Giriş Kayıt

Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit (2016) Yorumlar


Independence Day: Resurgence

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(221) -
Şikayet etmeyin. İyi film yapın, kendi milliyetçiliğinizi öne çıkarın. Teknoloji kimin elindeyse o övünür, diğerleri de izler.
8


default avatar
(9) -
Sürprizbozan: Göster
5


default avatar
(201) -
Bence bu senenin en saglam filmi olmaya aday. İlk filmi o zamanki şartlara ragmen çok iyiydi. Amerikalıların yaptıgı filme milliyetçilik yapıyorlar demek de çok saçma. Böyle filmleri yapabilecek kapasitede tek ülke onlar oldukları için bence bunu da hakediyorlar
7


Yorumlar (77)
avatar
(546) -
İlk filmi izlemeden izledim bunu , ve pek de bi albgenisi yoktu.Maika Monroe yu severim ama galiba oyunculuk ona göre değil.Çok kötüydü filmde . Yani flash tv oyunculuğu desem bence abartmış olmam sanrısam.Zaman geçirmelik , oda ok vaktinix varsa yani izleyebilirsiniz.Aam kesinlikle bir beklentiye girmeyin.2 saatime yazık oldu deme ihtimaliniz oldukca yükse de olsa , bir aksiyon olsun deyip izleyin.
5


avatar
(265) -
Eleştiriler çok fazla olunca izlemekten vazgeçmiştim ama dün tv de yayınlandı ve izledim. Gördüğüm, ilk filmin üstüne cover yapılmış ve ortaya atılmış. halbuki uzaylıların geri geleceği kesindi ve çok daha iyi bir film yapılabilirdi. Bununla birlikte, İddialı bir tarafı yok ama, ben yine de izlemekten keyif aldım. Belki her türlü bilim kurgu filmini severek izlediğim içindir. Bence yine de izlenir. Galaksiler arası savaşa dair ipucu verdikleri bölümü daha düzgün yaparlar umarım. Bu fiyaskodan sonra yaparlarsa elbette.
7


avatar
(29) -
Devamlı kazanan insan saçmalığı bir film. Teknoloji o kadar ilerlemiş hala dünyadayız. Düşman daha da ileri seviyede ama kaybediyor + amacı enerji enerjiyi almasına çok az kalmış o da öfkeli bir şekilde risk alıyor. İnsan oğlunun hayal dünyası , çapı , vizyonu bu kadar sığ olunca sonuç değişmiyor. Misyonu ?
5


avatar
(274) -
Görsel efektleri iyi gibi geldi, onun haricinde fazla uzatılmış bir film, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(136) -
Yapımcılar İlk filmin isminden faydalanarak film yapmaya çalışmışlar.Büyük şehirler daha tam anlamıyla büyükşehir olmadan önce mesela 1970li 1980 li yıllarda alışveriş merkezleri,kahve durakları,dünyaları,atölyeleri yokken, lisede öğrenciler arkadaşlarıyla okuldan kaçarlar ve ortalık yerlerde dolaşamazlar en yakın kışlık sinemaya film seyretmeye değil ama loş ortamda rahatsız edilmeden zaman geçirmeye giderlerdi ya. İşte o tür filmlerden olmuş.Kendi adıma söylüyorum izleyici olarak büyük hayal kırıklığım nedeniyle 1:59:44 lik zamanı yaşanmamış sayıyorum.Şu kadarını söylemeliyim yakınlarıma ve arkadaşlarıma önereceğim filmler sınıfında değil.Ama mutlaka beğenen birileri vardır.
4


default avatar
(4) -
Flash TV oyunculuğu yetmezmiş gibi bir de filmi klişelerle doldurmuşlar. Çok zorlama bir devam filmi olmuş. Beklentiyi yüksek tutmayın içi boş çerezlik bir film.
5


avatar
(705) -
Belki "yok artık" diyeceksiniz ama 20 sene önceki filmin görsel efektleri daha gerçekçi, izlemesi daha keyifli ve heyecan veren türdendi.

Üstüne bu filmdeki senaryo iyice ucuz ve uyduruk olunca; çerezlik olarak bile katlanılması zor, parodi kıvamında bir yapım olmuş.

3 / 10
3


avatar
(75) -
Filme her şeyden biraz koyalım demişler: Aşk, komedi, dram vs. Hiçbiri de oturmamış. Yıl olmuş 2016, güzel bir film yapmışlardır dedim, yanıldım. Televizyonda zaman doldurmalık filmlerden.
3


avatar
(64) -
çok abartılı. bilim kurgu artı komedi filmi izlemek istiyorum derseniz iyi gider. 6/10
6


default avatar
(488) -
20 yıl önce çıkan ve çok sevilen Kurtuluş Günü için bu yıl çekilen gereksiz devam filmi, aslında sinemada izleme fırsatı bulup da bir türlü eleştirme şansı bulamadığım filmlerden birisi. Normalde böyle büyük bütçeli bir Hollywood filmini en kısa zamanda eleştirmeye çalışırım fakat bu filmde başka bir durum söz konusuydu. Bu filmde uzun uzun eleştiri yapacak bir yön bulamadım.

Gereksiz bir film, Independence Day 2. İlk filmin senaryosunun aynısını copy-paste yaparak daha teknolojik şeyler yapmaya çalışmış fakat başaramamış. Bunun en büyük nedeni de, belki de ilk filmin en iyi yanı olan Will Smith’in bu filmde olmaması. Smith olmadan bu film resmen çaresiz kalmış, seyirciyi görsel efekt cümbüşleriyle eğlendirmeye çalışmış. Fakat başaramamış.

Bu film için ancak öyle bir şey söyleyebilirim: Eğer bunun ilk filmini gerçekten ama gerçekten sevdiyseniz ve biraz nostalji yapmak istiyorsanız, Independence Day 2 sizi bir nevi tatmin edebilir. Jeff Goldblum gibi eski oyuncuları yeniden görmek, bazı aksiyon sahneleri ve 1-2 komik sahne vardı filmin içinde. Siz bundan daha fazlasını bulabilirsiniz. Ama bizim gibi normal bir seyirciye göre bu film, sıkıcı, tahmin edilebilir, daha önceden gördüğümüz bir Amerikan propogandası yapan bir filmden başka bir şey değil. Bu filmi öylesine televizyonda açıp arka planda ses olsun diye izleyebilirsiniz ama eğer beklentileriniz çok büyükse, kesinlikle hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Independence Day 2 en kötüsü değil ama kaçırılmış bir fırsat. Ortaya çok eğlenceli bir yaz filmi çıkabilecekken yetindiğimiz sonuç, ortalama olmuş.

TOPLAM PUAN: 5/10
5


avatar
(102) -
Roland Emmerich The Day After Tomorrow 'Yarından Sonra' gibi mükemmel bir yapımdan sonra bu aşırı saçma, hat safhada klişe ve 3.sınıf oyunculardan kurulu anlamsız filmi neden yaptı anlamak zor.. Kısacası bir filmde ruh yoksa çöpe gidiyor hem zamanınız hem de film.. (cd ya da gigabyte) Arşivde yeri yok..
3


avatar
(22) -
İlk filmi izlediğimde çok etkilenmiştim, şimdi ya yaştan ya da filmin kalitesizliğinden dolayı çok etkilenmedim izle geç oldu benim için Gülücük Aradığımızı Arrival 'da bulmak dileğiyle...
5


avatar
(998) -
klasik, amerika dünyayı kurtarır her şeyi amerika bilir tüm dünya amerika ne derse onu yapar falan felan Süperrrrrr görsel olarak güzel o kadar izle unut 7 / 10
7


avatar
(113) -
Aksiyonu,konusu güzel bir film.
Sürprizbozan: Göster
Seyrederken sıkılmıyorsun.
10


avatar
(77) -
Çok fazla Star Wars esinlenmesi olmuş. Hatta müziklerinde bile benzer temalar kullanılmış. İlk film daha iyiydi.
5


default avatar
(505) -
1. filmin üstüne çıkamamş gibi geldi.
6


avatar
(463) -
olumsuz yorumlara aldanmayın film fena değil, bir defa izlenilir. Evet ilkiyle kıyaslanamaz ve zenci eleman pek gitmemiş ama filmin gideri var...
7


avatar
(1723) -
1.sine nazaran geride ama sıkılmadan efektlerden zevk ala ala izlenir özellikle yüksek çözünürlükle...oyunculuklar fena değil...ilk filmlerdeki karakterleri görmek hoştu...bilim kurgu severlere gayet makul bir seçenek...
7


default avatar
(39) -
Vasatı geçmeyen hikayesi ve senaryosu boş efekleri oturmayan bir film olmuş...

Film beklediğim gibi orta seviyenin altında. Zaten ilk filmde gereğinden fazla abartıldı. Aslında şöyle bir realite var. Roland Emmerich in hangi filmi vasatın üzerine çıktı ki? zaten ne bekliyodunuz ki? Hollywood da üst seviye aktörler kabul etmiyorlar Emmerich ile çalışmayı. Son olarak Will smitt kabul etmedi ikinci filmde yer almayı. Bence beklentiyi filmin ilk önce yönetmenine göre ayarlayın sonra hüsrana uğramazsınız.


default avatar
(170) -
görseller oldukca iyi ama ne senaryo ne hikaye nede oyunculuk var 1. filmin yanından bile gecememis bos zamanda zorlayarak izlenebilir.
4


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film