Giriş Kayıt
Yorumlar (20)
default avatar
(316) -
Büyü okulunda eğitim gören gençler ile ilgili bir fantastik gençlik dizisi.Ne Harry Potter ile ne de Narnia ile bir benzerliği yok.Çok hafiften Once Upon a Time benzerliği var.Ama benzerlik çok az.Yanlış büyünün yıkıcı etkileri,entrikalar,ilişkiler vb. oldukça vasat ve klişelerle dolu bir genç büyücüler dizisi.Ben izlerken bayağı sıkıldım.Bundan kat kat iyi büyücü ve cadı dizileri var.Aynı şekilde bundan kat kat iyi fantastik dizilerde var.Oradan,buradan özenti vasat bir roman dizisinin daha da vasat ve başarısız bir dizi uyarlaması.Nasıl beş sezon sürmüş anlamak mümkün değil.Ben ilk sezonu bitirmeyi başaramadım.
4


avatar
(218) -
..Biraz Narnia günlükleri birazda Harry poter serpistirilmiş ordan burdan alıntılarla dolu ve üstüne kötü oyunculuklarla kendini rolüne verememiş karakter eşliginde bir dizi.. izlerken zor tahamul ettigim ve sonunda bıraktıgım bir yapım diyebilirim.. hadi Fantastik kurgularda mantık aranmaz desekte senaryo icergi okadar absürt konu ve olayları birbirine baglamak bu kadar zorken.. mantık aramak yersiz. ve ayrıca bir filmin yada dizinin kitabının olup olmaması.. ortaya cıkan yapım icin bir kıstas degildir.. iyi veya kötü olucak anlamına gelmez.. iyi seyirler Gülücük
4


avatar
(33) -
Karakterleriyle beni bağladı dizi. Hani her sevdiklerinizin aslında bir kusuru vardır ya bu dizinin de kusurları vardı ama bir kere ilk 2 sezon sevdirince kendisini izliyorsunuz. Ben eğlendim ve beğendim. Bitince bir boşluk oluştu içimde Sümüklü
7


avatar
(157) -
Vakit kaybı, çok leş dizi. Baya önceden izliyordum, anasayfada görünce yorum yapayım dedim.
5


avatar
(767) -
Bunu da tarihe gömdük. İyi ki Flory vardı iyi ki bu harika hikaye vardı. Nedense çok üzülüyorum ruhen sahiplendiğim seriler bitince. İçime sinen bir hitam oldu....
(05.sezon 13.bölüm için)
8


avatar
(767) -
Favori serilerimden biri. ama çok üzgünüm çünkü 5.sezon final sezonu olacak. Geriye 5 blüm kaldı ve bu harika dizi de tarihe kaydedeceğiz. Her sezonu bağlı olasa da ayrı bir hikaye üzerinden ilerledi. Mutlaka şans verin derim.
(05.sezon 09.bölüm için)
8


default avatar
(74) -
Kitabını okumadım. Dizi hakkında açıkcası 1. Sezonda sıkıldım. Çok fazla fantastik dizi izleyince bana yavan ve sıkıcı geldi. 1.sezonu zar zor bitirdim ancak 2. Ve 3. Sezonlar şaşırtıcı derecede çok keyifli ve eğlenceli, mantıklıydı. Bir dizi 1. Sezondan sonra nasıl bu kadar başkalaşım geçirir gerçekten hayranlık uyandırıcı. İzleyeceklere tavsiye: 1. Sezonu ne yazık ki izlemeniz gerekiyor ki olayları anlayabilesiniz 2. ve 3. sezonlarında özellikle 3. sezonda çok eğleneceksiniz.
Altyazı burada sadece 1 tane var ki bende çok sıkıntı yarattı mecbur netten izledim.
7


avatar
(122) -
İlk sezonu sevmiştim yalnız sonradan arkadaşlık ilişkileri çok saçmalamaya başladı.Tam güzel bir fantastik dizi olacak diyorum sonradan iş kavak yellerinin yabancı versiyonuna dönüyor.


avatar
(767) -
3.sezon önceki 2 sezona havasını basıp harika bir final yaptı. Oyunculukların, hikayenin ve hayalgücünün olgunlaşmasına şait olduk. Gelecek yılı iple çekiyorum. Yaşasın fantezi!
8


default avatar
(1) -
Benzer fantastik serilerde her zaman ola gelen sorundur . Sezonlar ilerledikçe , orjinal öykü ile bağ zayıflamaya başlar . Neticede üretim hayal gücüne bağlı . Karakter ölse , akabinde ölüp dirilse dahi bir mantık sürecine eklenmişse , serinin kendi içinde '' saçma '' kabul edilmez durum . Normaldir . Bence ana fikir '' The Beast '' 'in yok edilmesi idi ve o noktada hikaye de sonuçlanmalıydı . Ama yargıyı kesinleştirmemek lazım . Fantastik seriler yeni fikirlerle kendi eksikliklerini de kapatabiliyor bazen . Supernatural 12 sezon sonrasında bile kendini izletebiliyor . Ama vampire diaries , yine bence , kötü sonuçlandı . Eğer devam ederse The Magicians ne olacak , göreceğiz ..

Cevaplar (1)
avatar
(767) -
Vampire Diaries bence Originals serisini doğurup öldü yani görevini laıyıkıyla yaptı Çok Mutlu The Magicians ise çok daha fazla hayal gücünü doğurma yeteneğine sahip. Her sezonda fark atarak olgunlaşıyor gibi. İçinde klişeler olsa da kendine has bir absürdlüğü de barındırarak benzerlerinden bi adım öne çıkma yeteneğine sahip. İlk sezon korkmuştum ama senaristlik, yönetim, oyunculuk, efektler... vb görmek istediğim bi seviyeye ulaştı. Bol şans
8


1
| Bildir


default avatar
(327) -
İki, üç gün içerisinde birinci sezonu izledim. Sıkmadı ve gayet başarılıydı bence. Umarım bu şekilde devam eder. İyi seyirler...
8


avatar
(43) -
Normalde dizi izlemeye karşıyımdır, sürekli birilerinin bir şeye bağımlı olması inanılmaz ama bu sefer bende farklı birsey yapıp izlemek istedim bir sürü bos vaktim olgunu için, bana kalırsa güzel izlemek isteyen arkadaşlara öneririm.


avatar
(50) -
Kitaplardan ilkini okuyan biri olarak, Harry Potter ile az benzerliği var. İlk bölüm olduğundan pek anlaşılamıyor ama izledikçe aslında Narniya dünyası diyeceksiniz. Gerçi şimdi düşününce Kimya formülü gibi 1 Harry + 2 Narniya + 1/2 Gossip Girl = The Magicians. Kitabı bir fantastik sever olarak okudum. Bitince vay Ş... narniyayı çalmış, keşke Narniya kitaplarını okusaydım dedim. Ama dizi kitaba göre daha iyi olmuş. Karakterler değişik olmuş. kitapta olmayan olaylar oldu. Kitaba göre kurgu daha iyi ama bakalım ne olacak.
6


default avatar
(30) -
dizi güzel kitabı olabildiğince uyarlamışlar zaten kitap da biraz karışıktı
10


avatar
(767) -
Hikayesi ve efektleri ilgi çekici. Bir yavanlık olduğu doğru. Karekterler hiç tanıtılmadan içleri süper süratle dolduruluyor. Bu da bize çok hızlı bir şekilde seyirci çekmek için "Dramı boş ver. Harekete odaklan. Göz doldur" denildiğini gösteriyor. İligimiz çekti ancak ilgiyi elinde tutabilecek mi göreceğiz?.. Syfy coştu cidden ardı ardına patlatıyor bombaları Gülücük
8


avatar
(1818) -
Berbata yakın kitap uyarlaması.

Önce şunu belirteyim çoğu kişi bu filmi Harry Potter ile kıyalayıp kötüleyebilir. Hatta çalıntı ögelerin olduğunu da söyleyebilir ama bana kalırsa kıyaslamak bile hata olur. Buradaki hikayeyle Harry aşırı benzer noktada olsa da evren farklı. Harry hayranı biriysen ve Harry Potter sihir dünyasını görmüşseniz film size aşırı basit gelecektir. Kitaba göre ilk konu aşırı yavan geçildi. Yani ana karakterimizin olaya dalış öyküsü çok hızlı oldu. Kitabı okumasam da 416 sayfalık kitapta bu olay daha düzenli anlatılmıştır kesinlikle. Yönetmen koltuklarında öyle önemsiz kişiler olmasa da yine de olaylar fazla basit bir alanda ve efektte ilerliyor. Dizi kalitesini bu şekilde devam ettirirse pek sevileceğini sanmıyorum. Oyuncular da bir Olivia Dudley hariç pek yerinde olmamış. Kadro genişletilip var olan senaryo ve alan da kaliteli hale gelirse sihir dünyası izlenilir bir hale dönüşecektir. Şimdilik 7 puanlık vasat bir film var karşımızda.

İyi seyirler.
Saygılar
6

Cevaplar (2)
default avatar
(1) -
Kitabı okumasam da 416 sayfalık kitapta bu olay daha düzenli anlatılmıştır kesinlikle. Bu cümleniz dikkatimi çekti alıntı yaptığım için kusura bakmayın..


0
| Bildir
avatar
(1818) -
Kitabın ilk serisini okuyorum ve filmde olmayan giriş bölümündeki yavanlık kitapta yok. Harry Potter gibi bir işlenişe sahip olacakken kötü bir başlangıç filmi yazık etmiş. Kitabı okumanı öneririm.
6


0
| Bildir


avatar
(44) -
ilk bölümünü bugün izledim secret circle tarzı bir dizi olmuş beni sarmadı. Çok iddaalı değil bence. Türünü sevenler izleyebilir.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024