Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(41) -
Çağan film yapmış dediler, gözüm kapalı gittim. Acaba bu sefer nasıl bi hikaye anlatacak dedim içimden. Ara ara hafif nemli gözlerle ve kocaman bi gülümsemeyle çıktım salondan. Hikayenle yine kalpleri yumuşattın Çağan Wink
10


avatar
(13) -
Ne desem bilemedim... İnsanın ağzında güzel bir tat bırakıyor. Filmden çıktığınızda bi mutluluk bi rahatlık hissediyor insan yüzünde küçük bir tebessümle... canııııımmmmm
Film biraz fransız yapımı Can Dostumu hatırlatsada insan İhsan'ın karşısında kendini bir hesaptan çekiyor. herkese bir Temmuz sıcaklığında dost lazım...

Son olarak gidin bu filmi izleyin pişman olmazsınız.... Gülücük
8


default avatar
(1723) -
Tipik bir Çağan Irmak filmi diyebiliriz , yalnızca
Sürprizbozan: Göster
7


Yorumlar (34)
default avatar
(327) -
Çağan Irmak kokuyor film tamam ama ne bileyim o alışık olduğumuz tatta değil. Oyunculuklar fena değil, konu çalıntı, sonu bakir bir film. İyi seyirler.
6


default avatar
(49) -
Bir Çağan Irmak hayranı olarak yazıyorum, maalesef olmamış. Hep bekledim belki bişey olur diye ama film bitti.
5


avatar
(817) -
Prenses'in Uykusu filmindeki yan hikayelerinden birinin biraz daha ciddi anlatılmış hali. Yine başka bir Hakan Günday kitabı ve yine adına "Prenses" denilen bir canlı, animasyon kullanımları. Başrol de Guardians Of The Galaxy filmindeki Star Lord'a benzemiyor mu biraz? Müzikle de arası iyi.

Film için seçilen Kinyas ve Kayra kitabını benim de okumuşluğum vardı bir 300 sayfa kadar. Kitap okuma alışkanlığım olmadığından aylardır duruyor o ayraç aynı yerinde. Kitaptan bazı kesitler okunuyor filmde ama en sağlam satırlar atlanıyor. Her şey var, her şey var! Denilerek yine Çağan Irmak optimistliği işin içine giriyor.

Başrolün özellikle annesiyle olan sahnelerdeki performansını pek iyi bulmadım. Onun dışında oyunculuk tarafında sıkıntı yok. Baba-oğul ilişkisi biraz daha derinlikli olabilirmiş. O laf sokma sahnesi de olmamış. Bunların dışında temposu yerinde ve kendini izletebilen bir film. 7 ama 6.5'tan.
7


default avatar
(73) -
Basmakalıp düşüncelerin bol olduğu bir film. Elbette engelli birinin dramının anlatılması filmi çekici kılıyor benim açımdan fakat o kadar klasik düşünceler var ki!.. Ayrıca, Beste karakteri filmde çok az rol almış daha fazla rol alabilirdi. Deniz Celiloğlu'nu Kanıt dizisinden tanıyorum, orada da sevmezdim oyunculuğunu burada da sevmedim. Aras'ın oyunculuğu hakkında sürüncemede kaldım, yani genel olarak oyunculukları beğenmedim. Sahici değillerdi.
Çağan Irmak hatırına seyredilir!..


avatar
(1723) -
Yine çağan ırmak'tan ağızda kekremsi bir tat bırakan drama... Basit bir hikayeyi aynı prensesin uykusunda olduğu gibi masalsı bir anlatım... Kısa bir hayat dersi tabi anlayana,anlatabilene...
7


avatar
(178) -
Birçoğumuzun belki de hiç görmediği hayatları, mücadeleyi, engelleri ve sabredişi görebilmemizin yolu gözlerimizde ki at gözlüklerini çıkarmamızın gerektiğidir. Yaşamına her yerde sadece aynada ki suretini görerek devam edemezsin.. Oyunculukları samimi buldum, verilmek istenen mesaj çok güzel anlayabilene.. Tavsiye ederim.


avatar
(1818) -
Yaşam elindekilerin azı ve çoğuna göre şekillenir.

Çağan'ın birçok filminde olan o toplumcu/gerçekçi yapısı bu filmde de var. Bu yönüyle ayrı bir değer olur kendileri. Başta ilginç gelen senaryo zamanla samşimi bir havaya karışarak sizin insan olduğunu hissettiriyor. Tanrı yaratır da ya sonrası. Bir film bu mantığı eleştirel baksa da bizlere de ders niyetinde bir cevap bırakıyor. Beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. Eli, ayağı olmayan bir insanın dramı mı desem yoksa eli,ayağı olan bir insanın dramı mı? Herkes hayatı kendi açısından görür. Önemli olan kimin az kimin çok dramı olması değil, kimin daha umut dolu olmasıdır gerçeğini bir kez daha görüyoruz bu filmde. Eee yaşamak için kendimizi kandırmak zorundayız. Bunu da en iyi yapan gerçek sevmek ve umut etmektir. Bilindik hayatların bilindik yüzünün Çağanca tadı işte bu film.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(24) -
gayet başarılı ve duygusaldı. türk sinemasının böyle filmlere ihtiyacı var... ama yine de biraz daha geliştirilmeli


avatar
(268) -
Çağan Irmak filmlerinde gördüğümüz en net şey, yönetmenin kendi üslubunu bize göstermesi. Filmin ona ait olduğunu dakikaların, saniyelerin.... sekansların, sahnelerin arasında tadabilmemiz... Bu önun için iftihar vesilesi olmalı...

"Tamam mıyız" hem bir insanlık gösterisi... hem de toplumun farklı köşelerinin birbirlerinin elinden tutabileceğinin ifadesi. İki farklı ortamın insanlarını, insanlığa güvenir bir halde bir arada anlatma, üzerlerine sağlam bir hikaye kurma çabası... Bu, filmi çok anlamlı kılıyor. Savruk hayatların kulaklıklı, heykelli, resimli köşesinin gölgesinde uyuyanlarla... imkansızlığın dar boğazında, ümitsizliğin karanlıklı ve boğucu havasından kaçılmaya çalışıldığı yer sofrasının, kilimin, divanın insanlarının sevgi dolu bir iletişim kurabileceğini gösteriyor. Toplumu bir araya getiriyor, iki farklı ucu aslında birbirinden farksız olduklarına ikna ediyor.

Sonunda da sağlam bir ders veriyor, lezzetli ve mutlu bir hayat için iradelerin ayağa kaldırıldığı bir yöntemi sunuyor.

Dünyada bir kral gibi yaşamanın yolunu "Ümidini kaybetmeme"ye bağlıyor!
7


default avatar
(20) -
İçinde yeterince klişe barındıran ancak Çağan Irmak hayranlarının kesinlikle izlemesi gereken bir film.
6


avatar
(211) -
Çağan Irmak kendi için film çeken yönetmenlerden. Dikkat ettiyseniz, önce halk için bir film çeker ve çok beğenilir hemen sonrasında ise kendisi için bir film çeker o da belki beğenilir.
Bu filmde kendisi için çektiklerinden.Tamam mıyız ne yazık ki iyi bir film olmamış. Sonunu bu kadar kısa tutmaya gerek varmıydı tartışılır. Ne yapmış anlamış değilim filmi kesip mi montajlamışlar acaba dedim.
5


avatar
(266) -
Türk Sinemasında filmlerini merakla beklediğim tek yönetmen Çağan Irmak' tır Pek çok kişi gibi.

Kafamda çıtasını fazlaca yükselttiğimden midir yoksa ruh halimin denk geldiği zaman diliminden midir bilinmez bu film en az sevdiğim ve filmleri arasında sonunculuğa layık gördüğüm film oldu.

İhsan' in babasının ' saf kötü' lüğüne en iyi rakip Kemalettin Tuğcu kitaplarıdır.
5


avatar
(1072) -
Tribüne oynamaya çalışan konusu, zorlama senaryosu, itici karakterleri, yapmacıklı oyun ve diyaloglarıyla seyri zor olan filmin tek artısı kendi içinde tutarlı kurgusu...
4


default avatar
(155) -
Gerek verdiği mesaj gerek oyunculuk her şeyiyle 10 numara bir film olmuş.Çağan Irmak ülkemizin kuşkusuz en iyi yönetmenlerinden.Filme gelince; öncelikle oyunculuklar çok iyiydi.Özellikle Gürkan Uygunu kurtlar vadisi dışında izlemek güzeldi.Filmin konusu,akışı bağlanışı her şey cuk oturmuş.İzlemenizi tavsiye ederim...
10


avatar
(678) -
Ötenazi konusunda karar bence kişileri bağlar etik olarakta dini olarakta(tabi inandığı dine göre). Bende isterim herkesin içinde bir yaşam isteği olsun ama yaşam her zaman istediğimiz gibi değil.
Engelli olarak yaşamak ve diğer insanların onları anlaması çok zor gerek fiziki gerek manevi olarak.
Filmin öğelerini tek tek değerlendirecek olursam(oyunculuklar, senaryo, müzikler vs. ) uzun sürer ama hepsi 6 ile 8 arasında değişen puanlar alır.
Not: Gürkan Uygun iyi ki Kurtlar Vadisi`nden ayrılmış değişik rollerde izlemek güzel kendisini.
7


default avatar
(193) -
Ortada bir hikaye var. Hikayenin sonu başı önemli değil. Önemli olan bizlere ne vere bildiğidir. Sinema sektöründe ise yönetmenin bizlere nasıl sunduğudur.

Bunca izlediğim yerli filmlerin arasında ki sayacağım bir çok film var, onlara kıyasen bile ayakta alkışlanacak bir film. Yada yabancı bir yapım olsaydı, daha güzel yorumlar belki bulacaktık.

Çağan IRMAK ve ekibini tekrardan alkışlıyorum. Hepimize normal gelecek şeyleri yaşayamayan insanları anlattığı için. Zengin sınıf deyip duygudan münezzeh olmayanları da gösterdiği için, kurallar dediğimiz bu toplum hayatının insan üstündeki ağırlığını gözler önüne serdiği için.

"İnsan eti ağırdır" Bu söz zaten özetliyor her şeyi.
9


default avatar
(1723) -
Tipik bir Çağan Irmak filmi diyebiliriz , yalnızca
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(76) -
Can dostum adlı filmi anımsatsa da şükür etmeyi hatırlatan ve yarina umutla bakmayi gosteren bir yapim


avatar
(8433) -
sinemamızda bir çağan ırmak tarzı oluştu duygusallık aşk unutulan değerler filmlerinde vazgeçilmezleri sonu daha başından belli olan filmlerden ama kesinlikle izlenmeli derim filmlerinde seçtiği ana karakterler genelde çok uç sana bana uzak bir de bana çağan ırmak toplumun geneline tepeden bakan bir imaj çiziyor bu yüzden kendime pek yakın bulamıyorum bu benim önyargım olabilir ama filmlerini kesinlikle izlemek lazım diye düşünüyorum


default avatar
(3) -
Türkiyede çağan Irmak gibi bir yönetmen olduğu için çok çok şanslıyız. Tüm zamanların en etkileyici filmlerinde birisi. Sağlam ve etkileyici bir hikayesi var. Kısaca adamı dumur ediyor Gülücük tabi yazar Hakan Günday'ı da unutmamak lazım. Zira film onun romanlarından esinlenerek yapılmış...
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film