Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
default avatar
(19) -
Film sadece antikomünizm üzerine kurulmuş, Sovyet tarihini bilmeyenler için cazip gelebilir. Uydurma film diye bir kategori yok, olsa o sınıfa girer!


default avatar
(110) -
Çok daha iyi bir film ortaya çıkabilecekken nedense seyirciyi kendine çekemeyen bir film ortaya çıkmış. İzlemezseniz de bir şey kaybetmiş sayılmazsınız..
3


default avatar
(1) -
Kötü bir anti-komünist propaganda filmi... Samimiyetten ve sahicilikten çok uzak...


avatar
(3681) -
Elinde güç ve silah bulunduran her ideolojinin kendini kabul ettirmek için yaptığı zulmü anlatan bir film. Bir neslin katledişi ve özgürlük arama yolları anlatılmış. İyi seyirler.
5


avatar
(388) -
Başlangıcından ortalara kadar muhteşem görüntü yönetmeliği ve pahalı bir yapımla karşı karşıya kalıyoruz. Ama daha sonra ödeneklerde bir sıkıntı var gibi çünkü aynı güzellikte devam edemiyor. Bunu en iyi filmin sonunda başlangıç çekimleriyle bağlantı kurulduğu bir sualtı çekimiyle anlayabilirsiniz. Aslında film eleştirisine gelirsek dediğim gibi şahane çekimler var. Ama senaryo tamamen tarihsel gerçeklikten uzak ( Yanlış anlaşılmasın Stalin dönemi çok iyiydi demiyorum; tabii ki yüz binlerce sürgün, yer değiştirme ve buna benzer şekilde halklara zulüm yapılmıştır.) Yani film sanatsal anlamdan daha çok propaganda amaçlı yapıldığı çok açık. Hikayede tutarsızlıklar oldukça çok. Spoil vermemek için örnekler vermek istemedim. Görsel yönetmeni tebrik etmek gerekli. Bu açıdan seyredilebilir ki ben bu anlamda filimden zevk aldım.


avatar
(35) -
$20,000,000 Bütçe harçamışlar bu filme yazık olmuş daha iyi anlatılırdı amatörce bir yapım olmuş tv filmi gibi olmuş basit olmuş
4


avatar
(2675) -
Yakın bir zamanda 1.Dünya savaşı sırasında Rusya'ya karşı bağımsızlık savaşı veren Azerbaycan'ın mücadelesini anlatan " Ali ve Nino " adlı filmi seyretmiştim. Hikaye, gerçekçilik ve etkileyicilik açısından çok beğenmiştim. Britter Harvest/Acı Hasat 'da 1.Dünya savaşı sırasında Sovyet yönetimine karşı Ukrayna halkının mücadelesini anlatıyor ki bu film de her yönüyle son derece başarılı bir yapım.
8


avatar
(1418) -
1930'lu yıllarda Ukrayna ve Rusya'da geçen bir dram filmi. Sahne çeşitliliği ve görsellik açısından göz doldurucu ve sürükleyici bir film. Çekimler Ukrayna'da ve İngiltere'deki iki stüdyoda yapılmış. Filmi beğendim beğenmesine ama konuşulan dilin İngilizce olması doğallığı ve inandırıcılığı bozmuş. Bir ülke halkının, özgürlüğü için verdiği onurlu mücadele ve o dönemin politik şartları, filme olabildiğince iyi yansıtılmış.

Filmin Acı Hasat olarak Türkçe'ye çevrilebilecek ismi, SSCB'de o dönem yaşanan yiyecek kıtlığını, hasatın adilce dağıtılmamasını ve insanların açlıktan kırıldığını vurguluyor ki filmde en çok bu konuya değinilmiş.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(19) -
SSCB tarihini bilmiyorsunuz!


0
| Bildir


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023