Giriş Kayıt
Yorumlar (60)
default avatar
(12) -
Oluyor oluyor herşey yavaş yavaş 10 sene öncesine kadar bizimkilerin böyle bir filim çekecegini söyleseydik kim inanırdı Biz yinede gelecege dönük daha iyileri yapılsın diye eleştirilerimizi sıralayalım Filim çok kopuk Konuları alakasız olarak diyalogdan diyaloga zıplıyor Gereksiz diyaloglar ve konuşmalar bolca kullanılmış Görsel efektler çok sırıtıyor Mesela ferrarinin patlama sahnesi efekt oldugu bariz belli Filmi kalitelide yapan olay kullanılan efektlerin gerçeginden ayırt edilmemesidir
7


default avatar
(15) -
Allah için film güzelde Şu POLİS rolündeki herif yokmu rezalet oynamış yahu arkadaşlar.Bu performans bukadar kötü olur o adamın yerine başkası olsa inanın çok çok daha güzel olurdu film.
7

Cevaplar (1)
avatar
(143) -
tamamen katılıyorum. Ancak birazda senaryo kaynaklı sıkıntılarda kötü oynadığını düşünmemize etkisi olmuş.
7


2
| Bildir


avatar
(143) -
Hepimiz türk film sektörünün berbat olmasından yakınırız.ancak iyi bir şeyler yapan filmler çıktığında sanki tüm filmler süpermişte bu film değil diye bir sürü yakınırız. filmi yerden yere vururuz. ondan sonrada neden sektör gelişmiyor?. gelişmez tabi, her kafasını kaldırana vuruyorsun..

Alper Çağlar ile yapılan röportajı izledim. Aşama aşama yükselmekten bahsetti. İlk filmin getirdiğiyle ikinci filmi daha büyük bütçeli daha dolu dolu çekmekten ve sürekli çıtayı yükseltmekten. Tabi burada seyircinin daha iyiyi teşvik etmek için salonlara gitmesi gerekiyor.

Ses , 40 ve Panzehir filmleri son zamanlarda izlediğim diğer filmlere göre ezberbozan, farklı birşeylerin yapıldığı filmlerdi ama bu kafayla daha çok bekleriz. Recep ivedik türü filmlere gişe rekoru kırdırıp bu güzel filmlere gitmezseniz daha çok beklersiniz o aradığınız muhteşem filmi.
7


avatar
(522) -
ben Türk filmi olması açısından yine biraz torpil geçeyim, evet çekimler vs - müzük kullanımı fena değil ama senaryo çakma- toplama bir senaryo , birçok filmden alıntı sahneler var, dialoglar bence acemice, evet çekimler vs ile bir basamak yukarı çıkabilmiş ama hala öbür ayak altta kalmış.. maalesef..
5

Cevaplar (3)
avatar
(143) -
Fena değil dediğin şeyler bile diğer türk filmlerinde fena olamayan özellikler. Bu film bir basamak yukarı çıkmışsa diğer tüm filmlerin hala alt basamakta olduğunu unutmayalım.
7


1
| Bildir
avatar
(522) -
burada türk filmlerini tartışmak garip olur ama yanlış anlaşılmayayım, "diğer tüm türk filmlerinden yukarı çıkmış" demedim , haksızlık olur.. bence konusu özgünlüğü vs ile bunun üzerinde çok filmimiz var..
5


0
| Bildir
avatar
(1818) -
Yani çok fazla film var bu mantıkta. Sadece bizim için farklı bir yapım olmuş. sg888'e katılıyorum.
6


1
| Bildir


avatar
(341) -
Baya guzeldi, Alper Caglar ismi sinemamiza altin harflerle yaziliyor, degerini bilmeliyiz.
8


avatar
(493) -
Açılış jeneriğinden, görüntülere, müziklerden, karakterlere kadar bildiğimiz alıştığımız Türk filmlerinin üzerinde olduğunu kabul etmek gerek. Yönetmen Tarantino filmlerini de uzakdoğu aksiyonlarını da seviyor belli ki çünkü bariz her iki akımdan da etkilenmeler var. Fakat ne yazık ki senaryo yazımında o kadar başarılı olduğunu söylemem. Aksiyon filmlerini kendi mantığı içerisinde izlemek lazım evet, ancak o kadar çıkmaz sokak var ki senaryoda eleştirmemek mümkün değil. Yine de birkaç arkadaşın da söylediği gibi Türk aksiyon sinemasına yeni bir soluk getirebilir bu yönetmen, fakat senaristliğini geliştirmesi şart. O da zamanla olur umarım, daha çok taze.

Velhasıl kelam, sıkılmadan izleyebileceğiniz bir aksiyon.


avatar
(587) -
Alper Caglar bu isi gercekten iyi becermis. Sonuna kadar sikilmadan izledim. Sinemamizin Alper Caglar gibi yonetmenlere ihtiyaci var. Yolu acik olsun ne diyeyim. Umarim bize boyle filmler izletmeye devam eder.
10


avatar
(8357) -
punisherin atarisinin türk filmi diyebiliriz... amerikan filmlerinden fazlaca esinlenme var ancak bir türk filmi olarak bakınca bence başarılı... bugüne kadar bu tarz çekilmiş filmlerimizi düşünürseniz oldukça öne çıkar bir şans vermek lazım diye düşünüyorum


avatar
(18) -
Cehennem Bazen Dünyada'dır..! Saygılar


avatar
(179) -
Türk yapımı bir film olmasına rağmen tamamiyle amerikan tarzı bir film yapılmaya çalışılmış.çalan şarkılardan tut,görselliğe kadar,oyunculuklar bana göre amatör kalmış gerek siz saçma dialoglar çok fazla istanbulda geçmesine rağmen tarihi bir semt bile gösterilmemiş....

kısacası ucuz amerikan aksiyon tarzında bir film desek yeridir...
5


avatar
(708) -
Aksiyon filmi olarak açın ve Türk sinemasını bir inceleyin.Pek fazla örneği yok,bunların içinde başarılısını aramıyorum şuanda sadece örneğini.

Ve bence panzehir ile güzel bir çıkış yaptık.Her şey başarılı değildi ama özellikle bir müzik koyma sevdası,o kadar çok müzik vardı ki başım ağrıdı resmen.Arada çok sağlam diyaloglar vardı.Destekte bulunulması gereken filmlerimizden biri.
7


avatar
(268) -
Panzehir yabancı aksiyon filmlerinin bir nevi yerli çekilmişi...

Yeterli miktarda izleyici çekemediğini hayıflanarak gördüğüm Panzehir, Hollywood aksiyonlarından alışkın olduğumuz üzere, bol miktarda kan, bol miktarda yumruk ve mermi kovanı taşıyor bünyesinde. Hikayesi ne kadar tanıdık ve bilindik gelse de Türkiye'de böyle bir hikayeyi izlemek ayrıcalık bence.

Fragmanını çok beğenerek özellikle izlemeye gittim Panzehir'i... Anlatıcı sesin etkili havası fragmanında olduğu gibi filmde de devam etti. Karakterimiz her ne kadar bir katil olsa ve filmde izlediğim gibi psikolojik ve sosyolojik gerçeklerden bir öğretim görevlisi gibi konuşması imkansız olsa da afili cümleler, etkili bakışlar, derinden gelen sesler aksiyonu lezzetli hale getirdi.

Yönetmen, zannediyorum ekibini Batman filmine benzetmek üzere motive etmiş. Gerilim müzikleri neredeyse bana "Şimdi bir yerlerden Joker çıkacak" dedirtti. Batman, etkisinde kalınabilecek bir film hiç kuşkusuz. Eleştirmek değil benimkisi... Türkiye'de sebebi imkansızlık olduğundan, kaç tane yönetmen Batman'i örnek almaya çalışabiliyor? Bu da bence ayrıcalık...

Yapmacık oyunculuklar... serseri polis, ciddi katil, absürt mafya tipi klişeleri olmasa bence çok başarılı bir yapım olarak zikredilirdi Panzehir... Yine de Türkiye'de üzerine düşüldüğünde zengin aksiyon sahnelerinin çekilebileceğini bize göstermiş oldular. İmkanlar genişledikçe kaliteli aksiyonlar izleyeceğimizi düşündürdüler...

Ben inşallah diyorum. İnşallah kaliteli aksiyonların içini dolduracak materyalleri de ıskalamayız...
Panzehir bir başlangıç oldu....
8


default avatar
(137) -
filmde oynayanların akrabaları filme iyi yorum yapıyor film berbat ötesi
2

Cevaplar (1)
default avatar
(85) -
Kesinlikle katılıyorum. 3 puanı geçmez. vakit kaybı


1
| Bildir


default avatar
(2) -
sinemaya gidip izleyin destek olunki Türkiyede dahada iyi filmler yapılabilsin . Bu film çok iyi olmasada Türk sineması için bi başlangıç olabilir .


default avatar
(22) -
açık ara en iyi aksiyon türk filmi. sinemada izledim iyi ki öyle yapmışım. senaryoda kopukluklar yok müzikler iyi oyunculuklarda iyi.son zamanlarda izlediğim yabancı filmlerden çok ilerde. İZLE.
10


avatar
(34) -
bu film haberlerde felan çok konuşulurdu fakat somadaki felaket bu filmide vurmuş. TA olmasa filmden haberimiz bile olmyacaktıi. Emeği geçen tüm ekibe başarılarının devamını diliyorum.


avatar
(231) -
Aksiyona doyduk ve çıktık. Bu kadar.
8


default avatar
(1) -
Alper Çağlar, Dağ filminden sonra Türk sinemasına harika bir film daha armağan etmiştir diye düşünüyorum. Özellikle kamera çekimleri, filmin görüntü yönetmeni de gerçekten kaliteli bir iş çıkartmış.Filmde kullanılan repliklerlerde gerçekten çok özgün olmuş.Emin Boztepe bu film için biçilmiş kaftan başkası oynamazdı resmen.O soğukkanlı tavrı,keskin bakışları ve yaralı yüzü...Sonuç olarak bizde saçma sapan efektler katmadan uluslararası standartta kaliteli bir aksiyon filmi yapabiliyormuşuz.Film bittiğinde salonda bazı kişiler "Bi adam tek başına herkesi dövüyor, hiç bişey olmuyor" tarzı yorum yapıyorlardı.Yahu Jason Statham,Silvester Stallone,Jackie Chan yapınca (bende dahil) ayakta alkışlanıyor ama bizim adamlarımız yapınca saçma oluyor.Sırf adamların ismi marka olmuş diye hemen hemen her filmine kusursuz diyoruz.Aksiyon,macera sevenler koşa koşa gitsinler sevmeyenlerde sadece türk sinemasının gelişmesi ve katkıda bulunulması için gitsinler..
9


avatar
(12) -
İzlenmesi gereken bir film. Emin olun baskın filmi ile birlikte son yılların iyi aksiyon filmlerinden. 8,0
8


avatar
(266) -
Türk sineması için hep arayıp ta bulamadıgımız bir sözcük vardıya hani. "Bu sefer Olmus." İşte bu kelimeyi bu film için gönül rahatlıgı ile kullanabilirsiniz...
8


Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film