Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(11) -
Rahatsızım! Başkalarının acılarını önemsemeyen insanlardan rahatsızım.
-Jigsaw

Tobin Bell, testere serisi ile uzun yıllardan beri süren bir serinin yapı taşı haline gelmiş bir karakter ve oyuncudur. Saw X, serinin 1. ve 2. filmlerinin arasında geçen bir zamanı anlatmaktadır. İlk filmlerin ardından eskisi gibi olmaz düşüncesi ile oldukça düşük bir beklenti içerisinde izledim. Hele ki Spiral... Bu nedenle serinin bu şekilde devam edeceğini düşündüm.

Ancak Saw X küllerinden doğmuşçasına serinin özünü tekrardan yakalayabildiğini söyleyebilirim. Film içerisinde elbette serinin özünde olması gerektiği gibi oyunlar ve korkunç testlerle karşılaşmaktayız. Tabii yine bazı felsefi derslerin yer aldığı unsurlar da mevcut ki bu en sevdiğim öğelerdendir. Bir diğeri ise yine filmde beklenmeyen sonuç ve tahmin edilesi güç bir senaryo ile karşı karşıya kalmaktır. Ayrıca Charlie Clouser'ın o efsanevi tema müziği ile bir noktada tüyleri diken diken etmesi... Kısacası, kesinlikle tavsiye ederim.
Film Notum: 7,5
8


avatar
(115) -
Yine efsaneydi. Hiç bitmesin jigsaw ve zaten bitmeyeceği alanda ile belli oldu çünkü ana karakter gerçekten de çok yaşlı. Daha kaç filmde oynar bilinmez ama her zaman bir efsane olarak kalacak
9


avatar
(501) -
İlk yarım sonrası başlayan gerilim dozu hiç düşmüyor. Sadist sahneleri hayli fazla yine. Ben beğendim güzel şaşırtmacalar da var içinde. Filmin sonundaki yazılar çıkınca hemen kapatmayın kısa bir kesit daha var. İyi seyirler dilerim.
8


Yorumlar (30)
avatar
(70) -
Sınırları yine zorlamış harika bir film ortaya çıkmış. Şahsen çok beğenerek izledim gece karanlık ortamda izleyin tavsiye
8


default avatar
(462) -
İlk film çok iyiydi güzel de de devam filmleri oldu sonra bir ara verdi vasat bir hale dönmüştü ki bu film ile yeniden toparladıklarını söyleyebilirim müzikler oyunculuk senaryo gayet iyi olmuş ilk filmle tabiki de kıyaslanamaz...
7


avatar
(12) -
Bu film serisi, en sevdiğim serilerden biridir. 'Saw X' de oldukça başarılı bir film olmuş. Hikayenin daha da ilerletilebilmesi dileğiyle, ancak benzer bir başarıyı elde etmek için daha fazla 'Saw' filmi çekilebileceğini düşünmüyorum.
10


default avatar
(215) -
Filmin adı serinin 10. Filmi. 1. Film çıtayı o kadar yukarı koydu ki hala bu versiyonları bile kendini merakla izletiyor. çok güzel intikam üstüne bir film ve 11. Film'e de göz kırpmış. . I want to play a game. Müziğini duymak da her seferinde heyecan verici hakkaten. Bu seri bitmesin diyor insan...
7


avatar
(1032) -
Sosyopatım galiba çünkü bütün seriyi izlerken acayip keyif alıyorum ölümleri acı çekmeleri o kadar hoşuma gidiyor ki keyifle izliyorum bu film'de seriye yakışan bir film olmuş izlerken bir dakiak gözümü ayırmadan izledim çok zevkliydi benim için umarım son film olmaz böyle ara ara yeni filmleri gelirse tadından yenmez


avatar
(1017) -
Klasik testere düzenekleri ve klasik tek mekan çılgınlığı var ama bu kez duygusal bir hikaye gelişimi de var. Testereye çok doyduk ama Tobin Bell hep sınırlı vardı. Bu kez baştan sona jigsaw... En masum, duygusal halinden başlayarak öncesi, sonrası ve daha sonrasıyla.
7


default avatar
(3) -
saçmaydı hemde baya baya saçmaydı.korku filmi diye gitmeyin gerilimde yok. vucut parçalama sadece bu sahneler bile berbattı korsanını bile izlemeyin ciddi vakit kaybı
1


default avatar
(93) -
Sıradan bence saw serileri arasında en kötüsü diyebilirim .Nedenlerine gelicek olursak en basitinden meshur sahneler o kadar vasat ve kurgulanmamış ki izlerken eski serilerdeki o muhtesem detayları arıyor insan sadece kan var bu fillmde ayrıca oyunculuklar gerçekten çok kötü filmde Jigsaw bile öldürmekten keyif almıyor gibi san marino milli macı izler gibi hissettim kendimi filmi lzlerken...Tabi renkler ve zevkler meselesi
6


avatar
(365) -
Beğendiğim bir seri. Serinin diğer filmlerini aratmıyor. Bolca kan sahnesi var bu filmde. Filmde en çok beğendiğim Tobin Bell oldu bu film ile özdeşleşmiş resmen. Önceki filmlerden tanıdık simalar da var. Testere serisinin geçit töreni gibi bir şey olmuş. Sonu itibariyle de şaşırtmayı başarıyor.
7


avatar
(1248) -
Bu sefer gerçekten olmuş. Keşke bütçeyi biraz daha artırsalarmış. Filmin ilk yarısı konu gelişimi ile geçiyor. Bu arada sıkmamak için sürpriz bir oyun gerçekten iyi düşünülmüş. İkinci yarısı ise tam bir Saw resitali izliyoruz. Tobin Bell dünyaya adeta John Kramer olmak için gelmiş. Testere'nin doğası dışına çıkmayıp, John Kramer'i başkalaştırmayıp tam seriye yakışacak bir film çekmişler. Gereksiz sahnelerle uğraşmayıp direk konuya odaklanmışlar. Bu da Testere'ye doyuruyor. 'Hello Zepp'i duyunca tüylerim diken diken oldu. Yerinde ve bir sefer kullanılması güzeldi. Filmin sonunda ise aklımda kalan tek soru post credits sahnesinden sonra cevaplanmış oldu. Bence sinemada izlemeye değecek sağlam bir Saw filmiydi. İzleyeceklere keyifli seyirler dilerim.
7


avatar
(4173) -
Kendine has işkence tekniklerini izlemek için uzunca bir süre bekledik ama beklemeye değdi. Serinin diğer filmlerine oranla biraz farklılık gösteriyor olsa da bu filmde daha farklı bir atmosfer ve konu var. Bol kanlı ve tipik testere esintileri sunduğundan haliyle bunun için bile izlenir.

Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(2) -
izlenmesi gereken dozunda gerilimi ,vahşetiyle güzel bir film olmu. sadece sonu kolay tahmin edilebiliyor bence.


avatar
(13) -
Ilk filmde olan gizemler ve bulmaca çözme işinin artık olmaması üzücü. Film olarak sonu hariç iyi bence. Daha farklı bir son olabilirdi ki biraz zorlama bir son olduğunu düşünüyorum. Kokoreç, beyin falan gördükçe acı koyayım mı abi diyen biri de olsun istiyor insan Gülücük) beklentisi oluk oluk kan aksın olanlar için 8 lik bir film. Benim için ise 5. 5
5


avatar
(275) -
Kişiye göre değişir tabii ama ben ilk film tadında bir Saw X izlemedim. İlk film gerilim ve ağırlıklı olarak polisiye türüydü. Saw serisi ikinci filmden sonra kendine has bir korku filmi türüne dönüşmeye başladı diye düşünüyorum.

Diğer filmlerde kurbanların neredeyse tek başlarına bilinmeyen bir yerde gözlerini açıp, genellikle katilden uzak mücadele içine girmeleri seriye bir yandan da gizem katarken -katilin kim olduğunu bildiğimiz halde- bu filmde ise John ve yardımcısını sürekli kurbanlarla yan yana görmek bu gizemin biraz daha uzaklaşmasına neden olmuş.

Film, birinci ve ikinci filmler arasında olup bitenleri gözler önüne serse de Amanda'nın o dönemki halini aramıyor değilim. Geriye dönük bir seri olmasına rağmen daha yaş almış bir Amanda sanırım pek olmamış. Beyin kanseri, bitkin bir hasta olarak John Kramer'in görüntüsü ise beni rahatsız etmedi. Tam da yerinde olmuş.

Her zamanki alışık olduğumuz, beynimizin yanmasına neden olan tuzak sahneleri ise aslında pek de fark atmadı sanki. Bana her zamanki gibi geldi; heyecan verici ve tırnak kemirtici. Katilin tarafında olacağınız ilginç bir film sizi bekliyor olacak. Eh, adam haklıda.
6

Cevaplar (1)
avatar
(735) -
1. ile 10. filmin yakın olabılmesı bıle ne kadar iyi bir seri oldugunun gostergesı degıl mı. hızlı ve ofkelının ne hallere dustugu ortada. yerlı hababam ne hallere dusmustu gibi.
8


0
| Bildir


avatar
(1024) -
Kaliteyi hiç bozmadan (1. bölüm efsaneydi) devam eden güzel bir 10. bölüm izledim. Şiddet dolu sahneler yine muhteşemdi. Kim iyi kim kötü anlayamıyorsunuz. Bir anda iyi olan kötü oluyor. Kötü olan iyi oluyor filmde. Bu yüzden sürprizlere hazır olmak lazım. Tavsiye ederim. İyi seyirler... 6/10...
6


default avatar
(19) -
Yani ne denebilir ki Tobin Bell Jigsaw'ı oynamak için doğmuş resmen, o hasta, çaresiz aynı zamanda şeytani ihtiyar rolünü o kadar iyi oynamış ki, müthiş bir anti-kahraman örneği.

Ben Saw 1 ve Spiral filmlerini izledim yalnızca. Bu filmi ilk sıraya koyabilirim rahatlıkla.

Filmdeki twistleri tahmin edebiliyorsunuz ama hiç sıkıntı yok. Efsanevi soundtrack ne zaman çalacak diye beklerken çok iyi bir zamanda geliyor. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Korku, gerilim, disturbing film hayranları kaçırmamalı.
10


avatar
(23) -
Umarım Tobin Bell daha uzun yıllar film çeker, ben de bıkmadan usanmadan bu seriyi 20 oluncaya kadar izlerim.Yine sesiyle ve konuşmasıyla bambaşka bir karizma katıyor, testereye.Makinelerı, müziği, kanlı sahneleri, kurbanların yalvarışları, gerilimi, temposu, konusu, oyunculukları, vahşeti kısaca her şeyiyle, serinin ilk filminden sonra en çok bu bölümü beğendim.
8


default avatar
(81) -
Seriyi bilenleri için filmin gidişatını ve sonunu tahmin etmek zor olmamalı. Buna rağmen türünü sevenler için kesinlikle izlenebilir. 6,2
6


avatar
(609) -
Tam Testere'nin Testere olduğu zamanlardaki tadı aldım filmden. Finale doğru tema müziğini duyunca da 20 sene öncesine gidip geldim. Gereksiz ve saçma sahnelerden uzak, anlattığı hikâyeye odaklamış bir film. Ben başarılı buldum.
7


avatar
(15) -
bence serinin en sürükleyici ve en keyifli filmiydi.. sonu nasıl geldi anlamadım. ailecek izlerken ablam ve annem yine bazı sahneleri izleyemedi. babamın tansiyonu yükseldi Gülücük oyunculuk mekan atmosfer kurgu çok başarılıydı.
10


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film