Giriş Kayıt

Cennetten Gelen Çocuk (2022) Yorumlar


Walad Min Al Janna

Yorumlar (4)
avatar
(3699) -
Seyit Kutup gibi alimlerrin yetiştiği El-Ezherden Setir Kutup kitaplarının yasaklandığı ve gerçek İslamın anlatılmadığı El-Ezhere. Mursilerin idam edildiği, Abd nin uşaklığını yapan Sisilerin başa getirildiği kukla bir ülke ve içinde ki oyunları anlatan sıkılmadan izleyeciğiniz bir film. İyi seyirler.


default avatar
(98) -
Geçmişi Fatımilere kadar giden ve sünni İslam'ın en önemli eğitim öğretim merkezlerinden olan Ezher Üniversitesi'nin imamı (rektörü) ölünce yerine Sisi yönetimini destekleyecek, hükumetle ihtilafa düşmeyecek biri seçtirilmek istenmektedir. Devletin güvenlik birimi Ezher içinden bilgi almak için seçip çeşitli şekillerde teşvik ettiği, ödüllendirdiği öğrencileri isitihbarat görevlisi olarak kullanmakta, ihtiyaç duyulduğunda da bu öğrencileri bozuk para gibi harcamaktadır. Film bunu dramatize ediyor. Binlerce iyi kötü film seyretmiş biri olarak bu filmin Oscar haketmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Herhangi bir ödül alırsa da siyaseten alacaktır. Dar bir kadro ile tv filmi tadında çekilmiş. Hemen hiçbir şey inandırıcı değil, ne demek istediğimi spoiler olmaması için bir örnekle anlatayım: Bugün bir elma çekirdeğini toprağa gömüyorsunuz yarın o çekirdekten üzerinde kıpkırmızı olgun meyveleriyle kocaman bir ağaç çıkıyor... İşte öyle bir şey...
5

Cevaplar (2)
default avatar
(44) -
Allah Allah, hikaye çok tanıdık geliyor. Dejavu yaşıyorum sanki...


0
| Bildir
default avatar
(35) -
Görüşünüze aynen katılıyorum. Çekim zorluğu sebebiyle koskoca El-Ezher üniversitesini tüm birimleriyle bizim Sultanahmet camii avlusu ebadına sığdırmak neyse de, kampüs yatakhanesi, dekan odası, istihbarat birimi iç mekanı vb. sahneleri daracık yerlerde değil, inandırıcı büyüklükteki mekanlarda çekselerdi bari.
6


1
| Bildir


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film