Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(215) -
Başarılı bir Netflix yapımı, beklediğimden iyiydi. Beğenmemdeki büyük etken Sandra Bullock’un oyunculuğuydu, ki kendisi Gravity’de sesiyle beni epey germeyi başarmıştı ve yine sesiyle aynı gerginliği yaşattı. Sebebi belirsiz bir salgını katastrofik bir kurgu ile birleştirmek ender görülen bir senaryo değil ama onu parlatmayı usta oyunculara bırakmak doğru seçim olmuş. Mecazi bir anlatımı olduğunu düşündüm filmi bitirdikten sonra...
Sürprizbozan: Göster

Gösterdiğinden ötesini anlattığını düşündüğüm ve oyunculuğu beğendiğim için notum 8.
8


avatar
(234) -
Film sonuna kadar ilgiyle izlettirmeyi başarıyor. John Malkovich'i çok özlemişim, izlemeye doyamadım. Filmin en önemli eksiği, meselesinin hiçbir şekilde netleşmemesi ve havada kalması...
7


avatar
(253) -
Kesinlikle puanının kat kat üstünü hak eden bir yapım.Hikaye işlenişi çok kaliteli olmuş hem geçmişi hem şuan ki zamanı gösteren.Oyunculuklar da dört dörtlük + John Malkovich gibi bir usta var filmde.Birkaç eksii olabilir ancak normaldir ben anlayamıyorum insanlar daha ne bekliyor filmlerden.Bi kurtulamadık şu amaçsız boş aksiyonlu ya da süperkahramanlı filmler furyasından.Her yanımıza işlemiş hızlı tüketim.Böyle farklı özgün yapımların kıymetini bilmek lazım
8


Yorumlar (134)
avatar
(991) -
Senaryo ve hikaye sonlarda biraz sığ kalsa da verilen gerilim, oyunculuk ve çekimleri beğendim. Genel anlamda ilgiyle izledim
7


avatar
(165) -
Filmi yeni izledim. Bir gizem yaratalım ve onu koruyalım film boyunca, buna okeyim. Ama senaryoda bu gizemle alakalı başı sonu belli bir akış yaratmalıyım. Eğer bi tarafımdan bir gizem yaratıyorsam. Bu olmadığında filmin bağlayıcılığı kalmıyor. Sandra Bullock iyi bir oyuncu olduğu için film kendini izletiyor ama dediğim gibi senaryo olmamış.
5


avatar
(43) -
Nesini beğendiniz anlamadım. Oyunculuk haricinde tamamen doyurucu bir şey yok.
Sürprizbozan: Göster
2


default avatar
(9) -
Konusu çok sıradışı, ama sonu tatmin edici gelmedi. Bir yere bağlamalarını isterdim.
7


default avatar
(23) -
Ne izledim ben şimdi? Ooo kolay ya sebebi ne olduğu hiç bilinmeyen saçma sapan bir senaryo yaz, hafif gerilim koy tamam izlenir. Sonuna kadar mahsus bekledim bakalım ne olacak kocaman bir sıfır.Klişe ama kesinlikle bir şey kaybetmezsiniz izlemeyin.
2


avatar
(1363) -
Corona günlerinde kısmet oldu izlemek. Yorumların tamamına yakını Corona öncesi. Şimdi böylesine bir küresel felâket yaśadıktan sonra bu film çok da saçma gelmiyor insana. Puanım yüksek çünkü büyük oranda son ana dek kendini merakla izletmesi bir filmin izleme keyfini veren şeydir. Sandra Bullock seven biri değilim ama bu tip felâket filmlerine, işlerin ters gittiği filmlere yakışıyor. Dünya'nın sonu tarzı filmleri sevenlere tavsiye ederim, son ana dek gerilim sürüyor.
8


default avatar
(4) -
Film konu itibariyle ilgi cekici fakat son bolume dogru bir sure sıkıcı gidiyor ama oyunculuklar ve konu kurtarmis.
7


avatar
(80) -
Susanne Bier bu filmle kendine yazık etmiş. Kendi ülkesinde çektiği o güzel filmlerden sonra, saçma sapan, beşinci sınıf bir filmle kariyerini sonlandırmış. Artık kendisini takip etmeyeceğim. İlk yarım saatte kapatacaktım ama geri kalan kısmın da 1 puan edip etmediğini görmek istediğim için izledim. Ucuz, romantik bir bakış, dünyanın çirkinliklerini, katliamları, savaşları bir göz bağı örtmüyor maalesef ve onlardan kaçıp da cennet diyarına varacak hâlimiz yok. İnsanlığın özünde iyilik ve saflık barındırdığını düşünüp, bu fikir üzerine yeni bir toplum dizayn etme düşüncesi oldukça uçuk. Neyse zaten filmin 'romantik' felsefesini geçersek, yaşanan olaylar ve gidişat, abuk subuk durumlar ana akım filmlerden hoşlanmayaları rahatsız edecektir.

Ayrıca bu film bana Antonioni'nin Professione: reporter filmindeki şu diyalogu hatırlattı:
Nicholson: Kör bir adam tanıyordum. 40 yaşına geldiğinde bir ameliyat oldu ve yeniden görmeye başladı.
Schneider: Nasıl bir şeydi?
Nicholson: Önce çok sevindi. Aşırı sevindi. Yüzler, renkler, manzaralar. Fakat sonra her şey değişmeye başladı. Dünya onun düşlediğinden çok daha zavallıydı. Ortalıkta ne kadar pislik olduğunu kimse söylememişti ona. Ne kadar çirkinlik olduğunu. Her yerde çirkinlikleri fark etti. Gözleri görmezken karşıdan karşıya bastonuyla yalnız geçerdi. Görmeye başladıktan sonra korkmaya başladı. Karanlıkta yaşamaya başladı. Odasından hiç çıkmadı. Üç yıl sonra da kendini öldürdü.

Sürprizbozan: Göster
1


default avatar
(27) -
Film çok güzel bir gerilim filmi.Bazı saçmalıklar olsa da gayet başarılı gerici ve sürükleyici heyecanı yüksek güzel bir film.Mutlaka izleyin.
8


avatar
(110) -
Kim önerdi bu filmi bana bi hatırlarsam çok pis küfür edeceğim.
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(102) -
kör tuttuğunu dan sonra delinin de gördüğünü deyimini türkçemize kazandıran, körlerle delileri birbirine düşürmeye aday, hem kör hem de deli olsam ne olurdu sorusunu bana birçok kez sorduran filmdir kendisi... Konuda birçok boşluk olan, kimin veya neyin nereden, niye ve de nasıl çıktığını bir türlü anlatamamış bir senaryo bence...
Sürprizbozan: Göster


avatar
(271) -
Ben bu filmi çok başka tahmin etmiştim. Arkadaşlar önerdikten aylar sonra izleyeyim dedim. Kesinlikle ilk on beş dakika nefesim kesildi. Ruhum darlandı. Bana bunu yaşattıran bir diğer film, 28 Hafta Sonra idi sanırım.

Kesinlikle bir dakika bile sıkılmadan, gözümü kırpmadan izledim. Sanırım bu türü çok sevdiğim için olabilir.

Sürprizbozan: Göster


Genel anlamda oyunculuklar çok başarılıydı. Yönetmenin filme dair yaptığı bazı seçimler çok yerindeydi ve gizem öğesini çok iyi kullanmış.

Kıyamet senaryolu filmler hoşuna gidiyorsa, kesinlikle izleyin. Tavsiye edilir.
8


avatar
(63) -
Oyunculuk 7/10
Senaryo 8/10
İlerleyiş 7/10
Genel 7,6/10
Değişik ve güzel bir senaryo olmuş farklı senaryolar hep ilgimi çekmiştir. Filmi izlerken sizi sıkmıyor hep bır sonraki sahneyi merak ediyosunuz bu yuzden güzel bir film puanı 7,6


default avatar
(18) -
Filmde bu salgın yada kötü varlık nereden çıktı nasıl oldu soruları havada kaldı bence orta seviye bir film
6


default avatar
(19) -
film kurguyu izleyiciye yaşatması bakımından başarılı. sandra nın filmin çoğu saniyesinde dehşete düşmüş kişi rolünde ve tam zıttı klişe anlarda aşırı relax olması oyuncuyu eleştirebileceğim noktaları. malkoviç de artık baymaya başladı. tamam kendi tarzı var ama tarzı içinde de zamanla özgün olabilir. herşeye rağmen film başarılı. nihayetinde amerikan sineması öcülü film.
7


avatar
(33) -
filmde neden ve kim sorularının cevapları net olarak verilmiyor.. benim için çok büyük hayal kırıklığıydı bu.. sandra bullock seslendirme haraketler iyi güzel de.. mimikler ölmüş üzgünüm.. o eski duygu yok ne yazık ki.. malkoviç reis.. sıradan kötü olmaya çalışan bir karakteri oynamış ama benim gözümde akılda kalıcı bir performans sergilememiştir.. film bittikten sonra hmm.. şu sahne harikaydı dediğim bir yer olmadı ne yazık ki... a quiet place az ama öz oyunculuk ve senaryoyla bu filmin çok çok önünde..
5


avatar
(1232) -
Böylesine güzel bir konuyu işleyip bizlere ulaştırdığı için Netflix'e teşekkürlerimi sunarım. Gerçekten başarılı bir Netflix yapımıydı. Daha önce benzeri konuları ''Mistik Olay'' ve Stephen King'in kitabından uyarlanan ''Öldüren Sis'' filmlerinde de izlemiştim. Böyle survival filmler hoşuma gidiyor. O filmlere de doyamamıştım. Benzeri bir film izlemek gerçekten beni sevindirdi. Hele ki bunu Netflix'in yapması ayrıca hoşuma gitti. Sandra Bullock film boyunca başarılı bir performans çizmiş. Bu kadına her rol yakışıyor diyebilirim. Ayrıca yaşını da hiç göstermiyor.

Film ortalamanın üzerinde, izlemekten zevk alacağınızı düşünüyorum. Tavsiye ederim.
7


default avatar
(35) -
Birden fazla yorumu olduğunu düşünüyorum filmin.

Birincisi;
Sürprizbozan: Göster


İkincisi;
Sürprizbozan: Göster


Üçüncüsü;
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
default avatar
(26) -
Hocam bence bu filme çok fazla anlam yüklemişsin, haketmediği anlamlar
5


0
| Bildir


default avatar
(326) -
Ne olduğu belirsiz ve istenileni veremeyen basit bir kurgu. Tavsiye etmiyorum. 3/10
3


avatar
(803) -
Bu, "duyuya" göre hareket eden gizem-gerilim filmleri artacak gibi. Sese gelen yaratıkları gördük, göze görünüp de fena yapan yaratıkları da bu filmde gördük. Sırada ne var? Burundan nefes alırken yaratığın kokusunu koklayıp beyni yanan insanların film mi?
Ayrıca Sandra Bullock'un yüzü beni çok rahatsız etti. İsteğin kadar ger o suratı. Sen genç değilsin.
Bütün bunlara rağmen film, Sandra Bullock'un yüzünü gerdiği kadar olmasa da insanı bir hayli geriyor...İzlenebilir bir havası var .
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 7 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023