Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(32) -
Son zamanlarda lgbt filmlerinin bu kadar abartılması ve şişirilmesi artık kabak tadı vermeye başladı. Ve yine bu tür filmler kötü olmasına rağmen eleştirince linç ediliyorsunuz. Çok net söylüyorum 2017'nin en vasat filmi. Puanına aldanmayın.
1


avatar
(93) -
Film İtalya’nın gözlerden uzak bir kentinde geçen iki adam arasındaki aşk hikayesini konu alıyor. Klasik bir aşk hikayesini konu alıyor gibi gözükse de anlatırken yararlanılan İtalya’nın tarihi yapısı, gözlerden uzak kapana sıkılmış hissi veren kasaba, felsefe, arkeoloji ve müzikle bezenmiş bir anlatıya sahip. Zaten filmi diğer aşk filmlerinden ayıran özellikte bu. Büyük dramatik öğeler ya da kötü adam/kadın gibi klişe anlatımlar yok. Senaryonun artı taraflarından biri de Andre Aciman’nin Adınla Çağır Beni kitabının cümlelerini çok iyi yansıtması.

Bir çok kişi tarafından yapılan yanlış genellemelerden biri filmleri ‘gay ilişki’ kategorisine indirgemeleri. Eşcinsellerin yasadığı sorunlara değinen bunu meselesi yapan bir anlatı değil bu. Bu sorunları anlatan dramatik öğeleri öne çıkaran bir filmin işi çok daha kolaydır, elinde çok daha fazla malzeme vardır.

Bu filmde bu ikiliye karşı birileri yok; hatta onların ilişkisini destekleyen bir aileye sahip. Moonlight filmiyle aynı kefeye koyanlar var. O film de bir çocuğun yaşadığı ortamın sertliğine ayak uydurma zorluğu ile içinde yaşadığı kırılganlığı arasındaki karşıtlığı ele alan bir büyüme hikayesi anlatılıyor. Bu filmlerde eşcinsel karakterlerin kullanılması ise sadece bir tercih.
9


avatar
(317) -
Yine eşcinsellik konulu bir film ve yine abartılı IMDB puanı...
1


Yorumlar (39)
avatar
(105) -
"Kalplerimiz ve bedenlerimiz bize sadece bir kez verilir," diyor. "Ve siz farkına bile varmadan, kalbiniz yıpranır. Bedeninize gelince, öyle bir an gelir ki, kimse ona bakmaz, hatta yanına bile yaklaşmak istemez. Şu anda keder var, acı var. Onu ve onunla birlikte hissettiğin neşeyi öldürme." Arzunun içine dalmaya değer, diyor film; hem iyi hem de acılı yanlarıyla hayatta kalmanın tek yolu bu.
8


default avatar
(67) -
oncelikle Timothée Chalamet harika oynamis.
film herkesin ve herseyin cok iyi oldugu cennet gibi bir yerde geciyor. donemsel anlatimi begenmedim, arabalar ve kizlarin saclari disinda tutan birsey yoktu. sadece erkek escinsellere yonelik bir film gibi geldi konu ve icerik olarak, siparis uzerine yapilmis gibi hissettiriyor. bu nedenle puaninin yuksekten verildigini dusunuyorum.
5


avatar
(1234) -
Birincisi, insanların tercihleri kimseyi ilgilendirmez, ikincisi, umarım bu türde daha çok film görürüz.

Filme gelecek olursam, senaryo güzel konu güzel ama özellikle ilk yarıyı yetersiz buldum. İkinci yarı özellikle son çeyrek biraz daha güzeldi. yetrsiz buduğum konu aşk. Gerektiği gibi yansıtılamamış. Bu benim görüşüm. Ben biraz daha göz yaşartan aşk hikayelerini severim:)
Filmdeki anne-baba, insanlara örnek bir ebeveyn tablosu sunuyor. Bu da çok hoşuma gitti. Özellikle babanın yaptığı konuşma tam bir insanlık dersi.
Biraz yetersiz bulsam da yine de tavsiye edebilirim. Bndne 7 puan.
7


default avatar
(27) -
Yorumları okuyunca insanların filmin teması yüzünden biraz geri kafalılık ile düşük verdiklerini düşündüm ve izlemeye karar verdim fakat dizi konusundan bağımsız olarak sahip olduğu uzun sürede neredeyse hiçbir şey anlatmıyor. Toplam 15-20 dakika sürebilecek bir hikayesi var gereksiz uzatılmış bayık bir film.
5


avatar
(998) -
Anlamsız konusuz duygusuz bir film benim fikrim. Tavsiye edemeyeceğim. Boşverin zamanınızı harcamayın
3


default avatar
(1) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi film... Kötü yorumlara aldırmayın, puanını sonuna kadar hakediyor


default avatar
(5) -
Hadi konusunu geç tamamda yani bu kadar abartılması Imdb den 8 puan alması hatta Oscar'a aday gösterilmesi nedir ya. Çok sıradan bir film.
5


avatar
(138) -
Bence film gayet güzeldi. Bunu şehrin manzaralarının, müziğin, tarihi dokunun yani görselliğin güzelliğiyle rahatça söyleyebilirim. Oyunculuklar gayet güzeldi ve film sıkmıyor. İkilinin arasındaki ilişki ve filmin sonları gayet güzel işlenmiş. Film bittikten sonra içimde güzel bi his vardı. İzlemenizi tavsiye ederim ama herkese hitap etmediği açık.
10


default avatar
(123) -
Homofobik iseniz izlemeyin, değilseniz de homofobik olmalarına rağmen filmi izleyip (artık neyi, neden merak edip izliyorlarsa bilemiyorum) burada filme 1 puan veren densizlere bakmayın, izleyin. İyi çekilmiş romantik bir aşk öyküsü. Eşcinsel olsalar da olmasalar da, iki başrol oyuncusu işin altından başarıyla kalkmışlar.
8


avatar
(691) -
Beklentimin oldukça altında kalan bir film oldu. Son yarım saati de olmasa çok daha acımasız olabilirdim ama neyse ki olayın cinsel dürtü-şehvet-yasak olana duyulan haz açmazıdan çıkaran bir son yarım saatle film vasat bareminde kalmış.

Müzikler, başrol oyuncularından özellikle Elio karakterini canlandıran Timothée Chalamet'in performansı oldukça etkileyici. İtalyan mimarisi ve akdeniz yaz sıcağını hissettirmesi de filmin iyi yanları.

Duygu yoğunluğunu aktaramaması, diyalog ve sahneler arası kopukluklar filme yoğunlaşmayı engelliyor. Ben bu hali ile maksimum 6 verebilirim daha fazla puanı bu hikaye ve anlatım için abartı buldum.
6


avatar
(280) -
Filmi izlemeden önce bir gencin ilk aşkını izleyeceğimi zannetmiştim. Yorumlar o yöndeydi. Eşcinsel bir aşk ama sonuçta aşkı ve duygusallığı görmek isterdim. Filmde aşk adına hemen hemen hiçbir şey yok. Hatta bazı sahneler sapıklık üzerine kurulu. Bunun da bu kadar göze sokulması hoş değil. İzledikten sonra pişman olduğum nadir filmlerden.
5


default avatar
(129) -
Arkadaşlar italya, iki erkek felan deyince aklıma best of youth geliyor. Abi kardeş italya'da politik fikirlerin çatışma dönemi vs.. Onu izlerseniz çok güzel olur. 6 saat ama cidden çok güzel.


default avatar
(15) -
Eşcinselliği öven bir dizi veya film yapıyorsan 6.- 6.5 garanti.


avatar
(654) -
Muhtemelen gay kontenjanından oscara uzanacak, hiç bir özelliği olmayan, sıradan bir film, ve yine yüzyılın puan abartısına sahip.Galiba lgbt dernekleri bu tarz filmlere grup olarak ımdb de 10 puan veriyorlar.


default avatar
(1) -
Tipik yaz aşkı filmlerinin LGBT'li versiyonu. Filmin vermeye çalıştığı bir mesaj veya bir alt metin yok ve buna rağmen 2 saatten fazla. en fazla güzel İtalya manzaraları için izlenebilir. Filme dair tek iyi şey sonlarındaki babayla diyalogları ki bu bile Hollywood'un klasik anlayışlı baba tiplemesinin ardına geçememiş.


default avatar
(7) -
Akıcı olmayan bir film ama sonuna kadar merak ettirmeside ayrı bir çabası..
7


avatar
(204) -
parayı bulup eline kamerayı almış 2 veya 3 aktörün yanına filmi çektiği taşra ahalisini figüran gibi oynatmış amacı marjinalliğin ötesine gitmeyen brinin ürünü olan bir film. keşke tüm hikaye romanda kalsaydıda kağıt israfından ileri gitmeseydi denilecek kötü bir yapım..
5


default avatar
(40) -
Etrafında koparılan gürültüye bakarak çok şeyler ummuşuz demek ki. Şaşırtıcı derecede kötü bir film. Anlatılan şey bir aşk hikâyesi olunca biraz derinlik olmaz mı? Bu filmde ana olay zayıf, ayrıntılarsa abartılı. Tadı tuzu yok.

Yorumlarda göze çarpan şey eşcinselliğe tepki. Bu yüzden de baştan reddedilip 1-2 puan verilmiş çoğu kez. Öncelikle bu yanlış bir tutum. Filmin buradaki puanına bakıp izleyip izlememeye karar verecek olanlar, ortalama puanın yerlerde sürünmesi yüzünden baştan vazgeçebilirler. Madem eşcinsellik yüzünden filme tavrın var, izleme. Görünen o ki bu arkadaşlar filmi izlemişler de. İlginç.

Eski çağların avcı-toplayıcı erkek-kadın rolleri yerini artık modern çağ oluşumlarına bıraktı. Sosyolojik bir çıkarımdır, modern hayatta erkeğin rolü zayıflayıp güce gereksinim azaldıkça erkeklik güdüleri de zayıflar. Bundan 200 sene öncesinin erkeksiliği, bundan 200 sene sonrasının kadınsı erkeksiliğine evriliyor. Erkekler kadınlaşıyor kısacası. Endüstriyel yaşamda yer edinen kadın da evle ilişkisi sınırlanıp, bağımsız yaşayabilme yetisi arttıkça erkekleşiyor. Eşcinselliğin bir olgu olarak bu denli yaygınlaşmasının sosyolojik açıklamasıdır bu durum. Çıkarım şu ki evrim için mâkul bir zaman sonra cinsellik tamamıyla yok olacak. Erkek ve kadın cinsi yerini bicinsel insanlara bırakacak. Eşey üreme yerini, elit insan tohumlamasının yasallaşmasını takiben makinelere, yapay döllenme standartlarına terk edecek. Bilim-kurgu filmlerindeki koca kafalı, koca gözlü ve tabii ki pipisiz, memesiz uzaylı tasviri, bu bilimsel öngörülere dayanarak yaratılmıştır. O hale bakarak eşcinsellik çok da vahim bir durum sayılmaz sanırım?
5

Cevaplar (1)
default avatar
(10) -
Manifesto niteliğinde bir yazı olmuş kaleminize sağlık.


0
| Bildir


avatar
(743) -
Her sene aralıksız aynı temalı filmleri öne çıkarma fikri bayatladı artık.. Yine oscar heykelciği alıp mutlu olan bir güruh çıkar.. çok itici sahneler vardı bence de zorlama.. şeftali olayı başlı başına iğrençti zati..
1


avatar
(69) -
Film size hiç bir şey katmayacak, kötü yoruma dahi izin verilmeyen bir film!
1


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film