Giriş Kayıt
Yorumlar (163)
avatar
(6) -
Interstellar gibi bir baş yapıtın yanından geçemiyecek bir film ikisi arasında dağlar kadar fark var ama gider avrupalı eleştirmenlere bakarsak the martian daha iyi der bizde hass...tir deriz olur biter.
7


avatar
(9) -
Film kendini izletiyor çünkü komik. Espriler gerçekten güzel. Sıkmıyor insanı. Bunun üzerine kurgu da gayet iyi olmuş bence. Ben karakterin içine girip o sıkıntısını, sıkıntıdan kendi kendine espriler yapmasını falan yaşadım onunla beraber. Başından beri çok kararlıydı ve ümitsizliğe düşmedi, bu da filmi keyifli kılan bir etken.

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(61) -
Resmen o adam sayesinde kurtuldu ama o zeki genç geri plan da kaldı
9


0
| Bildir


default avatar
(45) -
Bilim kurgunun ötesinde bir uzay - macera filmi. "Hayatta kalmaya çalışma" temalı filmler her zaman ilgimi çekmiştir zaten, bunu bir de uzay ve bilimle harmanlayınca ortaya sıkılmadan, yalnızca iki kere ihtiyaç molası vererek izlediğim muazzam bir film çıkmış. Matt Damon da rolünün hakkını vermiş.
9


default avatar
(8) -
İndirip izleyeceklerim de tuttuğum bir filmdi. Geçen gün izleme fırsatım oldu ve üç günde olsa keşke beklemeden izleseymişim dediğim film. Matt Damon'ın oyunculuğu gerçekten bariz bir şekilde şahane!
Sürprizbozan: Göster
. Tereddüt etmeden izlemenizi öneririm. Gülücük
10


default avatar
(275) -
idare eder, ailece oturup dünyadaki minicikliğimizi ve şu yerküreye ne çok ihtiyacımız olduğunu hissettik
7


avatar
(8) -
film ilerleyince sizi içine çekiyor, Matt abimde rolün hakkını vermiş.
7


avatar
(156) -
Filmi son zamanlarda çıkan uzay filmlerine kıyasla zayıf buldum. Aslında malzeme vardı ama iyi işlenememişti diyebilirim.
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
avatar
(704) -
Tamamen hemfikirim, filmi çok sevmememdeki en büyük etken anlattıklarınız oldu.

Adam Mars'ta kalakaldı hemen akabinde güle oynaya bir ruh hali, sanki tatile gitmiş ve nasılsa dönecek gibi bir hava sergilendi ki bu da filmi baltalayan en önemli unsur olmuş.

Bu tarz filmler, dramın yanında hafif de olsa gerilim ve heyecan hissi yaratmalı bence, Marslı'nın Golden Globe'ta neden komedi filmleri içinde aday gösterildiğini şimdi izledikten sonra anladım.

Tabii tüm dünyanın bu olayı güya soluksuz takip etmesi falan bunlar hakikaten 90'lı senelerin uzay filmlerinde kaldı, bu tarz bir filmin kalitesine yakışmayacak basitlikte sahnelerdi.
7


4
| Bildir


avatar
(678) -
Bir astronot nasıl eğitimler alır hangi beceriler gereklidir diye baktım ama kayda değer bir bilgi bulamadım. Filmden anladığım kadarıyla botanik, doktorluk, elektronik, berberlik bunların hepsi ve fazlası bir astronotta bulunmalı. Wink
Bence artık yeteri kadar kaliteli film çekilmediği için ortalamanın biraz üstünde olan filmlere iyi gözüyle bakıyoruz. Aldığı puanı hak etmeyen bir sürü filmi yüksek puanlarına aldanıp izleyince hüsrana uğruyorum sonra.
Artık ıssız adadan kurtulmak klişe olduğu için uzaydan kurtulmaya odaklandı Hollywood. Ne o yalnızlık duygusunu görebiliyoruz filmde nede müthiş görsel efektler. Esas merak ettiğim 6 ay boyunca adamın vücudunda saçında en ufak bozulma yok üstüne bir 7 ay daha geçiyor kahramanımız bitmiş tükenmiş.
6


default avatar
(11) -
Insanın hayatta kalma azmini çok güzel anlatan bir film. Bilimkurgu seviyorsanız, kaçırmayın derim. Arşivlenebilir.
9


avatar
(811) -
Matt Damon'un oyunculukta sergilediği performansı Mars kurgusunu gölgede bırakıyor.
Tavsiye ederim, izleyin...
8


avatar
(120) -
Gidip görme şansımız olmadığından mıdır nedir bilemiyorum uzayla alakalı filmleri hep çok sevdim. Bu film gerek konu, gerek oyunculuk açısından çok başarılı, izlemeye fırsat bulamamış arkadaşlar bir fırsat yaratın kendinize, sonra da gelin teşekkür edin Gülücük
9


avatar
(13) -
Görsel efektleri dışında sıkıcı ve yer yer kurgusal hataları olan bir filmdi bence..matt damon nın hatırı olmasa izlemezdim. interstaller in yakınından geçemez...
6


avatar
(179) -
Bu filmi interstellar ile karsilastirilmasi kadar sacma bi sey olamaz. İki filmin konusu bile ap ayri tek benzerlik astronot olmalari...


default avatar
(4) -
Evet bilim-kurgu kategorisindedir ama bence birçok bilim-kurgu dan farklı olarak gerçek olması mümkün bir hikayedir. İzlenir keyif verir.
8


avatar
(463) -
güzel film, tavsiye ederim, özellikle patates olayı filmin en akılda kalan kısmı olacak Gülücük 10/7,3
8


default avatar
(6) -
Arasıra sıkıldıgımı hissettim. Ama görsel açıdan iyi bir film
7


avatar
(97) -
Muazzam güzellikte adını duyurmuş bir film
9


default avatar
(8) -
Filmin Interstaller'la alakası yok, evet benzer yanları var ama alakası yok.


default avatar
(36) -
Seyri güzel bir bilim kurgu filmi ama Oscar adaylıklarını hak edecek kadar iyi değil bence. Uzay gemileri, Nasa, Mars gibi konular ilginizi çekiyorsa izleyin. Oyunculuklar orta seviye. Görsellik gayet iyi.
8


avatar
(178) -
Matt Damon'un oyunculuğu ve filmde yer alan espriler için izlenilebilir bir film. Hızlı geçişler ve abartılı kurtarmaya ilişkin yaşanan sevinç gösterisi filmi batırmış.. Interstellar la kıyaslamak için komik olmak gerek.


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024