Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(101) -
1- Masal öğleleri içeren destansı filmleri severim. Filmi de keyifle izledim.
2- Mulan, çok önemli bir figür, film bu derinliği işlemekte zayıf kalıyor.
3- Filmin önemli bir eksikliği, savaş sahnelerinin yansıtılmasındaki eksiklik. Bu konudaki eksiklik iki kişi arasındaki ya da küçük grupların çatıştığı sahnelerle giderilmeye çalışılmış ki, bu durum öyküye önemli zarar veriyor. Mulan, gerçekte savaşın içerisinde öne çıkmasıyla bir kahraman haline gelen bir karakterdir.
4- Özellikle Uzak Doğu sinemasının iki büyük dövüş efsanesi olan Donnie Yen ve Jet Li'den bu bağlamda hiç faydalanılmıyor. İki ustanın kayda değer tek bir aksiyon sahnesi yok.
5- Kitleye oynama adına, duygusallık katmak için kullanılan klişeler filme zarar veriyor.
6- Genel anlamıyla sıkılmadan izlenen, ama öykünün derinliğini, kahramanın yükselişini, savaş sahnelerinin atmosferini vermekten uzak, elindeki hazineyi değerlendirememiş bir filmle karşı karşıyayız.

Notum: 6 / 10...


avatar
(5682) -
İlk önce bize çok hızlı olarak ( sanırım bir gecede ) altyazısını hazırlayan ''JAVAJAVA2002'' arkadaşa gönülden teşekküretmek istiyorum. Enbaştan hatırlatayım kesinlikle olumsuz yorumları dikkate almadan izleyin. Film efsaneden yola çıkarak kurgulanmış baştan sona akıcılığı ve görselliğiyle kesinlikle sıkılmadan izleyebileceğiniz bir kahramanlık hikayesi.Ayrıca Mulan karakterine ^^ Yifei Liu ^^inanılmaz güzellikte yakışmış ve son derece başarılıydı. Bana göre filmdeki eksiklik müziklerinin çok etkili olmayışıdır. Kısacası hata hafiyeliği yapmadan izleyin keyfini çıkarın...
7


default avatar
(2) -
Filmi hiç beğenmedim. oyunculuklar berbattı bu kadar iyi oyuncunun olduğu bir filmde bu kadar kötü performans beklemezdim
1


Yorumlar (40)
default avatar
(44) -
Arkadaşlar olumsuz yorumları es geçip izlemeye değer bir film olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Olumsuz kısmına gelirsek, Bütçe sorunu olmayan bu filmin yönetmeni senaristi hemen istifa etsinler. Ellerinde çok güzel bir kaynak ve konu var lakin değerlendirememişler. Aksiyon az, Donnie Yen ve Jet Li gibi iki kral oyuncuyu arka planda bırakmışlar. İngilizce olmamış dil çince kalsa film daha orijinal olurdu.
Sonuç olarak akılda kalan bir baş yapıt yapılabilecek ortam, hikaye, bütçe ve oyuncular varken. İzle geç bir yapım olmuş.
Müsait zamanda izlemenizi tavsiye ederim.
7


default avatar
(11) -
Bence filmin konusu çok güzeldi. Görsellik de gayet iyiydi. İşlenişi biraz eksikti. Yani bu senaryo ile şaheser yapılabilirdi. Yine de severek izledim.
7


avatar
(911) -
Sıkılmadan izlediğim sürükleyici bir filmdi. Bazı sahneleri daha yoğun işlenebilirdi. Görsel Efekt ve Kostüm dalında Oscar adayı olsa da ödülü alma şansı pek yok. Yine de merakla ve heyecanla izlenebilir. Tavsiye ederim... 6/10
6


avatar
(123) -
çinlilerin keloğlanı gibi birşey olmuş filmden anladığım bu. görseli iyi, doğa, atmosfer ve zamanını iyi yansıtıyor. Mesajları da başarılı.
8


default avatar
(84) -
Sevgiyi, onuru ve bağlılığı her geçen gün kaybeden bir millet olduğumuz için, bu gibi hikayelerin de gitgide daha az insana dokunaklı, daha çok kişiye "manasız ve komik" gelmesi normaldir, şaşmıyorum.. Hele hele, Avengers gibi tırışkadan teyyare şeylere 8,5 puan veren bir neslin bu filmi anlamasını hiç beklemiyorum.. Bir dakika bile tereddüt etmeden izleyin..
Filmin "olmamış" iki noktası, Jet Li ve Donnie Yen'di.. Jet Li, imparator rolüne hiç yakışmamış, Donnie Yen de anlaşılmaz şekilde "oynamak istememiş".. Ama gerisi muhteşem..


avatar
(141) -
"Yüzüklerin Efendisi" serilerinin bütçelerine kıyasla bu devasa bütçeyi sadece anka kuşuna harcamışlar : ) Güzel bir hikayeyi harika bir filme çevirebilecek imkanları var iken ortaya vasata yakın ortalama bir eser çıkmış.


default avatar
(15) -
Tam olmamış ama renkli sürükleyici izlenebilir bir film. Jet li yi tanımadım yanlız cast te gördüm adını.


avatar
(170) -
Film gerçekten güzel başrolde kızda çok güzel oyunculuk yapmış erkek oyuncular kendini kanıtlamış zaten Gülücük
yalnız fantastik öğeler hem efekt olarak hem de mantık bakımından olmamış. Keşke fantastik öğeleri hiç kullanmasalardı bence çok daha iyi bir film olurdu bu hali ile de güzel izlenir tabi tavsiye edilir.
6


default avatar
(282) -
Disney yapımları nedense hep aynı kalitede devam ediyor kaliteli değil ama izlenebilir. Benim için bu kuralı bozan tek yapım The Mandolorian dizisi oldu bunun dışında bütün yapımlar bana benzer durumu yaşattı. Masalsı anlatım sebebiyle gerçekçiliği çöpe attığımızı farz edelim geriye kalan şeyleri değerlendirelim dersek geriye kostüm oyunculuklar müzikler kalıyor senaryo ne yazık ki çok masalsı anlatım muhabbetinden kurşuna dizilmiş dersek yalan olmaz. Neyse gelelim değerlendirmeye.

Kostümler iyiydi dönem şartlarını yansıtmasını geçtim bu tip bir film için kabul edilebilir kıvamdaydı. oyunculuklar kaliteli sayılabilir Donnie Yen zaten filmi Göğüsleyen oyunculuğu göstermiş Başrol oyuncusu idare eder geri kalan oyunculuklar da sırtan bir yapıda değildi zaten filmi izlenebilir kılan bölüm de bu oldu benim için müzikler kesinlikle çok iyi tasarlanmıştı ne fazlasıyla kulak tırmalayan çin müzikleri gibiydi ne de fazla avrupai duruyordu. Senaryo önceden söylediğim gibi fazla masalsı anlatım sebebiyle sekteye uğramıştı kötüler fazla yavan işlenmiş kötüleri kötü yapan şeyin kadınlara olan ayrımcılık olduğu söylenmiş.
Sürprizbozan: Göster
savaş sahnelerinde çok anlaşılmaz bölümler vardı
Sürprizbozan: Göster
Bu da bir şekil anlaşıldı masalsı anlatım falan. Stratejik olarak sıkıntılı
Sürprizbozan: Göster
hadi evet masalsı anlatım dedik yine geçtik bütün bunların yanına işlenen konular ve diyaloglar çok yavan kalıyor filmi bir türlü ilerletemiyordu özellikle kötüler en az iyiler kadar işlenmeye çalışılmış ama kötülerin bölümleri savsaklanan bir anlatıma kurban gitmiş keşke mulan ÇİZGİFİLMİne bu kadar sadık kalınmasaydı nihayetinde izleyiciye izlediği filmin aynısını izletmek hem sıkıcı olur hem de live action yaklaşımı pek de güzel olmuyor iş sinemaya gelince Japonlar bu konuda hep duvara tosladılar . neyse işte filmin senaryosu çok çizgifilme sadık olduğu bu sebepten anlatım ve işleniş çok yavan kaldığı için sevemedim. genel olarak cömert zamanıma denk geldiği için 5.5 ten 6 diyorrum.
6


avatar
(301) -
Çok kötü. Disney'in en berbat ve en saçma filmi diye bilirim. Çizgi filmini seyretmedim, sinema mantığı ile izledim ancak cidden çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Disney'de Netflix kalitesinde film yapmaya başlarsa, çok yazık...
4


default avatar
(81) -
çin hanedanlığını öven, karşılarında öcü olarak maalesef ucu bize dokunan, yapmacık bir film olmuş. en azından başrolde ki kızı daha iyi erkek rölüne adapte edebilselerdi belki daha farklı olabilirmiş. puan verecek olursam Donnie Yen abimizin emeğini harcamamak gerek 5 anca.
5


default avatar
(77) -
Tam bir hayal kırıklığıydı. Şöyle böyle aslına sadık kalarak yansıtmaya çalışmışlar ama öyle bir şey ki, siz zaten efsaneyi biliyorsunuz, o hissiyatı unutmayın, bunu da öyle izleyin der gibi bir hava var. Bir efsane, derin bir karakter, ancak bu kadar yüzeysel yansıtılabilirdi herhalde. Oyunculuklar, sahne geçişleri, karakterlerin derinliği, hiçbir şeyin kalıcılığı yok. Öylece izliyorsunuz geçiyor. Ha ben zaten vakit geçirmek için bakacağım derseniz sorun yok, ancak kesinlikle beklentinizi yüksek tutmayın. Pek çoğumuz yalnızca Disney veya Mulan adını duyarak izlemeye karar vermişizdir diye tahmin ediyorum, beklentiler bu kadar yüksekken neden böylesine yüzeysel bir yapım ile karşılık vermeye cesaret etmişler aklım almıyor.


avatar
(293) -
basit bir yapım ve anlatım olmuş her şey çok yüzeysel işlenmiş zayıf tarafı bu, oyunculuklarda beklentimin çok altında, kaliteli isimler hep figüran yapılmış bunun da etkisi fazla.
4


avatar
(571) -
Animasyonunu çok sevdiğim için filmi de izledim ve beğendim. Bir daha izler misin derseniz izlemem ama animasyonunu tekrar tekrar izlerim.
6


default avatar
(4) -
Açıkçası görsel bir şölen bekliyordum. Ama film çok vasat çıktı.Oyunculuklar berbat çoğu sahneler saçma sapan olmuş


avatar
(68) -
Böylesine büyük bir bütçeye yakışmayan bir film olmuş. Çok daha iyisi yapılabilirdi. İzle geç denecek bir yapım.
6


avatar
(355) -
çizgi filmi benim gibi izlemeyen varsa çok beğeneceklerinden eminim. ben izledim baya sürükleyiciydi, diğer filmler nasıl uyuşmazlık olduysa bilmiyorum ama ben çok beğendim. yorum ve puana aldanmayın izleyin. 10/7.2
7


avatar
(341) -
Birkaç sahneyi saymazsak fena değildi Donnie ve jet Li biraz arka planda kalsa da iki üstadı aynı filmde görmek mutlu etti beni genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.
6


default avatar
(13) -
Sıkılmadan izlediğim filmlerden biri.Bence çok kötü yorumları haketmiyor.
Mulan karakterini oynayan Yifei Lui'nin oyunculuğu beğendim.Gayet iyiydi.
Ustalardan Donni Yen ile Jet li'nin birkaç sağlam dövüş sahnesi olsa daha iyi olurdu.
Bazı mantık hataları da yok değil.Ama çok da önemli değil.Bence şans verin seyredin...
7


default avatar
(2) -
Filmi hiç beğenmedim. oyunculuklar berbattı bu kadar iyi oyuncunun olduğu bir filmde bu kadar kötü performans beklemezdim
1

Cevaplar (1)
avatar
(5682) -
1 Puan verdikten sonra söylenecek başka bir şey yok.....
7


4
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023