Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(32) -
''Panzehir'' görsel efekleriyle, kamera geçişlerindeki performansiyla, muzikleriyle ve ekstra olarak her sahnedeki özlü sözleriyle kendini diğer yerli yapımlardan birazcıkda olsa üstünlüğünü ortaya koyuyor. Yeni yönetmen Alper Çağlar'a başarılar
"Cehennem kimileri için bazen dunyadadır"


default avatar
(3) -
Arkadaşlar yorumlarda çok abuk subuk şeyler yazılmış. yok 2 kişi 2 düzine adamı vuruyor, ferrari patlatılıyor vs vs. yav son 10 senedir amerikan sineması aynı yemeği pişirip pişirip önümüze koyuyor siz buna takılıyorsunuz.
Sürprizbozan: Göster


dün gece seansında izledim babamla. gerek müzikleri olsuın, gerek çekimleri olsun. Görüntü yönetmenini alkışlarım ben, nedenmi? Çünkü çekimleri hollywood'dan farksızdı.

Dövüş sahneleri dozajındaydı. Adam Sifu. İsterse 2 saat saf aksiyonda verebilirdi, ama belliki 2. bölme saklamış herşeyini.

Son olarak şu güzelim film, nicolas cage, robert de niro, bruce wills gibi adamların son 2-3 filmlerinden kat ve kat daha güzeldi. Gidin sinemada izleyin adamlara katkımız olsun.

10/8 rahatlıkla hakeden bir yapıt.


avatar
(268) -
Panzehir yabancı aksiyon filmlerinin bir nevi yerli çekilmişi...

Yeterli miktarda izleyici çekemediğini hayıflanarak gördüğüm Panzehir, Hollywood aksiyonlarından alışkın olduğumuz üzere, bol miktarda kan, bol miktarda yumruk ve mermi kovanı taşıyor bünyesinde. Hikayesi ne kadar tanıdık ve bilindik gelse de Türkiye'de böyle bir hikayeyi izlemek ayrıcalık bence.

Fragmanını çok beğenerek özellikle izlemeye gittim Panzehir'i... Anlatıcı sesin etkili havası fragmanında olduğu gibi filmde de devam etti. Karakterimiz her ne kadar bir katil olsa ve filmde izlediğim gibi psikolojik ve sosyolojik gerçeklerden bir öğretim görevlisi gibi konuşması imkansız olsa da afili cümleler, etkili bakışlar, derinden gelen sesler aksiyonu lezzetli hale getirdi.

Yönetmen, zannediyorum ekibini Batman filmine benzetmek üzere motive etmiş. Gerilim müzikleri neredeyse bana "Şimdi bir yerlerden Joker çıkacak" dedirtti. Batman, etkisinde kalınabilecek bir film hiç kuşkusuz. Eleştirmek değil benimkisi... Türkiye'de sebebi imkansızlık olduğundan, kaç tane yönetmen Batman'i örnek almaya çalışabiliyor? Bu da bence ayrıcalık...

Yapmacık oyunculuklar... serseri polis, ciddi katil, absürt mafya tipi klişeleri olmasa bence çok başarılı bir yapım olarak zikredilirdi Panzehir... Yine de Türkiye'de üzerine düşüldüğünde zengin aksiyon sahnelerinin çekilebileceğini bize göstermiş oldular. İmkanlar genişledikçe kaliteli aksiyonlar izleyeceğimizi düşündürdüler...

Ben inşallah diyorum. İnşallah kaliteli aksiyonların içini dolduracak materyalleri de ıskalamayız...
Panzehir bir başlangıç oldu....
8


Yorumlar (60)
avatar
(5) -
Alper Çağlar gerçekten çok iyi bir yönetmen olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlk filmi Büşra (2010) ve ikinci filmi Panzehir (2014). Bambaşka bir iş olmuş bambaşka. Kurgu, sinematografi, müzik, oyuncu ve SENARYO. Defalarca ters köşe olup bir mutlu bir mutsuz hâle bürünüyorsunuz. Filmi izleyenler 'bu John Wick çakması yea' diyebilir. Ben de öyle dedim. Vizyon tarihlerine bakınca Panzehir filminin John Wick'ten aylar ÖNCE sinemalarla buluştuğunu gördüm. John Wick bizden çaldı demek istemiyorum ama nasıl bu benzerlik çıkıyor anlamak biraz güç. Hikâye genel anlamda farklı zaten fakat figürler benzerlik gösteriyor. Filmi çok beğendim. Alper The Çağlar demek istiyorum. Bu yönetmen çok şey yapacak çoook. Kısaca, ''ama çok zeki''.
8


avatar
(52) -
Yabancı yapımlar ayarında bir Yerli Aksiyon Baş rollerde Dünyanın sayılı Dövüş sporu ( wing Tsun )Dai sifu emin Boztepe yeşilçam Kara Murat Battal Gazi .gibi Aksiyon denince akıllarla gelen isim Cüneyt Arkın var Bu arada değinmeden geçemeyeceğim Murat Arkın görüne kamera hilesi ile Cüneyt Arkını gençleştirdiler sandım bu kadar mı benzer
8


default avatar
(311) -
Abartı, mantık hataları, basit bilgisayar oyunu patlamalar, saçma bir senaryo. Türk filmine yakışmış. 3/10
3


avatar
(463) -
abartılı sahneler, saçma bir konu ve konuşmaları tam anlayamadığımız bir film vs...
cüneyt arkın hatrına izledim, ama şuda bir gerçek film izlenmiyecek kadar kötü değil, bir defa izlenilir...
6


avatar
(820) -
Desteklenmesi gereken bir Türk yapımı aksiyon gerilim filmi. Bu filmin amerikan versiyonlarını defalarca izlemişler için sıkıcı olsada ara sıra film izleyen bir izleyicinin karşısına bu Türk filmi çıkarsa şüphesiz beğenecektir. Yinede söylemeden edemeyeceğim zamanı doldurmak mı yoksa heyecanı sürdürmek mi (ki her sahnede ne olacağı zaten çok belli) bazı sahneler gereksiz uzatılmış bu kadar da olmaz dedirtiyor.
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(9) -
emin boztepe nın performansı kendısı dunyada sayılı wıng chun dai sıfularındandır kendısının okulunda shıng den sıfuluga gecıceyım.ıyı olmus bence kendısındende bu ısı beklıyorduk umarım baska projelerde de goruruz sıfu muzu
10


default avatar
(41) -
Türk sinemasında keyifle izleyebilceğiniz bir aksiyon filmi.Evet ufak tefek eksikler olsada yinede güzel film Gülücük
8


default avatar
(19) -
Etkilendiğim ender türk filmlerinden biridir. Senaryo açılarak ileriyor, son sahnesinde bile flashback öyküyü değiştiyor. Her saniyesi doldurulmuş filmin gerek barış yemeğindeki tablo, gerek aksiyon sahneleri, karşıda değer verilmesi gereken bir yönetmen olduğunu gösteriyor. Eleştirdiğim yön ise başrol, B film ile fantastik film arasında sıkışıp kalmış bir başrol var. Öyküsü bu kadar iyi olmasa macahate gibi bir şey.
10


avatar
(1818) -
Nereden bakarsan bak işte klişe, ama...

Başından sonuna kadar beklentiyi yukarı çekmeye çalışan bir aksiyona sahip, ama sadece sahip. Türk filmleri kategorisi için de çekilmiş bu aksiyon filmi kaliteli diyebilirim. Bu yönüyle başarılı. Tabi klişe dolu bu filmde de. Bildik intikam filmi. Bazı sahnelerin pardon çoğu sahnenin karanlık olması iyi gibi dursa da fazla olması filmin eksi yönü. Başrolün ses sorunu Çok Mutlu da ayrı bir sorun. Ne dediği pek anlaşılmıyor. Genel anlamda çerezlik bazı yerlerde kamera çekimleriyle vaw dedirten sinema yapımı. İstanbul sahneleri iyi yakalanmış. Beklentiyi büyük tutmayın, ama Türk filmi aksiyon yapar mı ki sorularını biraz da yıkan yapım olmuş. Tabi Türk filmi, ama yarısı Alman usulü. Gülücük

İyi seyirler.
Saygılar
6


avatar
(1314) -
Bu filmi ben, istenilirse daha güzel türk yapımlarının yapılabileceğinin somut kanıtı olarak görüyorum. Kesinlikle müzikleriyle, sahne geçişleriyle farklı bir yapım... Mevcut aksiyon sinemasının da en az bir basamak üstündedir benim için...
Kesinlikle izleyin diyebilirim, 70 küsür yaşındaki Cüneyt Arkın bile rolünün hakkını vermiş ve başarılıydı... 8/10
8


avatar
(25) -
Sin City'den esinlenilmiş diyenler var! Olsun! Ne güzel çizgi roman tadında çekmişler, bütün Dünya bir birinden esinleniyor! Varsın bizim Sin City'miz de bu olsun be! Helal olsun gerçekten, dövüş sahneleri olsun aksiyon sahneleri olsun bırakın Hollywood'u, bilenler için diyorum Güney Kore intikam filmleri tadında güzel bir film olmuş. Ben iki defa seyrettim, at arşive istediğin zaman seyret! Ne filmleri çocukluğumuzdan beri defalarca izlemedik ki TVde gördükçe? İzleyin, pişman olmazsınız..!
8


avatar
(131) -
Film güzel. Çok söze gerek yok. Puanına bakın, zaten yerini bulmuş bence. Gönül rahatlığıyla izleyin. Türk sineması içerisinde belki de gelişimin kıvılcımını ateşleyen film olabilir. Zaman ne gösterecek göreceğiz.
8


avatar
(71) -
filmi daha iyi çekebilirlermiş ama bi an duraksanmış çok iyi oldu biraz saçmalyalım öyle çekelim demişler, yoksa 10 numara film olacakmış.
7


avatar
(678) -
TEBRİKLER

Bazı filmleri özellikle karanlık ve sessiz bir ortamda izleyeceksin bu film gibi. Neyse mekanı ayarladım izlemeye başladım. Film sırasında aklıma Güney Kore filmleri ve özellikle Punisher geldi. Ancak bu filmde bize ait olan şeylerde bolca mevcut bu yüzden kesinlikle özenti bir yapım diyerek hakkını yiyemem. Bir iki yer dışında abi ne yaptınız ne bu abartı dediğim sahne yoktu. Gerçekçilik iyiydi yani.

İstanbul`u o kadar filmde dizide gördüm sanırım en çok bu filmde etkilendim. Yansıtılan şehir görüntüsü filmle birebir uyuşmuş. Kamera kullanımı mükemmel. Üstüne müzik seçimleri ise her sahne için mükemmel tercih. Keşke bir iki oyuncu da daha iyi seçilseydi.

Sinema`da izlemediğim için pişman olduğum filmlerden oldu Panzehir. Devam filmi (çok isterim) bu havayı kaybetmeden ve olayı abartmadan yapılırsa çok iş yapar.
8


default avatar
(488) -
Yıllardır şöyle adam gibi bir aksiyon filmimiz olsa keşke diye düşünürdük Türk sineması ile ilgili. Yıllar geçti, teknoloji büyüdü, görsel efekt açısından etkileyici diziler ve daha sonra da animasyonlar yaptık. Aslında Türkiye için aksiyon sinemasına böyle bir film vakit geldi de geçiyordu bile. Uzun bir aradan sonra karşımızda 1 milyon gibi yüksek bir bütçeye ve deneyimli bir kadroya sahip olan Panzehir nihayet vizyona girdi. Ben filmi vizyonda izleyemedim fakat bugün bir yerde izleme şansı buldum.
Öncelikle filmin yönetmeni Alper Çağlar'ı bundan bir önceki filmi Dağ ile çoğumuz tanıyor. O filmin senaryosu yorumlara göre orta halli olsa da aksiyon açısından oldukça etkileyiciydi. Bu küçük deneyimden sonra da artık biraz profesyonel işlere giren Alper için bu film büyük bir şans oldu. Artık bu filmde büyük patlama sahneleri, (Ferrari patlamasını demiyorum, animasyon olduğu nevi belliydi fakat yeni kurgusunda düzeltilmiş o sahne) kan, dövüş, büyük silahlar gibi şeyler var bu filmde.
Ayrıca filmin oyuncu kadrosu da oldukça geniş. Başroldeki Emin Boztepe, oldukça soğukkanlı ve içten bir şekilde oynamış karakterini. Dövüş sahnelerini saymıyorum bile. Tolga Akdoğan ise filmin temposunu oldukça yükseltmiş, enerjik bir performansa sahip. Cüney Arkın ise bildiğimiz gibi fakat ona bu rol yakışmış bence. Bunların dışında kadrodan geriye kalanların gerçekçi bir performans sergilediğini söyleyebilirim.
Aslında filmin konusunu bir yerden anımsayabilirsiniz. Hollywood'un suç filmlerinde öne çıkan bir konuya sahip bu film aslında. Aslında bunu izlerken insan bir garip oluyor aslında. Çünkü bir Türk yapımı olduğuna inanmak biraz zor. Bizim için büyük bir başarı olmuş bu film. Adeta orjinal bir şekilde hikaye ilerliyor. İçten oyunculuklar, başarı ile yaratılmış suç şehri ortamı ve aksiyon sahnelerinin payı büyük buralarda. Yani emin olun ki konu hiç kasmıyor, heyecanlı ve merak ettiren bir şekilde ilerliyor.
Türk sinemasının 100. yılında böyle bir filme sahip olmak büyük bir başarı. Aksiyon-suç turu mafya tarzı filmleri sevenler çoktan bu filme bitmişlerdir. Evet, keyifli bir deneyim sunuyor çünkü bize film. Fakat bazı başarısız yanları var filmin. Ama onları saymazsak karşınızda Türk yapımı olduğunu bile belli etmeyen başarılı bir suç filmi var. Bence bu filme bir şans verin. Türünün hayranlarını kesinlikle tatmin edecektir. İzlenebilir. 3.5/5
7


avatar
(404) -
İddia ettiği aksiyon atmosferini izleyiciye sunan iyi bir yapım. Prodüksiyonu gerçekten profesyoneldi, baya emek harcanmış.

Diziden kırma türk filmlerinden son derece farklı bir flm; iyi bir senorya seçilmiş, ayrıca çekim sonrasında stüdyoda da çok çaba sarfedilmiş efektler yerinde ve çarpıcıydı, son olarak oyunculuk da bir aksiyon filmi için yeterli düzeydeydi.

Bazı eksiklikleri ve klişeleri olsa da sonuç itibariyle takdir edilmesi gereken bir yapım. Türk sinemasının son dönemlerine baktığınızda bir iki istisna dışında sadece bir hikaye ve biraz görüntü yönetmeni becerisiyle ortaya çıkmış dram filmleri ile yalnızca ülkemiz insana komik gelen yerel komediler mevcut. Ele ayağı düzgün bir aksiyon filmi iyi bir prodüksiyon gerektirdiğinden kimse beceremiyordu; bu film ile aksiyon filmleri için güzel bir seviye yakalanmış, umarım benzerleri ve daha iyilerini beyazperdede görürüz.

Son olarak, uzun süre sonra bir suç filminde yer alan Cüneyt Arkın'ı görmek de güzel oldu, ustaya sonsuz saygılar.

Keyifli seyirler...
7


default avatar
(1723) -
Müzikleriyle çekimleriyle oldukça güzel olmuş , senaryo da fena sayılmaz , güzel izlenebilir bir aksiyon...
7


default avatar
(28) -
dövüş sahnelerinde kime özenilmiş bilmiyorum ama ve çok amatörce buldum.. genel olarak vakit kaybı olduğunu söyleyebilirim.

Cevaplar (1)
default avatar
(85) -
tamamen vakit kaybı. cüneyt arkın malkoçoğlu'nda daha iyi oynamış kesinlikle


0
| Bildir


avatar
(338) -
filmde The mentalist dizisindeki Red John'a selam çakmışlardır. Türk filmleri arasında aksiyon kategorisindeki en iyi film desek yanlış olmaz sanırım.

Cevaplar (1)
avatar
(1818) -
Ben de böyle düşünüyorum. Türk filmi içerisinde bir başarıya sahip. Yoksa klişe.
6


0
| Bildir


default avatar
(32) -
Uzun zamandan sonra Türkiyemden çıkan, Hollywood düzeyinde, neredeyse kesintisiz aksyion. Aksiyon filmlerinde mantık + detaya çok bakarsanız aksiyonun keyfini çıkartamazsınız. Aksiyon seviyorsan izle abi. Zaman kaybı değil kesinlikle.
10


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024