Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(134) -
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(53) -
filmin ilk yarısı görsellik daha ağır basıyor sahneler bilim kurgu severleri doyurucu olayların nereye bağlanacağını düşünüyorsunuz,ikinci yarı tempo biraz daha yükseliyor,filmin konusu güzel,merak uyandırıcı fakat işlenişte sıkıntıya girmişler,bazı şeyler havada kalıyor filmde sanki bir üçlemeyi tek filme sıkışırma durumu gibi birşey sezdim,sebebi filmin giriş ve gelişme bölümüne çok zaman ayırmaları,sonuç bölümüyse biraz hızlı geçiştirilmiş,özetle güzel bir film ama insan bir alien,bir star wars taki aldığı keyfi alamıyor,artık öyle filmde yapmıyorlar zaten keşke mass effect,dead space veya halo filme alınsa bilim kurgu severler için müthiş olurdu.
7


default avatar
(98) -
kim nederse desin ben bu filmi beğendim. senede kaçtane bilimkurgu filmi çıkıyorki. en kısır tür. ben müzikal hariç bütün film türlerini beğenerek izlerim ama favorim her zaman bilim kurgu türü olmuştur. 1 senede yüzlerce dram, yüzlerce komedi-romantik, yüzlerce macera-aksiyon filmi çıkıyor piyasaya. bilim kurguya gelince adam akıllı 2 elin parmaklarını geçmez. uzun süredir yaşadığım bilim kurgu açlığını giderdi diyebilirim filmin. imdb puanıda tam yerinde 7,5 tam bu filmin notu. filmin konusu hakkında yorum yapmayacağım çünkü baya sürprizler var. konunun dramatik altyapısı olarak tabiiki bi moon değil ama gayet güzel ve keyifle izlenen bir bilim kurgu filmi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. özellikle benim gibi bilim kurgu filmi meraklılarına şiddetle tavsiye ederim.
10


Yorumlar (255)
avatar
(95) -
Filmde dram yok denmiş ama bir iki sahnede gözlerim doldu benim yani bir duygusu var bence.. Tom abimiz hiç yaşlanmayacak galiba bir de böyle filmler çekince iyice uzaylı olduğuna inanmaya başlayacağım. Yalnız o turuncu kafa yok mu ne anasının gözüymüş herifte gözü varmış en baştan beri adam ne zaman bir şeyler hatırlasa ödü kopuyordu. Genel kanıya bende katılıyorum filmin konusu, girişi ve gelişme kısmı gayet güzel fakat sonunu ayrı bir film yapsalardı daha güzel olurdu diye düşünüyorum. Sürprizli ve yavaş açılan filmleri çok severim ki bu da onlardan biri eğer sizde seviyorsanız bir şans vermelisiniz..
8


avatar
(19) -
Sahnelere bir nebze drama katılabilmiş ama ortalama bir sci-fi üzerine çıkması mümkün değil.
2


avatar
(2674) -
Yönetmen / senarsit Moon (2009) filmini seyredip; görsel olarak biraz daha zenginleştirmişler; süreyi uzatıp, ayrıntı olarak biraz daha çeşitlendirmişler ve ortaya Oblivion çıkmış. Kötü film mi peki? Asla değil. Derli toplu bir senaryosu var; bazıları "mantık hataları var, bazı şeyler havada kalmış" falan diye yorumlamışlar ama sakin bir kafayla ve dikkatlice izlenirse herş eyin yerli yerine oturduğu ve akla gelecek her sorunun mantıklı bir cevabı olduğu görülebilir...

Bana göre tam bir bilim kurgu değil bu yüzden o tür filmlerle karşılaştırmak yersiz olur. Kısaca amaç iki saat boyuncu her şeyi unutup ekrana odaklanmaksa bu film bu görevi layıkıyla yerine getiriyor.
7


avatar
(43) -
Görsel efektleri oldukça iyiydi. Tet (merkez) beklediğim gibi çıkmadı orada biraz hayal kırıklığı yaşadım Sümüklü
7


avatar
(5678) -
Açıkçası ne muhteşem ne çok kötü diyemeyeceğim ortalama bir film olmuş.Temposu biraz yavaştı aslında daha iyi olabilirdi.Bana göre yüksek beklenti içine girilmeden sizi çok sıkmadan kendini izlettiriyor. Bu arada efektler ve görsellikler gerçekten çok başarılıydı.Kısacası Bilim Kurgu filmlerini seviyorsanız mutlaka şans vermelisiniz
7


default avatar
(1) -
Fim çok başarılı, özellikle ilk yarısı insana huzur veriyor. 2019 yılında izlememe rağmen film sırıtmadı. Tam bir şeyler açıklığa kavuştu derken, başka sürprizler çıkıyor meydana. Burada film ile alakalı ne kötü yorum varsa, filmi anlamayanlar tarafından yapılmış. Yorumlarda filmin açıkladığı ne var ise , " açıklanmadı, havada kaldı" diye yorum yapılmış. Bu yorumları yapanlar filmi izlicez diye instada takıldılar galiba, ya da çevirmenlerin günahı. Olumsuz yorumlara bakmayın, film çok iyi izleyin. He vurdulu kırdılı film seviyor, şartel kapatam çuv çuv robot vurmalı film izleyem modunda iseniz bu film size göre değil. Size göre olmaması da filmi kötü yapmaz. Hastasıyım film durgun diye filme düşük not verenlerin.
Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(1082) -
Filmi ilk defa gördüğümde bu filmi çok uzun zaman önce görmek istedim. Fragmana dayanarak kendi aklımda her türden eğlenceli sonlar buldum ve sonunda merakım çok fazla okumamı sağladı.

Filmi hala çok beğendim, bilim-kurgu dünyasında çok iyi bir yere sahip olması ve akıllarda kalması açısından filme artı değer katıyor..Şimdiye kadar yapılmış en iyi Bilim Kurgu filmlerinden biri. Kendimi bilim-kurgu filmlerinin ve kitap hayranlarının hevesli bir hayranıyım. Başlangıçta doğru beden, öykünün bedeni ve sonu vardır. Her alan çok akıllı bir yazma ile doğru miktarda hikaye çizgisi, duygu ve gerilim ile harmanlanmış.

Tom Cruise, Olga Kurylenko, Andrea Riseborough ve tabii Morgan freeman tarafından süper ve harika performanslar izledik..

Film Notum:10/9
9


default avatar
(104) -
Filmdeki bir mekân hakkında bilgi
Sürprizbozan: Göster


avatar
(253) -
Tom Cruise'un sevdiğim yönlerinden biri korkusuzca bilim-kurgu filmlerine dahil olması.Bu sayede sağolsun bize hatrı sayılır film seyrettirdi.Ve bu filmler birer efsane olmasalar bile kaliteli yapımlar oldular hep.Bu film de onlardan biri,efsane değil ama kaliteli.Çizgiyi bozma Tom seni daha çok görmek istiyoruz.
7


avatar
(1418) -
2013 yılında yazdığım yorum...
Tom Cruise ve bilimkurgu heyecan verici olur düşüncesiyle Oblivion’u bugün sinemada izledim. Ne kötü ne de iyi diyebilirim. Açıkçası benim için birkaç gün sonra unutacağım bir yapım.

Tom Cruise görevini gayet iyi yapmış ama filmin oyuncu kadrosu çok az kişiden oluşuyordu. Morgan Freeman’ın rolü çok azdı. Film genelde bir çölde geçiyordu. Uzay sahneleri son derece yapmacıktı. Uzay gemileri desem hiç etkileyici değildi. Film neredeyse hep gri tonlarında çok kasvetliydi.

Sıkıcı bir film değil, senaryosu yönetmenin çizgi romanından uyarlama, konu gizemli ve yapboz gibi gerçekler yavaş yavaş açığa çıkıyor. Konu çok ilginç mi ? Ben çok bilimkurgu izlediğimden olsa gerek konudan pek etkilenmedim.

[spoiler]Yıl 2077. 60 sene önce uzaylılar ayı parçalamış, bundan dolayı dünyada büyük depremler ve kasırgalar olmuş; dünya yaşanmaz hale gelmiştir.(Bu olayları biz görmüyoruz) Hayatta kalan insanların Saturn’ün uydusu olan Titan’da yaşadığı söylenmektedir.

Jack Harper dünyada güvenli bir kulede, insansız hava araçlarını tamir etmekle görevli bir teknisyendir. 2 hafta sonra merkeze gidecekken, hayalinde ve rüyalarında bir kadın görmeye başlar ve tesadüfen yeryüzünde bir kapsül içinde bu kadını görür.

Jack dünyada neler olduğunu araştırmaya ve görevini sorgulamaya başlar. [spoiler/]

Bilimkurgu filmlerini çok seviyorsanız tavsiye ederim. İzlerken sıkılmadım ama film bittiğinde hissiz olarak çıktığımı söyleyebilirim.
7


avatar
(7684) -
Tom amcanın son zamanlardaki en güzel bilim-kurgu filmi, edge of tomorrovdur bence... Bu film için söylenecek en net söz, cok havada kaldigidir.


avatar
(445) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi bilim kurgu filmi.

Tom Cruise'ın kendini 80'lerde yaşıyor sanması sonucunda fütüristik filmlere yönelmesi 1-2 kötü örnekten sonra başarıya ulaşmış gibi duruyor. Aslında bilindik hikaye gibi görünmesinde rağmen o zamanlardan beri izlediğim en iyi bilim kurgu filmi, tempo yavaştan yükseliyor, konu izleyiciye birdenbire değil azar azar veriliyor ve özellikle son yarım saat nerdeyse ağız açık izlenen bir film çıkıyor ortaya.
8


avatar
(1256) -
Görselliğin öne çıktığı bir yapım olmuş... Başarılı efektler var. Bi şekilde izletebiliyor kendini. Bazı arkadaşlar yorumlarda yazmış ama ben hiçbir mesaj almadım filmden. Bir istila söz konusu ve bunu telafi ediyorlar. Bence bilimkurgu sevenler dışında kimseye seyir zevki vermeyecektir. Ama göz atmakla da bişey kaybetmesiniz. 6/10
6


default avatar
(55) -
Keyifle başladığım, ortalarında hafiften sıkıldığım, sonlarına doğru tekrar keyiflendiğim bir film oldu. Verilen puan değerinde diyebilirim. Görsel açıdan gayet başarılı. NOT: Dünyamızın sağlığına iyi bakmamız gerektiğini de unutmamalı.
7


avatar
(10) -
Filmi izlemediyseniz henüz, izleyin vakit kaybetmeden ve arşivinize yerleştirin. Filmin sonuç kısmı giriş ve gelişmeye göre kısa kalmış fakat film kendini izletmeyi fazlasıyla başarıyor. Bilim kurgu seviyorsanız kaçırılmayacak bir film.

Filmi anlayamayanlar için kısa özetini yazıyorum.
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(172) -
Pek tat vermeyen vasatı aşamayan bir film. 

İzlemeyi sürekli ertelediğim bir filmdi. Keşke ertelemeye devam etseymişim. Filmde aksiyon çok sığ. Aksiyon manyağı değilimdir fakat tür bilim kurgu olunca beklenti bu yönde oluşuyor dolayısıyla buna dikkat çekmek istedim. Bunun yanı sıra klişe bir konunun lacivert işlenişi olarak düşünebilirsiniz temayı da. Hadi bunlara eyvallah verdiği hiçbir mesaj da yok. Tamam her film bir söylem sahibi olmak zorunda değil fakat neresinden tutarsam film elimde kalıyor. Felsefi bir yan yok, farklı bir konu yok, diaologlar sıradan, hareket yok o yok bu yok şu yok. Var olan bir görsellik ise bilgisayarımda bunun da pek keyif verdiğini söyleyemem. Kaldı ki sırf görselliği var diye de bir filmi izlemem. 

Zaman çalan cinsten. İzlemeseniz de olur diye düşünüyorum. 

YIFY sürümü izlemek için uygundur. 
Kolay gelsin. 
5


avatar
(152) -
yapıldığı zaman itibari ile benzerleri ve hatta daha iyileri olduğundan(moon-ay(2009) çok daha iyi bir filmdir) çok boş beleş kalmış bir bilim-kurgu filmi...yavan kalmış böyle...dokunmak istemiş bir şeylere ama olmamış yani ulaşamamış...ufak bi iki sahne dışında filmde hiç bir şey yoktu...hiç mi izlenmez?...izlenir tabi de ole iz bırakan cinsten bi film değil... :/
6/10
6


avatar
(158) -
Görsel efektler oldukça güzel fakat onun dışında pek fazla da bişey yok bence.
5


avatar
(55) -
Görsel efektin çok iyi olduğu filmlerden bir tanesi..
7


avatar
(25) -
Sanki filmin final sernayosu yazılırken senarist ölmüş de senaryoyu hademe tamamlayıp yapımcıya götürmüş :/ böle komik ve hadi bitti gidin diyen bir finale ancak böle seviyesiz bir yorum yakışırdı sanırım.
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 9 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023