Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
avatar
(103) -
Amerikan Hollywood endüstrisinin elinde senaryo kalmadığı için tarihi başarıları biraz kahramanlık biraz çaba biraz başarı hikayesi ile birleştirerek bir dram spor başarısı anlatmaya çalışmışlar. Ama ortalama bir film olmaktan kurtulamıyor. Belki film süresinin 2 saat olmasından kaynaklı olabilir. Bu arada hikayet evet gerçek 8 Tek Dümencili çift kürek takımı kategorisinde amerika takımı altın madalya kazanmış. Zaten filmin sonunda yarışanların siyah-beyaz fotolarıda mevcuttur.
6


avatar
(209) -
Joe Rantz rolündeki Callum Turner tanrım bu ne tertemiz bir enerji... Direkt insan teslim olur, hiç sorgulamaz bile. Doğal ve akıcı bir oyunculuğu taçlandıran Turner hatırına bile izlenir ama dönemini yansıtması ve kalitesiyle de adından söz ettirecek keyifli bir yapımdı.
7


default avatar
(32) -
daha filmin esas oğlanını gördüğünüz anda onun takımı ile beraber bir madalya alacağını anlıyorsunuz. seyircisine en başta hikayesiyle yakalanan bir filmi de neden seyredeyim ki, diye geçiriyor içinden insan. senaryosunda hiçbir iniş çıkış doğru düzgün dramatik çatışma yok. neredeyse sipariş üzerine çekilmiş dümdüz bir hikaye. o kadar. o beş puanı da sanat yönetimine verdim. hollywood en kötü filmlerinde bile atmosfer yaratmada başarılı.
5


default avatar
(2) -
Yemin ederim Amerikan sinemasının hitler üzerinden yediği ekmeğin sonu gelmeyecek herhalde. Bir depremzedenin söylediği bir şey vardı '' Acıyı biz çektik acıtasyonunu başkaları yapıyor '' diye. Birebir örnek olmasa da kahramanlığı yapan Ruslardı ama bunun üstüne 5000 film çekip, kürek çekmekten bile kahramanlık çıkaran Amerikalılar oldu. Tiksindim bu tarz filmlerden.


default avatar
(60) -
Eğer bu tür başı sonu belli kahramanlık filmlerden çok izlemişseniz, karşılaşabileceğiniz bütün klişeler üzerinize boca ediliyor, hele ki
Sürprizbozan: Göster
Büyük ihtimalle ileri sararak izleyeceğiniz bence oldukça boş bir film.


avatar
(1026) -
Yokluk içinde gelen başarı hikayesi. Tutunacak bir dalı olmayan garibanlara kürek veriyorlar. Gelelim görsellik, senaryo, oyunculuk işine. Yarış heyecanı var tamam ama yarışı net göremedik. Bu yarışları çok kez izlemiş biri olarak söylüyorum. Yarış görüntülerinde geçme anları, çekişmeler daha net olmalıydı. Yani yan yana ya da tepeden. Tepe kamerası çok az kullanıldı ki çok iyi görüntüydü.

Senaryo sadece bir iki kişinin o da sıradan hikayesine odaklandı. 8 kişi var ekipte, ekibe dair iki üç kişi hariç hepsi figüran. Hatta bir kişi dışında bişey yok ortada. O bir kişinin de aşkı sıradan, imkansız olsa iyiydi mesela.

Ben filmi sıradan buldum. Duyguyu çok daha iyi verebilirdi. Örneklerine göre öne çıkamıyor. Çoğunun gerisinde kalıyor.
6

Cevaplar (2)
default avatar
(140) -
Daha yeni seyretme firsatim oldu. Filmden aklimda kalan en sinir bozucu sey Callum Turner denen bas oyuncunun filmin her aninda, her turlu pozisyonunda ve ozellikle dram sahnelerinde sinir bozucu SIRITMAYI birakmamasi! Korkunctu. Filmin butun ciddiyetini bozmus. George Clooney'nin bunu gormemesi imkansizdi! Ya da kendisi sandigimiz kadar bile iyi bir yonetici degil!
6


1
| Bildir
avatar
(1026) -
Sana katılıyorum. İyi bayramlar dilerim.
6


0
| Bildir


default avatar
(23) -
Bir grup sıradan genç ile neler başarılabilecegini cok güzel anlatmış. Biyografi filmlerinden öğrenilecek/ders alınacak çok şey var. Kaliteli bir filmdi, kesinlikle tavsiye ederim.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film