Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
default avatar
(47) -
Veganlara sürekli kulaktan dolma ve hiçbir geçerliliği olmayan bilgileriyle sağlık dersi veren sığ karnistlerin izlemesi ve feyzalması gereken çok yararlı (özellikle insan olmayan hayvanlar için oldukça yararlı) bir belgesel.


avatar
(811) -
Çıkarımlar;
1-Sadece bitkisel beslenin sağlıklı olursunuz (elde edilen verilerin sonucu)-Bilimsel
2-Hayvansal gıda ağırlıklı beslenirseniz kalp hastalıklarına bağlı olarak Azrail'i davet edersiniz (bunla ilgili yapılan bilimsel bir şey var mı, istatiksel veri ? buna değinilmiyor)

Ülkemizde bu konu da ikiye bölünmüş durumda; 1 ve 2 ye katılanlar.
Belgesel de 1'i savunanlar kadar 2'yi savunanların da yanlı olduğunu düşünüyorum. Tamam bitkisel olarak beslenirseniz özellikle hareket etmeyen toplum olarak avantaj olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Benim sorum şu; hayvansal gıda da alalım ve günde 30-45 dak. yürüyelim, o zaman bilimsel grafik bize neyi gösterecekti. Esas benim merak ettiği buydu ancak buna hiç değinilmemiş. Sadece hayvansal beslenmelinin zararı anlatılmış...
Objektif olarak düşünmek bizlerin elinde, iyi seyirler, tavsiye ederim...
7


avatar
(165) -
Belgesel bugüne kadar öğrenegeldiğimiz ve uyguladığımız beslenme biçiminin temel öğeleri olan ET-SÜT-YUMURTA vs gibi protein ve kalsiyum içeren gıdaların aslında vücuda ne kadar zarar verdiğini deneylerle anlatıyor.
Sadece sebze yemekle uzun ve sağlıklı bir ömür sürebilir, kullandığınız ilaçları sebzeler sayesinde çöpe atabilirsiniz..
Güzel ve bilgilendirici bir belgesel... Fakat buna rağmen birçok insanın et yemekten vazgeçebileceğini sanmıyorum... Uygulayabilen olursa faydasının olabileceğine inandırıyor sizi..


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024