Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(285) -
Filmi çok başarılı buldum. Klasik Nuri Bilge Ceylan filmi.
Yine birçok kişinin 1 puan vereceğini daha şimdiden görür gibiyim.
Film izlemedim sanki şiir okudum dün akşam..
Sürprizbozan: Göster

Bir çok kişinin izlerken sıkılacağını biliyorum ben de sıkılmadım değil hani ama izlediğim bambaşka bir filmdi.
Herkese iyi seyirler dilerim.
8


avatar
(128) -
Filmi kendi başımdan geçen bir hadise gibi, adeta yaşadım. Anadolu,polis, şüpheli ve diyaloglar tamamen gerçekti. Her bir karesi adeta fotoğraf sergisindeymişsiniz hissi veriyor. Bu elbette NBC filminde son derece normal bir durum.Entellektüelllik hikayesi anlatıp sizi sıkmayacağım. Yıllarca Anadoluda da, soruşturmalarda da birebir yer almış birisi olarak diyebileceğim tek şey filmin belgesel tadında olduğu ve ne kadar sıkılsanız da sabrederek o enfes resim karelerine odaklanmanız ve kaslarınızı boşluğa bırakarak diyalogların tadını çıkarmanız. Evet, şapkadan tavşan çıkmayacak ama bir an için de olsa anadolunun o yalnız ve uçsuz bucaksız topraklarına lpg'li bir şahinle gidecek, psikopat bir şüpheliyle aynı araçta samanlıkta iğne arayacak ve elbette sıkılacak, uykuya karşı direnecek ve yorulacaksınız. Zaten sanatın amacı dabu değil midir. Oturduğunuz yerden sanatçının oluşturduğu o gerçekliğe yolculuk etmek.Ben Nuri ağabeyle başta sinema olmak üzere bir sanat sever olarak gurur duydum. .Filmlerini izlerken sıkılıyor, gülüyor, ağlıyor ve şekilden şekile giriyorum. Ve o filmlerin kıymetini ancak izledikten haftalar sonra anlıyorum. Teşekkürler NBC ve tüm sinemasever arkadaşlarıma iyi seyirler diliyorum...
9


avatar
(173) -
Bu filmde anladimki bu tarz filmler bana gore degilmis,Buyuk bir hevesle actim ve maalesef anladimki ben bu tarz filmlerden zevk alanlardan degilmisim.
Begenenlere saygi duyuyorum ve gipta ediyorum. Saygılar


Yorumlar (106)
default avatar
(40) -
Nuri Bilge Ceylan dan ; Enfes bir "Hiyerarşik İlişkiler" ile Türk insanını ve ülkenin o gününe dair ilişkiler durumunun derin fotoğrafı.


avatar
(119) -
Ben daha önce NBC filmi izlememiştim bu filmde arşivimde duruyordu. Bunu izledikten sonra diğer filmlerine de merak duymaya başladım. Ben bu yapımı bir film olarak değil de sanki farklı duygular yüklenmiş görsel bir sanat eseri olarak adlandırıyorum. Hiçbir tür bence bu tarz filmleri tam manasıyla ifade edemiyor. Konusuna, oyunculuklara, çekimlere söylenecek söz yok. Her karakterin yaptığı ve yaşadığı şeyden sanki biz de sorumluymuşuz ve bizim de bunda payımız varmış gibi hissettirmesi ayrıca değişik bir duyguydu. Ben ilk defa bir filmi puanlamayacağım çünkü en başta dediğim gibi bu farklı bir tür ve asla bir film değil.. İyi seyirler..


default avatar
(134) -
Çekimler inanılmaz iyi di , oyunculuklar zaten harika . 2 sahne var 2.5 saatlik filmde etkileyici . Gerisi fazlasıyla boğuk nefes almakta zorlandım. Gerçekçi bir anlatım ve diyaloglar var . Şunu anladım müzik bir sahnenin , konuşmanın hatta bir bakışmaya bile çok derinlik ambians katıyor . Film tam anlamıyla etkileyiclikten uzak bayılanları anlamıyorum ... şunu sormak istiyorum . Sadece oyunculuk için bir film 10 puanı hak eder mi ? .... entel arkadaşlar bayılıyor sanırım ,saygı duyuyorum
6


avatar
(2674) -
Filmi Ekim 2011'de sinemada seyretmiştim ve o zaman içeride toplam 10 kişi vardı. Nuri Bilge Ceylan\'ın sinema dili zaten belli, buna göre düşünüp seyretmek gerektiği kanaatindeyim. Bu sebeple ben oldukça beğendim. Başta Yılmaz Erdoğan olmak üzere oyunculuklar müthiş, sahneler desen zaten fotoğraf gibi. Cannes film festivalinden ödül ile dönmüştü.
7


avatar
(495) -
hani bazen bir ödeviniz olur ve 1 sayfa yazmak zorunda olursunuz da sayfa dolsun diye bir sürü gereksiz şeyi de yazarsınız ya da tez, makale vb sayfa sayısı şartı olan durumlar için de böyledir. 2.5 saati o kadar gereksiz diyaloglarla doldurmuş ki anlatamam kusura bakmasınlar ama cidden vasat tam Türk işi olmuş madem öyle yap 90-100 dk olsun bitsin yani. Belki süresi 1 saat daha kısa olsa farklı düşünürdüm ama malesef detaylara boğulup içeriği bomboş geldi bana.
5


default avatar
(58) -
Nuri bilge hoca yı anlamak lazım çoğu şeyi hiç diyaog olmadan sadece görüntü ile bile anlatabilir. özellikle kış ukusu mesela.. bu yüzden herkes sevemez anlaşılması zor anladığınız zamanda tadından afiyetle yediğiniz bir yemek gibidir filmleri, izleyin özellikle cast seçimleri de bir harikadır, onun filmlerinde boş oyuncu göremezsiniz.. mutlaka izlemeyi deneyin en azından sevmeseniz de!
9


avatar
(8251) -
Nuri Bilge Ceylan'ın bazı filmleri ben acayip yakalıyor keyifle izliyorum ama bazıları resmen işkenceye dönüyor. Benim için bu film de zor ilerledi, sabırla sonunu bekledim.


default avatar
(3) -
yönetmeninden ve kadrosundan dolayı film çok fazla abartılmış. bende buna aldanarak filmi izlemeye başladım. tavsiyem filmi açın başka işlerinizi yapın, gezin dolaşın geri gelin kaldığı yerden devam edin değişen bir şey veya kaçırdığınız bir şey yok. bakmayın uzman film eleştiri yetisine! sahip yorumlara film izleyip keyifli vakit geçireceğiz. felsefe kitabı okumuyoruz, dünya da kurtulmuyor. her neyse ben pişman oldum. meraklısı buyursun
2

Cevaplar (1)
avatar
(39) -
o köy evindeki yemek sahnesi leonardo da vinci'nin son akşam yemeği tablosuyla yarışır . filmin neresini beğenmediniz mesela ?
10


0
| Bildir


avatar
(119) -
filmde beni rahatsız eden filmin zamanının tutarsızlığı oldu.. savcının, komiserin arabasına bakıyorsun sanki 70lerin filmini izliyorsun, 90'lı yılların tüplü bilgisayarlarını görüyoruz. ama bir sahnede de son model bir laptop. hdmi çıkışlı laptoplar 2010'lu yıllarda ülkemize yavaş yavaş görülmeye başlandı..

NBC bildiğin ülkeyi avrupalıların görmek istediği gibi fakir, devletin imkanlarının dip seviyede olduğu, kasvetli bir anadolu tasvir etmiş. oysa anadolu halkı her imkanda şen şakrak olmayı başarmış bir topluluktur...

film gereğinden fazla uzunluğa sahip

Sürprizbozan: Göster


film bir çok yönüyle başarılı olsa da beni ilk izlemede çok tatmin etmedi.. 7/10
7

Cevaplar (1)
avatar
(13) -
Sürprizbozan: Göster
9


2
| Bildir


default avatar
(37) -
Yıllar önce izlemiştim, ikinci kez izledim. Spoiler içeren izlenimlerim şöyle:

Sürprizbozan: Göster

Ne denir ki kitap gibi okuyoruz ustayı. Elbette Ebru Ceylan ve Ercan Kesal'ın da senaryo üzerindeki katkıları yadsınamaz.
10


avatar
(385) -
Filmin yorumlarına şöyle bir bakayım dedim. Beğenmeyenlerin hepsi yorumlarında yazım ve imla hatası yapmış. Gülücük
8


avatar
(295) -
NBC'nin şüphesiz en iyi filmi diyebilirim -bence-. Kış uykusu da fena değildi, oyunculuklar çok iyidi. Ahlat ağacı'nı pek beğendim diyemem. Anlamsı gereksiz derece de zor bir film.
Sıralama yapacak olursam;
1 .Bir Zamanlar anadolu'da
2. Kış Uykusu
3. Maymun
9


default avatar
(37) -
Bumu güzel film. Bırakın Allah aşkına.! Filmin yarısına yakınını sararak ilerledim.... Birçok yerde 3 araba sadece yolda ilrliyor. Bumu sanat bumu ....

Sürprizbozan: Göster
3

Cevaplar (1)
avatar
(18) -
Evet, bu.


0
| Bildir


avatar
(144) -
Nuri Bilge Ceylan'ın yine ilmek ilmek işlediği muhteşem bir film. Sanki roman okur gibi, kendi anısını anlatıyor gibi bir his veriyor insana. Nuri Bilge Ceylan'ı bu filmle tanıdım sonra bu filmi ve diğer filmlerini birkaç kez daha izledim. Aldığı ödülleri sonuna kadar hak ediyor. "durum"un bu kadar yoğun işlendiği bir filmi kendi dilimizde izlemenin de bir ayrıcalık olduğu düşünüyorum. NBC'ye teşekkürler.
9


default avatar
(73) -
Nuri bilge ceylan'ın 7. filmidir "bir zamanlar anadolu'da".

filmde her bir bireyin içinde bulunduğu psikolojik durumu gözlemlemek mümkün. beni en çok etkileyen de doktor karakteri olmuştur.

filmden beğendiğim sözler:

Sürprizbozan: Göster


default avatar
(206) -
Öncelikle belirteyim eğer aksiyon filmi seviyorsanız, ters köşe olmak sürprizlerle karşılaşmak veya oturup aşk-dram filmine ağlayanlamaksa sizin seyir zevkiniz, izlemeyin. Çünkü beğenmezsiniz sara sara izler kapatırsınız. Amacım iğnemek değil, zevkler ve renkler sonuçta.
Bu filmde aksiyon-gerilim hatta dram bile yok aslında. Sürpriz hiç yok. Her şey apaçık ve gerçek.
Zaten gerçek hayatta böyle değil mi?
Bence Türk sinemasının kendi dalında en "gerçek" filmi.
Bir arkadaşım "NBC film çekmez, sanat eseri meydana getirir." demişti. Haklıymış da. Şu filmi sinemada izleme şansı bulduğum halde izlemediğim için kendime kızmıyor değilim. Bu kadar geç izlediğim için de ayrı bir pişmanlık.
Filmde puan kıracak bir yer bulamadım, o kadar derin ki. Uzun zamandır bir film beni böylesine etkilememişti. 10.
10


default avatar
(44) -
Ben Nuri Bilge Ceylan'ın tüm filmlerini seviyorum adam oyle bir film yapıyor ki sanki o filmin o sohbetin icinde sizde varsınız gibi izliyorsunuz her sahnesi her repliği efsaneydi diyebilirim kesinlikle 10'u hak ediyor
10


avatar
(804) -
Türk sinemasının en yetkin, en etkili ve en sıkı(bu kelimeye -cı eki ekleyenler kof aksiyon filmlerine devam edebilir ,onlara bir sözüm yok.) filmidir kanımca.altın palmiye alan "kış uykusu"ndan bile daha iyi bir film...
10


avatar
(55) -
İnce elenip sık dokunmuş bir eser.
9


avatar
(67) -
Yani anlamıyorum ki. Ne var şimdi bu filmde. Beğenenlerin yorumlarını okurken aklıma şu geldi. Hani olurya saçma sapan resimler, ''sanat eserleri'' ve bunları yorumlarken kurdukları cümleler falan 'işte efendim sanatçı burada şunu anlatmak istemiş' gibi. Halbuki bana sorsan sanki yanlışlıkla önce boyaların sonra tuvalin üstüne oturmuş derim.
Anlayacağınız bence güzel bir film değil. Oyunculukların hatırına 4 puan verdim.
4

Cevaplar (1)
avatar
(43) -
işte bu yüzden sanat filmi hocam Gülücük
7


1
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024