Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(6) -
Eksik bilgiyi düzeltme gereği duydum. Vulcan'lılarla genetik akrabalıkları olan Kilingonlar değil Romulan'lılar dır. Ayrıca Volkan değil Vulcan olacak.(Yüzbaşı Volkan var ama o başka bir konu Bilginize.
10


avatar
(73) -
Yav nedir bu anlamsız Star trek düşmanlığı, ne istiyor bu insanlar anlamış değilim, kusurları olsa da fıstık gibi bilim kurgu be kardeşim, bişeyi de beğenin artık.
5


default avatar
(112) -
Çok beğendiğimi ifade ederek görselliği 10 tam puan alır benden.Yolumuz uzun
9


Yorumlar (163)
default avatar
(90) -
Muhtemelen açık ara en kötü Star trek yapımı. Puanım sadece filmin teknik olarak iyi çekilmiş olması yüzünden. Senaryo sefil maalesef.
6


avatar
(2) -
Görsel efektleri çıkardığınızda bu diziden geriye bir şey kalmıyor, ne hikâye, ne Star Trek ruhu.
Aynı yüz ifadesi ve aynı kısık, ağlak ses tonuyla tüm sezonları geride bırakan başrol oyuncusunu da ayrıca kutluyorum.
6


default avatar
(2) -
Star Trek'e ait her şeyi seyretmiş birisi olarak Discovery'nin ilk 4 sezonunu sırf Star Trek evreninin hatırına seyrettim. Ancak mucizevi şekilde 5 sezon ilk kez Star Trek lezzeti vermeye başladı. İnşallah 6.sezonda da bu tempo devam eder. Picard ve Strange New Worlds gibi dizilerle evreni genişlettikçe kalitede arttı diye düşünüyorum.
10

Cevaplar (2)
avatar
(790) -
5. Sezon nerede?


0
| Bildir
default avatar
(316) -
4. sezon demek istediniz heralde.5. sezon daha yayınlanmadı ve 2024'den öncede yayınlanmayacak.
5


0
| Bildir


avatar
(363) -
evveeett...4. sezonuda hayırlısıyla bittirdik..Birşey anladık mı ? elbetteki hayır. E peki niye seyrettik? 3 sezon seyrettikten sorna belki akıllanırlar diye düşündük ama evrene akıl dağıtılırken bunlar uzayın aşk gemisi olarak eğlence gezisi yapıyorlardı...Sonuç, vasat bir sezondu, büyük boşluk hikayesi genel olarak çok havada kalmış belirsiz bir konu bütünüydü. Daha iyi işlenebilirdi. Kaptanın (burnham) neden bütün sezon boyunca sanki kimse duymasın istermiş gibi fısıldayıp tıslayarak konuştuğunu anlamadım! Gemi personelinin içindeki gay ve diğerinin cinsini çözemediğim ilişkinin neden bu kadar gözümün retinasına kadar sokulduğunu anlamadım. bunu zaten daha öncede yazmıştım, Star Trek geleneklerine hiç yakışmayan bir ifade biçimi. Bu ne yahu sadece 2 insanın heteroseksüel ilişkisi var, geri kalanı arasında, türler arasında bile işler çarpışık. Tuhaf olan oyuncuların özel hayatlarında da bu yaşam tarzını yaşıyor olması. Buna çok takıldım ben, kimse kusura bakmasın.

Bu sezonun son bölümünde tek hoşuma giden Star Trek film oyuncularından Anton Yelchin'in adını bir gemiye verilmiş olarak duymak oldu. Bilerek mi yapıldı bilmem ama duyunca etkilendim. 5. sezonda böyle geçiştirme bir konu ile çekilecekse pek uğraşmasınlar....alınmış mı 5. sezon izni, bilmiyorum.
6

Cevaplar (2)
default avatar
(236) -
Kuvvetle muhtemel "Star Trek Strange New Worlds" serisine bayrağı devredecek.


1
| Bildir
avatar
(363) -
teşekkür ederim bilgi için. GErçekten zorla seyrettim bu sezonu. Stargate Universe bunun yanında başyapıt gibiydi zavallım dizi öyle bitti gitti. Görelim bakalım yeni seride ne olacak.
6


1
| Bildir


default avatar
(37) -
Arkadaş 4. sezonda neden herkes aptal aptal sırıtıyor. 3 bölüm seyrettim herkes başta kaptan her sahnede ağızlar kulakta. Sinirlerim bozuldu.


avatar
(28) -
Güzelim bilim-kurgu efsanesini bildiğin sjw dramına çevirip mahvettiler. Herşeyin yüksek dozu zararlıdır. Bu serideki kurgulanan hikayede bunun kanıtı. Discovery serinin en kötü dizisi oldu. Bunun yerine eski Star Trek serilerini ya da Stargate SG-1 izleyin çok daha keyifli olur.
6


avatar
(278) -
3. sezonu yeni bitirdim. Yani bu kadar rezalet olmasını beklemiyordum. Sezon idare eder başladı ama sonra hızlıca rezalete dönüştü. Ağlak ve zayıf karakterler, yaratıcılıktan yoksun ve mantıksız senaryo, kötü sunum, yetersiz başrol ve diğer kötü oyuncu seçimleri derken keyif alınabilecek neredeyse hiçbir şey kalmıyor. Bunlara bir de sjw eklenince tam oluyor.

Senaryo şu döngüde işliyor:
Sorunun ortaya çıkması
Karakterlerin kendinden şüphe etmesi
Motivasyon konuşması
Bir hayli drama
Bir şekilde sorunların çözülmesi
Sonra yeni bir sorunun ortaya çıkması ve başa dönme

Sıralama bazen değişse de döngü bunlardan oluşuyor ve o kadar kötü bir şekilde işleniyor ki izleyeni çıldırtıyor. Bu kadar yeteneksiz insanlar nasıl böyle büyük projelerde çalışabiliyor acaba? Ulan aslında komedi yönü ile bilinen Seth MacFarlane'in yazdığı The Orville dizisine bakın bir de onlarca yıllık külliyatın günümüzde çekilen dizisine bakın. İzlemeyenler gidip onu izlesin. Şu rezalete oranla çok daha fazla keyif alacağınıza emin olabilirsiniz.
3


default avatar
(55) -
ilk 2 sezon süperdi. 3. sezon için idare eder diyebiliriz. 4. sezon ise berbat berbat berbat. dram ve bireysel ilişkiler görmekten bıktım valla. bilimkurgu dizisi mi izliyoruz yoksa pembe dram dizisi mi izliyoruz belli değil. umarım toparlarlar.
(04.sezon 04.bölüm için)
6


avatar
(21) -
Başroldeki abla ne zaman ölecek diye izliyorum diziyi, anlıyorz siyahi kadın başrol falan iyi hoş ama, bu abla çok çok çok kötü bir oyuncu, izleyici de en ufak duyguyu bile harekete geçiremiyor. Çok mu aradınız Allah aşkına.


default avatar
(20) -
Dördüncü sezon tam fiyasko. Bireysel ilişkiler yumağı arasına serpiştirilmiş bilim-kurgunun bırakın kendisini damlacıkları bile yok. Görsel efektlerle götürülmeye çalışılan zorlama bir iş olmuş. Yazık etmişler seriye.
2


avatar
(278) -
Üçüncü sezon dördüncü bölüm ne kadar rezalet bir bölümdü ya öyle. O kadar kötüydü ki gelip bunu yazmak istedim yani. Kamu spotu mu izliyoruz bilim kurgu mu belli değil kardeşim. Çok istiyorsanız gidip dram dizisi çekin. Ne bu drama ve mesaj verme takıntısı?
(03.sezon 04.bölüm için)
3


avatar
(219) -
..Discovery Star trek ruhunu yansıtmıyor..Yeni sezon fena sayılmayacak bir başlangıc yapsada. kurguda kopukluk hakim.. bu sezon Michael Burnham karakterinin yüz ifadesine tebessüm eklemişler okadar. Bilim kurgu gereginden fazla dram kaldırmaz. umarım her bölüm farklı icerik sunarlar. yıllar önceki serilerde hemen hemen her bölüm farklı konu ve uzaylı oluyordu.. sonucta Star trek misyonu galaxideki gezegenleri keşve cıkmaktır.
6


avatar
(363) -
evet...3. sezonuda tüm önyargılarımı doğrulayacak şekilde izlemiş olmanın dayanılmaz pişmanlığını hissediyorum....Konu olarak bir yere varabilecek ama "Yaprak dökümü" kıvamında ağlak Türk dizilerini aratmayacak kadar basit bir 3. sezon. Belliki 4 garanti, 5. sezon ehh işte.

İçimdekileri döktükten sonra gelelim sadede. Aynen yazdığım gibi, aslında çok iyi bir yere gidecek iki ana konu, ve yan konuların ana karakterin bütün dizi boyunca istisnasız ağlaması yüzünden izleyiciyi sıktığı aşikar. Bunun yanında inatla ve ısrarla LGBT bayrağı açan bir (en azından gay ve lezbiyen) Uzay Yolu'nun gerçek Uzay Yolu'nun orjinal karakteri ile hiçbir zaman uyuşmadığı konusunda fikrim değişmedi. Bütün olayların çok acemice yazılmış bölüm senaryoları ile çarçur edildiğini düşünüyorum.
3. sezonu birkaç gün içinde seyredip kurtuldum. Star Trek geçmişine en ufak bir değer katmayan yapım, ister beğenin ister beğenmeyin, şahsi fikrim budur.
6


default avatar
(321) -
en iyisi ilk sezonuydu. star trek evrenini bizlere hatırlatmaları güzel oldu. bazı bölümlerde tempo düşse de genel anlamda kendini izlettirmeyi başardı. aldığı puana denk olmuş.
8


default avatar
(316) -
Puan verirken bu kadar zorlandığım başka bir dizi yada film olmamıştı.Eğer bir Star Trek dizisi olmasaydı 10 puan verebilirdim.Ama eski Star Trek serilerinin büyük bir bölümünü izlemiş ve filmlerinde tamamını (hem eski filmleri,hemde yeni filmleri) izlemiş bir Star Trek fanı olarak Discovery'de Star Trek havasını bulamadığım için 7 puan vermek zorunda kaldım.Efektler ve çekimler bir bilim kurgu dizisi için çok iyi.Senaryolar ise malesef çok kötü.Senaryoların kötü olması,Star Trek'e benzememesinden değil,kötü yazılmış olmasından kaynaklanıyor.Sadece aksiyonla doldurulan,homoseksuellik ve trans karakterlerle ilgi çekmeye çalışan özensiz sıradan bir dizi senaryosu var karşımızda.Discovery'nin yapımcıları,diziyi klasik Star Trek dizilerine benzetmemek için çok uğraşmışlar gibi görünüyor.Eski Star dizilerinin aksine tüm sezona yayılmış bir hikaye var.Çünkü şimdiki diziler böyle yapılıyor.Kaptan karakterleri arka plana atılmış.Sadece Michael Burnham karakteri üzerine yoğunlaşılmış.Eski Star Trek'lerde her karakterin öne çıktığı ayrı bölümler vardı.Discovery'de ise bu sadece kısa Short Trek dizileri ile yapılmaya çalışılmış.Normal dizinin içinde bu yöntem kullanılmamış.Star Trek'lerin ana teması olan yeni gezegenler keşfetmek,yeni uygarlıklarla tanışmak ve doğaüstü olaylara tanık olmak Discovery'de yok.Jeff Russo'nun müzikleri ise vasat düzeyde.Ortalama tv dizisi müziği ayarında.Eski Star Trek dizilerinde Dennis McCarthy,Ron Jones,Jay Chattaway,Jerry Goldsmith (sadece ana temalar) gibi bestecilerin sinema filmi müziği kalitesinde besteleri vardı.Maliyeti düşürmek için çekimlerin ABD yerine Kanada'da yapılmasıda kaliteyi ve dizinin tarzını etkilemiş.Star Trek fanı olmayanlar için muhteşem bir bilim kurgu dizisi.Ama eğer bir Star Trek fanıysanız ya nefret edeceksiniz yada vasat bulacaksınız.Eski Star Trek havasını arayanların The Orville'i izlemesini tavsiye ediyorum.The Orville,hem Star Trek havasını taşıyor,hemde gerek müzik,gerek çekim kalitesi,gerekse senaryoları bakımından Discovery'den çok daha iyi.
5

Cevaplar (1)
avatar
(790) -
Ayrıca Short Trek bölümleri kronolojik olarak çok farklı tarihlerde geçebilmekte, meraklılar için "Star Trek Chronology Project" diye bir çalışma var, tavsiye edilesi.


0
| Bildir


avatar
(272) -
3 sezonu'da geride bıraktık. Ortalama bir sezondu. Benim 4 sezon'dan beklentim şu ; yeni gezegenler ve buradaki yaşam , farklı kültürler , nelerle uğraşıyorlar bu tip şeyler. Uzaydan merak ettiğimiz devasa savaşlardan ziyade bu gezegenler, farklı yaşam formları. Merakla bekliyoruz.
7


default avatar
(173) -
Bu 3. Sezon son oldu benim için.
O kadar saçma sapan bir hâl aldı dizi yani.
Bu 3.sezonda ne kadar aksiyon görebildik? bence hiç denecek kadar az ama bol bol çene var orası kesin insan ister istemez biraz daha fazla görsellik istiyo sadece dekorlar veya makyajlar görmek istemiyo insan.
Sizler ki uzayda kat etmedik yer bırakmamışsınız ne biliyim gidin bi keşif gezisine karşınıza bi yaratıklar çıksın yada olmadık birşeyler olsun yani kısacası bol bol heyecan olsun izlerken yerimize çivilesin ama nerdeee.
3 sezon yahu 3. Hala saçmalıklar fırtınası.


default avatar
(11) -
S03E11 itibari ile Senaryodaki saçmalıklarından dolayı beni çileden çıkartmış dizidir kendileri. İlk sezon 8 ikinci sezon 4 alır bu sezonunda yarısı 8 yarısı 2-3 puan filan olacak herhalde.
5


avatar
(73) -
Spoiler olmaz sanırım, sadece bir tahmin, bu sezonun sonunda artık Michael'ın kaptan olduğunu göreceğiz, bunun için Saru'nun da ölmesi lazım. birisi Tilly'i kenara çeksin lütfen, son bölümde ne kadar kötü bir kaptan olduğunu gördük.
(03.sezon 10.bölüm için)
5


default avatar
(85) -
1. sezon iyiydi. Şu an 2. sezon 13. bölümü izliyorum, 2. sezon tam bir ergen dizisi kıvamındaydı. Spoiler vermek istemediğimden bu kadar söyleyeyim. Umarım 3. sezon daha iyi olur. İlk sezona puanım 8, ikinci sezona 5. Kısacası ikinci sezon için Radyoaktif Zeytin rumuzlu yorumcuya katılıyorum. Başrol oyuncusu da role hiç yakışmamış, sürekli ağlak bir yüz ifadesi, garip garip mimikler. Güya Vulcan' da büyümüş ama bırak Vulcanlılar gibi mantıklı olmayı normal bir insandan bile daha mantıksız olmuş. Gülücük
7


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 7 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film