Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(499) -
"Uncharted" adının kesinlikle müşterisi var. Ve tabii ki bu tür aksiyon filmlerinin de müşterisi var. Bir de başrole son 2-3 yılın en popüler erkek oyuncusunu koyunca, filmden para kazanmama şansın yok...

Anladığım kadarıyla bu düşünceyle ilerlemişler ve ne yazık ki senaryoya, hikayenin akışına, seyirciye düşündürebileceklerine hiç önem vermeden, yetersiz bir gişe filmi çıkarmışlar. Haliyle Uncharted ismine yazık etmişler...

Kendi adıma söymemem gerekirse, belki eskiden bu tür aksiyon filmlerini izlemek biraz keyif veriyordu ama sanırım yaş aldıkça bendeki etkilerini neredeyse tamamen kaybettiler...

Aksiyon mantık çerçevesinden uzaklaştıkça ve saçmalık boyutuna yaklaştıkça filmden koptum açıkçası. Hele son 10-15 dakika her şey iyice çığırından çıktı.

Karakterlerin ve ilişkilerin derinlikleri hiç yoktu. Bu yüzeyselliği bazen mizah ile yedirmeye çalışmışlar ama onu da başaramamışlar. Tom Holland yine elinden gelenin en iyisini yapmış ama yine de Peter Parker karakteri gibi oynamış resmen. Aynı Spiderman'deki genç, şaşkın ama yetenekli çocuk ifadeleri vardı yüzünde.

İzlediğime pişman değilim, çok fazla aksiyona rağmen az heyecan vardı, yine de izlerken sıkıcı gelmedi. Ama hiç bir iz de bırakmadı...
5


default avatar
(10) -
Indiana jones/ national treasure karışımı seyredilmesi zevkli sahneleri güzel çokta mantık aramadan bu sıkıcı günlerde içinizi ısıtıp hoş zaman geçirmenizi sağlayacak bir yapım.. Ha tabi whalberg başka bir şey
9


avatar
(83) -
Şöyle bir film olsa da 2 saat maceraya dalsam diyenler için çok güzel bir yapım olmuş.Güzel film kıtlığı yaşadığım şu aralar ilaç gibi geldi açıkçası.Oyunculuklar güzel, mekanlar güzel, konu güzel daha ne olsun.Aksiyon macera türü sevenler kaçırmasın derim.Şimdiden iyi seyirler dilerim.
7


Yorumlar (66)
avatar
(522) -
Aksiyon, macera, kurgu bence olmamış. Herşey. Ok basit ilerliyor. Tek olumlu yönğ görseller. Oyunculuklarda yetersiz
5


avatar
(444) -
İlginç olanı ise, bu tarz birçok filmin yapılmış ve yapımcıların buna rağmen bir benzerini de biz yapalım demiş olmaları. Filmin temposu genel anlamda çok düşüktü ve gizem istenen seviyede değildi. Daha düşük bir not vermek isterdim ama ne yalan söyleyeyim oyunun fanlarına haksızlık etmek istemedim.
5


avatar
(218) -
Yapıcı eleştiri: Indiana jones'a benzemiş.
Yıkıcı eleştiri: Indiana jones'a benzemiş.
Macera/Define filmi dendiğinde başı çeken film elbette indiana jonestur ama bu kadar benzemeye çalışmak... Bilemedim.
Sondaki gemi sahnesi çok heyecanlıydı hatta kavga sahnesi başladığında karayip korsanları müziği çalacak sandım ve bu hissiyatımda yalnız olmadığıma eminim =) Son olarak tom hollandın çok çabalamasına rağmen role ruh katamamış olduğunu düşünüyorum. Görünen o ki seri halinde devam edecek bu yapım ama bu tom holland ile çok tat vermeyecek bana.
6


avatar
(173) -
Keyifli ve izlenir bir yapım olmuş ama aması çok olan bir film. Çok bariz hataları olan bir film. Kadro iyi, senaryo iyi, hazır müşterisi olan bir yapım. Nasıl bu denli bariz hatalar yapar ki?

Sürprizbozan: Göster

Böyle uzayıp gider bu hatalar
6


avatar
(34) -
Tom Holland ve Mark Whalberg'in başrolünde oynadığı playstation oyunundan uyarlama aksiyon dolu bir film.Olumsuz yorum yapanlara inanamıyorum, aksiyon macera dolu bir filmden ne aradınızda bulamadınız. İnternette ne kadar boş eleştirilerin olduğunu gösteren film. beklediğimden çok çok daha iyi buldum. kaliteli çekimler, kaliteli müzik,düzgün bir senaryo, iyi oyunculuklar ve sinerji. kaliteli iş olmuş. Çok büyük beklentiyle gitmezseniz keyif bile alabilirsiniz,.notum 8
8


avatar
(122) -
Başroldeki Tom diyeceğimiz çocuk maalesef hala toy olmakla birlikte başrollerin bir ağırlığı olması kanısındayım ki böyle oyun temelli bir senaryo varken belli bir kitleyi zaten kendine çekebilmişken bir filmin bu kadar ruhsuz olması hazmedilemez. Ayrıca filmi çok beğendim diyenler bile 6-7 puan vermiş bu ne tezatlık anlamış değilim siz izleyin bir zahmet yorum yapmayın.
5


default avatar
(84) -
Ne izledim ben?! Tuhaf, tat da alamadım. PS kitlesine güvenip iyi oyuncularla film yapılmış ama boş ve heyecansız geldi.
4


avatar
(363) -
Kutsal Hazine Avcılarına Giriş, temel bilgiler kategorisinden bu sınıfın ilk okul seviyesi diyebileceğimiz bir film. Kütüphanecinin bile bundan daha fazla gideri var açıkçası.
Seveni olur elbette ancak ortalamanın çok çok altında konu ve oyunculuklarla geçiştirilmiş, hollywood klasmanında 2.sınıfın diplerinde. Tom Holland'ın filmin sonlarına doğru biraz "tenten" e benzer hali beni gülümsetmedi değil Gülücük

Ortalama bir film, çoluk çocuk seyredecekseniz idare eder. Yok Banderas var, holland var, Walhberg var diyip birşey bekliyorsanız, ı-ıhh...beklemeyin.
5


avatar
(272) -
Konusu bu kadar iyi olan bir oyunu, nasıl bu kadar kötü uyarlama ile berbat edebilmişler cidden merak uyandırıcı.
Klasik hazine avı filmi olmuş. Nicholas Cage'in Büyük Hazine filmini izler gibi buldum kendimi. Indiana Jones'un yanına yaklaşamaz bu film.
Sırf bu ara en popüler oyunculardan diye Tom Holland'a Nathan rolünü vermek zaten olaya bir sıfır yenik başlamalarına sebepti. Diğer oyunculuklarda kötüydü arada sırıtmamış.
Gerçi hikayesi ilkokul seviyesi olduğu için oyuncularda napsın diye de düşünüyorum.
4'üncü oyunu almışlar olmayan bir zengin kötü adam ve asker gibi kötü kadını eklemişler al sana film.
Sürprizbozan: Göster

Sully ile tanışma hikayesi berbat ötesiydi. Neresinle yazdıklarını çok merak ediyorum bu tanışma faslını.
Sürprizbozan: Göster

Velhasıl bunu izleyeceğine aç tekrardan Indiana Jones izle çok çok daha iyi. En azından göz zevkiniz bozulmaz.
2


avatar
(2674) -
Aksiyon ve maceranın bir arada olduğu eğlenceli bir seyirlik. Oldukça da fazla yıldız oyuncu barındırıyor.
6


avatar
(61) -
Sürprizbozan: Göster
her zaman ilgi çekici bir konu olmuştur. Görsel efektler bence yeterliydi.
7


avatar
(546) -
Drama seven biri olarak bazen farklı aksiyonlu bir şeyler izlemek isteyenler için vasat veya biraz üstü gayet izlettiren bir yapım.Beklentiye girmeden bir aksiyon arıyorsanız benim gibi izleyebilirsiniz.5,5/10
6


avatar
(1333) -
Oyununu hiç bilmiyorum, oyuncuları nedeniyle izlemek istediğim bir film oldu. Özellikle macera filmleri sevenlere hitap ediyor. Aksiyon çoktu esasen, fakat çok akılda kalıcı sahnesi yok. Öte yandan film olarak da çok akılda kalıcı olacağa benzemiyor. Whallberg en büyük şans verme nedenimdi. Derinliğinin çok olmayışı, özenle hazırlanmış tarzda müziklerin yokluğu, yine birçok arkadaşın yorumunda yazdığı üzere, karakterlerin detaylı ve derin olmaması genel olarak eksi yönleri. Herşeye rağmen sıkıcı olmayan işlenişi ve olayların peşi sıra ilerlemesi ile genel olarak güzel vakit geçireceğiniz bir film... 6/10
6


avatar
(8443) -
Harika manzaralar, çok iyi denebilecek bir kadro, bitmeyen aksiyon... Oyununu hiç oynamadım, ama film hoşuma gitti. Devamı gelir diye tahmin ediyorum. İyi seyirler olsun.


avatar
(37) -
Öncelikle bilmeyenler için bu oyundan uyarlama bir filmdir, ben de çıkan bütün oyunlarını lost legacy dahil oynamış birisiyim. Şunu söylemem gerek ki ne aksiyonu, ne oyuncu seçimleri, ne hikayesi, ne de diyalogları ile maalesef oyunlarının yakınına dahi yaklaşamıyor. Hem hikaye, hem aksiyon, hem de daha birçok yönden oyunları fersah fersah ötede. Ha şunu da söyleyeyim oyunları ile kıyaslamayalım desek bile en iyi ihtimalle ortalama bir film olur. Neyi iyi yapmış peki, günümüz de çoğu filmin tek iyi yaptığı şey olan görsel efektleri ve hepsi bu kadar. Bu artık benim adıma tek başına filmleri kurtarmaya yetmiyor. Daha fazla yazmak bile gelmiyor içimden. Yine potansiyeli heba edilmiş olan başka bir film daha.

Puanım: 3/10
3


avatar
(1723) -
hazine arama filmlerinin genel yanılgısı senaryo derinliğine sahip olmaması ne yazık ki, bir de oyun dünyasından hikaye olunca daha bir özensiz işleniyor, yine de görsellik güzel, aksiyon ve tempo akıcı, benzerlerinden farkı yok...
6


default avatar
(126) -
Gayet eğlenceli, aksiyonu yerinde izlemesi keyifli bir film. Görsel efektleri güzel. Espriler genel de iyi ve tebessüm ettiriyor. Bence hem imdb de hem de buradaki puanı hakkettiğinden düşük.
8


default avatar
(242) -
karakter derinliği olmayan, tipik kopyala yapıştır mantığının işlediği büyük ihtimalle çoğu sahne oyunun belli bölümlerinden oluşturulmuş vasat altı bir film. Tom holland'ın çocuksu sevimliliği bile kurtaramamış. çoğu sahnede wahlbergi daha iyi bulduğumu da belirtmeliyim. klişe çok sahne var. cgi bazı yerlerde çok göze batıyor. hikaye çok hızlı geliştiği için yapaylık çok fazla. aksiyon olsun ne olursa olsun tarzı film sevenlere kaçırmasın. daha fazlası olmalı diyenler izlemeden önce iki defa düşünmeli.


avatar
(489) -
Fazlasıyla klişe ama yıldız oyuncular ve görsel efektler sayesinde kendini izletiyor.Türü sevenler rahatlıkla izleyebilir.Bir soygun, hazine avı filminde ne olması gerekiyorsa onlar oluyor.Türün bütün klişelerini ihtiva ediyor.En sondaki gemi sahnesi hoşuma gitti.Güzel sahneydi.Uncharted oyununu oynamadım o yüzden oyunun hikayesiyle kıyaslama yapamıcam ama çokta önemi yok.Saçma sapan bulmacaların çözülmeye çalışıldığı klasik soygun, hazine avı filmi işte.
6


avatar
(294) -
Bütün oyunlarını oynamış biri olarak ilk duyurusu yapıldığında "Yine berbat bir film geliyor" şeklinde tepki göstermiştim, berbat diyemem, çok daha berbat filmler gördüm ama cidden çok kötü! Heyecanlanalım diye çektikleri sahnelerde heyecan, gerilelim diye çektikleri sahnelerde gerilim, bi minik duygulanalım diye çektikleri sahnelerde duygu ve hadi acık da gülsün izleyici diye çektikleri sahnelerde gülünecek hiçbir şey yok, hiçbir duygu geçmiyor karşı tarafa, kuru-sıkı bir yapım, bi' olmamışlık, bi' amatörlük var filmde. Özetle 10 üzerinden 6'lık bir film, çok da şey yapmamak lazım bence.


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024 | hd film