Giriş Kayıt
Yorumlar (8)
default avatar
(311) -
1968'lerde geçtiği gösterilmesine rağmen, tablet ve iphone kullanılması pek iyi olmamış. Vasat bir dizi. 5
5


avatar
(1248) -
Dizi ayrı hikayelere sahip sezonlardan oluşuyor.

İlk sezon gerçekten iyi bir bölümle başlıyor. Dizinin adının hakkını vereceğini zannediyorsunuz. Konu da buna oldukça müsait fakat ilerledikçe gerek oyunculukların yetersizliği gerek fazlaca klişe ve durağan bir kurguyla sıkılmaya başlıyorsunuz. Sizi hayatta tutan tek şey katilin yani celladın kim olduğunu merak etmeniz oluyor. Zamanla dizi çözülmeye başladığı için bu merak duygusu da yavaştan kaybolunca elde hiçbir şey kalmıyor ve dizi adeta bir işkenceye dönüşüyor. Sonlara doğru biraz toparlasa ve ilgi çekici sahnelerle seyirci yeniden yakalanmaya çalışılsa da bu ne yazık ki yetersiz bir girişim oluyor. Kısaca ilk sezonun pek elle tutulur bir yanı yok. Ben Katie McGrath için sonuna kadar izledim. Keşke izlemeseymişim.

İkinci sezonda ise diziyi yarıda bırakmak zorunda kaldım. Çok fazla slasher film izlediğim için aynı şeyleri dizi olarak görmek açıkçası beni yordu. Farklılık aradım ama aradığımı bulamadım. Bence slasher dizi yerinde slasher filmler daha etkili olacaktır. Çok fazla izlemediyseniz onlara yönelmenizde fayda var. En azından zamandan kazanırsınız.
5


default avatar
(62) -
Dedim ki, hafiftir, kasmaz. Rahat rahat, çerezlik, kesmeli biçmeli bir dizi izleyeyim. IMDb ve Rotten Tomatoes’dan da kontrol ettim. Zaten başka türlü listeme almam. Fena gözükmüyor. İçerikte gizem, korku, gerilim gibi lezzet dolu sıfatlar var. Tam benlik.

Oturdum. İlk bölümü izleyeceğim. An Eye for an Eye ismi bölüm. Türkçesi Göze göz, dişe diş gibi bi meale denk geliyor. Giriş iyi. Bolcana hemoglobin var. Yine de kısacık izlenim içinde bir de değil, bir kaç yerinde olmamışlık hissi ve gerçekte asla olmayacak, yerine oturmayan bir şeyler var. Olsun. Film bu. Devam...

Gelişme bölümüne giriyoruz. Hani her korku filminde vardır. Klişedir. Çocuk dolabın içinden ya da köşedeki karanlık içinden bi yaratık görür. Bi şey görür de korkar. Çığlık falan atar. Anne baba koşar gelir. İkisi de çocuğu şöyle bi saçını okşadıktan sonra perdesi uçuşan camı kapatırlar. Dolabı da açarlar “Bak işte bomboş” diye kaparlar. “Kötü rüya görmüşsün çocuğum, korkacak bir şey yok” derler ve çocuğu yine aynı odada “Sen uyu artık” diye yalnız bırakırlar ya, biz de deli gibi sinirlenir “Senin de baba (ya da ana) gibi gelmişini geçmişini” diye başlar “hiç çocuk o durumda yalnız bırakılır mı?” diye bi yerlerimizi yırtarız. Hah, işte aynısı bu dizide bir sürü yerde var. Öyle böyle değil...

35. dakikaya kadar dayandım. Daha fazla sabrımı test etmek istemedim. Kapattım. Bildiğim, ağır da gitse seslendiği IQ oranı daha yüksek olduğu için Mindhunter’a kaldığım 7. Bölümden itibaren devam ettim.

Niye yazdım?

Sizin de çerezlik, fazla kafa yormayan, kesmeli biçmeli, bol kanlı, “Böö!” şeklinde sahte korkular yaratan izlencelere ihtiyacınız olabilir. İlk yarım saate kadar izleyin. Size uygun olduğunu düşünüyorsanız, bozmuyorsa devam edin. Yok ya, ben de senin gibiyim, sabun köpüğü tadında film bile olsa ayrıntılar önemlidir diyorsanız yanından bile geçmeyin.


avatar
(8307) -
Akşam iki bölümünü izledim, gerilimi güzel bir dizi... İzlerken merak uyandırıyor gercekten, dizi arayanlar için bir öneri olabilir.


default avatar
(141) -
Dizinin diğer sezonlarında da eşcinsellik işlenmişti (son zamanlarda genellikle olduğu gibi), ama bu sezondaki görüntüler hiç hoş değil....
(03.sezon için)
5


default avatar
(29) -
1. sezonun 25. dk da kimin katil olduğunu anlamak sonrası için çok keyif bırakmasa da güzel bir slasher serisi.
6


avatar
(882) -
2.Sezon ilk sezondan çok daha kanlı ve heyecanlı. Netflix'e geçince kalite daha farklı olmuş.


avatar
(341) -
İlk sezonu izlemistim korku ve gerilim var guzel gibiydi ama sonlara doğru katilin kim oldugu anlasilmaya basladi zor olmadi tahmin etmek....


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film