Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(691) -
Bugüne kadar "kim yaptı" çok gördük ama "kim öldü" hiç görmemiştik. Kimin yaptığını da bilmiyoruz zaten de, dizi bundan çok daha fazlası. Kadın-erkek ilişkileri, aile-çocuk ilişkileri, çocuk-çocuk ilişkileri, birey-toplum ilişkileri, 7 bölümlük bir diziden beklenmeyecek kadar analiz ve sentez. Sürükleyici...
8


avatar
(93) -
Enfes bir mini dizi. Kurgusuna özellikle dikkat çekmek gerekiyor. Olayları birbirine bağlama ustalığı takdire şayan. Ama heralde en iyi yanı oyuncuları. Ufak el hareketleri, mimikler, bakışlarla, susarak çok şeyi anlatan karakterler.
9


avatar
(90) -
Dizinin pilot bölümü sakin ve soru işaretlerini barındırıyor.Sezonun 7 bölüm olması diziyi daha etkili ve merak uyandırıcı kılıyor.


Yorumlar (30)
default avatar
(36) -
"Kim ölmüş, neden ölmüş, ne zaman ölmüş, nasıl ölmüş, kim öldürmüş" bu soruların cevaplarına zerre kadar merakım olmadan su gibi akan bir diziyi izlemek bile 9 puan...
9


avatar
(6234) -
Aradan uzun zaman geçince bir çok konuyu unutmuşum. 2.sezonda bazı oyuncuların hikayelerini anlayabilmek ancak bir iki bölüm sonra kavramaya başladım.Açıkçası ilk sezonun tam olarak keyfini alamadım.Yanlız son bölümdeki mahkeme sahneleri oldukça başarılıydı.Bu arada Shailene Woodley'i biraz donuk ayrıca Meryl Streep'ede gıcık oldum.Tavsiyem ilk sezonun son bölümünden başlanırsa daha iyi konulara hakim olunacağını düşünüyorum....2.Sezon puanım 7
7


avatar
(152) -
Olay örgüsü veya kurgu açısından 1. sezon olarak söylemeliyimki sonunu şimdiye kadar izlediğim filmler ,dizilerin en başına koyabilirim,ayrıca seneryo zaten mükemmel bu durumda otomatikman senaristleri de mükemmel yapar,oyuncular için söylenebilecek zaten birşey yok hepsi birbirinden profesyonel..


default avatar
(17) -
hiççç umutlu başlamamıştım öylesine bir dizi bekliyorum ama çok beğendim. dizide kullanılan müzikler beni benden alıyor. diyaloglar, gerçekçilik cok iyi düzeyde. hayatın her anında yasadıklarınızı veya yaşayabileceklerinizi çok net bir şekilde abartı vs olmadan gözler önüne seriyor dizi. sırıtan bir karakter yok her karakter farklı bir kitap gibi. neden bilmiyorum çok etkilendim diziden. henüz 6 bölüm izlemiş olmama rağmen.
8


default avatar
(138) -
Azra Kohen'in Fi-Çi-Pi üçlemesinde de ilk kitap sırf dedikodudur ki asıl diyeceğini söylemek için bilinçli şekilde bu şekilde hazırlamıştır. İyi de yapmıştır. Bu dizinin de ilk sezonu dedikodu, ego ve cinsellik üstünden gidilerek hazırlanmış gibi görünüyor ama ikinci sezon daha içe dönük, insanın kendiyle yüzleşmesine dair. Hatalar ve sebepleri, insanın boşuna sırtına alıp kendini yorduğu yüklerden özgürleşme isteği daha ön planda. Umarım devamı da güzel gelir ve tadında bırakılır.
9


default avatar
(3) -
1.sezon guzeldi.2.sezon sıkıldım.ama yinede seyretmek ve bitirmek istiyorsunuz.


avatar
(2674) -
2.sezon drama ve diyalog ağırlıklı olması sebebiyle ilk sezondan hayli farklı. Kadro yine aynı ama Meryl Streep farkıyla.(M.S'nin farkını farkettirdiğini de ayrıca belirtmek lazım). 40 dakikalık 7 bölümden oluşan 2.sezon bir oturuşta sıkılmadan seyredilebilecek türden.

Bu arada dizisinin son sahnesi sanki 3.sezon varmış gibi bir intiba bıraksa da HBO başkanı Casey Bloys devamının gelmeyeceğini açıklamış.
8


default avatar
(30) -
2. sezonu 1. den kat kat daha iyi. Ki ilki de gayet iyiydi. Bu kadar başrol oyuncusu kadın, birbirinin saçını başını yolmadan nasıl böyle uyumla çalışmışlar hayret ettim Gülücük Ahengi hissediyorsunuz dizide. Hikayesi hayattan; drama, insan ve aile analizleri. Konu ilginizi çeksin çekmesin, sadece oyunculuklar için bile izlenir. Ki ben en çok müziklerin kullanımını sevdim ...
8


avatar
(4) -
Dizi bittiğine göre artık Meryl Streep'ten nefret etmeyi kesebilirim.


avatar
(349) -
HBO gerçekten bu işi biliyor. Konu bazı noktalarda Türk filmi edasına girse de merak unsurunu elden düşürmüyor. Oyunculuklar iyi müziklere bayıldım (Jefferson Airplane - White Rabbit, harika bir ses buğusu mu, havası mı nedir bilemiyorum beni benden aldı.)

Bu sezon daha ilk bölüm olmasına rağmen birinci sezondaki havayı yakalayamadım. Önümüzdeki bölümlerde neler olacak bakalım. Henüz konuşmak için çok erken. (Umarım bir Got finali gibi olmaz.)
Meryl Streep iyi bir seçim olmuş kalitesini konuşmaya gerek yok sanırım. İlk bölümden kıl bir karakterle hayatımıza giriş yaptı.
Ağzının ortasına kürekle vurmak istemeyen? (:
8


avatar
(322) -
HBO'nun boş dizi yapmayacağını kanıtlar nitelikte güzel bir dizi.Mini dizi olarak planlansa da çok ilgi görmesi sebebiyle Haziran 2019'da birkaç sağlam oyuncunun daha katılımıyla (Meryl Streep) 2. sezon başlayacak.Mini dizi olarak bıraksalardı keşke dememeyi umuyorum..
İlk sezon için oyuncular çok iyi,işleyişi muntazam,finali harika..Mutlaka seyredin..
9


default avatar
(2) -
ben çok beğendim.. başrolde 3 kadın var ama kesinlikle pembe dizi değil.. kurgu harika..
9


avatar
(998) -
Güzel bir dizi, değişik bir konu ve yaklaşım ama bu kadar entrikanın sonunu daha iyi bağlamalarını beklerdim. Yine de piyasada ki bir çok dizi yerine keyifle izlenebilir.
7


avatar
(499) -
Senaryoyu kronolojik sırayla eline alıp okusan, alelade bir senaryo dersin. Ancak;

1-Yönetmen koltuğunda sağlam bir zihnin oturması
2-Ses ve görüntü yönetmenliğinin muhteşemliği
3-Etkileyici bir kurgu
4-Olağanüstü oyunculuk performansları...

Bunlar bir araya gelince göz kırpmadan izlenecek muazzam bir dizi çıkıyor ortaya. Ufacık hikayelerin içerisinden çok derin duygular çıkartabilmiş ve bunu kusursuz bir şekilde yansıtabilmişler. Karakter analizleri üzerinde ciddi derecede yoğun çalışıldığını hissettiriyorlar. Bu etkenler sayesinde sanki o kasabanın içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi... Ders niteliğinde bir mini dizi. Tadı damakta kaldı. Aldığı tüm ödüller helali hoş olsun Gülücük

Bu arada HBO kanalına yakın kaynaklar büyük başarı sonrası 2. sezon fikrine kanal içerisinde oldukça sıcak bakıldığını yazıyor. Senarist te röportajında "neden olmasın? daha anlatacak hikayelerimiz var." demiş. Hadi inşallah Gülücük
9


avatar
(93) -
Enfes bir mini dizi. Kurgusuna özellikle dikkat çekmek gerekiyor. Olayları birbirine bağlama ustalığı takdire şayan. Ama heralde en iyi yanı oyuncuları. Ufak el hareketleri, mimikler, bakışlarla, susarak çok şeyi anlatan karakterler.
9


avatar
(416) -
Çok başarılı bir dizi olmuş, Oyunculuklar ve müzikler iyiydi. Konunun sondan başa doğru işlenmeside başarılı, ben beğendim kesin tavsiye ediyorum ..
9


default avatar
(117) -
Bütün bölümleri izledim. Oyunculuklar iyi,ana karakterlerin piskolojik yönleri iyi aktarılmış ancak senaryo zayıf ve sonu tahmin edilebilir. Zamanınız bolsa izleyebilirsiniz. İzlemesenizde bir şey kaybetmezsiniz.
8

Cevaplar (1)
avatar
(416) -
Yani ölüme sebep olan kişiyi tahmin ettiyseniz medyum olmalısınız, helal olsun Gülücük
9


8
| Bildir


avatar
(3699) -
Her karakter sanki kendi hayatlarını canlandırıyormuş gibi güzel oynamış. Dizide hayatların dışarıdan göründüğü gibi olmadığını, aileler arası, çocuklar arası, aile ve çocuklar arası ilişkileri özüne ve derinlemesine inceleyerek ders niteliğinde bizlere aktarılmasını izleyeceğiz. İlk bölümünü izledikten sonra zaten kendinizi geri çekemeyeceksiniz. İzlemenizi tavsiye ederim, iyi seyirler.
8


avatar
(101) -
Dışarıdan mükemmel görünen bir hayata sahip insanların aslında kendi içlerinde büyük-küçük problemleri olduğu gösteriyor bu dizi. Karakterle bağlaştırıyorsunuz kendinizi.Ne hissettiklerini çok iyi anlıyorsunuz.
Sürprizbozan: Göster


Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
(01.sezon için)
7


default avatar
(80) -
Gümbür gümbür 8 üzeri bir dizi. Fantastik yaratıklar, yürüyen ölüler falan yok. Diğer yandan sahip olduğumuz hayatlarda yok. Ama gene de Amerika'nın Pasifik kıyılarında kurulmuş hayalleri süsleyen yaşamların , bizim de günlük yaşamımızdan farklı olmadığını anlatıyor. Taciz, dedikodu, rekabet, dışlama, aldatma gibi hayatın gerçekleri üzerine kurulu bir senaryo. Oyunculuklar mükemmel. Sonucunu okumazsanız son bölüme kadar sizi heyecanla kendine bağlıyor.
8

Cevaplar (1)
avatar
(101) -
Ama ne yazık ki sonucun bir kısmı dizinin ortalarında anlaşılıyor.

Sürprizbozan: Göster
7


3
| Bildir


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film