Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(1) -
Güneş kızıl dev olup dünyayı yuttuğunda yada olası bir kıyamet senaryosunda koloni kurmaya en elverişli yer olan Titanla ilgili belgesel izleyen yapımcılar vay anasına süper film olur başkası keşfetmeden hemen filmini yapmalıyız 2-3 tanıdık oyuncuyla yürür bu film demişler..

Olmamış


default avatar
(107) -
güzel bir fikir kötü senaryoya kurban gitmiş.
4


avatar
(95) -
Tamamen dram üzerine kurulu bir film. Bir de Mars olsa anlayacağım da Titan nedir yahu!
6


Yorumlar (31)
default avatar
(80) -
Güzel fikir , iyi oyunculuklar berbat bir senaryo.Filmde o kadar çok saçma sapan hata var ki saymakla bitmez.
Sürprizbozan: Göster


zoraki evrim ile insanları titan'da yaşamaya uygun şartlara evriltiyorsun, uyum sağlayabiliyorlar iyi hoş güzelde kimse de demiyor mu "aga bunlar ne yiyecek ne içecek kimle üreyecek diye ?
Sürprizbozan: Göster


Filmin son 30 dakikası ise saçmalık silsilesi. 8 i görebilecek bir fikiri batırdıkları için 4 puan anca eder
4


avatar
(71) -
ilk 1 saati yorumların aksine hiç sıkmadı akıcı idi. son yarım saatte işler biraz değişti, sanki farklı senarist ve yönetmenle çalışılmış gibi her şey birden değişiverdi....
6


avatar
(81) -
Filmin konusu çok güzel, oyunculuklar da çok aşırı sırıtmamış ama kurgu ve yönetmen sınıfta kalmış. Film çok durağan, son 30 dakikasını keşke yeniden çekip daha kabul edilebilir bir son yapsalarmış. Bilimkurgu filmlerinde mantık hatası çok aranmaz ama bir noktadan sonra fazlası rahatsız ediyor.

İzlenmez değil ama çok boşlukta izlenir.
6


avatar
(250) -
Sonuç?? Filmin sonunda ne oluyor ?
Sürprizbozan: Göster


Olmamış maalesef.
5


avatar
(489) -
Film fikir olarak gayet yenilikçi ve farklı.Eşine az rastlanır bir fikirle yola çıkıyor.Ancak işlenişte kurguda sıkıntılar var.Aceleye getirilmiş gibi.Özellikle filmin sonu şaka gibi.Bilim-kurgularda bi raddeye kadar mantık hatalarına eyvallah deriz ama belli bir sınırı var bunun.

Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(15) -
aslında orjinal bir konu olmasına rağmen işlenişindeki mantıksızlıklar yüzünden biraz soğuyabiliyorsunuz ara ara filmden.Bazı şeyler hava kalmış ancak herşeye rağmen kendini izlettiriyor 10 üzerinden 6 benim için.


avatar
(5) -
Güzel ve farklı bir konu yaklanmış. Hep değiştirmeyi denediğimiz gezegenler yerine, insan genomlarını değiştirip gezene uydurmak. Buraya kadar her şey oldukça iyi. Seyrettirebilecek bir film. Ancak çok fazla mantık hatasına sahip. Titan kısa vadede olmasada gelecek dönemler için bilim insanlarının yerleşim olasılığından bahsettikleri gezenlerden biri (Mars yakınlığı ve görece kolay ulaşımının yanında daha kolay ehlileştirilmesi bakımından birinci sırada, en azından elimizde ki teknoljinin şu anda izin verdiği nokta burası). Bu yüzden Titan'ı da nereden çıkartmışlar diyen arkadaşlara katılamıyorum malesef. Bence filimde ki en büyük mantık hatası görece olarak kısa bir zaman zarfında (net bir zaman aralığı belirtilmiyor filmde ama bir yılı geçme olasılığı pek yok) bu kadar büyük bir fiziksel değişikliğin olanaksız oluşu var. Elbetteki 2048 ile tarihlendirilmiş olan bir filmde bu teknoloji bulunmuş olabilir. Ancak böyle bir teknolojiyi elinde barındıran insanlık neden dünyada ki insanları daha kolay bir şekilde dünyanın şartlarına uydurabilecek bir proje üstünde çalışmıyor. Var olan hayat günümüzden farklı değil. En büyük handikap bence burada yatmakta.
Neticede güzel bir hikaye belki biraz aceleye getirilerek sonu bir yere varmayan izle geç bir film haline getirilmiş. Farklı düşünce tarzı klişelerin dışına çıkmaya çalışması (Mars gibi) nedeniyle ve birazda bilim kurgu hayranlığımdan dolayı 6 verip unuttuğum bir film.
6


default avatar
(129) -
Çok güzel bir hikaye .Senaryosu ve fimin işlenişi çok kötü.Ara ara durup noluyo ya bu filme böyle diceksiniz.
6


avatar
(1162) -
Bu akşamın izleme programında “The Titan” var… Filmi benim için ilginç kılan şeylerden biri IMDB’deki izleyici yorum ve puanları oldu… Saymadım ama verilen puanların neredeyse yarısı 1, 2, 3 diğer yarısı ise 8, 9, 10 aralığında toplanmış… Hal böyle olunca da ortaya 4,9 gibi bir ortalama çıkmış… Normal koşullarda hiç kimse 4,9 gibi oldukça düşük sayılabilecek puan ortalamasındaki bir filmi izlemez… En azından izlemek istemez… Fakat bence, burada normal olmayan bir şeyler var… Eğer izleyici puanları IMDB’de de Türkçe Altyazı’da olduğu gibi 4, 5, 6 da yoğunlaşarak 5,2 ortalamayı tutturmuş olsaydı, “vasat” film der ve bekleme yapmadan basar giderdim… Ama dediğim gibi, IMDB puanlarında bir gariplik var… Bu durumda da, aslında ne olup bittiğini anlamanın en kolay yolu tabii ki de bizzat filmi izlemek… En fazla 97 dakikam boşa gitmiş olur…

“The Titan”ın künyesine göz attığımızda yönetmen koltuğunda, ilk uzun metrajlı sinema filmini çeken Lennart Ruff'un oturduğunu görüyoruz… Başrolde de, “Avatar” serisinin Jake Sully’si Sam Worthington ile Taylor Schilling ve Tom Wilkinson gibi deneyimli oyuncular var… Aslına bakarsanız, makyajcısından görsel efektçisine kadar filmin kamera arkasındaki ekipte fena değil… Yani film, kâğıt üzerinde hiçte kötü görünmüyor… O halde ne yapıyoruz? Tabii ki de izlemeye başlıyoruz (Saat: 22.15)…

4,9 IMDB puanıyla ilk bakışta son derece “vasat” bir görünüm sergileyen ve adını Satürn’ün uydusu Titan’dan alan filmi izlemeyi biraz önce bitirdim (Saat: 00.05)… Başlangıçta her şey yolundaydı… Ana fikri, seçilmiş bir grup NATO askerinden “homo titaniens” bir tür yaratarak öncü olarak Titan’a göndermek olan konuda fena değildi… Heyecan, aksiyon, gerilim, aşk vs. herşey iyi de gidiyordu... Ama ne oldu, nasıl olduysa filmin sonuna doğru Taylor Schilling’in canlandırdığı Dr. Abi Janssen karakterinden bir anaç tavuk yaratarak işi duygusala bağlama çabası birden bire mevzuyu darmadağın ettiği gibi filmin bütün karizmasını da çiziverdi… Böylelikle de film, son 20 dakikada kendi kafasına sıkarak intihar etmiş oldu… 20 dakikalık final bölümüne alternatif bir son çekilirse rahatlıkla 6 puan verebileceğim “The Titan”, bu haliyle benden de en fazla 3 alır… Şimdi kafamı kurcalayan tek şey, filmin IMDB’de aldığı 8, 9 ve 10 lar…

Ek bir not: 2048 yılında geçen filmde, başrol karakterleri halen keyifle sigara tüttürüyorlar… Bu da, tütün kartellerinin maddi desteğinin film endüstrisindeki önem ve konumunu göstermesi açısından son derece önemli…
3


avatar
(6231) -
Filmin konusu ve işlenişi çokta kötü değil hatta sizi sonuna kadar izlettirmeyi çok iyi başarıyor .Tüm mantık hatalarına rağmen ben filmi yinede beğendim.Zaten Sam Worthington'ın her filmini beğenerek izlerim .Game of Thrones dizisinden Nathalie Emmanuel'de ayrı bir lezzet katmış .Size tavsiyem fazla hata aramadan ayrıca bilim kurguda seviyorsanız kesinlikle izleyin...
7


avatar
(1041) -
Filmi izlerken aklıma Prometheus filmi geldi kişileri ordakilere benzetmeye çalışmışlar ama yinede sıkıcı olmaktan uzağa gidememişler


avatar
(296) -
Maalesef olmamış filmde güzel fikirler var ama böyle katletmeleri olmamış yazık olmuş
5


default avatar
(52) -
Boşuna izleyip, vakit kaybetmeyin. Elle tutulur bir tek yanı olsa diyeceğim ki azcık şans verin, maalesef o da yok...
4


avatar
(11) -
sonuna kadar acaba ne olacak bişey olacak mı diye izledim. yani pek biişey olmadı. konu güzel ama kötü işlenmiş malesef...
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(1) -
hayatımda bu kadar kötü bir Sam Worthington filmi görmedim. Uyumamak için kendimi zor tuttum


default avatar
(63) -
Sürprizbozan: Göster
neyse böyle saçma sapan bir film. git adam gibi bir anime izle buna havada karada basar. illa titanlı bir şey istiyorsan Attack on Titanı izle (anime olanı) hadi evallah..


avatar
(5) -
Kesinlikle... 1 Saat 37 Dakikanıza yazık... Görünen imdb puanı, hakkettiğinin beş katı...


avatar
(548) -
Netflix henüz yolun başında. Yaptığı filmlerde konuların özgün olması çok güzel ama prodüksiyon konusunda yemeleri gereken bir fırın ekmek olduğunu düşünüyorum.

Henüz bir sinema filmi ortaya koyamadılar. Filmler tv filmi kıvamında ama Netflix yakın gelecekte bu sorunları aşacaktır eminim.

Bu da öyle filmlerden biri. Özgün bir konu kötü bir prodüksiyon. Zaman geçirmek için izlenebilir. Beklentiyi düşük tutun derim.
6


avatar
(8435) -
Kadro fena değil, konu ilgi çekici ama icraat kötü! Titanla ilgili veriler filmde bahsedildiği gibi, dünyanın ilk dönemlerine benzer olduğunu düşünüyormuş bilim insanları... Genelde bilim kurgularda insana uygun gezegen aranır ama burada nispeten uygun yere insan uyumlandırılıyor. Biz bu uyumlandırma sürecini izliyoruz belki bu yüzden beklenti karşılanmıyor. Rocky'i Apollo maçına hazırlayıp maçtan tek sahne gösterip maçı bitirmek gibi... İzlenir ama durum bu.


default avatar
(100) -
Sürprizbozan: Göster
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film