Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(153) -
Filmden yeni çıktım. Söyleyebileceğim ilk şey çok samimi bir film olmuş. 

Ali Atay ilk filminde samimi, keyif veren, sıcak, bolca güldüren bir film yapmayı başarmış. Tavsiye ederim filmde geçireceğiniz zamanın karşılığını alacaksınız. Muhtemelen filmdeki bolca küfürden dolayı bir çok arkadaş uyaracaktır ya da  puanı düşük tutup gitmeyin diyecektir ancak küfürler komiklik olsun diye değil tam da orada söylenmesi gerektiği için konulmuş. Açıkçası rahatsız olmadım.

Oyunculuklar gayet iyiydi. Serkan Keskin ve Ertan Saban güzel uyum yakalamışlar ama Ertan Saban almış götürmüş.

Filmde keşke dediğim tek şey: Ali Atay keşke bazı sahneleri azaltıp yol hikayesine daha çok yer verseymiş. Ben yol hikayesi olan filmlere bayılırım. Burada da yol hikayesi var ama yarım. Bunun haricinde çok güzel film. Sinemada izleyin, bu tür yapımların çoğalması için destek olalım.
8


default avatar
(125) -
öyle içten bir film ki...  ben ne desem şimdi, klişe kalacak.  "iyıkı gitmışım." diyeyim. Gülücük
8


avatar
(435) -
ilk filminde böylesine samimi ve içten bir film ortaya koyduğu için atay tebrik edilmeli.komedi ve dramın belki uzun yıllardır sinemamızda bu kadar ayarında işlenmesi de güzel.güldüğüm yerlerde gerçekten güldüm.sanki dram bir tık daha geri plana atılmış.
7


Yorumlar (41)
avatar
(385) -
Film tempo ve komedi olarak iyi başladı ama giderek düştü. Uzun süre geçmesine rağmen karakter derinliği oluşturulamadı. Filmin son 20 dakikasında arkada sürekli çalan ve atmosferle uyuşmayan müzik rahatsız etti. İlk yönetmenlik denemesine göre fena değil yine de.
5


default avatar
(321) -
çok içten, çok eğlenceli, güzel bir film olmuş. kesinlikle izlenmeli. aldığı puandan fazlasını hakediyor.
8


avatar
(242) -
Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi film harbiden gerçek hayatı birebir yaşatan, bizi anlatan bir film olmuş. Gayet akıcı, sade anlatımlı ve çekimleri güzel bir film ortaya çıkmış. Filmde favori sahnelerim:

Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(51) -
Uzun zamandır böyle gülmemiştim. Ali Atay'ın, "Ben bu işi yaparım"ın ilk sinyalini verdiği bu film kaçmaz.
8


avatar
(1723) -
çok mu iyi bence değil, vasat mı kesinlikle hayır, hele köpek sahnesinde kahkahayı bastım, oyunculuklar doğallık katmanında gayet başarılı ve eğlenceli, hikaye biraz tekdüze ama Serkan üstad başka bir boyutta oynamış, sanki yaşamış, bravo (ahlat ağacında da kısacık rolünü öyle bir hale sokmuş ki takdir-e şayan) diğer öğeler kıvamında, mizah dozu da yüksek ve ironik, adam olacak çocuk Ali Atay...
7


default avatar
(88) -
Bu kadar etkili iki başrol performansı Türk sinemasında uzun süredir görmüyordum. Çok tatlı ve sıcak iki adamı izledim. Birazdan gülümseyen bir yüzle uyuyacağım. Mutlaka izlenmeli.
8


avatar
(27) -
Film gerçekten samimi herkesin yorumu olduğu gibi. Komi ve kendini izlettiriyor konu ilginç Ertan Saban ve Serkan Keskin de hakkını vermiş. Keşke daha önce seyretseydim diyeceğim filmlerden.
8


default avatar
(12) -
içimizden, samimi bir film. ben çok sevdim.
8


avatar
(401) -
Maalesef bütçe filmde çok şey; konu fena değil ama bence senaryo oldukça eksik, bir çok şey düşünülmemiş. Tek tek yazsam yorumdan film incelemesine girer. Türk filmlerinin makus kaderi, Serdar Keskin işini hakkıyla çıkarmış. Diğer oyuncular işte o kadar diyeceğimiz performans çıkarmışlar, onların kabahati mi tabii ki hayır. Dediğim gibi senaryo zayıf kalmış.
5


avatar
(1072) -
Görece temiz ama bomboş bir film. Nihal Selim etkileşmesi neye dayanır ki? Ne tek kelime etmişler ne fiziksel bir çekimin temeli var. Biraz da duygusallık sosu ekleyelim demişler ki ...
6


avatar
(240) -
Gerçekten çok hoş bir film..oyunculuklar da çok içten.komedi ve dram çok iyi bir şekilde harmanlanmış..
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(220) -
Realiteden uzakta olmayan, insanın kendi hayatından kesitler bulacağı güzel bir film olmuş. İzlemesi oldukça keyifli.


avatar
(1239) -
İşte bu ya. Bu kadar sıcak ve samimi. Resmen içimizden bir film. Umarım Türk sineması bundan sonra bu samimiyeti bize yansıtır.

İzlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler ...
7


avatar
(88) -
Film kalıplara sığınmış ancak kalıpları bile işlevsel olarak kullanamamış.

*Yol filmi desen yol filmi değil. (ne içsel ne de dışsal.) Karakter çatışmasına sığınan bir film desen o da değil. Karakterler derinlikli değil. Karakter derinliği bir AK-47 üzerine diyalog, piçliğin toplumsal karşılığı üzerine monologla kurmaya çalışmışlar ama olmamış. Çünkü karakterler kendi içlerinde tutarsızlar. Bu insana özgü bir tutarsızlık değil kurmacaya özgü bir tutarsızlık.

*Ne de atmosferi var filmin. Balkan coğrafyasında film çekiyorsun ve bu coğrafyayı Cigulili bir düğünle geçiştiriyorsun.


*En çok can sıkan da kadın karakterlerin süs olarak kullanılması.

*Kesinlikle başarılı bir film değil.

*Ek olarak Türkiye sinemasının ciddi sıkıntılarından biri sese gerekli önemin verilmemesi, bu filmde açıkça algılanabiliyor.
5


default avatar
(10) -
filmi iki kere izledim. gayet beğendim. kesinlikle tavsiye ediyorum.


avatar
(140) -
"Blood is not lemonade"

Ali Atay'ın ilk yönetmenlik deneyimi ve gayet iyi iş çıkardığını söyleyebilirim. Tadında komedi ve tadında dram vardı filmde. Alt metininde ise oldukça güzel mesajlar vardı.
Her rolün adamı Serkan Keskin yine çok güzel bir iş çıkarmış. Görülmeye değer bir oyunculuktu gerçekten.
Ben bu 'tayfanın' yaptığı işleri beğenen saftayım. Ve daha çok iş yapmalarını isterim. Yaptığı işleri zevkle ve isteyerek yaptıkları belli. Bu da izleyicilere yansıyor. Tıpkı Leyla ile Mecnun'da olduğu gibi.
Genel olarak filmi beğendim. Gerçekten o kadar tiksindirici komediler, dramlar, duygu sömürüsü filmler yapılıyorki ülkede bu tür filmleri izlemek lazım, destek olmak lazım.

Naçizane puanım 7.4
7


default avatar
(21) -
Film yönetmeninden çekimlerine,oyuncularından karakterlerine ve hikayesine yani drama komikliğine çok iyi idi.Ben çok beğendim. Neden bu derece kaliteli Türk film'lerinin yeterli reklamı yapılmaz?
10


default avatar
(29) -
bu filmin neresi komedi. komedi diyenler 5 duyu organından farklı bir taraf ile izlemişler. komik sahnesi de yok. dram filmi bu...
3


avatar
(175) -
açık konuşuyorum komedi diye geçinen bir çok salak filme 1000 basar...o kadar çok güldüm ki kardeşim öldü diye bıraktı... Çok Mutlu...Bence kaçırmayın ve izleyin...
8


avatar
(370) -
Tam manasıyla bir yol filmi olarak türün gereklerini yerine getirememiş olsa da samimi anlatımı benim hoşuma gitti. Ayrıca Balkanlara olan sempatim de bunda bir etken olmuş olabilir.
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film