Giriş Kayıt
Yorumlar (14)
default avatar
(98) -
Oyunculuklar gayet yeterli (Mira dahil Gülücük ) , efektler sırıtmıyor, konu olarak daha önce defalarca işlenmiş.Bir baba ile kızı arasındaki duyguyu hiçbir film ya da kitap tam olarak veremez. Yaşanmadan bilinmesi olanaksız.Ailece izlenebilir, özellikle baba kız zevkle izleyebilir.
Konusuna baktıktan sonra "konu güzel , dur bakalım işleyiş nasıl ?" diye merak edenlerin zevk alarak izleyebileceği düşüncesindeyim. Puan 6.5
6


avatar
(43) -
Harika görsel efektlerle ve fena sayılmayan konusuyla iyi bir film olacakken olamamış. Filmin ilk kısmı görsel şölen ve heyecanlı geçerken devamında malesef saçmalıyor. Mantık hataları göz ardı edilecek gibi değil. Filmin son 30-40 dakkasında ileri sarmak istedim ama iki kişi birlikte izlediğimiz için mecbur seyrettim.
5


avatar
(8383) -
Uzay görselleri harika, bayıldım. Onun haricinde draması yüksek, aşırı derecede hollywood özentisi bir konu, kötü oyunculuklar var. Rus dilinde mira, dünya demekmiş. Pek beğenmedim, siz bilirsiniz.


avatar
(1582) -
Ben bu filme bilim kurgu diyemem, demem. Sırf uzay mekiğinden kızına telefonla veya diğer aygıtlarla bağlantı kuruyor diye mi diyeceğiz? Ya da sırf uzaydan göktaşları yağması gibi bir afete mi? Ha, yaparsın bi Event Horizon (1997) gibi, bi Life (2017) gibi bir film o zaman bilim kurgu derim.

Bu sadece baba kız ilişkisini, aile bağlarını dramatize ederek anlatan bir Rus filmi.
6


avatar
(23) -
Görsel olarak çok güzel, konu çok güzel ama ilk yarı için. Sonrasında hatalar sarmalında gezinmeye başlamış. Ama ruslar yavaş yavaş ta olsa bu işleri çözecek gibi. Seyretmek isteyenler ortanın üzerine çıkmayan bir film olarak başlasınlar, hayal kırıklığı olmasın sonra. İyi seyirler.
5


avatar
(312) -
Ruslar bu işi öğreniyor, gitgide daha iyi yapımlar görmeye başladık. Birkaç yerde mantık hataları yapılmıştı. Ben o hataları görmezden gelmeyi tercih ettim. Finali klişe buldum, farklı final fikirleri geldi aklıma, neden olmasın dedim.
Genel olarak fena sayılmazdı.
6


avatar
(37) -
Öncelikle şunu söylemem lazım ki kamera açıları çok başarılı filmin, yine sahne geçişleri de muazzam olmuş gerçekten de. Babayla kızın aralarında ki paralel sahneler de keza çok iyi çekilmiş. Görsel açıdan benzer filmleri aratmıyor. Atmosfer olarak ise başarılı, sizi film de tutmayı başarıyor.

Onun dışında benzerlerini defalarca gördüğümüz bir felaket senaryosu izliyoruz yine. Onlardan farkı ne peki, rus yapımı olması dışında çok da bir farkı yok açıkçası. Babayla kız arasında ki ilişki fena işlenmemiş aslında, bir iki yerde duygulanır gibi oldum. Ha çok mu derin anlatılıyor derseniz, tabi ki hayır ama bu tarz bir film için yeterli diyebiliriz bence. Çünkü onlar dışında zaten doğru düzgün başka bir karakter de yok hani. Kızın annesi veya üvey babası film de varla yok arası bir yerdeler. Toplasan iki cümle falan kurdular herhalde. Oyunculuklar vasat diyebiliriz üzerinde çok durmaya bile gerek yok. Benim için filmin en eksi yanı ise aklıma mantığıma uymayan, yok artık dediğim saçma sahneleri oldu. Onlar olmasa muhtemelen daha yüksek bir puan verirdim, bu haliyle ortalamanın üstünde, seyretmesi keyifli bir film diyebilirim. Puanım: 6/10
6

Cevaplar (1)
default avatar
(140) -
Guzel yorum. 1 kelime fazla 1 kelime eksik degil kesinlikle katiliyorum.
Film efektleri ve aksiyonlari olarak cok iyi ama senaryo ve isleyisi tam bir felaket! Zira senaryoyu yazarken fizik, matematik, mantik gibi kavramlari bir kenara birakmislar. Bu filme bir seyler yazmak bile abes kacardi ama insanlari da sizin gibi uyarmak gerekti. Artik sizin yorumunuza ek yaparak filmin ilk yarisini izleyip ikinci yarisinda kucuk kahraman kizimizin sacmaliklar dolusu, mantik disi senaryosunda olan biteni seyretmeye gerek yok derim. Katlanabilen seyretsin.
5


1
| Bildir


default avatar
(8) -
Genel olarak güzel filimdi. Ama asansör sahnesi bana pek mantıklı gelmedi. Teknolojinin ileri düzeyde sergilendiği bir filmde, inatla kapanmaya çalışan ve bu yüzden arızaya neden olan bir asansör kapısı olamaz. Onlarca yıl önce bile asansör kapıları en küçük bir dirençle karşılaştığında kapanmayı bırakır ve açılırdı. Çoğu filimde de görürsünüz, asansör kapısı tam kapanmak üzereyken biri elini ayağını uzatır kapı arasına ve kapı açılır. Bu sahneyi daha mantıklı bir çerçeveye oturtmuş olsalardı daha iyi olurdu.
7


avatar
(6187) -
İlk yarım saate kadar giriş bölümüyle geçiyor. Aslında bir an önce aksiyon bekliyorsun ve geldiği zaman da yüksek tempolu ve farklı tehlikelerden kurtulma mücadeleleriyle ilerliyor. Genelde Rus teknolojisi pek modern olmaz ama bu filmde oldukça başarılıydı. Kısacası konusuyla, dramıyla ve görsellik açısından gayet güzeldi. Bana göre süresini biraz daha kısa tutulabilirdi. Sonuç olarak izlenir bir yapım...
6


avatar
(27) -
Genel olarak güzel filmdi. Zaten Rus bilim kurgu filmlerini hem izlemeyi hem de çevirmeyi seviyorum. Bu filmde de dram aksiyon ve bilim kurgu ögeleri güzel harmanlanmıştı. Ben keyifle seyrettim.
10

Cevaplar (3)
default avatar
(2) -
sende olmasan!


1
| Bildir
default avatar
(98) -
Dün akşam bu filmi izlerken senin çevirin olduğunu görünce eşim " Bu çocukta büyüdü, kocaman oldu maşallah" dedi. Uzunnnnn zamandır senin altyazılarınla film izlemekteyiz. Neredeyse çocuklarımızla yaşıtsın. Ellerine ve emeklerine sağlık, eğer çeviriyi sen yaptıysan hiç tereddüt etmeden izliyoruz. Aileden biri gibi oldun Gülücük
6


1
| Bildir
default avatar
(98) -
Yaşını tahminde majör bir hata yapmış olabilirim Wink
6


0
| Bildir


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film