Giriş Kayıt
Yorumlar (10)
default avatar
(339) -
Selamlar arkadaşlar.
Filmde aksiyon yeterli düzeyde. Konu olarak bir önceki filmin aynısı gibi. Bol bol klişe ve mantık hatası dolu. Eğlenceli mi; hayır, seyirlik mi; hayır... Gerek var mıydı bunu çekmeye acaba yönetmene sormak lazım. Ayrıca belirtmek isterim ki insanları durduk yere katledenlerle veya insanlara durduk yere işkence yapanlarla ilgili olan filmleri hiç sevmiyorum.
Bence film "tırt.com" kategorisinde. Hiç izlemeyip daha güzel şekilde vakit geçirmenizi tavsiye ederim.
1


avatar
(817) -
Böyle remake olmaz olsun!

Aslında filmi izlerken abuk subuk noktalarıyla ilgili 10-15 tane not almıştım. Ama silindi yanlışlıkla. Neyse, önemli değil. Aklımda kalanlardan yazayım ufak birkaç şey. Öncelikle ilk Martyrs filminin gözümüzdeki değeri yükseliyor, onu anlıyoruz bunu izleyince. Hollywood elini atmasın öyle her şeye diyorsunuz bir de.

Öncelikle üzerinden daha 10 sene geçmemiş bir filmi neden yeniden çekersin? Hadi çektin. Neden bu kadar berbat bir bütçeyle yeniden çekiyorsun? İlk film 6,5m iken bu filmde 1m bütçe görüyoruz. Bu içler acısı bir durumdur. Sen bu filmi çekiyorsan o bütçeyi de katlayacaksın daha iyi olsun diye. Zaten fena batmış. 300 küsür bin hasılatı var. Bu batmış ama orjinal filmimiz de batmış bu dil mevzusundan dolayı, neyse.

Bu film neden kötü?
- Filmde gereksiz birçok slow motion var.
- Açın orjinal filmin ilk 15 dakikasını bir izleyin. O müthiş ev istilası sekansını. Sonra bir de bunu izle(me)yin. Adama mermi sıkılıyor animasyonvari bir şey karnına giriyor.
- Orjinal filmle karşılaştırmak istemiyorum ama yapmak zorundayım. İlk filmdeki canavara bir bakın. O çekik abilerin filmlerinden gördüğümüz hilkat garibesi tarzı o müthiş yaratığa bir bakın. Sonra bir de bu filmdekine bakın. Yüzü siyaha boyanmış öcü kadın. Peh!
- Berbat makyajlar demeyeceğim çünkü filmde makyaj yok. Adamlar birbirini asıyor kesiyor ama sadece kan var. Yara yok.
- Bir sahnede deri soyuluyor ama o derinin altından kırmızıya boyanmış bir sarı deri daha çıkıyor. Fiyasko!
- Matkap sesi ve yere dökülen kan var. Ama yara yok. Kime ne yapıldığı belli değil. Az önce de belirttiğim gibi.
- Arbede sahnelerinde kamerayı elinde sallamış yönetmen. Doğru ama aksiyon dediğin o dur. O kamera sallanacak. Başka türlü heyecan olmaz. Ne gördüğünüz belli değil.
- Filmde ölenleri gömme sırası kafaya göre sanırım. Evin ortasındaki beden yerine sen git masanın arkasındaki çocuğu götür. O daha çok uğraştırır çünkü, mantıklı.
- Şu filmdeki tüm oyunculuğu topla. İlk filmdeki o küçük kızın toplamda gözüktüğü 3-5 dakika etmez. Oyuncular kötü değil. Ama vasat. İlk filmdeki o ablaları tebrik ediyorum buradan.
- Gereksiz flashbackler. Hikayenin tam ortalarında geçmişi göstermeler. Bu çocuklar küçükken çok iyi arkadaştı haykırmaları. E tamam anladık ne gösteriyorsun ki daha.
- Alt katta bir sürü silah sıkılıyor kimse duymuyor nedense. Ama doğru bak orası kesin ses yalıtımlıdır.
- Bilekleri zincirleme işleminde, bileklere beyaz bir sargı yapılmış acıtmasın diye. Çünkü Martyrs tarikatı çok önem verir konuklarına. Komik yani. Bu kadar mı ucuza kaçılır.
- Ormanda el feneriyle birileri aranıyor. Bakın el feneri diyorum. 3-4 defa yüzleri aydınlanıyor saklananların ama görmüyor arayanlar. İzleyicinin zekasına hakarettir bu. Tek kişi de yok orada en az 3 kişi arıyor.
- Birisi aşağı atlıyor ve direk aşağıdaki düşmüş halini görüyoruz. Filmde birçok sahne var böyle ucuza kaçılmış, zeka kırıntısı içermeyen. O gereksiz flashbackleri göstereceğine göstersene bu sahneyi mesela.
Neyse işte böyle aklıma gelmeyen küçük küçük ama bir çok sıkıntısı bulunan ucuz bir film Martyrs. İsmi gibi, kendinize işkence etmek istiyorsanız açın izleyin. Orjinalini 2. kere izlemek çok daha mantıklı bir karar olur. Yapmayın kendinize bu işkenceyi.
2


avatar
(1246) -
Başlarda iyi başladı. Sonlara doğru giderek saçmalamaya ve bozmaya başladı. İzlemek izlememek sizin elinizde. Orjinali daha iyiydi.
5


avatar
(37) -
Arkadaşların tavsiyelerine uyarak önce orjinalini izledim ve kesinlikle haklılar , bu film tam bir fiyasko. 0 olmadığı için 1 vermek zorunda kaldım.
Orjinal filmi merak edenler buraya göz atmalılar
http://www.turkcealtyazi.org/mov/1029234/martyrs.html
1


avatar
(175) -
yine çöpe çevirdikleri bir film daha...Kimse izlemeye niyetlenmesin bile.. Fransız versiyonu benim için 7/10 idi ama bu 0/10 :S
1


default avatar
(249) -
Bu film de fena değil, ama orijinal Fransız versiyonu biraz daha iyiydi.
6


avatar
(654) -
Arkadaşlar Fransız versyonunu izleyin lütfen , çünkü okadar iyiydiki bu film yanından bile gecemez.


default avatar
(5) -
Filmin orjinalini izlemedim fakat bu film çöp. Paranormal film gibi başlayıp alakasız yerlerde sonlanan bir film.
Sürprizbozan: Göster


avatar
(407) -
bence şu filmlerin çakmalrını yapmaktan vazgeçsinler ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar oldboy, dark water, one missed call gibi gişesi sağlam filmleri bizde yapıp sebeplensekmi mantığı ile hareket ediyrlar izleyecekseniz orjinalini izleyiniz tasiye ederim ,bu boş olmuş yaklaşmayın bence
3


default avatar
(59) -
Fragmanına göz attım. Amerikan korku filmlerinin yapaylığı buna da bulaşmış. Izlemek isteyenler için, orijinal filme baksınlar kesinlikle. Bende yeri ayrıdır, en orijinal ve en sağlam gerilim filmlerinden birisidir.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024