Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(1033) -
Peki, yazmiicaktım ama dayanamadım Gülücük çünkü izlenmeyi hak eden bir film bu, en azından diğer süslü, bol prodüksiyonlu, bol güzel kadınlar ve erkeklerle bezeli filmlerden, gerçekçi olmayan fantastik filmlerden sıkılanları tatmin edecek bir yapım. Negatif görüşlere katılmıyorum, hem de hiç.

Bu filmin diğer Amerikan filmlerinden farkı bize başka bir Amerika'yı, daha gerçekçi olanını gösteriyor olması. Amerika'nın her yerinde geçerli olan ancak büyük şehirlerinde çok daha fazla elzem olan şey nedir? Para elbette.İşte bu film bize bu para kazanma baskısını en iyi anlatan filmlerden. Filmin bence ana teması bu. Hırsızlıklar, dalavereler hep bunun üzerine, kolay para kazanıp daha iyi bir hayat seviyesine sıçrayış yapmak. O büyük şehirlerde para yapamıyorsan bir hiç olarak silinip gitmeye mahkumsundur. O kadar yüksek kiraların olduğu şehirlerde para yetiştirmek, yaşamak kolay değil. Evsiz barksız çok sürünen var orda. Zaten ev arkadaşlarıyla ortak kaldığını görüyoruz filmde.

Filmi gerçekçi kılan bir diğer şey, bize Amerika'nın kozmopolit yapısını gösteriyor olması. Cast bence çok iyi seçilmiş. Buna benzer dalavereli filmlerde oyuncular ya Meksikalı, Latin ya da zenciler, öyle değil mi? Burda Arapları kullanmışlar, yine zenciler de Meksikalılar da var elbette. Yani diğer filmlerde dayatılan o sarışın mavi gözlü, manken tipli beyaz ırklar pek yok. Bize tabandaki işçilerin zor çalışma koşullarını ve sınıflar farkını iyi hissettiriyor.

Diğer yandan film tam bir suç filmi, zaten adı da Suçlu Emily. En çok istediği şey sanat ile, çizim üzerine çalışmak istemek ancak geçmişteki işlediği bir suçtan dolayı sabıkalı olması, üniversiteyi yarım bırakması onu istediği yere gelmesini oldukça zorlamaktadır. Bu durum onu kanun dışı yollara itecek ve bir suç makinesi haline dönüştürecektir. Suç işlerken gerilim olmaz mı? Elbette olur, suçun dozajı arttıkça gerilimli yollardan geçmek zorunda kalacağını göreceksiniz.

Bence oyunculuklar mükemmel, ilk kez izlediğim o Araplar da çok başarılıydı, başroldeki Aubrey Plaza 'ya ayrı parantez açmak lazım, yani bu kadar mı gerçekçi olur o mimikler, o karaktere girmesi, işten vakit bulamadığı partnersizliğini aniden patlatarak yaşaması vs hepsi çok iyiydi. Bu arada yorumlarda ara sıra söylüyorum, lütfen Amerikan talk showları da izleyin ve sevdiğiniz artistlerin daha farklı yapısını görün diyorum: Conan O'Brien, Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon vs bunları izlerseniz bu artistlerin hepsi konuk oluyorlar. Elbette anlamak için iyi bir İngilizce şart. Özellikle benim için Conan O'Brien top noktada bir talk showcu, o adam hayatın farklı bir rengi yahu, keşke keşfedebilseniz, onun gibisi bir daha asla gelmez. Neyse, Youtube'dan : Aubrey Plaza - Best Moments In Talk Shows diye aratıp bir izleyin derim Gülücük

Filmin sonunu da çok beğendim. Yorum bitti. Umarım izleyeceklere bir ışık tutabilmişimdir.
7


avatar
(700) -
Sağlam ve sürükleyici bir film. Herşey sisteme dayalı aslında. Sistemden kasıt, bir ülkenin koyduğu kurallar ve yaptırımlar bütünü. Sistem ne kadar kötüyse o kadar insan değişimi tercih eder. Değişmeyen kitle ise ezilmeyi tercih eder. Okul yıllarından beri sistemin bozuk tarafından nasibini alan, ezilmek yerine değişimi tercih eden Emily ve bu bozukluktan beslenen kişiler arasındaki ilişkiye bakıyoruz. Emily yavaştan hayatın şifresini çözüyor. "Hayat sana acımasız davranıyorsa sen de ona acımasız davran"
7


avatar
(519) -
İlk sahneden itibaren insanı içine çeken filmlerden. Sonuna kadar da olacakları merak ediyorsunuz. Tam sevdiğim tarzda kaliteli bir gerilim filmi. Oyunculuklar da gayet başarılıydı. Yalnız final pek tatmin etmedi, daha başka veya vurucu bir şekilde bağlanabilirdi. Yine de sorun değil, nasıl başladı nasıl bitti anlamadım. Oldukça sürükleyiciydi.
7


Yorumlar (34)
avatar
(868) -
Kaliteli bir suç-gerilim filmiydi. Aubrey Plaza üst düzey bir oyunculuk sergilemiş. Hırsına ve cesaretine hayran kaldım. Her yerde hakkını aradı, kimseye yedirmedi. Başından sonuna kadar sürükleyiciliğiyle beni ekrana bağladı. Son sahnesi ise görmeye değer. Tavsiye ederim. İyi seyirler... 7/10...
7


avatar
(513) -
Kendi halinde, iddiası olmayan ama bir o kadar da güçlü ve sert bir New York sinema akımı filmi. Birleşik Devletlerin asıl yüzünü ortaya koyan, amerikan rüyasının yolunun ancak yasadışı yollardan geçtiğini vurgulayan şahane bir film.

Birleşik devletleri cazip kılan şeylerden biri de bu sanırım. Bir taraftan dünyayı kötü etkileyen vahşi kapitalist sistemin yarattığı endüstri olsun, sanat olsun dünyaya pompalarken, aynı anda bunun çok sert ve etkili protestosunun da yapılabiliyor olması.

Tavsiye ediyorum. Sıkı film.
7


avatar
(1641) -
aslında güzel bir film çıkarmış bu hikayeden ama senaryo olarak yavan kalmış, gerilim zaman zaman çokça durağanlık, dram kıvamında ancak filmde akıcılık sorunu var her an kopabilirsiniz, kurgusal olarak sahne geçişleri biraz karışıktı, keyfiniz bilir...
6


default avatar
(58) -
10-15 dk. daha kısa olsa daha güzel olacakmış. Yer yer sıkıldım. Film güzel ilerlerken olacakları merak ederken tam akacak film derken birden gereksiz sahne ve diyaloglarla temposu düşüyor. Yine de izlenebilir.
6


avatar
(438) -
Sabıkalı insanların sistem tarafından sakıncalı görülüp dışlanmasını ve geçinmek için iş bulamayan bu insanların "mecbur" kalarak illegal işlere yönelmesi sonucunda başından geçen talihsiz olayları anlatıyor.
Hikayenin işleyişi oldukça ciddi ve gerçekçi.Oyunculuklar iyi.Fazla boş muhabbet yok.Hikaye hakkında bilgi verecek kadar diyalog yazılmış.Fazla aksiyonda yok.Hikayenin insanı dinamiklere sadık kalınarak işlemesi benim açımdan filmi iyi kılıyor.Bunun haricinde çok yabancı bir hikaye değil ancak çok bilinen bir hikayede değil.Verdiği toplumsal mesaj ve işleyiş itibariyle faydalı sayılabilir.Boş, sakin bir zamanda izlenebilir.
5


avatar
(677) -
kart kopyalama işlerinin inceliklerinin görüldüğü nadir filmlerden..işin sadece monitör başında ki kısmını değil pratiğinin de ele alınması itibari ile dikkat çekici.. her filmden sanat beklentisi olan tayfaya hitap etmez ..bu da dolandırıcılığın sanatı
7


default avatar
(62) -
Filmin yorumlarına bakıldığında beklenti biraz artmakla birlikte neden bu kadar abartıldığına anlam veremediğim ama ortalama sayılabilecek bir film izlenebilir...
6


avatar
(63) -
Kamera çekimlerinden dolayı filmi başta izlerken zorlandım. Hikaye devam ettikçe kamera çekimleri gibi filmin içine daldım bende

Hikayesi sizi de içine çekerse bence beğenerek izleyeceğiniz bir film olur.

Son sahnesi gülümsetti Gülücük
7


avatar
(733) -
Hikayesi modern hayatın içinden, dozunda gerilim ve aksiyon. Ben izlerken gayet eğlendim. Sonra siteye baktım olumsuz yorumları pek anlamadım.
7


default avatar
(15) -
Filmin oyuncu seçimleri (cast) ve oyunculukları iyiydi; gerçek hayatta böyle bir tipler görsen bunlar tekin değil dersin adamın annesi bile bu adamın annesi böyle olur dedirtiyor. Filmin geneli orta karardı, izlerken sıkmadı.
6


avatar
(298) -
Yavaş tempolu giden ama diğer yandan da ilerledikçe gerilim yaşatan bir film. Parasız kalınca bile yapılmaması gereken oldukça stresli ve tehlikeli ayrıca yasal olmayan bir işe odaklanıyor. Bu kadar kolay olduğunu sanmıyorum ama kesinlikle bu dolandırma olayının benzerleri dünya üzerine mevcut. İbretlik bir film. Finali de iyi olmuş. Vakit kaybı degil izleyin.


avatar
(6902) -
Çok beğendim! Kızın yerine koydum kendimi ve film boyunca öyle olmak istedim! Bu hissi vermesi bana yetti. Yıllarca maaşlı çalışıp en fazla bir ev, araba sahibi olabilen insanlarız, haliyle yapacağından değil ama insan heves ediyor bazen... Ben kendimce keyif aldım, tavsiye ederim.


avatar
(88) -
Ortanın bir iki tık üzerinde , sıkılmadan izledim , Aubrey Plaza çok iyi oynamış. Çok beklentiye girmeden izlerseniz daha da çok beğenirsiniz. İzlediğine pişman mısın, zaman kaybımı derseniz, kesinlikle hayır derim..
6


avatar
(14) -
Yani olumlu yorumları bakıyorum, kendime düşüncemi tartıyorum ama yok kesinlikle bende sıkıntı yok Gülücük Vasat bir film gece yarısı kuşağını doldurmalık ötesi yok azı çok. Filmde kısaca malum ülkede yaşıyorsanız sabıkalı veya göçmen iseniz parayı illagel nasıl kazanırsınız tam olarak bunu anlatıyor, yani yöntem budur deniyor. Karpuz kabuğu misali. Sanatsal zerre birşey yok !
4

Cevaplar (1)
avatar
(677) -
bu suç ve dolandırıcılığın sanatı işte demiş film cevaben
7


0
| Bildir


default avatar
(345) -
film beni içine çekemedi bir türlü maalesef sürekli yakın çekim dağınık bir giriş beğenenlere saygım sonsuz ama sanırım bana hitap etmedi film
4


default avatar
(14) -
Hasret kaldığımız tür filmlerden. Oyunculuklar çok iyi, anlatılan şeyin birinin yazdığı bir kurgu değil de gerçekten dertleri olan bir insanın başından geçenler olduğu hissi film boyunca terketmiyor izlerken. Tüm sahnelerde alttan alta giden bir gerilim var.
Bir filmi ne kadar beğenip beğenmediğimi tekrar izlenebilirliğine göre değerlendiriyorum, bu filmi birkaç gün arayla iki kez izledim. Aynı zevki, hatta fazlasını aldım. Aubrey Plaza gerçekten muhteşem, gözündeki bakışla, dudağının kıvrılmasıyla çok şey anlatabiliyor kadın. Teatrallikten ölen oyuncuların yanında yeni kuşak oyuncular mücevher gibiler.
Sözünü esirgemeyen sistem eleştirisi, karikatürleşmeyen karakterler. Şahane! İzleyin bence.
9

Cevaplar (1)
avatar
(1033) -
Film bir yönüyle de ders veriyor: her yerden kredi kartıyla alışveriş yapmamalı, hele online sadece sanal kart ile düşük limitli yapmak lazım. Kurulan tezgah acaip..
7


1
| Bildir


avatar
(5) -
Sıradan dümdüz her gün görebileceğimiz bir insanı kitaplık şekilde seyirciye sevdirmişler, james bond filmi gibi aksiyon tabiki yok ama kahramanı baştan sona içselleştirip, acaba ne olacak diye izletiyor kendini. yarım milyar dolarlık filmlerde dizilerde göremediğimiz bir durum son zamanlarda. otur izle pişman etmez
7


default avatar
(68) -
Puanlarının çok abartıldığını düşünüyorum. Üniversite kredi borcu olan ve paraya dolayısıyla da işe ihtiyacı olan sabıkalı bir kızın yaşadıkları anlatılıyor.

Kötü bir film mi hayır değil, ama bu abartılı puanları alacak kadar iyi değil bence.
6


avatar
(1033) -
Peki, yazmiicaktım ama dayanamadım Gülücük çünkü izlenmeyi hak eden bir film bu, en azından diğer süslü, bol prodüksiyonlu, bol güzel kadınlar ve erkeklerle bezeli filmlerden, gerçekçi olmayan fantastik filmlerden sıkılanları tatmin edecek bir yapım. Negatif görüşlere katılmıyorum, hem de hiç.

Bu filmin diğer Amerikan filmlerinden farkı bize başka bir Amerika'yı, daha gerçekçi olanını gösteriyor olması. Amerika'nın her yerinde geçerli olan ancak büyük şehirlerinde çok daha fazla elzem olan şey nedir? Para elbette.İşte bu film bize bu para kazanma baskısını en iyi anlatan filmlerden. Filmin bence ana teması bu. Hırsızlıklar, dalavereler hep bunun üzerine, kolay para kazanıp daha iyi bir hayat seviyesine sıçrayış yapmak. O büyük şehirlerde para yapamıyorsan bir hiç olarak silinip gitmeye mahkumsundur. O kadar yüksek kiraların olduğu şehirlerde para yetiştirmek, yaşamak kolay değil. Evsiz barksız çok sürünen var orda. Zaten ev arkadaşlarıyla ortak kaldığını görüyoruz filmde.

Filmi gerçekçi kılan bir diğer şey, bize Amerika'nın kozmopolit yapısını gösteriyor olması. Cast bence çok iyi seçilmiş. Buna benzer dalavereli filmlerde oyuncular ya Meksikalı, Latin ya da zenciler, öyle değil mi? Burda Arapları kullanmışlar, yine zenciler de Meksikalılar da var elbette. Yani diğer filmlerde dayatılan o sarışın mavi gözlü, manken tipli beyaz ırklar pek yok. Bize tabandaki işçilerin zor çalışma koşullarını ve sınıflar farkını iyi hissettiriyor.

Diğer yandan film tam bir suç filmi, zaten adı da Suçlu Emily. En çok istediği şey sanat ile, çizim üzerine çalışmak istemek ancak geçmişteki işlediği bir suçtan dolayı sabıkalı olması, üniversiteyi yarım bırakması onu istediği yere gelmesini oldukça zorlamaktadır. Bu durum onu kanun dışı yollara itecek ve bir suç makinesi haline dönüştürecektir. Suç işlerken gerilim olmaz mı? Elbette olur, suçun dozajı arttıkça gerilimli yollardan geçmek zorunda kalacağını göreceksiniz.

Bence oyunculuklar mükemmel, ilk kez izlediğim o Araplar da çok başarılıydı, başroldeki Aubrey Plaza 'ya ayrı parantez açmak lazım, yani bu kadar mı gerçekçi olur o mimikler, o karaktere girmesi, işten vakit bulamadığı partnersizliğini aniden patlatarak yaşaması vs hepsi çok iyiydi. Bu arada yorumlarda ara sıra söylüyorum, lütfen Amerikan talk showları da izleyin ve sevdiğiniz artistlerin daha farklı yapısını görün diyorum: Conan O'Brien, Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon vs bunları izlerseniz bu artistlerin hepsi konuk oluyorlar. Elbette anlamak için iyi bir İngilizce şart. Özellikle benim için Conan O'Brien top noktada bir talk showcu, o adam hayatın farklı bir rengi yahu, keşke keşfedebilseniz, onun gibisi bir daha asla gelmez. Neyse, Youtube'dan : Aubrey Plaza - Best Moments In Talk Shows diye aratıp bir izleyin derim Gülücük

Filmin sonunu da çok beğendim. Yorum bitti. Umarım izleyeceklere bir ışık tutabilmişimdir.
7

Cevaplar (2)
avatar
(700) -
Sana yazacak çok şey var demiştim ve daha iyi yazılamazdı, emeğine sağlık üstad
7


1
| Bildir
avatar
(1033) -
Sağol güzelinsan, film takdiri hak ediyor.
7


1
| Bildir


avatar
(32) -
Çok yavan ilerleyen tahmin edilebilir bir film, oyunculuklar vasat, aldığı puanı haketmiyor.
5


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022