Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(33) -
Bu filmi Interstellar'la kıyaslamak bana doğru gelmiyor. Daha çok Gravity ile kıyaslanabilir. Bence oldukça güzel bir filmdi. Komik, eğlenceli ve bilimseldi. Görsellik olarak Gravity'den kötü olsa da konu ve akış olarak bana çok daha iyi geldi. Matt Damon kalitesini ortaya koymuş ve güzel sıkılmadan izlenebilir bir film ortaya çıkmış. Çok yüksek beklentilerle gitmemenizi tavsiye eder, izlemek isteyenlere iyi seyirler dilerim.
9


default avatar
(46) -
Film bilim kurgu ile gerçekliği birleştirmiş olmakla ve Matt Damon'un harika oyunculuğu ile birleşince tek kelime ile muazzam olmuş.
Zaman zaman kendinizi ana karakterin yerine koyuyor ve düşüncelere dalabiliyorsunuz.
Bence diğer filmlerle kıyaslamak da gereksiz. Benzer filmler mevcut olmakla beraber konunun işlenişi ve gerçekliğe bu derece yakınlığı ile diğer filmlerden ayrılıyor.
Bu sonbaharın tartışmasız en iyi filmi bu oldu. Kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.
Hepinize şimdiden iyi seyirler dilerim.
9


avatar
(678) -
Bir astronot nasıl eğitimler alır hangi beceriler gereklidir diye baktım ama kayda değer bir bilgi bulamadım. Filmden anladığım kadarıyla botanik, doktorluk, elektronik, berberlik bunların hepsi ve fazlası bir astronotta bulunmalı. Wink
Bence artık yeteri kadar kaliteli film çekilmediği için ortalamanın biraz üstünde olan filmlere iyi gözüyle bakıyoruz. Aldığı puanı hak etmeyen bir sürü filmi yüksek puanlarına aldanıp izleyince hüsrana uğruyorum sonra.
Artık ıssız adadan kurtulmak klişe olduğu için uzaydan kurtulmaya odaklandı Hollywood. Ne o yalnızlık duygusunu görebiliyoruz filmde nede müthiş görsel efektler. Esas merak ettiğim 6 ay boyunca adamın vücudunda saçında en ufak bozulma yok üstüne bir 7 ay daha geçiyor kahramanımız bitmiş tükenmiş.
6


Yorumlar (163)
avatar
(19) -
Sıkılmadan izlenebilecek, em pati içinde olacağınız bir film. tavsiyem kitabını daha önce okumanız Gülücük


avatar
(5993) -
Filmin genel havası bana daha çok Moon'u hatırlattı. İyi başlayan başlayan, fena gitmeyen, ama son 45 dakikada ışığı sönen film desek daha doğru olurmu acaba. Açıkcası Mars yüzeyinden ayrılış sırasında kahramanımızın ağlaması çok etkilemişti beni. Bir nevi cehennemi yaşasa da hayata tutunduğu yer de orasıydı. Sanırım bir çok izleyicininde gözyaşlarını döken bu olsa gerek.Bence izlemek için şans verilebilir hatta bu tarz filmi sevenlerin daha çok hoşuna gidebilir.
6


default avatar
(126) -
Bayıldım bayıldım bayıldım!Az önce bitirdim,mükemmeldi.An be an yaşadım filmle beraber tüm sahneleri.Görsellik şahane.Çok fazla detay,fizik vs.ile de boğmamış.
9


default avatar
(1082) -
Kitabı okuyan birisi ve çok etkilendikten sonra film yorumunu dört gözle bekliyordum. En az hayal kırıklığına uğradım. Bu filmin aslının aşırı, aşırı gelişmiş ve özlü bir versiyonu olmayacağını umuyordum ve bu hikayenin Hollywood'un sık sık bağımlı olduğu aşırı abartısız bir bezeme olmadan ortaya çıkması beni çok şaşırttı.

Senaryonun kitapta olmayan fazladan materyal eklediğini görmek harikaydı ve hikayeyi daha da iyi hale getirmek için geliştirdi. Karakterler yazarın niyeti Andy Weir'e tam saygı ile yorumlandı ve hiçbir şey aşırı yapılmadı. Bu filmin konusu ve kurgusu, gördüğüm en iyilerinden biriydi, aslında, kitaptaki bazı tek-linerler çok hızlı bir şekilde yapıldı ve hikayeyi acımasızca ileriye taşıdı..

Kitabını ilk başta okuduktan sonra filme geçiş yapılırsa daha özümseyerek konuya hakim olabilirisiniz..

Film Notum:10/10
10


default avatar
(7) -
Sonu bilindik olduğundan gerilimi zayıf kalıyor. Konu çok yavan. Hollywood aynı konular etrafında dönüp duruyor. Daha önce onlarca izlediğimiz hayatta kalma filmlerinin mekanını değiştirip pazarlamışlar. Görsellik ve tekniğin gelişimi filmlerin içini boşaltıyor artık. Yönetmenler, senaristler ve oyuncular da reklam ve pazarlamanın objesi olmaktan kurtulamıyorlar.
2


default avatar
(1) -
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(165) -
Filmden sonra bir de suna goz atin: https://www.youtube.com/watch?v=VHHOYeTXx60
8


default avatar
(32) -
ridley scot filmleri ingiliz futbolu gibi seyir zevki yüksek.
8


avatar
(101) -
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(5) -
Filmi belgesel tadında buldum.Görsellik çok iyi fakat Müzikler çok zayıf kalmış,duygusallık yok denecek kadar az fazla beklentilere girmeden boş bir vaktinize denk getirerek iz
leyin


default avatar
(395) -
Ridley Scott un daha önceden yapmış olduğu uzay filmlerini izleyince farklı bir son bekledim ama olmadı. Güzel bir mantık ve fikirde işlenmiş sevilebilecek bir uzay filmi (şahsen ben bütün uzay filmlerini severim)
7


default avatar
(143) -
fena değil, uzaylı robinson yapmışlar. asla ikinci kez izlemezsin.


avatar
(74) -
Neden bilmem filmi izlediğimde aklıma sanki uzayda geçen Cast Away (2000) miş gibi geldi. Issız Ada metaforu yerini Issız Gezegen'e bırakmış gibi. Farkı bir Issız Ada'ya düşen bir Robinsonsanız bir Cuma'nız olabilecekken Issız Gezegen'de yapayalnız ve hiçlikle başbaşa olmanız. Güzel film.
7


avatar
(40) -
Kitap uyarlaması olan filmler genelde eleştirilir fakat kitabını da okudum ve filme harika yansıtmışlar. Harika bir bilim kurgu.
9


default avatar
(20) -
Sadece son uzay sahnesi hariç her şey akıl ve mantığa uygun. O uzay sahnesinde tüm gerçeklikler yok sayılmış bence. İzleyenlerde "Yok artık daha neler!" diyecekler o sahneye. Bunun haricinde film çok güzel. İzlenecekler listesinin başına alınabilir.
10


default avatar
(39) -
Filme gerçekten mars havası verilmiş sıkılmadan izleyebildim.
8


default avatar
(17) -
Film çok güzel bi uzay filmi olmuş.Biraz amerikacılık var. 3. çeyrek sıktı beni .Dünyada geçmeyen bütün sahneler harika.
8


avatar
(97) -
ne uzun ne kısa interstellar kadar olmasada gideri var, uzayla ilgili film severleri tatmin edecektir.
7


avatar
(61) -
Mat Damon başarılı işlere imza atan biri. Filmdeki hesaplamalar vay be dedirten cinsten. Ailecek de izlenebilir
9


default avatar
(18) -
filmde absürd yoruma müsait çok yer var. ama ben sadece bağ bahçe mevzusuna giricem. abimiz botanikçi ve verdiği mesaj şöle "ne ekersen onu biçersin".
5


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 8 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024