Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(214) -
Vince Gilligan daha Breaking Bad finalini yapmadan bu dizi hakkında planlar kurmaya başlamış. Breaking Bad gibi efsane bir dizinin üzerine nasıl bir dizi geleceği çok merak konusuydu. Özellikle de Breaking Bad başarısından sonra kendini boşlukta hisseden çok aç bir seyirci kitlesi vardı. Ve bunu şu şekilde rahatça görebilirsiniz.
Dizinin prömiyeri kablolu TV'de ayrı ayrı 18–49 yaş aralıklarında 4.4 milyon, 25–54 yaş aralıklarında da 4 milyon olmak üzere toplamda 6.9 milyon izleyiciyle rekor kırdı. Seyirci hakkını vermişti yani. slcn

Öncelikle dizide genel itibari ile o Breaking Bad havasını hissedebiliyordunuz. Özellikle de Breaking Badin de çekimlerinin yapıldığı Albuquerque, New Mexico' . Diziyi izlemeye başlayınca resmen orayı özlediğinizi anımsıyorsunuz. Dizi genel hatları itibari ile bekleneni karşıladı diyebiliriz. Ama tabiki BB gibi bir ilk sezon yapmadı. O seviyede değildi ama heyecanla kendini izlettirdi ilk sezon. Sezon finaliyle ilgili söylemek istedğim fazla çarpıcı bir final olmadı hani vurucu değidi. Daha sakin bitirdi. Bekleyin beni seneye görürsünüz dercesine adeta. Wink

Bu dizinin tabiki Saul Goodman ( Jimmy McGill dizide bu isimle geçiyor gençliğinde kullandığı isim ) üzerinden geçeceğini biliyorduk. Ve belkide o karakteri BB ten sonra daha ayrıntılı görmek bizi heyecanlandırmıştı. Özellikle kendine has hareketleri, mimikleri, olaylar karşısındaki farklı bakış açılarıyla çok farklı bir avukat o. Ve geçmişi de gayet renkli, enteresan hikayelerle dolu. Bob Odenkirk gerçekten bu rolü hakkıyla oynuyor. BB te de komik olan karakteri burada daha da espirili ve eğlenceli bir şekilde canlandırıyor. Ayrıca Mike Ehrmantraut karakterini oynayan Jonathan Banks'in de dizi de olması ayrı bir olay tabi. O da kirli geçmişi, masum görünen ama altında nelerin yattığı pekte açık olmayan bir karaker. Onu izlemek te gerçekten çok keyifli.

Dizi ile ilgili söyleceklerim bunlar. İlk sezon daha çok biraz karakterleri tanıma, olaylara giriş tarzında geçti. İkinci sezon bence bu sezonun üstünde bir sezon olacak. Özellikle de Vince Gilligan'ın BB te yaptığı gibi her sezon üstüne koyacağını düşünüyorum. Diziye başlamayan için tavsiye hemen başlayın. Ne bekliyorsunuz Punky
9


avatar
(17) -
Ben bu diziyi neden izliyorum diye kendi kendine soranlara (Hatta BB dahil) Mükemmeliyetçilik, Gerçekçilik ve de Ayrıntıcılık

İzlediğimiz çoğu yapımda, diziden filme, komediden bilim kurguya o kadar sıkılmışız ki hata, eksiklik vb. şeyler görmeye gerçek hayattan gibi olan yapımlar çok seviliyor. Ayrıca Bknz; The Sopranos , Fargo ...
10


avatar
(702) -
S05E03 bence gelmiş geçmiş en iyi Better Call Saul bölümüydü. Hatta Breaking Bad'i de içine katarsak o dizi de dahil en iyi bölümlerden biriydi. Bölümün çekimleri olsun, senaryosu olsun, karakterler oyunculuk falan derken harikaydı gerçekten.

Sürprizbozan: Göster

Dizi bu zamana kadar inişli çıkışlı bir şekilde seyretti ama bundan sonra artık iyice ivme kazanacaktır ve çok daha kaliteli 1-2 sezon bekliyorum şahsen.

Tek sırıtan şey: Hank ve ortağı acayip yaşlanmış, fiziksel olarak belli oluyor malesef. Mesela Gus Fring'de bu çok belli olmuyor.
7


Yorumlar (327)
avatar
(1244) -
Bob Odenkirk'ün oyunculuğu konusunda şüphem yoktu lakin Saul Goodman karakteri, üzerine spin off bir dizi çekilecek kadar malzeme verebilecek bir karakter miydi acaba diye şüphelerim vardı. Dizi bu konuda beni yanılttı diyebilirim. Bu ekip gerçekten az şeyden çok şey çıkarabilecek, kaliteli bir ekip. Aşırı göndermeler ve kaliteli çekim teknikleriyle sıkıcı bölümleri bile hayranlıkla seyrettirmeyi başarabiliyorlar. Hikayeye girmekte biraz geç kalsa da Breaking Bad'den sonra bize kaliteli bir dizi seyrettirdi.

"Breaking Bad'den daha iyi" yorumlarına katılmasam da rahatlıkla izlenebilecek başarılı bir dizi.
8


default avatar
(43) -
Açıkcası neden yorum yapmak için beklediğimi bilmiyorum. En son diyeceğimi baştan diyeyim çooook güzel bir dizi bu! Karakterlerin sizi ne kadar içine çekebilir olduğunu ancak izlediğinizde anlayacağınızı düşünüyorum. Her ayrıntı düşünülmüş, ki ben ayrıntılara takılırım bu dizide saçmalık seviyesi gerçekliğin çok altında. Dizinin senaristlerine ayrı bir parantez açayım. Yahu siz nasıl insanlarsınız kadehimi size kaldırıyorum ayakta alkışlıyorum. 1 puan kesmem gerek hakkı 9 dizinin. süre yetersiz Gülücük


default avatar
(212) -
Saul'un hikayesini izlemek gerçekten güzeldi. Kamera açıları, hikayesi, oyunculukları ile gerçekten efsane ve "Dizi Nasıl olmalı 101" dersinin ilk sayfasına yazılacaklardan olmuş bir dizi. Bittiğinde Trump Show'daki gibi oldum. Bir boşluk hissetmemek elde değil. "Breaking Bad"'i bir kere daha izleme gerektiği hissi uyandırıyor.
9


avatar
(59) -
Braking Bad den sonra izlenebilecek aynı ayardaki tek yapım. Ekip ve yazar kadrosu aynı olunca tadından yenmez bir yapım çıkmış ortaya. Saul Goodman önceki dizide sadece üçkağıtçı bir avukat rolünde iken onu buraya getiren olayları ve kişiliğindeki değişimi seyretmek güzel. Kimi zaman kızdığımız ve haksızlıklara sinirlendiğimiz sahneler hayatın tam da kendisi aslında.
9


default avatar
(10) -
Ne desem eksik kalacak. Bence üniversitelerde ders olarak işlenmeli, dizi nasıl yapılır, nasıl çekilir, senaryo nasıl yazılır, kurgu nasıl olur, detaylar nasıl eklenir... tek tek incelenmelidir.


avatar
(36) -
İnsan değişimi ve kendini bulması üzere yapılmış bu enfes yolculuk için başta Bob Odenkirk olmak üzere tüm oyuncu kadrosuna teşekkür etmek lazım Ve dizinin yönetmeni Vince Gilligan. Sen bir dahisin. Umarım senden farklı diziler görmeye devam ederiz.. Her şeyiyle harika bir maceraydı.
9


default avatar
(206) -
6 sezonluk dizide, Saul'in tam Saul olduğu dönemleri doğru düzgün göremedik.. tatmin etmedi beni 6. sezon. Jessi ve White ile ilişkilerinin başlaması BB de detaylı olsa da burada daha öncesi çok zayıf bırakılmış, 2-3 bölüme yerleştirilmiş. Elveda Albuquerque, New Mexico..
7

Cevaplar (2)
avatar
(163) -
saul'un tam saul olduğu dönemleri Breaking Bad'de izledik zaten. Eğer İzlemediysen orada izleyebilirsin. Burada Saul'un perde arkasını görmemiz gerekiyordu ve de fazlasıyla gördük.
10


0
| Bildir
default avatar
(206) -
izleme listeme ve puanıma baksaydın ne demek istediğmi daha iyi anlardın.
7


0
| Bildir


default avatar
(141) -
Son sezon, diğer sezonların aksine içerik ve akıcılık açısından başarısız olmuş. Üst seviye bir dizinin bu hale getirilmesi ilginç. Hele dizinin son bir kaç bölümünün siyah beyaz çekilmesi görsel olarak da iyi değil. İzlememiş olmayı tercih ederdim...
(06.sezon için)
3

Cevaplar (3)
avatar
(153) -
3 puan bence cok bencilce.
9


2
| Bildir
default avatar
(141) -
Ne demek "bencilce". Puanlar zaten kişiseldir ve o sezon için. 9 puanlık bir dizi böyle bir sona gelirse 3 bile çok olur.
3


0
| Bildir
avatar
(163) -
Ben de senin izlememiş olmanı dilerdim.
Son sezonun son sezon olmasının bir anlamı var. Siyah beyaz ve renkli çekimler zaman dilimleri arasındaki farkı ve bize hissetmemiz gereken ruh hallerindeki ayrımı yansıtıyor. Nostalji'yi böyle güzel yorumlayıp kurgulayan dizinin final sezonu veda sezonudur ve veda öyle patlamalı çatlamalı, enerji dolu olmaz. Bu dizi fantastik bilim-kurgu yada aksiyon dizisi değil. Suç-dram-komedi dizisi, ve çoğu komedi filmlerinin dahi sonu hüzünlü biter. Bu temel ayrımların bile farkında olmadığın için her bölümde geçen onlarca detayı sana açıklayamayız.
10


3
| Bildir


default avatar
(5) -
Breaking Bad'in finalindeki Blue Love şarkısının bıraktığı gibi bir etki ve dolu dolu bir final beklerken birçok şey havada kaldı, tamamlanamadı benim için. Son bölümlerin siyah beyaz olması çoğu zaman can sıktı, anlamsız geldi. Üzüldüğüm ve etkisinde kaldığım Namaste reyizin sonu ve içine sokulduğu durum oldu ,sen gereğinden fazla kurumsal ama iyi bir adamsın Howard Hamlin.
(06.sezon için)
9


default avatar
(7) -
bir efsanenin daha sonuna gelmiş olmanın üzüntüsüyle yazıyorum. dizinin kendi içinde geçirmiş olduğu evrim eşine az rastlanacak türden. Ne anlatsam nasıl tarif etsem bir şeyler eksik kalacak. İzleyin ve kaliteli vakit geçirin
10


avatar
(64) -
bir efsanenin daha sonu keşke böyle bitmeseydi diyor insan ama ne yaparsın suça özendirmemek için böyle bitmek zorunda hem breaking bad hem de bu dizinin kaderi bu
10


avatar
(149) -
Breaking Bad gibi efsane bir tv serisindeki tek bir karakterden 6 sezonluk yeni bir efsane tv serisi yaratmak kolay değildi, nitekim kolay olmadığı da son sezonda ortaya çıktı. Çok iyi sezonlar ve bölümler izledik, sayesinde içimizdeki Breaking Bad açlığını 6 sene daha bastırdık ancak böylesine bir yapıtın çok daha efsane bir şekilde sona ermesini isterdim.

Senaristler sanki senaryoyu yazarken büyük git-geller yaşamış gibi geldi bana. Özellikle son birkaç bölüm ve finalde, yıllardır ana karakter ile ilgili bizlere anlatılan ve öğretilen alışkanlıkların dışına çıkıldı, pratik zekası ile her durumu kendi lehine çeviren adamı bir anda bambaşka bir karaktere çevirerek tek bir kırılma anı ile bizlere bambaşka bir kapanış sahnelediler. Hal böyle olunca da bunca yıldır olayların doğal akışına bırakıldığı ve abartısız kurgusu için hayran olduğumuz dizimiz "vay be sen de herkes gibiymişsin" tarzı bir son ile ekranlara veda etti. Aslında son bölümlerdeki mantık dışı olaylarla bunun sinyalini alır gibi olduk ama Vince abiye olan güvenimiz sonsuzdu, bizi üzmez dedik ama olmadı...

Yine de sinematografisi, oyunculukları ve Albuquerque atmosferi ile hatırlayacağım ve özleyeceğim bir başyapıt oldu Better Call Saul.
9


avatar
(2674) -
Finali hariç güzel bir 6.sezon izledik. Nevi şahsına münhasır Saul Goodman ya da Jimmy McGill yine yapacaklarını yaptı. Ama başta da dediğim gibi finalinin daha çarpıcı ve unutulmaz olmasını beklerdim.
(06.sezon için)
9


default avatar
(42) -
Muhteşem bir dizi ve çok duygusal bir final... Emeği geçen herkese teşekkürler...
10


avatar
(6009) -
Çok beğendiğim, severek izlediğim keyifli ve eğlenceli bir diziydi.. Oyunculuklar, mekanlar, çekim teknikleri farklı bir havası, tarzı ve tadı olan bir dizi. Yalnız son sezon ve final çok beklediğim gibi olmadı. Örneğin
Sürprizbozan: Göster
.. Sonuçta bir diziyi daha bitirmiş olduk...
(06.sezon için)
8


avatar
(67) -
Son sezonda sürekli Tuco Salamanca'yı görmeyi bekledim.Hele ki Lalo, Hector'a Tuco'nun tahliyesine bilmem kaç ayı var dedikten sonra ama maalesef göremedim.
Özlenecekler.
9


avatar
(53) -
Süper bir dizi daha bitti. Gerçekten her bölümü ayrı bir güzellikteydi.İnsan keşke her karakterin ayrı bir dizisi çekilse diyor kendine..
10


avatar
(515) -
Son sezon önceki sezonlara göre durağan ve dramatik olmasına rağmen normal bir final yaptı diyebiliriz..
Bence dizi fiinalini çok çok daha iyi yapabilirlerdi.
9


avatar
(1016) -
[spoil]Kötü karakter eğer zeki ve cesursa kaybetmez. Ama duygusal anlamda bazı tokatlar yerse işler değişir, kendisi de değişmeyi seçer. Sırf etkileyici ve dokunaklı bir final için son sezonun son birkaç bölümü soulun saçmalıklarını izledik.
9


default avatar
(3) -
Söylenecek o kadar çok söz var ki... Çok güzel derinliği olan karakterler izledik. Müthiş bir finalle bitirdik. Jimmy, Viktor, Saul, Gene, hepinize teşekkürler. İzleyeceklere tavsiyem önce Breaking Bad ardından Better Call Saul izleyin çünkü Breaking Bad'den sonrasını da gösteriyor dizi.
Better Call Saul!
9


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 13 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024