Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(384) -
mantık kırıntısı bile aramamanız gereken, olması imkansız olan bazı olaylar içeren, 90'lar aksiyon filmi kafasında çekilmiş bir film olmuş. muhtemelen sıkılmadan izlersiniz ama tabii ki bu filmden çok bir şey de beklemeyin. filmin biraz aksiyonu, biraz da gerilimi var. aslında ortalama bir gerard butler filmi diyebilirim ama kendisinin çok daha iyi filmlerini de izlemiştik.
6


avatar
(33) -
parali askerlerin yaninda parayi niye getirdigini anlamadigim ve senaryoya hicbir sey katmayan sacma bir detaya takildigim film, genel olarak ortalama bir aksiyon filmi, 5,5 dan 6 .
6


avatar
(765) -
Rotasında fırtına ihtimali olduğu halde, uçak şirketinin menfaati için bu ihtimal görmezden gelinir. Korkulan olur tabi, uçak bir süre uçtuktan sonra tıngırdamaya başlar. Sonrası daha vahim, bahtsız bedevinin kutup ayısıyla imtihanı. çok güzel gerilimi var. Görsellikte basite kaçılmış ama gerilim iyi veriliyor. özellikle uçak sevmeyen ben, tansiyon tavan izledim uçak sahnesini.
7


Yorumlar (30)
avatar
(42) -
sadece başrol oyuncusu için izlenebilecek bir filme daha hoşgeldiniz diyerek söze başlamak isterim,gerard butler zaten amerika ve ingiltere'yi kurtarmış bir adam olarak bundan sonra çıtayı daha yukarılara çıkarsın diye bekler iken "ne yapayayım,hep büyük bütçeli işlermi yapalım(bakınız bruce willice)" dercesine yeni bir film de görüyoruz,gayet sıradan z kuşağı için böyle de bir adam var,geçmiş aksiyon filmlerini de izleyebilirsiniz tadında bir film olmuş,heyecan dozu yüksek sıradan bir film,sinefil izleyiciler bu filmleri çok beğenmez,benim izleme sebebim ise havacılık tutkumdan kaynaklı,ne çekilir ise sinema dünyasında buna dair izlerim,beni ilgilendiren kısmı ile ilgili biraz bilgi vermek isterim,bu film de kullanılan uçak gövdeden motorlu mcdonnell douglas md-80 olarak bilinen 1979'lar da ortaya çıkmış,şirketin satılmasıyla model güncellenerek boeing 717 olarak bilinen 44 yıllık bir uçaktır,dünya da şu an kullanan bir iki havayolu kalmıştır,onlar da kısa mesafe uçan bir kaç firmadır,uzun mesafe uçulan bir uçak değildir üretimi yıllar önce durmuştur,ülkemizde kısa dönem kullanılmıştır,sonuç olarak klişe hikayesi ile havacılık tutkunları dışında çok ilgi çekeceğini düşünmediğim bir filmidir.
5


avatar
(1001) -
Gerard Butler'I görünce iyi bir film olabileceğini düşünmüştüm ama yanılmışım, bence vakit kaybı, izlenecek çok daha güzel filmler var
4


avatar
(234) -
Son zamanlarda bir şeyler izlerken o kadar sıkılıyorum ki çoğu filmi birkaç oturuşta bitirebiliyorum. Bunda filmlerin giriş bölümünü çok uzun tutmalarının katkısı büyük sanırım. Ancak bu film gerek Gerard Butler'ın bilindik babacan bir karakteri oynaması, gerek seyirciyi filme katkısı olmayan sıkıcı diyaloglarla boğmayan bir yapıya sahip olması ve anlatacağını anlatıp bitirmesi sebebiyle sıkılmadan izledim. Mantık olayına çok takılan birisi olarak kimi filmde çok gözüme batarken kimi filmde kafaya takmadan izliyorum. Bilemiyorum neden.
7


default avatar
(35) -
Filmde mantık hataları çok fazla olsa da sonuna kadar izlettirdi. Kopukluklar vardı, hikayeyi güzel anlatamamışlardı ama yine de güzeldi. Böyle filmler izlemeyi özlemişim. Özellikle dijital platformlardan sonra herşeyi diziye çevirmeye başladılar. Şöyle izle-geç tarzı filmler de lazım.
6


avatar
(690) -
i90 ların aksıyonuna bir hatırlatma , otobus filmleri tadında bir tv filmi edası var.. ama film nasıl basladı bıttı kıvamı cok ıyı aslında.. orasına burasına takılmazsanız seyırlık bir film denebilir
6


avatar
(159) -
Tadında zaman geçirmelik güzel bir aksiyon filmi. İzlerken keyif aldım. Her filmden çok acaip kalite, kurgu vs. beklememek lazım. Can sıkıntısında yapacak bir şey bulamıyorsanız açın izleyin, dediğim gibi kafa boşaltmak için izleyin, öyle çok şey yapmayın Gülücük
6


default avatar
(14) -
izlenecek kalitede puanının gerisinde olmayan bir film, öyle mantık hatası da yok, normal bir olasılık dahilinde hikayesini anlatan keyif alınabilir olayı anlatan film


default avatar
(192) -
Uçak kazası, aksiyon, rehine vs. hepsini harmanlayıp kompleks bir film beklerken acayip basit dümdüz giden, Gerard Buttler hatırına izlenen bir film. 5 bile çok. Hİç bir şey yoksa bakın. Televizyona bakar gibi.
4


default avatar
(325) -
Çok klişe ve çok sıradan mantık hataları ile bezenmiş bir film. Uçak sahneleri çok yapmacık olmuş. O uçak oraya nasıl indi ki ? Öyle bir kabiliyeti yok o uçakların. Boş zamanlarda bile izlenmeyecek bir Tv filmi. 3/10
3


avatar
(749) -
Gerard Butler filmlerinden ne bekliyorsanız karşılığını alabileceğiniz bir film. Aksiyon, şiddet tempo filmin sonuna kadar devam ediyor. Bir uçak kaptanından özel time dönüşen Butler birkaç kişinin de yardımı ile ortalığı dağıtıyor.
6


avatar
(15) -
tam bir televizyon filmi.. uçaktaki az sayıdaki yolcuların filme katkısı kocaman sıfır.. mesela "into the night" dizisini hatırlayın, uçaktaki her yolcunun diziye katkısı çok iyi planlanmıştı.. bu filmde ise gerard abimizin haricinde diğer herkes figüran gibi takılıyor.. içi boş aksiyon seviyorsanız izleyin işte daha ne diyeyim..
4


avatar
(7249) -
Gerard Butler neleri kurtardı, bir uçak dolusu yolcu ne ki? Vasat ama kendini izleten bir yapım. Aksiyon tarzı yapımları sevenler için tavsiye ederim. Sonlara doğru aksiyon iyice tavan yapıyor. Yalnız bu film çok uzun sürmeden tuhaf isimli tv kanallarının gece aksiyon matinelerine düşer! İyi seyirler olsun.


avatar
(33) -
parali askerlerin yaninda parayi niye getirdigini anlamadigim ve senaryoya hicbir sey katmayan sacma bir detaya takildigim film, genel olarak ortalama bir aksiyon filmi, 5,5 dan 6 .
6


default avatar
(76) -
75 dakika boyunca kabul edilebilir saçmalıklarla çok güzel ilerleyen film bu dakikadan itibaren akıl almaz saçmalıklarla ve gereksiz dram öğeleriyle çekilmez bir hale geliyor. Finali epikleştirme çabasını anlıyorum, ama bu kadar saçmalayacağına gerçekçi olmaya çalışan bir finalin daha başarılı olacağını düşünüyorum. Keşke Gerard abimizi direkt savaş kahramanı filan olarak işleselermiş de John Wick gibi wicke wicke gitseymiş film boyunca, en azından izlemesi daha keyifli olurdu. Bu haliyle çerezlik, izle geç tarzı vakit öldürmelik bir film olmaktan öteye gidemiyor benim için. İzleyecekler için de filme karşı beklentilerini düşürmelerini tavsiye ederim, ben hayal kırıklığına uğradım. Tek planda çekilen yakın dövüş sahneleri en azından film için uğraşıldığını gösteriyor. Böyle sahneleri başka filmlerde de daha fazla görürüz umarım.
6


avatar
(248) -
Gerard Butler kadrolu "Başkan Kurtarıcı" rollerinden sonra Pilot rolüyle karşımızda. Bana Uçak Kazası Raporu dizisini anımsattı. Son çeyrekte aksiyon gayet iyiydi. Vakit geçirmelik türden bir yapım. Bu tür yapımlarda beklentiye girmek mi? mantık aramak mı? yok artık daha neler. İzledim, vakit geçridim ve zaten beklentim de bu yöndeydi. Türü sevenler için bulunmaz bir fırsat.
6


avatar
(40) -
Aksiyon filmlerinde klişe olmayan kalmadığı için büyük beklentiye girerek izlemiyorum şahsen. Böylelikle izlediğim filmden alacağım keyif artıyor. Bu filmi de çok da mantık aramayıp bu şekilde izlediğim için keyif aldım. Vakit geçirmek için izlenmelik güzel bir film.
6


avatar
(5361) -
Bende klişelere ve mantık olaylarına takılmadan izlediğim için beğenenler arasındayım. Aksiyonu ve heyecanı başarılı. Özellikle son çeyrekte bayağı gerildim ve zamanın geçtiğini anlamadım. Bence yeni izleyecek arkadaşlar benim gibi takılmadan izlerse keyif alabilirler. Kısacası şans verin.....
6


avatar
(529) -
Tam Show Tv ve Kanal D gibi kanalların gözdesi olacak bir film. Kafa yormuyor, anlatacağını anlatıyor, keyifli dakikalar geçirtiyor. Zaten Gerard Butler'lı bir aksiyon filminin de kötü olması çok zor. Bu senaryoya bir Rambo filmi de çekilebilirmiş. İzlerken hep aklımda o canlandı. Kısaca çok üst seviye olmasa da kendini izlettirebilen bir aksiyon filmiydi.
6


avatar
(1237) -
Çekimler ve oyunculuk olarak zayıftı. Gerard Butler var diye inanılmaz bir aksiyon filmi beklemeyin. Tamamen ortalama bir film. Esas hakkı 5 puan ama Gerard ın +1 puanı vardır bende. 6 puan benden.
6


avatar
(3760) -
Hep aynı şeyleri izlemekten sıkıldıysanız sizleri bu saflara alalım. Konusuyla insanı tahrik etse de işleniş tam olarak hayal ettiğim gibi olmadı. İşin içinde elbette biraz klişe ve ucuz kahramanlıklar var ama yine de bir şekilde kendini izletiyor. Daha iyilerini izlediğim için beni pek etkilemedi ama en azından işin kolayına kaçmadan böylesine bir film yapmak takdir edilesi. Bu tür hayatta kalma filmlerinin artması dileğiyle.
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023