Giriş Kayıt

Lamborghini: The Man Behind the Legend (2022) Yorumlar

Yorumlar (10)
avatar
(8361) -
Frank Grillo’ya bu tarz bir film yakışmış ama keşke biraz daha eğlenceli ve üst düzey olsaydı! Gabriel Byrne zaten her zamana favori aktörlerimdendir. Bu tarz bir markanın hikayesini izlerken insan biraz coşmak istiyor, fakat film biraz drama odaklıydı. Çok kötü değil ama izlemek şart değil. Sanki netten markanın hikayesini okur gibi izliyoruz filmi… Son sahne çok güzeldi görsel olarak her haliyle…


avatar
(103) -
Maalesef film çok yüzeysel ve hızlı geçilmiş. Oyunculuklar da vasat olunca film ortalama da kalıyor. Sanırım bunun sebebi daha iyi yapılan biografi akılda iz bırakan filmlerden kaynaklanıyor. Mesela ford v ferrari(2019), ferrari(2023) gibi sanırım bu fimlere daha iyi bir bütçe,yapım ve tanınmış iyi aktörlerin yer almasıda büyük bir etken oluyor. Sonuç olarak lamborghini tarihini merak edip özet olarak izlemek isteyenler için birebir ama bir film olarak bağlayıcılığı yok.
6


default avatar
(24) -
Film sanki yarım kalmış gibi sonu tatmin edici değil biraz aceleye getirmişler daha iyi olmasını beklerdim bizimde ''kuş'' serisine bir film yapmamız lazım sonuçta oda efsanee Gülücük
5


avatar
(1026) -
Duygusal yönü sağlam fakat daha ilgi çekici anlatılabilirdi. Hikayeyi merak ettiğim için izledim. Araba merakı olanları saracaktır. Fakat ilk kısmı dışında zayıf bir film.
5


avatar
(55) -
oyuncu seçimleri iyi olmasına rağmen bir arabanın tarihinimi yoksa markayı yaratan kişinin özel hayatına dair bir drama mı izledik araba tutkunlarına bırakıyorum yorumu,daha çok belgesel/dram karışımı bir iş çıkmış ortaya,mesele eğer bu markayı yaratan kişinin özel hayatı ise ona göre bir kurgu yapılmalıydı,mesela flashback sahnelerinde gözüken mavi lamborgini nasıl ortaya çıkmış ben onu görmek isterdim,atölye sahneleri de yetersiz,adam peçeteye araba tasarımı falan çiziyor bumudur yani,bana göre tamamen bir drama olmuş,marka geri planda kalmış,araba meraklıları umduğunu bulamaz açıkça söylemek lazım,benzer yakın zaman da çekilmiş 2019 yapımı Matt Damon ve Christian Bale'in oynadığı "Ford V Ferrari" filmi bu tarz çekilmesi düşünen filmlere en güzel örnektir,izlemeyenlere önerebilirim.
5


avatar
(6184) -
Ferruccio Lamborghini'nin traktör yapımından spor arabası yapmasının yükseliş öyküsünü anlatan bir biyografiye filmi. Şirketin armasının Ferruccio'nun burcunun boğa olması ve Miura adında bir boğa yetiştiricisinden etkilenerek koyması ilginçti. Aslında çok daha iyi beklerken tam olarak umduğumu bulamadım diyebilirim. Hikayeyi 3 bölümdeki hızlı geçişleriyle istenileni verdiğini sanmıyorum ama yine de merak edenler için izlenir bir yapım....
5


default avatar
(94) -
Karşılaştırma yaparken,daha önce izlediğim Ford v Ferrari (2019) ile kıyasladım ister istemez.Ford v Ferrari (2019) harikaydı, bu ise çok yavan kaldı. Filmin ilk bölümü daha inandırıcı,daha bir İtalyandı. 2. bölüm ise aceleye getirilmiş,kopuk kopuk,ve İtalyan değildi. Gerçek bir biografiye dayandığından, daha iyi olmasını beklerdim.

PS. Lamborghini 'yi hep " Lamborciiini" diye okurduk.Ama adamlar "Lamborgini" diyor. 5/10
5


avatar
(2674) -
Gerçek bir hikayeyi anlattığı için bu tarz film/dizileri seviyorum; bir de markalara ait ise daha çok. Bu anlamda

* Harley and the Davidsons (2016)
* Duell der Brüder - Die Geschichte von Adidas und Puma (2016)
* The Founder (2016)
* Enrico Piaggio - Vespa (2019)

beğenerek izlediğim ilk aklıma gelenler.

Lamborghini'de güzeldi fakat hikaye çok yüzeysel işlenmiş ve olaylar hızlıca aktı geçti. Film kendi içinde Üç bölüm olarak kurgulanmış, Bu anlamda bölümler arasında zaman açısından uçurumlar vardı. Bunun yerine süre biraz daha uzun olup kronolojik olarak akıp giden bir kurgu olsaydı şahsen daha çok beğenirdim. Yine de sıkılmadan izlenebiliyor.
6


default avatar
(5) -
Normalde biyografi filmlerini severim ama bu filmi hiç sevmedim. Filmde ne rakipleri ile kıyasıya bir uğraş var, ne ürettiği araca dair detay var, ne de farklı bir dikkat çeken husus. Şahsen ikinci kez izlemem.
3


default avatar
(16) -
Tam Lamborghini alıyordum ki filmi seyrettikten sonra karar değiştirdim. Şaka bir yana filmin bir "anlatım" sorununun yanında Lamborghini'nin biyografisinde sizi saran veya dehşete düşüren aslında bir olay yok. Nedense karakteri sevemedim bir türlü. Frank Grillo'dan kaynaklanmıyor bu bence, senaryo eksik veya aceleye getirilmiş. Oyunun en sevdiğim sahnesi ise Enzo Ferrari'nin Lamborghini' ye "Sen git traktör üret" demesi oluyor. Film ne sizi Lamborghini markasına karşı gaza getiriyor ne de standard bir biyografi ile size bir esin kaynağı oluyor. En azından neden Italyanlar' spor arabalara bu kadar takıntılıdır sorusuna da cevap vermiyor. Bu müthiş arabanın hak ettiği film hiç olmamış. Sadece 350 GT nin üretimine ve tasarımına odaklanılmış. Puanım 4/10 oluyor. Arabaları gerçekten seviyorsanız seyredin.
4


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film