Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(36) -
Görsel olarak doyurucu ancak derinlik yok. Neler olacağını sürekli tahmin ettiğiniz, sürpriz ve heyecan unsuru olmayan, ikinci defa izlemeye değmeyen türden bir yapım. imax deneyimi de zayıftı.
6


avatar
(81) -
Cidden bu insanları anlamıyorum, filmden ne bekliyorlardı acaba, makine şehirlerin ağızlarıyla kuş tutmalarını mı? Herkes kendini milyon dolarlık eleştirmen zannediyor. Yahu adamlara teşekkür edeceklerine boş film falan yazan olmuş. Tamam beğenmek zorunda değilsin ama burda milyon dolarlık emek var, oyunculuk var, adamlar yapmasa böyle filmleri hayal bile edemezsiniz teşekkür edeceklerine bir de peter jacksona yakışmamış falan yazmışlar. Film on numara beş yıldız olmuş sayelerinde böyle bilimkurgu fantastik filmleri izleyebiliyoruz. İmax kalitesinde bir de ön yargısız izlerseniz beğeneceğinizi umuyorum. Bir de kendinizi dünyanın en iyi eleştirmeni zannetmeyen bilimkurgu sevenler büyük ihtimal beğenecektir.
8


avatar
(454) -
adının ihtişamına yakışan bir film olamamış ne yazık ki..bana biraz eskilerden will smithin oyandığı wild wild west filmini hatırlattı...
7


Yorumlar (80)
avatar
(1032) -
Bir bilim-kurgu filmi olsa da içerik olarak, özellikle finale doğru, abartılı aksiyonların olduğu, klasik sonlu piyasa filmi diyebiliriz. Derinliği olan, ütopik bir bilim kurgu yüzeysel bir senaryo ile sunulmuş.
Sürükleyici, yeni dönem aksiyon sahneleriyle günümüz genel izleyici gençliğine hitap ediyor.
6


avatar
(1818) -
Protest bir yapım.

Hugo Weaving gerçekten başarılı bir oyuncu. Oynadığı roller aslında bizlere bir şeyler anlatmak istediği kötü karakterleri oluşturuyor. Bu yönden daha fazla övgüyü hak ediyor. Filmimiz metaforlar ile dolu. Yıllardır başarılı işlere imza atan Christian Rivers da yönetmen olarak yine anlatmak istediğiyle iyi işler yapmış diyebiliriz. Sömüren bir ülke(İngiltere) ve sömürülen toplumlar ya da bir diktatörün güç için yapacakları da filmimizi anlatıyor. Bu açıdan herkesin bildiği bir durumu farklı bir hikaye üzerinden anlatmış yapımımız. Oyuncular vasat belki biraz vasat üstü olunca da her türlü izleniyor Mortal Engines. Belki de en büyük sorunları yeşil perde olayı. Birçok yerde efektler 3. sınıf durumunda. Ama bu durum beni üzmedi. Anlatmak istediğine odaklanınca filmi beğendim. Sadece beklentiyi düşürüp izlemeye çalışın. Bu tarz filmler çok yapıldı ve daha iyi görseller ile yapıldı.

İyi seyirler.
Saygılar
7


avatar
(430) -
öncelikle bir uyarı yapmam lazım; filmin bilim kurgu ile alakası yok, filmin türü aksiyon, macera ve fantezi... bu hikayeyle çok güzel bir bilim kurgu filmi çekilebilecek olsa da bilim kurgu türüyle pek alakalı bir film değil maalesef...

filmin 100 milyon dolarlık prodüksiyon bütçesi; kötü bir kurgu, kötü bir senaryo, shrike karakteri hariç sığ karakterler ve de kötü bir yönetmenle tam anlamıyla boşa harcanmış. sonuç olarak da film gişede çok fena şekilde batmış.

aslında konsepti gayet iyi, zaten filmin giriş kısmı da başarılı ama anlatacaklarını o kadar kötü ve basit şekilde anlatıyorlar ki film bir noktadan sonra "bitse de gitsek" diye düşündürüyor, sıkıcı hale geliyor.

"vasat da olsa aksiyon olsun, ekranda hareketli bir şeyler olsun, patlama efekti olsun, ses olsun o bana yeter" diye düşünenler hariç kimseye tavsiye edemiyorum.
3


avatar
(882) -
Olumsuz yorumlara aldanmayıp izlenmesi gereken bir film. Baştan sona akıcı ve aksiyon dolu bir hikaye. Görseller ve tasarımlar müthiş. Keyifle izlenen eğlenceli bir film.


default avatar
(6) -
güzel film olmuş.kendini sona kadar izletdirir.görseller oldukca güzel olmuş.
7


avatar
(70) -
Philip Reeve isimli yazarın serilerinden birinin ilk kitabını senaryolaştırmışlar. The lord of the rings ve Hobbits'in yönetmeni de işe el atmış. Amaaaa tam bir hayal kırıklığı, beklentim yerlerde süründü. Yürüyen şehirler ilginç bir fikir ama senaryoda zerre derinlik yok. Şimdi bana kızacaklar efektler şöyleydi, distopik kurgu böyleydi. Artık günde onlarca film üretilirken tek başına efekt ya da tek başına senaryo bir halta yaramıyor şunu anlayın artık. Sadece göze hitabedemezsiniz, sadece fikirlere hitabederek de bu işi kotaramazsınız. Adı üzerinde sinema, bir sürü bileşeni var. Neyse konu ilginç olduğu ve TLOTR hatırına 10/6,5


default avatar
(29) -
Fantastik bir hikaye.. Film biraz daha zaman ister gibiydi hızlı anlatılmış bir konu, kurgusal rahatsızlık hissi oluştursada aksiyonun yüksekliği efektlerin güzelliği etkileyiciydi. Ama ona rağmen izlemesi keyifli bir filmdi. Puanı bu kadarda düşük olmamalı bence.
8


avatar
(462) -
Dağ fare doğurmuş. Görsel kısmı bir tarafa bırakırsak beklentilerin çok altında kalan vasat film. Ne olup ne olacağı baştan sona belli.
6


default avatar
(80) -
az kalsın saçma sapan yorumlara aldanıp filmi izlemekten vazgeçecektim. Film tam anlamıyla harika . Özellikle bilimkurgu severler için. baştan sonra nefes kesiyor ve aksiyon bitmiyor. Kesinlikle hemen izleyin. 9/10
9


avatar
(1723) -
hikayenin basit bir temel fikre saplanıp kalması bence bu filmin açmazı yoksa görsel öğeler çok güzel, çizimler şahane ama hikaye vasat olunca anca hoşça vakit geçirebilecek kadar oluyor, aman aman izlemem lazım diye düşünmüyorsunuz, izlemesekte olur moduna giriyorsunuz ki bence bir film için izlenme eşiği bahsi ettiğim o his...oyunculuklar eh, tempo eh, daha iyi bir hikaye ile level atlayabilirdi kanaatimce ama yavan kalmış ne yazık ki...
6


avatar
(366) -
Senarist koltuğunda Peter Jackson olunca insan daha üst düzey bir film bekliyor. Beklentileri tam anlamıyla karşılayamasa da yine de izlenmesi gerekir çok beğenilmese de seyir zevki ortalarda çok da sıkmıyor.
7


avatar
(727) -
Felsefi derinlikten yoksun fantastik bir distopya filmi. Başroldeki kız gayet karizmatik, gizemli ve ilgi çekiciydi, bir yere kadar. Sonra film heyecanını kaybediyor ve görsel efekt soslu savaş sahnelerine dönüyor. Maalesef final sıkıcıydı.
5


default avatar
(190) -
film ilk başlardan sonlara kadar beni gayet memnun etti ve içine çekti ama sonuna doğru baya basitleşti izlenebilir bir film
5


avatar
(319) -
filmi daha çok görselliği için izledim fakat o halde bile aradığımı bulamadım.. basit ilerleyip biten, sonunu baştan tahmin edebildiğiniz, gereksiz uzatılmış bir film olmuş..
5


avatar
(43) -
filmin ilk bölümü çok heyecanlandırmasına rağmen son bölüm sıradan ve ucuz geldi. oysa hikayeyi çok sevmiştim.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(274) -
Bütçesine göre beklentiyi fazla karşılamıyor, çekim ve efektler güzel, konu biraz basite kaçmış, iyi seyirler Gülücük
7


default avatar
(28) -
Olmamış. O kadar çok fizik hatası var ki.. Saçma konuyu yedirememiş yönetmen. Mesela aquaman de saçma ama keyifle yedik. Bu havuçlu turta gibi olmuş.
5


avatar
(463) -
filmi 2. bir defa izlemem ama beklentinizi biraz düşük tutarsanız beğenirsiniz. Şöyle karizmatik bir başrol oyuncusu koyup ortalığı mahvetse tadından yenmezdi,
7


avatar
(119) -
gişe amaçlı film.. hollywood klişelerini al, başrolleri
Sürprizbozan: Göster
çinlilere, hindulara ver.. doğunun yüksek popülasyonuna hoş görünüp para kırarız demişler.

filmin derinliği yok, film başlar başlamaz direkt aksiyona giriyor. filmdeki karakterlerle bağ kurmadan
Sürprizbozan: Göster
olaya balıklama dalıyoruz..

Sürprizbozan: Göster
filmin altını doldurmak ile hiç uğraşmamışlar, aralıksız aksiyon, aralıksız bilgisayar efektleri..

Sürprizbozan: Göster
sahnelerindeki müzikler bram stoker's dracula filmininde kullanılan müzikleri hatırlattı.. bir gönderme var gibiydi..

temponun yüksek, aksiyonunun bol olması, izleyiciyi sıkmaması filmin pozitif yönleri.. çerezlik / tv filmi..
6


avatar
(271) -
Görsel efektleri güzel bir film. Onun dışında senaryo ve kurgu bilindik. Ufak tefek şeyleri gizleyip, büyük etki yaratmak artık pek de doyurucu taktik değil günümüz sinemasında.

Sürprizbozan: Göster


Misfits dizisindeki oyunculuğuna hayran olduğum Robert Sheehan'dan da daha ipini koparmış bir karakter rolü bekledim. Hala aklımdan çıkaramıyorum o oynadığı karakteri. Umarım daha fazla filmde görürüz. Velhasıl, izlemesi keyif veren film. Yaratılan dünya Fallout oyununa ucundan, kıyısından benzediği için biraz hoşuma gitti. Oyunda Wasteland denirken filmde Outland deniliyor mesela. Filmde gösterilen Shrike karakteri, oyundaki The Institue robotlarına benziyordu. Bunlar benim için hoş bir tesadüftü. Az daha derinlik katsalardı tadından yenmezdi. Ama kötü film değil, bilim kurgu sevenler için tavsiye edilir.
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film