Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(5361) -
Aslında filmin başları çok ilgimi çekmese de ilerleyen süre içinde beni içine çekmeyi başardı. Özellikle Ata Demirer'le Özge Özacar çok güzel ikili olmuşlar ve beraber okudukları şarkıları çok, çok başarılıydı. Gerçekten sıkılmadan çok güzel 2 saat geçirdim ve sonuyla da gözlerimin yaşarmasına engel olamadım. Yalnız bu film böyle son bulmamalydı. Dilerim devamını yaparlar ve kaçırmam. Türk filmlerinde çok seçici olmama rağmen iyi Ki izlemişim. Bence izleyin...
7


avatar
(1714) -
ata demirer in en oturaklı senaryosu ve anlatımı olmuş, kendine çok iyi ifade edebilmiş, tempo güzel, şarkılar efso, oyunculuklar çok iyi, yer yer dram çoğu zaman bol müzikli ve komedik, bülbül muhabbeti acayip güzel bir ayrıntı, kesinlikle izlenmeli...
8


default avatar
(56) -
Ata Demirer'in birçok filmi gibi bu da harika bir yapımdı. Yer yer çok güldürdü, yer yer düşündürdü zaman zaman da üzdü. Cast inanılmaz iyi seçilmiş ve her biri muhteşem oynamışlar. Metin Akpınar'a saygı göstergesi sahneler için de ayrıca teşekkürler Ata Demirer.
8


Yorumlar (32)
avatar
(694) -
Filmi beğenmedim. Doğru dürüst espiri yoktu. Ata demirelin önceki filmleri bence daha güzeldi. Filmin güzel yanları ata demirelin taklitleri ile filmin müzikleri.
5


default avatar
(61) -
Çok keyif aldım izlerken şarkılar düetler ve aşk zaman zaman gülümseten bir film tavsiyemdir... Ata ve Özge Özacar müthiş ikili olmuş
7


avatar
(668) -
"Biz de usulü erkân bilen insanlarız şükür ama, sevda başa gelince ne usul kalıyor ne makam."

Beylik bir alıntı yaptım belki ama, filmin kendine göre bir felsefesi olmadığını sanmayın. Ata Demirer, yaptığı işlerde belli bir kaliteyi hedefleyen, müzisyen yönü de yadsınamayacak, son derece de ekran ve sahne sempatisi olan bir komedyenimiz. Bunları zaten biliyorsunuz. Tabii ki filmden bir stand-up gösterisi ummayın ama beklentileriniz olabilir, olmalı da..

Son derece eğlenceli, müzik dolu, seyir zevki üst düzey bir film. Özellikle Morrison'ın yorumundan sonra çok uzatmama gerek kalmamış, ama filmi izleyin, izletin.
8


default avatar
(39) -
Bu filmi nasıl övsem bilemedim. Türk filmlerine her zaman mesafeli biriyimdir izlerken öyle saçma sapan başladı ki ilk 5 dk bunu mu övdüler dedim ama sonra ortalığı yıktı geçti. Gerçekten bana muhteşem bir 2 saat yaşattı. Kadro, seçilen şarkılar, dönemi yansıtması muhteşemdi. Hele Özge Özacar öyle bir oynamış ki Ata Demirer ile birebir sahnelerinde dağılmayan eskileri hatırlamayan yoktur herhalde. Şarkılar zaten efsane ne sözler yazılmış öyle kalbe dokunan içimizi eriten sözler. İzleyin izlettirin.
10


avatar
(38) -
Hiç bu kadar iyi beklemiyordum. Ata Demirer'i epeydir işlerini etmeme rağmen süper iş olmuş. Resmen zamanda yolculuk ettim. Tüm ekibin ellerine sağlık. Başka söyleyecek bişey görmüyorum.
8


avatar
(365) -
Şarkılar bile tek başına filmi götürebilirmiş. Ata Demirer'in zaten sesi çok iyi, yanında söyleyen Melek Büyükçınar'ın sesi de çok iyi. Tek eksikliği dönem havasını hiç vermedi. Günümüzde geçen bir öykü gibi geldi.

Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(388) -
Ata Demirer oturmuş kendine bir senaryo yazıp, kendin pişir kendin ye işini halletmiş. Aslında iyi bir konu taverna müziği dediğimiz bir dönemde orta yaşlı bir müzik sevdalısı ve genç kız arasındaki aşk; belki o dönemlere canlı tanıklık ettiğimiz için beni içine çekse de dediğim gibi Ata Demirer'in canlandırdığı karakterin dışındaki hiç bir yan karaktere hayat hakkı tanınmamış. Ki oyuncalar genelde sağlam, karakterlerin hakkını verecek kişiler. Birazcık Cem Gelinoğlu'na yaşam hakkı tanınmış (Belki de karakter GElinoğlu'nun hoşuna gitti). Cem Cücenoğlu'nu arkada el pençe dekor olarak görmek de üzdü beni. Bülent Ersoy'a ne söylenir bilmiyorum, ikinci karakter olarak kendisi canlandırsaydı diyeceğim ama.... Bu konuda Gülse Birsel ayakta alkışlanacak oyuncu ve senaristlerimizden, koca bir ekip ve her bir karakter başka bir film.
6


avatar
(73) -
Filmi ilk duyduğumdaki heyecan ve beklentimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Ata Demirer abime, filmlerine ve yaptığı işlere karşı inanılmaz bir beğenim var. Memleketimizde çok büyük bir açığı doldurduğuna inanıyorum. Filmlerindeki kalite ve genel standartları çok iyi buluyorum.

Filme gelecek olursak
Sürprizbozan: Göster


Cem Gelinoğlu çok iyi bir seçim olmuş. Tam en iyi oynadığı karakteri gayet iyi oynamış. Ali Kundilli ve Aykut Eniştedeki rollerine benzer bir rol diyebiliriz. Üzerine düşen anlardaki dokunuşları gayet güzeldi. Tek eleştirim
Sürprizbozan: Göster


Özge Özacar mükemmel oynamış. Daha önce pek denk gelmemiştim ama buradaki oyunculuğu ve inandırıcılığı mükemmeldi. Oyuncular ve oyunculuklar muazzam, kötü oynayan yok diyebilirim. Ben şans verin derim.
9


avatar
(1085) -
Şunu hemen yazmak istiyorum: Lütfen ama lütfen filmin sonu - başı - kıçı - ortası - yanı yunu hakkında nasıl olduğunu, olacağını, olması gerektiğini yazmayın! Bu büyük bir spoiler!!! Lütfen yahu! İnsanın gözü takılıyor yoruma bir şekilde ve aklımda filmin nasıl
Sürprizbozan: Göster
... Neyse, bir daha "zaten kesin izleyeceğim filmin" yorumlarına bakmadan direk izlemem lazım, böyle spoil edilmek gerçekten kötü.

Bir Bursalı olarak filmi izlememek olmazdı. Türk filmlerine son derece nadir yorum yapıyorum, izlediğim Türk filmlerini listeme eklemiyorum çünkü ben bu siteyi sadece yabancı film olarak değerlendiriyorum. Her neyse, filmi beğendim, oldukça başarılı buldum, olumsuz yorumlara hiç katılamıyorum çünkü beni eğlendirdi, yer yer kahkaha attırdı özellikle hayranı olduğum Toygan Avanoğlu'nun Doktor Fatih tiplemesine doyamadım, kendisini güldür güldür programından da takip ediyorum y.tube sayesinde, iyi ki var böyle komiklerimiz. Gülme eşiğim çok düşük değil, her şeye gülmüyorum, gülemiyorum ama böylesi Türk filmlerinin de artık "yüzde yüz baştan sona güleceksiniz" iddiası olduğunu düşünmüyorum. Zira içinde bulunduğumuz devasa enflasyonda, berbat yönetilen ekonomide ve böylesi kötü siyasi atmosferin tatsızlıklarından bizi uzaklaştırıp, komiklikleriyle gülümsetebiliyorlarsa bir filmden daha ne isteyelim..

Bursa'nın avucumun içinden daha iyi bildiğim yerlerini ekranda görmek güzeldi. Ev olarak Tophane arkasında Hisar denen semtte eski yapısını koruyan bir evi bulup çekmiş belli. Ancak Ata biraz abartmış mı nedir, 80'lerdeki Bursa'yı Osmanlı zamanındayız gibi göstermiş bazı yerlerde, özellikle o sırtında yoğurt taşıyan dayı olayı ne yahu öyle bi şey yoktu o zamanlar, belki köylerde. Zavallı Deli Ayten'i zamanında gördüm, Çokran Plak detayı, Kültür Park havuz, açık hava salonunda Metin Akpınar - Zeki Alasya gösterileri vs. elinden geldiğince vermiş. O filmin başında Mudanya diye gösterdiği yer set zaten ama o yıllarda Marmara sahillerinde her kıyıda böyle piyanist şantör olayı vardı, Kurşunlu, Kumla sahilleri, Erdek, Ocaklar vs. yazları her gece gümbür gümbür eğlenceliydi, kamp yapmak çadır kurmak oldukça revaçtaydı.

Müzikler gerçekten o zaman götürdü, Ata içindeki müzik söyleme açlığını gidermiş yine. Kendisinin alaturka icra ettiği 2 şarkı var ki bazen arada açar dinlerim -Yaşamak Yalan Belki ve Unutturamaz Seni Hiçbir Şey. Özge Özaçar ise gerçekten çiçek gibi açmış, muhteşemdi, kendisi çok iyi tanıdığım birisi değil, bu filmle tanımış oldum, Seda Türkmen de çok tatlı, sevimliydi Katherine Heigl'a benzettim çoğu zaman.

Güzel film, kendini rahat bırakan, zorlamayan herkese keyifli zaman geçirtir.
8

Cevaplar (4)
avatar
(1085) -
Buarada Özge Özacar'mış ismi açar değil. Bir yıldız doğdu, hem muazzam dans ediyor hem şarkı söyleyebiliyor. Youtube'da film üzerine Ata ile röportaj vermiş, beyaz elbise içinde wow dedirtti, nefes kesici cidden..
8


1
| Bildir
avatar
(668) -
Ben de bu kızı nereden tanıyorum diye düşünüp bulamamıştım. Yerli Katherine Heigl. İnsanlar gerçekten çift yaratılıyor herhalde.

Senin yorumlarına bu kadar özen göstermene gıpta ediyorum, Bursa ile ilgili müthiş detaylar, kendi anılarıyla da paralellik kurabilenlerin orada yaşamış gibi hissetmeleri işten değil.

Spoiler konusu benim de çok takıldığım bir konu, elimden geldiğince yorum sahibini de, moderasyonu da uyarmaya çalışıyorum ama yeterli olmuyor tabii ki. Hele bir dönem kısa ve öz yorumlara burun kıvıran, bolca copy-paste yapan ama kendi yorumlarına bayılan ve bu konuda çok başarılı olduğunu sanan bir kardeşimiz vardı, baştan sona filmi anlatmayı yorum zannederdi, neyse ki artık yazmıyor.

"Türk filmlerinin "yüzde yüz baştan sona güleceksiniz" iddiası olduğunu düşünmüyorum." demişsin, aynen doğru, nedense Cem Yılmaz ve Ata Demirer gibi komedyenlerin filmlerinden bir tür "stand-up" bekleyenler çoğunlukta oluyor, ki bana göre de çok yanlış bir beklenti.

See you, comanche.
8


1
| Bildir
avatar
(1085) -
Siteye ilk başladığımda yorumlar tek satırlıktı, ben de "trend bu galiba, millet daha uzun yorumlara katlanamıyor sanırım" deyip 1-2 satır yazıp geçiyordum. Bir de o zamanlar kırmızı renkle "unlike" tuşu vardı, millet beğenmediği yorumları kızartıyordu Gülücük Yani daha önceleri pek özen göstermiyordum, uzun yazmak biraz da yorucu geliyordu. Elbette şimdi yine 3 satır yazıp biraktığım filmler var ancak hakkeden filmleri vaktim varsa betimlemelerle, hikayelerle yorumlamayı tercih ediyorum.

Bu filme gelirsek, Ata 1972 doğumlu, ben de öyle, yani Bursa'yı aynı zamanlarda yaşamışız, koklamışız içimize çekmişiz, bu anlamda bu şehrin kültürüne ait anlattıklarını daha iyi hissedebilenlerdenim. Diğer müzik hikayeleri genel zaten.

Saygılar, hürmetler efendim, To Sir, with Love <-- (bu bir film ismidir aynı zamanda)
8


1
| Bildir
avatar
(668) -
Evet, 1967 yapımı, ve 1996 yapımı devam filmi de var. İkinciyi daha izlemedim. Sidney Poitier'in 1963 yapımı "Lilies of the Field" ile Oscar alması o zaman için büyük olaydı. Gerçi ayrımcılık ve ikiyüzlülük devam ediyor, biteceğini de sanmıyorum. Zaman zaman "pozitif ayrımcılık" ile zevahiri kurtarmaya çalışıyorlar ama kim yutuyor bilmem. O filmin de 1979 yapımı "Christmas Lilies of the Field" adıyla yapılmış "çakması" var. Belki de kötü film değildir ama ticari olduğu belli.

Laf lafı açar dedikleri de böyle birşey. Bu satırları okuyan varsa bilgilensin dedim.
8


1
| Bildir


default avatar
(98) -
Ata Demirer in filmlerini çok severek izleyen biri olarak her ne kadar Fantezi müzikten zerre hoşlanmasamda gayet güzel bir filmdi ve izlettirdi, dramda iyi verilmiş. Fakat genel olarak Ata Demirer filmlerinde artık beni bayan bir olgu varki bu geriye dönüp bakınca hemen her filminde kullandığı bir formül. Her filminde orta yaşını aşmış bir bekar ve hep kendinden 10-20-30 yaş genç kızlara aşık oluyor. Bu formül artık biraz sıktı bende geçmiş filmlerinin hemen hepsişnde var bu. Bundan 10 sene sonra film çekse yine bu sefer kendinden 40 yaş küçük bi kıza aşık olacak herhalde, her filmindede kızlar bi çıtır bi güzel. Artık mesela bi senaryosundad a evli olsa hatta bütün izleyenler o evlililkteki sıcaklığa samimiyete hayran olsa çok güzel işlense Demirer ve eşi arasındaki ilişki ve buna rağmen güzel hem eğlendiren hem bu film gibi hüzünlendiren bir fi,lşm olsa. Ama yaşlı aradığını bulamamış erkek ile genç ve güzel kızın aşkı daha kolay bi formül tabii ama dediğim gibi bu formül bende biraz artık sıktı. Filmin en eksi yanı ama enteresan bi şekildede filmin anateması buydu. Dediğim gibi yine güzel bi drama ama formülün kolay olmasıda bunda etkili tabii. Umarım ilerde bu formülü artık kullanmaz ve daha değişik ve daha güzel senaryolu filmler izleyebiliriz Ata Demirer den.


default avatar
(222) -
Filmi bitirir bitirmez yoruma geldim. Ata Demirer'in Eyvah Eyvah sonrası en beğendiğim 2. filmi bu oldu diyebilirim. Başında bazı sahneler biraz daha kısa olabilir hatta bazı yerler silinebilirmiş. Neredesin Firuze tadında bir yapıt. Öyle ki baz sahneler tekrar izlemek/dinlemek istedim. Mutlaka bir şekilde izleyin.


avatar
(947) -
Uzun zamandır hasret kaldığım hem oyunculukları ile hem de müzikleri ile göz dolduran çok beğendiğim bir film olmuş, Özge Özacar güzelliği filmin başındaki dansı ile bir anlık boş bulunup hey maşallah dediğim sonra da hatundan azar yediğim filmdir Çok Mutlu ben filmi çok sevdim müzikler karakterler vs. harikaydı özellikle küçük emrah karakterini çok sevdim bülent ablamız da tebriği hak ediyor doğrusu, sadece tek üzüldüğüm nokta filmin sonu oldu şekşe sonu böyle bitmeseydi


avatar
(80) -
80'leri yaşayanlar için yüzlerinde bir tebessümle anıların canlanması muhtemel buda size keyifli zaman geçirtebilir.
6


default avatar
(24) -
Komik olmayan bir komedi. Hikaye bayat, müzikal açıdan güzel.
5


avatar
(1714) -
ata demirer in en oturaklı senaryosu ve anlatımı olmuş, kendine çok iyi ifade edebilmiş, tempo güzel, şarkılar efso, oyunculuklar çok iyi, yer yer dram çoğu zaman bol müzikli ve komedik, bülbül muhabbeti acayip güzel bir ayrıntı, kesinlikle izlenmeli...
8


default avatar
(143) -
merakla beklediğim bir filmdi ve açıkcası beğendim.Abartılacak kadar kötü değildi.Ortalama üstü .bence 7.6 ideal bir puan bu film için .Benim kanımca filmin başlangıcında
Sürprizbozan: Göster
ben bu filmde tabi ki bol gülmeli beklerken daha çok eğlence ile karışık drama çıktı ve bundan memnun kaldım.Bence dr. Fatih ve taşkın karakterleri diziyi taşıdı.arzu ve annesi karakterleri bence kötü oynanmış özellikle ilk başlardaki sahneler daha çok bu kararı verdirdi.bir de bence Celil nalçakan'ın oynadığı karakteri keşke başkası oynasaymış yakışmamış çünkü bilmiyorum gene de artısı bol bir filmdi.bir neredesin firuze gibi olmasa da müzikal alanda böyle 2. iyi bir başarılı filmin yapılması güzel oldu


default avatar
(68) -
Eyyvah Eyvah tarzı bir film bekliyordum, değilmiş. Filmler genelde masal gibi sonlanır ama bu film finaliyle Million Dollar Baby (2004) etkisi yaptı. Hayat yeterince dövüyor, yıpratıyor zaten, bir tokat da sen vurmasaydın Ata...
7


avatar
(526) -
Çok kötü bir film. Her şeyiyle zorlama olmuş. Senaryo zorlama, dialoglar öyle. Ata dışındaki oyunculuklar yapmacık. Kurgusu berbat.

Çok büyük bir hevesle bekliyordum yeni filmini Ata'nın. Büyük hüsran oldu.

Filme dair tek hoşuma giden şey o dönemleri hatırlamak ve şarkıu söyledikleri sahneler oldu. Çok kaset dinlemişimdir bunların filmde doldurdukları gibi.

Kİmbilir belki oyuncu seçimlerinde daha titiz davranmış olsa film biraz daha güzelleşebilirdi ama senaryo da çok sıkıntılı. Filmi nereye götüreceğini çözememiş. Öyle ki, film bitti mi belli değil. Ama devamı olmayacağı çok belli.

Hayal kırıklığı oldu benim için.
5


default avatar
(192) -
Çok güzel bir aşk filmi. TAmam Ata Demirer bildiğimiz Ata Demirer hep başarılı, çizgisi belli ancak Özge Özaçar nedir ya. Bildiğin Emel Sayın Mavi Boncuk olur bir iki böyle film daha çeker ise. Tam 10 numara Türk filmi olmuş ağlatan ve güldüren. Çok başarılı. Tebrikler.
7


default avatar
(11) -
Ata demirer'in filmlerini severim genellikle iyi iş çıkarır özellikle hedefim sensin en sevdiğim filmi olmuştu ve akışı senaryosu oyunculukları hikayenin samimi ve tutarlı olması vs gayet iyiydi.

Bu filme gelince biraz aceleyle kaleme alınmış olduğu belli ve cast için de acele edilmiş sanırım eğer ata emrahı,bülenti vs herkesi kendi canlandırsaydı kült karakterleri çok daha iyi olurdu çünkü malesef onları canlandıran oyuncular berbattı ama gene de gülümsetti.

Naif samimi az küfürlü hikaye anlayışına devam edilmiş ata zaten konservatuar mezunu sesi de uygun olduğundan ekürisiyle iyi bir performans koymuş şarkılarda oldukça eğlenceliydi.

Ancak sadece ata ve ekürisi aşık olduğu kadın oyunculukta filmi taşımış bir de tabi en büyük rakibini canlandıran zeki müren taklidi karakter,melek baykal vasattı çünkü gene aynı pembe karakterini oynamış ve çok bayattı pembe bitti gitti artık yerine daha iyisini koyabilmeliydi çok kendini tekrar etmiş olmasa daha iyiydi,az gözüken faruk aslan da fena değildi ama pek gözükmüyor zaten.

Çok güzel bir aşk hikayesi olamamış ve beni etkileyememiş bir dram var filmde genç kız ve fakir esas oğlan ve yaşı ilerlemiş hayatı ıskalamış birisi belki de çoğumuzun hikayesi ama gerçekçi olmak lazım
Sürprizbozan: Göster


Daha fazla zaman harcasaydı ve eddie murphy çatlak proftaki gibi pek çok karakteri kendi oynasaydı,dönemdeki nostaljik eşyalar vs daha fazla olsaydı(haberler,arabalar vs) ve fakir oğlan gibi klişeler kullanılmasaydı çok daha iyi olabilirdi,fikir güzel dönem güzel ama senaryo basit kurgu basit kalmış ama belki de 2. filmde gelebilir gibi bitti,bir nikah masası ümit besen senaryosuyla geri döner mi bilinmez.

Keyifle izlenecek bir yapım olmuş şarkılar da keyifli ata olunca beklentim yüksekti o yüzden ben 6 veriyorum çünkü çok daha iyilerini yapabilecek birisi.
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023