Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(254) -
Uzun zaman sonra piyasaya çıkmış nadir güzel filmlerden biri benim için. Evet nadir çünkü unuttuk bu tarz filmleri. Hayatın içinden gerçekçi filmleri. Alıştırdılar resmen insanlara hiçliği. Ne bir senaryo kaldı elimizde ne bir mekansal çekim. Sadece bir yeşil perde, 2 yakışıklı adam ve 2 güzel kadın gerisi önemli değil. A Adam 1-2-3,B Adam 1-2-3, AB Takımı 1-2-3 ve gelsin devasa hasılatlar. O yüzden bu film benim için olduğundan daha kıymetli şuan.

Filme geri dönersek dediğim gibi film hayatın içinden. Islahevi olarak geçen hapishanelerin insanları girdiğinden daha kötü olarak nasıl çıkarttığının belgeseli gibi. Filmde de çok güzel özetlemişler zaten bunu:

"Burda ya savaşçısındır ya da kurban. İkisinin ortası yok"

Oyunculuklar da beklediğim gibi gayet iyiydi. Özellikle başroldeki Nikolaj Coster sadece bir dizi oyuncusu olmadığını kanıtlamış(Tek bir saniye bile gözüme jamie lannister olarak gelmedi, bu önemli bir artı). Jon Bernthal ise artık asi tek tüfek rollerinin aranan adamı haline geldi, hakkını da veriyor rollerin.

Kısacası sizde benim gibi günümüz sinema sektöründen bıkmış ve o eski orjinal film tadlarını arıyorsanız bu film size de ilaç gibi gelecektir efendim. Sağlıcakla kalın
8


avatar
(88) -
Islah etmesi gereken cezaevinin insanları nasıl suça bulaştırdığını anlatan öğretici bir film olmuş.
8


avatar
(60) -
Filmde Harlon rolündeki Nikolaj Coster'ı cici aile babası bir borsacıyken nasıl mecburen zalim bir çete üyesine dönüştüğünü görüyoruz.
Ayrıca Walking Dead'de Shane karakterini oynayan Jon Berthal'in oyunculuğu da gayet iyi.

Sonuç olarak hapishane filmlerinin hastası ve bir OZ dizisi fanatiği olarak bu filmi son derece başarılı buldum. Bana göre gerçek hayatı dibine kadar işleyen bu tür filmler, fantastik kurguların aksine o aklımıza gelince düşünmek bile istemediğimiz acımasız realiteyi gözler önüne seriyor.

Filmi beğenirseniz Felon'u da seyretmenizi tavsiye ederim.
8


Yorumlar (94)
default avatar
(32) -
Film gayet akıcı geldi bana, başladığım gibi bitirdim. Cezaevi - çeteleşme temalı filmlerden hoşlananlar için gayet güzel bir film.


avatar
(203) -
Cüneyt abimizin buna benzer bir filmi vardı o geldi aklıma .... Her neyse amerikan hapisahne eleştirisi iyi olmuş, umarım ders alırlar....
7


avatar
(488) -
Sağlam filmdi.Ciddi, gerçekçi, abartısız, net bir senaryo.Keyif ve merakla sonuna kadar kendini izlettirdi.
7


default avatar
(190) -
film gerçekten güzeldi kim ne derse desin izlediğime pişman olmadım scot adkins'in avengement filmi de harikaydı bu tarzdan hoşlananlara tavsiye ederim
7


avatar
(430) -
şunu bir kere daha anladım ki ben durağan, yavaş ilerleyen filmleri hiç sevmiyorum... izlerken sıkılıyorum, ruhum daralıyor. nikolaj coster-waldau'dan başka filme dair iyi bir şey pek yok gibi... aslında hikayenin potansiyeli de var ama bence iyi değerlendirememişler.

hapishane temalı film izleme merakınız yoksa izlemeseniz de olur...
5


avatar
(730) -
çok cool bir atmosferi vardı filmin.. sıkmadan izlettirdi kendini.. oyunculuklar da iyiydi
7

Cevaplar (2)
default avatar
(190) -
beğendiysen bu filme akıl veren stephen dorf'un filmi var Felon diye onu da izle kesinlikle
7


1
| Bildir
avatar
(730) -
ekledım lısteme
7


0
| Bildir


avatar
(30) -
Hapishane hayatının bir insandaki değişimi anca bu kadar yansıtılabilirdi. Huy, bakış, konuşmalar ve o inanılmaz tip değişimi. Filmdeki atmosfer harika. Suç filmlerine gereksiz aksiyon kazandıran havanın aksine, bir suçlunun suç dünyasındaki tedirgin, durağan, her an her şeyin olabileceği bir atmosfer. Adam öldürmekteki "karizmatiklik"ten sıyrılıp dibine kadar soğukkanlılığı yaşatan bir yapım. Konu çok mu farklı, değil. Fakat bu tür filmlerdeki başarı bence konuda değil, konuyu işlemede ve teknik beceride aranmalı. Bu film de bunu fazlasıyla karşılamış.
8


avatar
(76) -
Klasik suç/hapishane filmi değil. Daha çok aile ve hapishane psikolojisi ve eleştirisini konu almış. Ben beğendim suçtan ziyade drama daha yakın diyebilirim 7. 2/10
7


avatar
(319) -
Adamın içine "walter" kaçmış gibi.. özünde kuzu gibi insan ama, potansiyalini kullanıyor..
7


avatar
(463) -
Biraz ağır ama güzel bir film. Oyunculuklar iyi, dram ve suç dozunda
7


default avatar
(275) -
Mesaj, kurgu, sürükleyicilik iyi. Oyunculuk gayet iyi. Hapishane filmi olarak hiç de fena değildi. Dram ögesi de dozunda olmuş.ayrıca da human animal kitabını merak ettim.
7


avatar
(1245) -
Nikolaj Coster'a al solo bir oyunculuğunu görelim. Gel sen oyna demişler... O da döktürmüş adeta... Muazzam bir oyunculuk izledim. Yeteneklerinin son damlasına kadar oynamış diyebilirim. Filmin yönetmeni Ric Roman Waugh hapishane psikolojisi tarzı filmler yapmayı seviyor. Felon filmini de çok başarılı bulmuştum. Bu filmi izlememdeki en büyük nedenlerden biri de Felon'du. Beklediğim düzeyi yakaladığımı düşünüyorum. Çok gerçekçi ve yalın bir anlatımı vardı. Nereden nerelere gelinebileceğinin güzel bir hikayesi. İzlemenizi sonuna kadar tavsiye ederim.

8/10
8


default avatar
(88) -
Esasen bu film Amerikan hukuk sistemine eleştiri mahiyetinde. Mahkumların ilk gün ağlayarak dahil oldukları döngüden nasıl birer cani olarak çıktıklarına vurgu yapılmış. Ülkemizde mahkumlar ve şartları pek umurumuzda da değil gündemimizde de. Ama Amerika'da sürekli gündemde olan bu ciddi sorun güzel dramatize edilmiş.
7


avatar
(88) -
Islah etmesi gereken cezaevinin insanları nasıl suça bulaştırdığını anlatan öğretici bir film olmuş.
8


avatar
(22) -
İzlemeye değer dram gibi dram. Keşke her dram böyle olsa Gülücük
8


avatar
(6076) -
Film her ne kadar ağır ilerlesede sürükleyiciğinden hiç bir şey kabetmedi.Filmde sanki hep aksiyon başlıyacakmış gibi durdu Fakat güzel bir dram filmiydi ayrıca Bir insanın ailesinin ne kadar değerli olduğunuda anlatmak istedi Bence film izlenir ve unutulur tipte olmuş İyi seyirler.....


default avatar
(25) -
Yavaş seyreden bir film. Hatırda kalıcı bir senaryo değil. Bir yönetmenin ilk denemesi gibi.
3


avatar
(594) -
Kurgusunda bazı sorunlar var. Bu da sürükleyiciliği negatif yönde etkiliyor. Hapishane sahnelerine daha çok yer verilebilirmiş ki hapishane sahneleri filmin en etkileyici bölümleri. Karakterin içerideki değişimi çok yavan anlatılmış. Bunlar dışında gayet izlenilebilir.


avatar
(86) -
Film izlenir ama unutulur. Oyunculukları beğenmedim -en azından özel sayılabilecek seviyede değil diyeyim- senaryo tatmin edici değil, müziklere övgüler olsa da bence müzik yok gibiydi. Game of Thrones'ta başarılı bir oyuncu diye etkilenip, umduğu oyunculuğu bulduğunu sanan arkadaşlar var ama oyuncu ne kadar iyi olursa olsun, yönetmen iyi değilse oyuncu da iyi olamaz. Ben izlediğime pişman olmadım ama mutlu da olmadım. Breaking Bad dizisiyle de bir alakası yok filmin.
5


avatar
(18) -
tavsiye ederim güzel bir film.. Sıkılmadan izleyebileceğiniz..
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024