Giriş Kayıt

Batman: Kara Şövalye Dönüyor, Bölüm 2 (2013) Yorumlar


Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Yorumlar (15)
avatar
(425) -
Bir saniye bile durmayan yüksek tempolu, başarılı senaryo ve kurgu eşliğinde gelmiş geçmiş daha iyisi yapılana dek en başarılı batman filmi.
8


avatar
(39) -
Mükemmel bir animasyon. Mutlaka izlenmeli. İnsanların DC yi neden daha çok sevdiğinin açık bir örneği. Bu kadar güzel animasyonlar çıkarabiliyorken filmleri neden o kadar kötü olur. Neden yeteneksiz yönetmenlerin yazarların eline bırakırsın filmini. Sonunda bu filmdeki gibi çizgi romanlarındaki gibi gerçek Batmani kötü senaryoya ve kötü yönetmene rağmen filme yansıtmayı becerebilmiş Ben Affleck ve gelmiş geçmiş en iyi Süperman olan Henry Cavili kovuyorsun. Kahramanlarının çoğu seninkilerin kopyası olan Marvelin gerisinde kalıyorsun. Yazık arkadaş.
9


avatar
(460) -
çok kaliteli yapılmış bir animasyon, tavsiye ederim.
7


avatar
(511) -
İlk bölümde de olduğu gibi ikinci bölümü de eksiksiz olarak çizgi romandan filme aktarmışlar.Tüm bunları nasıl 75 dk'ya sığdırdılar insan hayret ediyor. Filmdeki heyecan, aksiyon hiç bitmiyor, bir dk bile. Batman ve Joker arasındaki karşılaşma inanılmaz derecede güzeldi ve insanı geriyordu, ama bundan daha da iyisi, Superman ile Batman arasındaki karşılaşmaydı, daha vahşi ve daha heyecanlıydı.

1. bölümü izlemeden bile bu 2. bölüm izlenebilir ama 1. bölümü izlemiş olmak bu bölüme daha da çok zevk katıyor. DC'nin fanı ol ya da olma fark etmez, şu filmi gören herkes izlemeli.
8


avatar
(1824) -
Bu bölümle ilgili en ilginç olan konu, kahramanlarımızın amacından çıkmış olması gibi geldi bana.
Sürprizbozan: Göster


İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(92) -
DC'de en sevmediğim kahramanın(Superman) filmin içinde yer almasına rağmen gayet etkileyici olmuş. Her yaşa hitap edebilen, çizgi filmi de sinema filmi de aynı kalitede olan özel filmlerden biri.
8


avatar
(547) -
ilki kadar olmasa da yine de muhteşem bir animasyon. ilk filme göre daha kötü bulmamın sebebi ise eklenen karakterler. spoiler olmasın diye isimlerini vermiyorum Gülücük)


avatar
(459) -
İlki gibi 2. si de mükemmeldi...Umarım 3. filmde yoldadır...
9


default avatar
(30) -
Serinin ilk filmi gibi ikinciside başarılı bir yapım olmuş kesinlikle bir çizgi film olarak düşünmeyin film küçüklere hitap etmiyor,aksine neredeyse +18 bile sayılabilecek seviyede şiddet ögeleri içeriyor.
Batman yaşlansaydı acaba ne olurdu diye birçoğumuz aklından geçirmiştir,işte bu film tecrübesinin zirvesinde,keçi gibi inatçı bir Batman'i bize sunuyor.
Tabiki Nolan'ın yarattığı Batman'e alışık bünyelere film çok farklı gelebilir.(8/10)


default avatar
(249) -
Güzeldi... Yalnız sonu olmamış saçmalamışlar... Karar verin arkadaş ya bu süperman bir bakıyorsun önünde hiçbir engel duramıyor başka bir yerde demir parçalarıyla dayak yiyor ...


avatar
(274) -
Tek kelime ile mükemmeldi. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.
8


avatar
(3681) -
Seriyi tamamlamak adına başladım ama bir baktım bitivermiş. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Umarım yakında devamı gelir.

İyi seyirler..
6


avatar
(2) -
Kısmen SPOILER içerir!


Dört sayılık "The Dark Knight Returns" çizgi romanından uyarlanmış olan animasyon neredeyse çizgi romanı birebir takip ediyor. Gerçi dört sayı diyorum ama ortalama bir çizgi roman 20-25 sayfa civarındayken bun dört sayının toplamı 200 sayfa. Çizgi romanın ilk iki sayısını birinci bölümde, diğer iki sayısını ise ikinci bölümde izledik. Sırtını bu kadar başarılı bir çizgi romana dayadığı için de çok başarılı bir film olmuş. Çizgi romandaki her şeyin filmde yansıtılması bekleyemezdik elbette zira her sayfası haberler, konuşmalar, karakterlerin iç düşünceleriyle dolu. Hatta o kadar dolu dolu ki, sayfalardaki karmaşa yazar Frank Miller'ın kurduğu dünyanın karmaşasını da yansıtıyor adeta. Mesela Superman Corto Maltese'de savaşırken sürekli Bruce ile aralarındaki ilişkiyi düşünüyor. Bu düşüncelerin bir kısmı filmde aralarında geçen konuşmalar olarak yansıtılmış.
Bu çizgi romanın ardından yine Frank Miller'ın kaleminden "The Dark Knight Strikes Again" adlı üç sayı olarak (220 sayfa) çıkan çizgi romanda olayların devamı anlatılıyor ve bana kalırsa esas düğümler orada çözülüyor. Diğer kahramanlara ne olduğu, dünyanın başına ne geldiği ve Superman'in neden böyle davrandığı gibi soruların cevapları şok edici bir şekilde ortaya çıkıyor.
Keşke aynı şekilde devamını da filme aktarsalar da ağız tadıyla izlesek.


default avatar
(22) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(678) -
arkadaş bu Batman Superman rekabeti nereye kadar superman asker olmuş batman anarşist hahahahaha
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023