Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(13) -
Uzun zamandır sinemada izlediğim ilk film bu oldu. Live Aid konserini canlı ve yerinde izleyebilmiş biri olarak diyebilirim ki; film gerçekten efsane olmuş. Queen veya Freddie'yi tanıyıp tanımamanız, dinleyip dinlememeniz hiç önemli değil. Muhakkak gidip seyredin, pişman olmayacaksınız.
10


avatar
(119) -
Sinemada bir çok güzel film izledim ama bugünkü kadar keyif aldığım bir an olmamıştı. Çok iyi iş çıkarmışlar

Klişe sözle bitiriyorum; bu filmi sinemada , mümkünse IMAX de izleyin...
8


default avatar
(44) -
Muhteşem bir yapıt. Mutlaka izlenmesi gerek. Özellikle Gwilym Lee'nin Brian May performansı çok başarılı. Brian May'den daha iyi Brian May olmuş diyebiliriz.


Yorumlar (130)
default avatar
(12) -
Çok güzel bir filmdi,yüzeysel de olsa yaşananları anlatması güzeldi ,Rami malek muhteşem oynamış , müzigin insanın içine kıpır kıpır yapması harikaydı,duygu seline kapılıyor insan ,şarkılarında nasıl ortaya çıktığının anlatıldığı her sekans harikaydı ,en son live Aid konserinde bize yaşattığı kesit ise muhteşemdi tam bir duygu seli şelalesiydi...
9


default avatar
(144) -
ve bitti ilk bittiğinde acaba biraz daha Fred kimdi nedir trajedilerini mi öğrenseydik dedim aslında bakılırsa hiç bir zaman ailesinin ilk başlarda tepkisini ve yaşadıklarını görmedik yani çoğu şeyi yüzeysel geçmişler aslında film de hep şarkıları nasıl çıktı ve bu sıradaki hayatını gördük yani aslında şunu demeye çalıştım şarkıların hikayelerini izlerken fred'in yaşadıklarını gördük belki bi kesim fred yaşarken şarkıları eşlik edişini görmek istedi ki tr de hep bu 2. dediğim oldu oyunculuklar mükemmel uyum mükemmeldi ekip arasında kesinlikle tavsiye edilir ve keşke iMax de falan seyretme şansım olsaymış rami melek ne büyük oyuncu oldu ve olacağını gösteren bi film olmuş


avatar
(363) -
Freddie'nin Aids olduğunu açıkladığı zamanı hatırlıyorum. O zamanlar Queen hayranı değildim. Müziklerini pek özümseyemiyordum birçok grup gibi. Müzik zevkim arttıkça müzikalite denen şeyi keşfetmeye başlamıştım.
1991'de öldüğünde gerçekten çok üzülmüştüm. Bir sanatçının, şarkıcının, grubun hikayesi. Lıve Aid konseri ile Rami Malek'in performansını yan yana izlemiştim youtube'da ve Malek'in buna nasıl hazırlandığını okudum. Müthiş bir performans, sadece bunun için bile izlenir.
Aykırı bir kişiliği olduğu gerçek ama yakın müzik tarihinin yeri doldurulamaz sayılı sanatçısından birisiydi. Olağan üstü, arşivlik, kesinlikle zaman zaman tekrar izlenebilecek bir yapım. Aradan bu kadar zaman geçtikten sonra en müsait zamanlarımdan birinde seyrettim rahatsız edilmeden...hatta şimdi biraz daha Queen dinleyeceğim.
9


avatar
(1723) -
rami malek özelinde oscarlık performans, film olarak ta başarılı buldum, denge iyi ayarlanmıştı, ne fazla ne eksik, freddy öyle bir yerde duruyordu ki aşırıya kaçılsa iğreti duracaktı, pasif bırakılsa filmden geride kalacaktı, tam kıvamında bir yapım...
8


default avatar
(30) -
biyografi filmlerini beğenmeyen birisi olarak bu film baya iddialı olmuş. sonuna kadar film sıkılmadan izlettiriyor. tavsiye edilir. 10 üzerinden 10
10


avatar
(12) -
Rami Malek muhteşemdi. Performanslar ve müzik harikaydı.

Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(319) -
abartılmış bir film.. normal biyografilerin üstüne koyan bir yanı yok.. reklamı iyi yapılmış..
6


avatar
(365) -
Konusu ile oyuncularıyla ve müzikleriyle kısacası her yönüyle çok güzel bir film birçok dalda da ödülü bulunan bu filmi herkesin izlemesini tavsiye ederim


avatar
(220) -
Grubun büyük bir hayranı olduğumu söyleyemem, aksine çoğu kimsenin bildiği o birkaç şarkıyı dinlemekten öteye gitmedi Queen'le tanışıklığım. Yine de şunu söylemeden geçemeyeceğim. Sanatçıların yoktan var ettikleri eserleri ele almadan önce onların ne tür koşullarda ne tür hayatların parçaları olarak ortaya çıktıklarını bildiğimizde, eserler daha anlamlı gelebiliyor. Bir kez daha yanılmadım... Tarihe geçmiş bir grubu bize böyle bir filmde az çok tanıtmaları müthiş. Amy'yi (Amy Winehouse) Supersonic'i (Oasis) seyrederken, daha çok röportaj veyahut mevcut görüntüler üzerinden gidildiğinden, bunu takip ederken gerek plan gerek kurgusuyla gerçek bir sinema şölenine eşlik etmiş gibi hissettim. Bol bol ilham verdi, iyi geldi...
8


avatar
(38) -
Klasik Rockstar efsanesi ve ahlaksız yaşam felsefesi. Bizde de Müslüm böyle abartılı puanlar aldı. Bu tarz filmlerin verdiği mesajlar tehlikeli olmakla birlikte büyükte bir zaman kaybı olması insanı üzüyor. Anlaşılan o ki uzun yıllar boyunca medya aynı ürünü farklı ambalajla satmaya devam edecek.
3


avatar
(40) -
10 yıldan uzun süredir Queen hayranı olarak söylüyorum. 10 puanı hak ediyor ama elim varmadı 10 vermeye. Freddie'nin hayatını okuduğum bildiğim için ekrana yanlış yansıtılan noktalar biraz can sıktı ama sonuçta belgesel olduğunu da iddia etmediler. Bunun dışında kurgu çok iyi oyunculuk zaten muhteşem. Rami Malek yıldızını parlattıkça parlatıyor. Filmi az önce ikinci kez izledim. İlkindeki heyecanın aynısını verdi özellikle Live Aid konseri.
9


avatar
(11) -
10 yılı aşkın bir süredir Queen grubunu dinlerim. Bohemian rhapsody şarkısını da o kadar severim ki instagram kullanıcı adım bile bu şarkı adından türemiştir. Filme olan yorumum ise ne yazık ki olmamış senaryo bu şekilde olmamalıydı. Gerçek bu değil bir biyografi böyle yazılmaz. basit bir sahnede gençlik hemen arkasından gruba gir ve menajerler üzerinden filmi anlat. Ve konser görüntüleri kopya edilmiş. ünlü sarı ceket nasıl kullanılmamış ona da hayret.
6


default avatar
(124) -
Filmde gerçek müzisyenleri izliyoruz. Grubun üyelerinin hepsi aynı zamanda bestekar ve sanatçı. Queen yeni jenerasyon tanımıyor. Ve Rihanna dinleyip müzik dinledim zannediyorlar. Gerçek müzik nasıl olur. Rock in rool nasıl olur işte bu filmde anlatılıyor.

Queen gerçekten sound olarak hala yakalanamamış zamanın ötesinde bir grup. Hikaye aslında o zamanın şartlarında cinsel tercih açısından çok zor. Hastalık ve yalnızlık bir o kadar acıklı bir öykü. Filmi özellikle gençlere izlet ek lazım. Çünkü müzik nedir anlamaları için.
10


default avatar
(16) -
Izlediğim en iyi biyografilerden. Oyunculuklar mükemmel. Kostümler mükemmel. Tasarım mükemmel. Ben hiçbir eksi bulamadım.
10


avatar
(3699) -
Queen in parçalarını dinledikçe geçmişe yolculuk yaptım. Gençliğimde ki kadar heyecanlandım ve coştum. O zamanlar ki gerçek AIDS dünyanın kara belasıydı. Şimdilerde ne kadar yok olsa da o günler bizim için can yakıcıydı. Freddie' nin hayatı bizi hiç ilgilendirmese de sonuçta bu müzikler tüm dünyada duyuldu ve beğenildi. Aldım arşivime, iyi seyirler.
7


default avatar
(45) -
Genellikle sağ üst bölümde olan, türü ile ilgi alanıma giren filmleri izlemeye çalışıyorum. Bu film ise kesinlikle zevk almayacağımı düşündüğüm bir filmdi. Yorumlarında etkisi ile önyargıyı kırdım, dün izledim, bugün birdaha izledim. Gerçekten çok keyifliydi.

Ekleme: En iyi erkek oyuncu ve 3 dalda daha ödül almış.
8


default avatar
(41) -
Film kendini izlettiriyor. Türüne göre sürükleyici. Hiç sıkılmadan izledim. Fredie'nin kendi iç dünyasını çok iyi yansıtmış. En büyük sorun ya da bana göre kusur. Bazı geçişler çok hızlıydı yani arada 5 sene o kısım hiç anlatılmamış. SPOİLER olabilir: Fredinin hayatının son zamanları işlenmemiş. Yani bir biyografi filmine göre şarkıcının hayatı özet gibi anlatılmış.
8


avatar
(137) -
Tek kelimeyle muazzam. Biyografi filmleri, hakkını vererek yapılırsa tadına doyum olmuyor. Rami Melek'i gerçekten kutlamak gerek, inanılmaz bir oyuncuymuş. Fredy'i seversiniz sevmezsiniz( queen yada) , müziğinden hoşlanırsınız veya hoşlanmazsınız, anlamanız için sadece yaşamına ve tercihlerinize saygı duymanız yeterli, tıpkı etrafımızda ki herkes gibi. Ben anne ve babamla izledim filmi ki, onlar 70 yaş jenerasyonu diyebilirim. Içeriğindeki aykırılıklara rağmen filme verdikleri tepkileri görmenizi gerçekten isterdim... Mutlaka izlenmeli.
9


default avatar
(36) -
Rami Malek ve Ben Hardy bildiğin top yapmış oyunculukta, film muhteşemdi. Müzikleri dinlemek ayrı keyif. Tavsiye ederim.
9


default avatar
(30) -
Oldukça güzel bir filmdi. İnsanın hayatını en ince ayrıntısına kadar anlatmak tabi ki filmde mümkün değil. Bu konuda olumsuz fikir beyan eden arkadaşlara söylemek isterim. Ancak; queen seven kişiler olarak oldukça tad aldığımız bir yapıt. Özellikle live aid bizi tekrar uçurdu.
9


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film