Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
avatar
(273) -
Bir İngiliz amiralin gayri meşru, melez kızı (Gugu Mbatha-Raw), İngiltere'de köleliği kaldırma kampanyasında önemli bir rol oynar.
Belle ile Asante, filmlerinin nadiren başardığı bir şey olan ırk ve cinsiyet sorularını doğrudan yüzleştiren kapsamlı bir kostüm,dekor draması yapmayı başarmış.Kölelik tarihi değiştirmede önemli rol oynayan ingiliz asaleti denilen içi boş bir önyargının saçma olduğunu gözler önüne seren bir film. 9 Kadınlara tanıdığı haklar ile son başbuğ M.Kemal Atatürk'ün ruhu şad olsun, minnet ile anıyorum
9


avatar
(6075) -
Film gerçek hayattan esinlenerek yapılmış ve o zamanın yaşantısı ve siyah ırka olan bakışı da iyi yansıltılmış ayrıca oyunculuklar ve çekimlerin başarılı olduğu izlerken sıkılmadığım tavsiye edeceğim filmlerden.Bence şans verin...
7


default avatar
(225) -
aslına bakarsanız, film için beklentim çok düşüktü.acımasız,kötü beyazların siyahlara işkence edip,kırbaçladığı tarzda bir yapım bekliyordum.lakin benim için, iyi yönde bir sürpriz oldu.filmi sadece dram olarak değerlendirmek, biraz haksızlık olur.film doğru bildikleri için, herkesi karşısına alabilen cesur insanları, dostluğu,kardeşliği,aşkı anlatan, oldukçada romantik de bir film aslında...oyunculuklar gayet başarılı, yönetmende çokda ünlü olmayan bir bayan, ama gayet iyi kotarmış.bazı bölümlerde sizi bayağı duygulandıracak, emin olun.hele klişe amerikan romantik filmlerinde duygulanıyorsanız,bunda kesin ağlarsınız.son olarak 18.yüzyıl ingilteresinde, mevcut şartlarda kızına sahip çıkan baba Captain Sir John Lindsay'ın ve Lord Mansfield 'in heykeli dikilmeli diye düşünüyorum.umarım dikmişlerdir.
8


avatar
(29) -
İzlerken yoğun duygular yaşayabileceğiniz dolu dizgin bir film..
7


default avatar
(83) -
İngiltere'de köleliğin kaldırılmasının mihenk taşlarından biri olan bir davayı temel alan, ilgiyle seyrettiğim çok güzel bir film...
7


avatar
(3696) -
Bu filmi izlemeden önce mutlaka bu filmi izlemelisiniz.---------»http://www.turkcealtyazi.org/mov/0118607/amistad.html

Hemen ardından bu filme başlarsanız çok güzel bir ikili oluşturacağından eminim. Bu filmleri seyrettikten sonra her ikisini de arşivinize alacağınızı da düşünüyorum. Belle bende çok güzel bir izlenim bıraktı. Evet durağan bir filmdi ama düşünülmesi gereken ve tartılması gereken bir çok konuyu da gözler önüne çokta güzel sermişti. Kolay kolay film izlemenizi tavsiye etmem. Ama bu filmi izlemelisiniz bence. Ailece hemde. İyi seyirler.
7


avatar
(10) -
İzlenilmesi gereken güzel bir film. 1700'lü yıllarda İngiltere'de hakim olan kölelik düzeni ile ilgili etkileyici bir hikaye. Gerçek bir hikaye oluşu da filmi daha güçlü kılıyor. Kesinlikle önerebileceğim, güzel bir film.
8


avatar
(711) -
Bu aralar seyrettiğim en "dolu" filmlerden biri.. Çok keyif aldık izlerken..Zaman ayırıp seyretmek lazım..
8


avatar
(2674) -
1700'lü yılların sonunda yaşanmış gerçek bir olay, yalnızca derisinin rengi sebebiyle aristokratlar tarafından görmezden gelinen melez bir kızın hikayesi..

Özellikle Tom Wilkinson canlandırdığı Lord Mansfield rolünde çok çok başarılıydı. Uzun süredir ortalarda gözükmeyen Emily Watson'u da bu filme görmek ayri bir keyif verdi.

Bugün herkese sözde insanlık dersi veren İngilizlerin bir zamanlar kölelik müessesesini nasıl kullandığına şahit olmak istiyorsanız mutlaka seyredin.

Son zamanlarda seyrettiğim en başarılı dram filmlerinden biri.
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024