkmış. Hikayelerin sıkıcı olduğunu düşünmüyorum ben, zaten her hikaye kendi içinde derin anlamlar barındırıyor ve izleyenlere sadece olayları anlatmıyor bir nevi. 9/10
9


avatar
(795) -
Kara mizahla harmanlanması yönünden yönetmen kardeşlerin " nerdesin be birader" filmini anımsattı. Ama komedi seviyesi o kadar yüksek olmadığı gibi o film kadar da sürükleyici de değil. Filmin başlangıcı pek alışık olmadık şekide country şarkıları ile başlayınca biraz sıkılmaya başlamıştım ama ilginç hikayeleri seyretmek keyifliydi.Coen kardeşler seviyesi için vasat film denebilir yine de izlendiğine de pişman etmez insanı. Ancak filmin her karesi tablo yapıp duvara asacak kadar güzel ve özenle hazırlanmış.İnsan filmi izlerken durdurup dakikalarca ekrana bakmak ve incelemek istiyor.
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024