Giriş Kayıt
Yorumlar (18)
avatar
(16) -
X için ilk film desekte PEARL için devam filmi diyemeyiz, aynı şey değiller öyle beklentiniz olmasın. X i bende beğenmedim ama PEARL ve Mia Goth için harika bir eşleşme diyebilirim. Biraz daha zorlasaydılar 47 adaylığın 9 ödülle yetinmişliği olmayacaktı. "Dram ve psikolojik gerilim iyi harmanlanınca! " sevenlerine öneririm... Burada çok etkileyici oyunculuk ve bir film var.
9


avatar
(240) -
Film de bir çok karakter olmasına karşın Mia'nın varlığı filmi yükselttikçe yükseltmiş. Filmi izlerken adeta Mia show izliyor gibisiniz. Filmi beğenmeseniz bile Mia Goth'un oyunculuğuna hayran kalacaksınız. Bir çıldırış hikâyesi olan film bana biraz Alfred Hitchcock'un psikolojik gerilimlerini anımsattı. Tam anlamıyla korku ve koyu gerilim filmlerini sevenlerin pek ilgisini çekmeyebilir. Dramatik tarafı daha ağır basan ve arada geren sahneleri bulunan bir film var karşımızda. Çok dikkate alınmasa da tabii ki bir alt metni de var filmin. Başından beri oyuncu olma hayaliyle yanıp tutuşan genç bir kadının savaş yıllarında ailesini kendisine bir engel olarak görüp hayallerinin peşine koşması ve gerçekle yüzleştiğinde her şeyin hiç de hayallerindeki gibi kolay olmayacağını anlaması ile film devam ediyor. Ben izlerken filmin içine girebildim ve kopmadım. Muhtemelen bu durumdan dolayı da bana keyif verdi. Ben sevdim.
5


avatar
(94) -
X filmini bilmiyorsanız film size baya sıkıcı gelecektir . Zira o filmin önünü anlatan bir yapım ama fena kotarmamış bu ön anlatımı. Pek çok yer X filmine güzel bağlanmış . Mia Goth hastalıklı zihne sahip kadını müthiş oynamış bu rolü iyi kotarmış . ortalama bir yapım olmuş
6


avatar
(118) -
X filmindeki Pearl karakterinin hayatını anlatan X’in “prequel” filmi. X kadar beğenmesem de gayet başarılı bir yapım olmuş. X filmine göre karakterler daha fazla ön plana çıkarılmış ve gerilim dozu biraz daha düşük. Filmin finali gerçekten harika olmuş, izleyiciye kendisini garip hissettirmeyi başardığını düşünüyorum. X, Pearl ve Maxxxine üçlemesi sanırım son yılların en iyi korku üçlemesi olarak anılacak.
8


avatar
(72) -
Amacı olmayan aynı zamanda çok sinir bozucu bir başrol karakteri. Anti-kahraman desem değil, bazı çıkarımları doğru aslında desem yine değil. Amacı ne kardeşim bu filmin? ne adam akıllı bir senaryo ne güzel efektler ne gerçekçi mekanlar bunların hiçbirisi de yok filmde. Onun yerine ne olduğu belirsiz sırf kötü olduğu için kötü olan bir ana karakter bir halt işliyor ve bunun hakkında olan pişmanlığı gösteriliyor. Sonuç: Zaman kaybı.
1


avatar
(48) -
Sürprizbozan: Göster


-Home Sweet Home-
Çekim kalitesi çok iyi olduğundan, aşırı yapay gelen bir ortam olduğu için henüz gecenin geç saatleri olmamışken uykum gelmesi ve daha yarısına bile gelmeden kapatmak zorunda kalmam, ancak güneş doğduktan sonra bitirebilmem işte öyle bir film. Herkese hitap eden bir yapısı yok günümüz şartlarında birçok kişi "bu ne bee" diye söylenebilir. Şahsen ben izlemesem de pek bir şey kaybetmeyeceğimi anladım. Herkese tavsiye etmem.

Alıntı:
-Artık, mesele benim ne istediğim değil Mitsy. Mesele, elimdekilerin kıymetini bilebilmek..


Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(234) -
X filmini beğenmemiştim. Bu da onun gibi bir şey çıkar diyordum. Başlangıçta pek de beni yanıltacak gibi durmuyordu. 2022'de 90'lar korku filmi izletecekler bize dedim. Ama sonradan içine çekmeye başladı. Zaten bariz şekilde amaçları eski korku/gerilim filmlerinin günümüz versiyonunu yapmak. Müziklerden sahne geçişlerine kadar bunu hissettiriyor. Ancak bu durum filme olumlu mu yansımış yoksa olumsuz mu karar veremedim. Mia Goth'u da ayrı kutlamak lazım. Jest ve mimikleri ile çok iyi oynamış. Kendisi gerçek hayatta karım falan olsa bu filmden sonra paranoyaklaşırdım herhalde. : D
7


avatar
(455) -
Mia Goth role çok yakışmış.Tam bu rollerin tipi bu kadın.Çokta iyi oynamış tebrik ederim.Film konusu itibariyle çok yeni ve özel şeyler sunmuyor ancak işleyiş, kurgu, oyunculuklar sürüklüyor.1.Dünya savaşı zamanı ve aynı zamanda ABD'de büyük buhran olarak geçen dönemde geçiyor hikaye.Kocaman arazisi, ahırları olmasına rağmen her akşam haşlanmış mısır yemekte zorunda kalan bir ailede yaşayan Pearl, görsel sanatların(sinema) yeni yayılmaya başladığı bu buhran döneminde bu renkli ve zengin gözüken Dünya'ya dahil olmak isteyen bir kız.Ancak içinde, ruhunda kendininde anlamlandıramadığı karanlık şeyler var ve bu karanlığın kademe kademe çevresine yayılışını izliyoruz.Açıkçası Mia Goth bu role bu kadar yakışıp bu kadar iyi oynamasa 4-5 puandan fazla vermezdim.İzlenmeye değer bi performans.Bu film bir korku filmi değil.Psikolojik gerilim, gizem ve drama denebilir.

Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(1241) -
Olmamış... Beğenenlere saygı duyuyorum, sinemada öznel beğeniye inanıyorum. Ama bence olmamış. Benim sinema anlayışımdaki korku öğeleri yok. Zannımca klasik korku filmi beklentisi ile izleyecekler memnun olmayabilir. Daha çok psikolojik dram filmi... Bu bağlamda filmi beğenmemiş olsam da M.Goth'un performansı iyiydi. Buna rağmen kurgusu, arka planı ve genel olarak hikayesi zayıf bir yapım... Bir kadının kafayı yiyişini korku filmi niyetine izlemek isteyenler önden büyütebilir. 4/10
4


avatar
(353) -
X'den daha çok beğendim. Mia Goth'un performansı inanilmaz. Başarılı bir psikolojik gerilim olmuş. Mükemmel bir film olmasa da seyredilmeyi hak ediyor. Sevmek, sevilmek vs vs..


avatar
(877) -
Bu tarz rollerin oyuncusu Mia Goth yine döktürmüş. Mimikler, hareketler gayet başarılı. "X" filmini daha çok beğenmiştim ve 7 vermiştim. Bu filmi ise "X" in bir tık altında buldum. "X"de yaşlı kadın rolünde izlediğimiz Pearl'u bu filmde genç halinde izliyoruz. Yani öncesini anlatıyor. Gerçi o filmde genç kızı da Mia Goth (Maxine) oynuyordu. Bence önce bu film sonra "X" izlenmeli. Tavsiye ederim... 6/10...
6


avatar
(244) -
Ne kadar güzel bir filmdi. Mia Goth başta olmak üzere anne ve babası rolündeki oyuncularada bayıldım. X filmi pek sarmamıştı ama bu film mükemmel.
7


avatar
(166) -
Bir aile dramı veya deliliğe çıkılan yol olarak addedebileceğimiz filmde, Mia Goth'un uzun yıllar unutulmayacak performansı damga vuruyor.

Eski Hollywood ve kült filmlerine saygı duruşu niteliğinde anlar da aynı idareli kullanılan şiddet gibi filme serpiştirilmiş. Ancak fazla temiz ve yeni dekorlar, tezat oluşturmaktan çok gerçeklik hissini alıp götürmüş.
Her ne kadar korku ve gerilim filmi olarak değerlendirilse ki bana göre değil, bu türde pek rastlanmayacak şekilde bir oyunculuk performansı olduğu da gün gibi aşikar.
7


avatar
(529) -
A24 yapımlarını severim ama yere göğe sığdırılamayacak bir film de değildi bence. Performanslara söylenecek söz yok ama adam akıllı bir hikâye veya korku filmi beklemeyin. Serinin ilk filmi "X" in prequel'i denebilir. Hangisi önce izlenmeli emin olamadım. Film benim için genel olarak sıkıcı geçti. A24'ün bundan çok daha iyi işleri var.
5


avatar
(5361) -
Aslında film biraz durağan ilerliyor ama kesinlikle sıkmıyor. Mia Goth oyunculuğunu resmen döktürmüş ve gerçekten çok başarılıydı. Bence filmin hikayesinden daha çok onun performansı öne geçmiş diyebilirim. Sonuç olarak beğenerek izledim...
7


default avatar
(235) -
Ti West ve Mia Goth'un "X (2022)" (ki aynı mekanda çekilmiş gibi duruyor ve Mia Goth o filmde yine "Pearl" takma isminde) filminden sonra daha elle tutulur dram ağırlıklı bir yapım. Bir monolog sahnesi var ki hakikaten çok çalışımış olduğu belli ve yetenek kokuyor. Pearl karakterini "Mulholland Dr. (2001)" Betty/Diane'e benzettim. Umarım Ti West çok daha büyük bütçelerle çalışıp sinemanın bu günlerde ihtiyacı olan geri dönüşü sağlayabilir.
8


avatar
(765) -
Mia goth'un tek kişilik gösterisi niteliğinde psikolojik dram türünde diyebiliriz ama kesinlikle korku ya da gerilim filmi beklemeyin. Tiyatral ve psikolojik yönü çok iyi.

Olmayacak enteresan bir kafa. Bişey içmeye gerek kalmadan kafanın güzel olması iyidir ama bunun ters istikametinde.
7


avatar
(478) -
A24'ten yine ya beğenilecek ya da "ne izledim abi ben dedirtecek" bir film gelmiş. Ben bu sefer oldukça seven taraftayım.

Mia Goth muhteşem bir oyunculuk çıkarmış. Hani iyi bir oyuncunun tek kişilik oyununu izlemeye gidersin ve büyülenirsin ya, öyle bir his yaşadım. Uzun bir tiradı vardı, müthiş... Uzun bir tebessüm sahnesi vardı, mükemmel... Gerçekten uzun zamandır filmi tek başına bu kadar domine eden bir performans izlememiştim.

Filmi beğenmeyene de amma zevksizmişsin demem, diyemem, çünkü seyirciyi ortak paydada buluşturacak bir film olmadığı kesin. Ama kendi adıma şiddetle tavsiye ederim...
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023