Giriş Kayıt
Yorumlar (13)
avatar
(927) -
Nike firmasının Michael Jordan ile sponsorluk anlaşmasını ve Air Jordan ayakkabılarının çıkış hikâyesinin anlatıldığı filmi oldukça beğendim. Özellikle Matt Damon en iyi oyunlarından birini sergilemiş. Umarım Oscar adayı olur. Yönetmen Ben Affleck Michael'ın yüzünü bize hiç göstermiyor. Bence böylesi daha iyi olmuş. Dönemi yaşayan birisi olarak Dire Straits'le başlayan filmde kendime ait çok şeyler buldum. Tavsiye ederim. İyi seyirler... 7/10...
7


avatar
(7926) -
Filme bayıldım! Oyuncu kadrosu, şarkıları, tarzları, seksenlerle alakalı hatırlattığı tüm simgeleriyle bayıldım. Air Jordan nasıl ortaya çıkmış öğrenmiş olduk ama asıl güzel olanı, MJ efsanesine belki de ilk inananları tanımış olduk! Diyaloğu bol ama insanı kendine çeken tarzda bir yapım. İyi seyirler dilerim.


avatar
(250) -
Içinde michael jordan'ın olmadığı bir michael jordan filmi. Matt damon şişko göbeğiyle, ben affleck takma saçıyla iğrenç duruyorlar. Vay efendim neymiş, nike marka spor ayakkabısını air jordan'ın ayağına nasıl giydireceğiz? Bütün çocukluk ve gençliğim "air" jordan hayranlığıyla geçti. Halen eski maçlarını oturup youtube'dan seyrediyorum ama bu film (oyuncu kadrosuna rağmen) bence hayalkırıklığı. Chicago bulls'un maçlarını siyah beyaz izlerim daha iyidir.
4


default avatar
(2) -
İzlediğim en pahalı Nike reklamı. Bu film Jordan'ı anlatmıyor, Jordan'a Nike'nin reklam anlaşması sunma sürecini anlatıyor. Ona göre izleyin. Jordan zaten Çağrı filmindeki Hz. Muhammet gibi, gösterilmiyor. Sanki bana peygamber sümme haşa. Kadro ve Jordan'ın ismi ile ayakta kalan bir film. Bu puanı da kesinlikle hak etmiyor.
4


default avatar
(265) -
Efsanenin filmini yapmışlar; ne de güzel yapmışlar. Bayıldım. Baştan sona büyük bir zevkle izledim. Kadro zaten çok iyi. Hikaye gerçek. Kesinlikle izlenmeli.
8


avatar
(110) -
Z kuşağı için sıradan basit bir olay gibi gelen ama aslında spor dünyasını ve NBA liginin gidişatını değiştiren bir olayın bence harika anlatımı olmuş. Bugün spordan oyuncuların kazandığı ücretler seri halinde çıkan ayakkabılar vs hep bu olayın mihenk taşı oluşundandır . Bir dönemin kader anını anlatan açıkçası benim için kendini çok sıkmadan izlettiren güzel bir yapım olmuş . Ben kendi adıma oldukça beğendim .
8


default avatar
(64) -
normalde film yapilmayacak cok siradan bir konu ve olaylar orgusu. ancak isin icinde abd, nike ve micheal jordon olunca meraklilari tarafindan izlenebilir bir film oluyor
6


avatar
(479) -
Çok kısa bir dönemi çok uzatarak anlatmışlar ve bir nevi gün imza atıran ekip ile MJ'in annesine yönelik bir belgesel gibi olmuş. Tek güzel yanı en son annesinin imza için koştuğu şart bana göre o bugün bile hala etkisini sürdürüyor. Bence basketbol sevenler dışındaki insanların pek bir şey bulamayacağı türden bir yapım 60 dk belgeseli de çekilse olurmuş.
6


default avatar
(60) -
Biraz belgesel, biraz biyografi, biraz da spor... Matt Damon olduğu için seyrettim. Damon yine güzel oynamış, ama film bana göre vasatı aşamamış. Bazı sahnelerdeki gereksiz duygusallık hoşuma gitmedi. 7/10
7


avatar
(99) -
Bugün bir kültür ikonu haline gelen" Air Jordan" ayakkabılarının hikayesi; fonda 80'lere ait detaylarla çok güzel anlatılmış. Beğenerek izledim.
7


avatar
(5846) -
Dire Straits'in Money for Nothing şarkısıyla 80 li yılların önemli kişilerin görüntüleriyle başladı. Daha sonra Nike'ın ürettiği '' Air Jordan '' ayakkabı markasının yapılış hikayesini izledik. Açıkçası başlarda biraz takip etmekte zorlansam da bildiğim yıldızlar olduğu için fazla rahatsız etmedi. Bence gerçek hayat hikayeleri seviyorsanız şans verin yoksa herkes beğenmeyebilir...
6


avatar
(467) -
Bir Nike Air Jordan hikayesi. 80'leri benim gibi dolu dolu yaşayanlar filme bayılır. Müzikler harika tam 80'ler şöleni. O dönemler bir Nike hayranı olduğumdan bu başarı hikayesi bana çok hitap etti. Oyuncular nefis. Baştan sona keyifli. Kaçmaz.


avatar
(994) -
Büyük firmalar nasıl daha büyür ya da nasıl düşüş yaşar? Şirket psikolojisinin aslında insanla aynı olduğunu görüyoruz. Büyümek için hırs ve cesaret lazım. Yanında da plan ve bilgi. Bilgi olunca öngörü de kolay olabiliyor. Plan, bilgi, harekete geçmek tamam, yüksek ikna kabiliyeti o da tamam ama bu gerçek hikayeden uyarlama filmde alınan risk tüm yapılan bu doğru şeylerin de üstünde. Yani gelecek vadeden bir basketbolcunun en iyiler arasında olacağına oynamak büyük kumar.

Nike'ın Jordan ile anlaşması anlatılıyor, yani film tamamen Nike üzerinden dönüyor ama Adidas, Converse'ten daha iyiyiz, şöyleyiz, böyleyiz diye bir propaganda görmedim. Hayırı cevap olarak kabul etmeyen bir adamın öyküsü gibi daha çok. Anlatımı gayet akıcı ve detaylara güzel girilmiş. Duygusu da çok iyi. Ayrıca 80ler ruhunu da vermeyi ihmal etmemiş. Sonlarda bir kaç şeyi daha görmek isterdim. Bence eksik final olmuş. Gençleri motive edici, birazda eğitici filmler arasında yerini alır. Ayrıca annenin iş zekası ve evladına olan inancı ve öngörüsü de takdire şayan.
7


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023